Czy coś drgnie w sprawie ul. Leśnej?

Image

Jest szansa na to, że jeszcze w tym roku zostanie wykonany remont (tzw. nakładka) ul. Leśnej w Stalowej Woli. Wszystko pod warunkiem, że w budżecie miasta znajdą się pieniądze na ten cel...

Ulica Leśna ma około 280 m. Kierowcy narzekają, że ta jezdnia w mieście jest w najgorszym stanie. Ze względu na zamknięcie ulicy Solidarności ruch na niej się zwiększył.

- Przeliczaliśmy ile kosztowałoby zrobieniem nakładki. W dobrej wersji byłoby to 300 tys. zł. Problemem są nie tylko pojazdy, ale i piesi. Obok McDonald'sa mamy duży ruch pieszych, dlatego trzeba by było utwardzić pobocze, ściąć drzewa. Przycinkę drzew zrobimy jeszcze w zimie. Obawiam się, że jak utwardzimy pobocza, to będą po nich jeździć- mówi Andrzej Wojtaś, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej.

Jak wykonano by nakładkę? Na obecnej warstwie jezdni nałożona zostałaby specjalna siatka lub zastosowano by podobne wzmocnienie. Na to z kolei nałożono by dwie nowe warstwy asfaltu. Później zostałyby wyrównane pobocza. W budżecie miasta na poczet remontów dróg zabezpieczono 2 mln zł. Wydanie 300 tys. zł na jedną drogą byłoby dość duży wydatkiem. Decyzja w tej sprawie jest w gestii prezydenta miasta.

McDonald's nie będzie partycypował w kosztach związanych z remontem ulicy. Ze strony restauracji padła inna propozycja, dotycząca wykonania wspólnego parkingu dla autobusów.

Warto pamiętać o tym, że ruch na ul. Leśnej zwiększy się w drugiej połowie tego roku w związku z otwarciem sklepu Lidl.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Alvin

Ale się telepiecie nad cygańskim sraczem. Wielka górka. Jak by każde drzewo chciał zostawić i górke to by nigdy nic nie powstało. Chcesz drzw to idz do lasu.

~niedladrwali

Byłem tam niedawno i to jest MASAKRA - z pięknego miejsca zrobili GOLASA gdzie teraz nawet nie będzie gdzie w cieniu usiąść w lato - taka prawda!!!Kolejny lidl w miescie. Ci co zarządzili tę wycinkę to banda nieudaczników która chce na tym zarobić - JAKI BYŁ CEL WYCINKI ZDROWYCH KILKUDZIESIĘCIOLETNICH DRZEW A TERAZ BĘDZIECIE SADZIĆ NOWE??? - i to za NASZE PIENIĄDZE??? JESTEŚCIE bandą złodziei drewna .

maszynista

Jakis urzedas wział za to kase.Gdzie beda parkowac auta jadace na zakupy do lidla?Pewnie na parkingu Mc Donalda.Co za wieś tam zrobili.

~Lih

A po co tam Lidl jeden w mieście nie wystarczy? Może blok by tam powstał!Market na Markecie a w nim byle co....itd

maszynista

Powinni zamknac ta droge i tylko ruch rowerowy,bedzie zdrowiej.Kusi darmowe drzewo przy drodze.Zaplaćcie lesniczemu po normalnej cenie a nie za darmo krasc.

~Ktoś

Powinni wyremontować tą drogę już dawno, dać tam jakieś oświetlenie, bo wieczorem jak jest ciemno to nikogo nie widać na tej drodze, nawet nie ma chodnika ani dobrego pobocza do chodzenia.

~Dubpit

Nie zakłamujcie rzeczywistości to nie restauracja tylko take a Way w restauracji można zjeść obiad a tam nie

~Jaga

Czy wy tam w UM macie łby czy makowy puste ! Robic droge po ktorej za chwilę ciezarowki do budowy Lidla beda napier....ć ale rozumy

maszynista

O juz słyszycie debile juz wspominaja o wycince drzew,tam nie chodza piesi ,droga jezdza tylko auta.Kusi darmowe drzewo do kominka,kusi.

umarly

Jeśli decyzja w sprawie remontu jest w gestii prezydenta miasta to oznacza że remont się odbędzie. LN nie ma hamulców w zadłużaniu miasta tak samo jak nie ma na nie pomysłu.

~cymes

ta droga to jeden wielki niebezpieczny skrót dla szybkich kierowców i jeszcze im ułatwiac rozwijanie predkosci wymiana nawierzchni
cos nie tak chyba , progi jak najabardziej i do tego patrole policji z radarem

~MEIN KAMPF

Poczekać aż Lidla Wybudują, bo droga naprawiona bedzie rozjechana!!!!!!!!!

~jj22

mek
zarty zartami ale próg zwalniajacy nie zaszkodzi

~irex

300 tys za 280 metrów drogi to wychodzi 1000 zł za metr
no ładna stawka nie ma co
swoja droga powinien byc zakaz skretu w lewo z ulicy energetyków w ulice lesna
nie zaslepianie czy likwidac tylko wzyczajnie zakaz skretu i po sparwie

~123rt

ta droga to powiatowy tor wyscigowy co lepszy kierowca ma tam 10 paczek na liczniku
chyba lepiej jest zaslepic ta droge niz pchac pieniadze w remont

~mek

...a może, aby nie jeździli, wykonać kilka progów zwalniających lub wykopać rowy???

~cc33

ddd zlikwidowac to nie ale zaslepic od strony energetyków jak najbardziej
skonczy sie skracanie drogi do przejazdu kolejowego i wyciaganie na liczniku ile sie da

~ddd

zlikwidowac ten opdcinke drogi

~mav

Niech jeszcze rondo zrobią dla Lidla za free. A co?
Jedna rzecz mnie nurtuje- gdzie ten piach wywożą, przecież to kupa pieniędzy za piasek z takiej górki i kto na tym zarabia?

~ddd

zlikwidowac ten opdcinke drogi

~ddd

zlikwidowac ten opdcinke drogi

~legal

Tylko przed budową Lidla nie remontujcie.

~Waldemar

Ci którzy twierdzą że jest to najgorsza droga w mieście, niech przejadą się po uliczkach w Rozwadowie, np od muzeum w stronę stacji kolejowej.

naxxos

no to ścigać lidla za dostosowanie infrastruktury tak jak bylo z wiwo.. ;)