Get Adobe Flash player

Policjanci zabezpieczali niewybuch
Opublikowano: 26  Lutego  2018

Granat moździerzowy został odnaleziony w miniony piątek w Witkowicach. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska. Niebezpiecznym przedmiotem zajęli się już saperzy, którzy zneutralizowali niewybuch.

W piątek przed godz. 17 policjanci ze Stalowej Woli otrzymali informację, że podczas prowadzonych prac porządkowych w Witkowicach w gminie Radomyśl nad Sanem, znaleziony został niebezpieczny przedmiot. Funkcjonariusze ustalili, że jest to niemiecki granat moździerzowy kal. 120 mm pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Policjanci powiadomili saperów, którzy zneutralizowali już niebezpieczne znalezisko.

Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadamiajmy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Ten typ niewybuchu jest najbardziej niebezpieczny. Dobrze że nikomu nic się nie stało.
Dodano: 12  Marca  2018  19:00:01
~Jasiek
A najlepsze jest to, że w czasie wezwania na akcję czy też konfliktu mogą zslania się L4 umiech
Dodano: 27  Lutego  2018  23:02:14
~rover
W takim wypadku, jeżeli jest zagrożenie życia - tu wielu ludzi - działanie naszego "wojska" powinno być NATYCHMIASTOWE. Po co nam takie "wojsko" od poniedziałku do piątku ??? A gdy będzie powódź, huragan czy nie daj Boże wojna to co w piątek zwiną manatki i będzie przerwa do poniedziałku ? Po byku mamy zabezpieczenie. Ale chwalić się w gazetach, w tv to potrafią. Wszystko to jest śmiechu warte.
Dodano: 27  Lutego  2018  09:50:26
Saperzy mają do 72h na usunięcie niewybuchu i jest to czas liczony w trakcie dni roboczych. rover nie wiesz że nasze wojsko "pracuje" pn-pt w godz 7-15?
Dodano: 26  Lutego  2018  14:43:14
~rover
Napiszcie kiedy dokładnie saperzy zabrali ten niewybuch ??? Mieszkańcy znaleźli go w piątek po południu. Czy ten niewybuch czekał na saperów do poniedziałku ??? Bardzo mnie to ciekawi.
Dodano: 26  Lutego  2018  14:38:33
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe