Świat zatrzymany w kadrze

Image

W piątek 23 lutego br. w Spółdzielczym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii "Świat zatrzymany w kadrze". Zdjęcia wykonali uczniowie kształcących się na kierunku fototechnik w ZSP nr 3. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Spółdzielczy Dom Kultury już po raz trzeci gościł artystów, którzy kształcą się w zawodzie Fototechnik. Po raz pierwszy wychowankowie Ekonomika pokazali swoje prace w listopadzie 2015 prezentując zdjęcia o różnej tematyce na wystawie pt. "Oczy otwieram". Kolejną odsłonę fotografii można było obejrzeć w lutym 2017 roku na wystawie "Świat co w obiektyw wpadł". O tyle o ile na pierwszych dwóch wystawach prezentowane były zdjęcia słuchaczy zawodowego kursu kwalifikacyjnego, o tyle 23 lutego 2018 roku na wystawie "Świat zatrzymany w kadrze" znajdowały się zdjęcia uczniów szkoły ponadgimnazjalnej, którzy wkrótce będą przystępować zarówno do matury, jak i egzaminu zawodowego.

- Są to uczniowie, którzy jako pierwsi rozpoczęli naukę na kierunku oferowanym przez naszą szkołę, na kierunku Fototechnik. Myślę, że ta wystawa jest podsumowaniem ich 4- letniej pracy, jest dowodem na to, że można odnaleźć swoją pasję, podzielić się nią- mówiła Karolina Gołos, nauczyciel z ZSP nr 3 w Stalowej Woli.

- 4- letnia nauka dobiega końca i każdy będzie mógł pochwalić się dyplomem fototechnika. Wybraliśmy ten kierunek z miłości do fotografii. Można śmiało powiedzieć, że aparat fotograficzny jest naszym nieodłącznym towarzyszem. Wbrew pozorom nie jest rzeczą prostą właściwe oddanie np. atmosfery rodzinnych uroczystości, ukazania piękna przyrody czy magii ludzkich emocji- mówiła Jolanta Kłonowska z uczennica ZSP nr 3.

Dyrektor SDK Józef Sroka podkreślił, że cieszy go to, że właśnie w Spółdzielczym Domu Kultury są pokazywane prace osób, które wywodzą się ze Stalowej Woli i okolic.

Podczas wernisażu można było spróbować różnych przekąsek przygotowanych przez uczniów szkoły.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kaz

bylem, widziałem, ładne zdjęcia.

piwniczanka2

Gratulacje!Serce się raduje ,że mamy takich zdolnych , pięknych i młodych .

~Śnieżka

Ładnie.

~Gosia

Brawo Uczniowie, brawo Nauczyciele, piękne zdjęcia.Brawo szkoła!!!