Uchroniony przed wychłodzeniem

Image

Policjanci ze Stalowej Woli interweniowali wobec mężczyzny narażonego na wychłodzenie. Dzięki przekazanej przez mieszkańca informacji, funkcjonariusze znaleźli tego człowieka. 48-letni mężczyzna był pijany i zmarznięty. Policjanci przekazali go pod opiekę rodziny.

Przed godz. 23.30 policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie, który miał leżeć przy jednej z posesji w Pysznicy. Funkcjonariusze znaleźli siedzącego przy ogrodzeniu człowieka. Był kompletnie pijany, nie mógł wstać, trudno było nawiązać z nim kontakt. Mężczyzna trząsł się z zimna. Funkcjonariusze ustalili, że to 48-letni mieszkaniec Pysznicy. Policjanci zawieźli go do miejsca zamieszkania, gdzie trafił pod opiekę rodziny.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

W najbliższym czasie prognozowane są znaczne spadki temperatur, zwłaszcza w nocy. Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Nomix to

Kolejna piso-opowiastka o uratowanym znieczulonym.

Licht

Stres go zeżarł, więc musiał się napić.
Co w tym dziwnego ?