Przewoził nielegalne papierosy
Opublikowano: 23  Lutego  2018

Ponad 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci ruchu drogowego niżańskiej komendy. Nielegalny towar przewoził mieszkaniec województwa śląskiego. Skarb Państwa straciłby 117 tysięcy złotych, gdyby papierosy trafiły na nielegalny rynek.

Nerwowe zachowanie kierowcy mercedesa, zwróciło uwagę policjantów ruchu drogowego, pełniących służbę w miejscowości Kopki. Mężczyzna na widok radiowozu zjechał na pobocze i po chwili ponownie wjechał na pas ruchu. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca z jakiegoś powodu próbuje uniknąć kontroli. Zatrzymali mercedesa. Kierujący był trzeźwy i miał wszystkie wymagane dokumenty. W trakcie sprawdzania oświetlenia w pojeździe, policjanci zauważyli duże ilości papierosów spakowane do worków. Żadne z nich nie miały polskich znaków akcyzy skarbowej. Kontrabanda leżała w bagażniku i na tylnym siedzeniu mercedesa.

Policjanci zabezpieczyli pojazd, a kierowcę przewieźli do komendy. 66-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich został zatrzymany w policyjnych aresztach. Wyjaśnił, że papierosy zakupił na jednym z bazarów w Tomaszowie Lubelskim i chciał je sprzedać w rodzinnej miejscowości.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5 tysięcy paczek papierosów różnych marek. Gdyby towar trafił na nielegalny rynek, Skarb Państwa straciłby 117 tysięcy złotych.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Lolo
Liczy sie podwojna cene najtanszych legalnych dlatego ~24 zł
Dodano: 27  Lutego  2018  23:10:40
Piszący te artykuły to idioci. Czego się spodziewacie, nawet nie policzą czy to prawda. Piszą tak każdy artykuł nie zastanawiają się nad nim byle by temat był. " Tego zabili , tego złapali " i UFO też wylądowało.
Dodano: 27  Lutego  2018  18:33:45
~cenzura
Radny cenzurowany na prezydenta.
Dodano: 26  Lutego  2018  18:23:52
~inny
Ile? jakim cudem papierosy po 25zł
Dodano: 26  Lutego  2018  18:09:23
~takie tam
liczę ,liczę i za każdym razem wychodzi 23,4 złotego od jednej paczki,tyle to chyba nawet Dunhiil,e nie kosztują.
Dodano: 26  Lutego  2018  11:18:52
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe