Zaloguj się !

Świat zatrzymany w kadrze

Opublikowano: 23  Lutego  2018

W piątek 23 lutego br. w Spółdzielczym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii "Świat zatrzymany w kadrze". Zdjęcia wykonali uczniowie kształcących się na kierunku fototechnik w ZSP nr 3. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Spółdzielczy Dom Kultury już po raz trzeci gościł artystów, którzy kształcą się w zawodzie Fototechnik. Po raz pierwszy wychowankowie Ekonomika pokazali swoje prace w listopadzie 2015 prezentując zdjęcia o różnej tematyce na wystawie pt. "Oczy otwieram". Kolejną odsłonę fotografii można było obejrzeć w lutym 2017 roku na wystawie "Świat co w obiektyw wpadł". O tyle o ile na pierwszych dwóch wystawach prezentowane były zdjęcia słuchaczy zawodowego kursu kwalifikacyjnego, o tyle 23 lutego 2018 roku na wystawie "Świat zatrzymany w kadrze" znajdowały się zdjęcia uczniów szkoły ponadgimnazjalnej, którzy wkrótce będą przystępować zarówno do matury, jak i egzaminu zawodowego.

- Są to uczniowie, którzy jako pierwsi rozpoczęli naukę na kierunku oferowanym przez naszą szkołę, na kierunku Fototechnik. Myślę, że ta wystawa jest podsumowaniem ich 4- letniej pracy, jest dowodem na to, że można odnaleźć swoją pasję, podzielić się nią- mówiła Karolina Gołos, nauczyciel z ZSP nr 3 w Stalowej Woli.

- 4- letnia nauka dobiega końca i każdy będzie mógł pochwalić się dyplomem fototechnika. Wybraliśmy ten kierunek z miłości do fotografii. Można śmiało powiedzieć, że aparat fotograficzny jest naszym nieodłącznym towarzyszem. Wbrew pozorom nie jest rzeczą prostą właściwe oddanie np. atmosfery rodzinnych uroczystości, ukazania piękna przyrody czy magii ludzkich emocji- mówiła Jolanta Kłonowska z uczennica ZSP nr 3.

Dyrektor SDK Józef Sroka podkreślił, że cieszy go to, że właśnie w Spółdzielczym Domu Kultury są pokazywane prace osób, które wywodzą się ze Stalowej Woli i okolic.

Podczas wernisażu można było spróbować różnych przekąsek przygotowanych przez uczniów szkoły. 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~kaz
bylem, widziałem, ładne zdjęcia.
Dodano: 24  Lutego  2018  10:46:08
Gratulacje!Serce się raduje ,że mamy takich zdolnych , pięknych i młodych .
Dodano: 24  Lutego  2018  09:58:58
~Śnieżka
Ładnie.
Dodano: 24  Lutego  2018  09:37:57
~Gosia
Brawo Uczniowie, brawo Nauczyciele, piękne zdjęcia.Brawo szkoła!!!
Dodano: 24  Lutego  2018  08:04:05
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe