Poseł .Nowoczesnej o przyszłości

Image

W czwartek 22 lutego 2018 roku w Stalowej Woli gościł poseł .Nowoczesnej Adam Szłapka- Sekretarz Generalny .Nowoczesnej…

I choć Podkarpacie nie ma ani jednego posła z tego ugrupowania w parlamencie, to Adam Szłapka odwiedza poszczególne miejscowości by spotkać się z mieszkańcami również tego województwa. Tematyka spotkania dotyczyła zbliżających się wyborów samorządowych, planów programowych .Nowoczesnej oraz bieżących wydarzeń.

Na spotkanie przyszło niewiele osób, bo około 20, ale jak powiedział poseł warto rozmawiać i podjąć dyskusję nawet z 3 osobami. Wcześniej odbyła się konferencja prasowa z udziałem Adama Szłapki, a także przewodniczącej Podkarpackiej .Nowoczesnej Anny Skiby, wiceprzewodniczącego podkarpackiego, a także władz lokalnych partii. Jak przyznał Sekretarz Generalny .Nowoczesnej w parlamencie działa zaledwie 25 posłów tego ugrupowania.

- Staramy się być aktywni, jeździć bardzo dużo. Na Podkarpaciu Nowoczesna nie ma swojego posła, ale dla nas Polska Wschodnia jest bardzo ważna, mamy cały projekt dotyczący PW. Niedawno była tutaj Katarzyna Lubnauer, dziś jestem ja- mówił poseł Adam Szłapka.

.Nowoczesna rozpoczęła już przygotowania do wyborów samorządowych.

- Jesteśmy gotowi na szeroki blok wszystkich ugrupowań, które uważają, że samorząd powinien mieć więcej kompetencji, więcej środków. Jesteśmy w okresie przygotowań i negocjacji koalicyjnych, jeśli chodzi o wybory sejmikowe, z Platformą Obywatelską, a nasze struktury regionalne, jeśli chodzi o wybory do powiatów, miast, przygotowują się, rozmawiają ze swoimi partnerami i raczej będziemy szukać porozumień. Ordynacja wyborcza nie pozostawia złudzeń. Lepiej startować w większych porozumieniach, żeby mieć szansę te wybory skutecznie wygrać. Uważamy, że samorząd jest naszym bardzo dużym sukcesem i nie chcielibyśmy żeby stał się dyspozyturą partyjną, dlatego będziemy się łączyć – mówił Adam Szłapka.

Trudno jest tak małemu ugrupowaniu cokolwiek zdziałać skutecznie w parlamencie. Przy przeważającej większości członków PiS w sejmie posłowie .Nowoczesnej próbują jednak pracować jak najwięcej.

- Jarosław Kaczyński ma bardzo zdyscyplinowanych posłów. Nie kryją się z tym, że zrobili z Trybunału Konstytucyjnego fasadę. Dziś wyborcy, obywatele nie będą opozycji rozliczać ze skuteczności, bo wszyscy wiemy jaka jest sytuacja. Dzisiaj powinniśmy postawić tamę, także językową, Prawu i Sprawiedliwości powiedzieć, że tu jest ta granica, która nie ma przejścia (m. in. kwestia ustawy o IPN-ie czy praworządności)- mówił poseł.

Przypomniał też, że niedawno napisał pismo do Fransa Timmermansa, polityka znanego z krytykowania praworządności w Polsce, za który „oberwało” mu się od PiS, a w którym apelował, by ten "konsekwentnie stał na straży poszanowania unijnych wartości" i nadal był „zaangażowany w obronę demokratycznych fundamentów w Polsce”. Inicjatywa Szłapki wywołała duże poruszenie i falę komentarzy w sieci. Sam poseł uznał ten akt za działanie w interesie Polski. Uzasadniając swoje postępowanie dodał, że wszyscy są patriotami i zależy im na dobru Polski, a wchodząc do UE przyjęliśmy pewne zasady, których trzeba przestrzegać.

- I Komisja Europejska, i Parlament Europejski, i Rada Europejska to są nasze instytucje tak samo jak nasz parlament, nasz rząd, jak np. sejmik wojewódzki. Wszyscy obywatele, niezależnie z jakiego są ugrupowania politycznego muszą przestrzegać zasad co do których się zobowiązaliśmy. I opozycja, i rząd, i instytucje europejskie są odpowiedzialne za przestrzeganie tych zasad, dlatego powinniśmy mówić bardzo głośno, że nieprzestrzeganie tych zasad jest niezgodne z naszym interesem narodowym- mówił Szłapka.

„Odpuszczenie” tych zasad to złamanie praworządności w Polsce. O tym .Nowoczesna chciałaby mówić głośno właśnie teraz, przed wyborami.

- Podobnie jest z kwestią zmian w sądownictwie (ustawa o KRS-ie, o sądach powszechnych). Bardzo silne protesty społeczne nie powstrzymały Prawa i Sprawiedliwości przed wprowadzeniem tych zmian, ale bardzo mocno podwyższyły koszty polityczne dla PiS. To było bardzo wyraźne, PiS się wystraszył, zaczął się cofał. To jest taki moment, w którym powinniśmy mobilizować elektorat i nie bać się PiS- u– mówił Adam Szłapka.

Poseł odniósł się też do najnowszych sondaży wyborczych, gdzie PiS ma 40- to procentowe, bardzo mocne poparcie. Szłapka uważa, że wyborcy są już zmęczeni sytuacją w Polsce. Wielu nie wie na kogo głosować lub w ogóle nie ma ochoty brać udziału w wyborach. Sytuacja zmieni się nieco przy urnach. Poseł uważa, że ugrupowania przed wyborami zmobilizują się i utworzą silną, alternatywną dla PiS koalicję. PO, Lewica, .Nowoczesna, PSL mają szansę wspólnie walczyć, bo łączy ich umiłowanie do przestrzegania prawa.

- Przedstawiciele .Nowoczesnej już rozmawiają z różnymi ugrupowaniami samorządowymi, uczestniczą w budowaniu lokalnych programów. Są to kwestie infrastrukturalne, społeczne, kulturalne. One różnią się w różnych miastach– mówił Adam Szłapka.

Na pytanie kto zapewni „sprawiedliwość przy urnach” poseł odpowiedział, że liczy na mobilizację społeczną, uczciwość mężów zaufania, a także na media.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~PiSmilionerzy

Bliscy współpracownicy Kaczyńskiego uwłaszczają się w największych spółkach skarbu państwa, skąd nieraz nawet po paru miesiącach urzędowania można wyjść bogatszym o miliony złotych. Personalne czystki, jakie co jakiś czas przechodzą przez zarządy Orlenu, Lotosu, PZU czy spółek zbrojeniowych, powiększają grono uwłaszczonych partyjnych działaczy

~ele

Mirek S. to nasz człowiek - rodzinna tradycja w zarządzaniu, bo to syn byłego p.

~BIEGACZ

na boisku zwany pis nie zagracie NIGDY
ten poziom jest DLA WAS nieosiągalny.
rozum wam ucieka jest już na horyzoncie.
co wam doradzić???????? GOŃCIE SIĘ GOŃCIE

~jajca

W piątek w Toruniu, pod patronatem Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego, zorganizowali festiwal piosenki smoleńskiej p.n. „Oratorium Szlakiem Ikara”. Muzycy wykonali utwory poświęcone ofiarom katastrofy, takie m.in. jak: „Żelazne drzewa” czy „Wartość polskiego wraku”.

~PRL-bis

Tylko UE stoi PiSowi na drodze do powszechnego szczęścia.
Kiedyś Europa Zachodnia stała na drodze komunistom.

~PiSdeczka

Czemu w naszym pisie brak takich ludzi mądrych i ładnych? Same staruchy i z mądrością inaczej...

~Polak

Cyrk sprzedajnych łajz za ostatni grosz, tylko co farbowane komuszki mogą jeszcze sprzedać?...własny ślubny garnitur, dom we frankach a może kryptowalutę....hahahhaha

Zumba!

Oni jeżdżą po Polsce i podtrzymują ducha oddania wśród Targowiczan że jeszcze będzie można kraść i dymać Polaczków jak za ostatnich tłustych 25 lat. Po poprzednich 50-ciu.

Zumba!

Oni jeżdżą po Polsce i podtrzymują ducha oddania wśród targowiczan że jeszcze będzie można kraść i dymać Polaczków jak za ostatnich tłustych 25 lat.

Mariusz77

Sala pęka w szwach umiech
Za Swetru to ludziska przychodzili choć na kabaret w jego wykonaniu

Co POseł nowoczesnej o przyszłości może wiedzieć skoro ta zbieranina przyszłości nie ma żadnej . To tak jakby słoń o latanie mówił .

~cynik

przemalowana platforma, "come with me if you want to live" taki filmik z takim textem można znaleźć w necie, gdzie Petru podaje rękę Kopaczowej

Zumba!

Obiecali nauczycielom niemieckiego podwyżkę od Sorosa. Regulacje VAT oczywiście będzie zmienione dla kręcenia lodów jak za dobrych lat.

~endrjuu

Tak jak pisałem - trzeba więcej takich spotkań Nowoczesnej, bo budzą emocje. Czasami niekulturalne jak u Feniksa, ale generalnie jest odzew umiech No i fajnie...

~petru

nowoczesny uj.

~cccp

W najnowszych sondażach nowoczesna się nie dostanie do sejmu !

~Polak

Feniks bo grasujący tu trolik nie dostanie pensji od komuszych towarzyszy i zdrajców Polski donoszących do pijaka w Brukseli...no daj mu szanse ..hahaha łon tak tu się poci, zmienia niki a ty mu wszystko psujesz hahhahaumiech

~endrjuu

Brawo panowie z .N Stalowa Wola! Sprawna organizacja konferencji i spotkania. Wszystko OK. Spotkanie ciekawe i konkretna tematyka...Brawo poseł Szłapka.
Sądząc po idiotycznych i nieprzychylnych komentarzach na portalu - takie spotkania są potrzebne w Stalowej Woli. Skoro tak, to tylko się cieszyć umiech

~zadowolon

Brawo opozycja, koalicja i .Nowoczesna StW! Trzeba więcej takich spotkań z inteligentnymi i światłymi ludźmi! Potrzebny jest ciąg dalszy umiech

~figa

Ja nie chce polityka młodszego , który nic sobą nie prezentuje jak Szłapka . Wolę dwa razy starszego Kaczyńskiego inteligentnego mądrego polityka .

~psik

Do tych co krytykują Feniska . Moim zdaniem sami nie popisują się inteligencją skoro są za tymi , którzy go okłamują okradają i cieszy się z tego dalej ich popierają .

~ele

Mirek tak trzymać jesteś przecież synem prez

cdn..

Zapraszamy na; Palermo Tour with Mafia Perspective.

~@o kulson...

Mieli hasło wyborcze: "Wystarczy nie kraść". I nie kradną, biorą jak swoje. Jeszcze żaden rząd nie wziął tylu milionów premii.
Czy do PiSowskiego elektoratu dotrze w końcu, że nie oni są beneficjentami dobrej zmiany, tylko ci przy korycie😜

~z internetu

Kaczyński - 68 lat, Macierewicz - 69, Terlecki - 68, Piotrowicz - 65, Pawłowicz - 65, Rydzyk - 72, Szyszko - 73. XXI wiek, Polska w rękach emerytów. To jakiś ponury żart i zemsta PRL-u z za grobu?

~@o kulson...

Czy wiecie, że pensja nauczyciela to 2.294 zł, a "premia" Zalewskiej to 75.100 zł? STANDARDY "DOBREJ ZMIANY"!

~o kulson mać!

A wiecie, że projekt Zalewskiej dający możliwość powoływania katechetów na wychowawców klas trafił do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych. Rozporządzenie może zacząć obowiązywać w kolejnym roku szkolnym 2018/2019

~ale AMBER

Ojciec Rydzyk narzeka. Miał dostać pieniądze na geotermię, a nie dostał
Mimo że rządzi PiS, wcale nie jest nam łatwiej - uważa Rydzyk.
Toruński redemptorysta żali się, że jego geotermalne przedsięwzięcie napotyka na problemy. I że wszystko bardzo długo trwa.
- Mam zaufanie do rządzących bardzo ograniczone. To wszystko powinno już być i działać. Dwa i pół roku walczymy o to, co otrzymują inni obywatele - wyznał Rydzyk w rozmowie z PAP.
Tadek, nie martw się bliżej wyborów otrzymasz od PiSu kolejne dziesiątki milionów. Oczywiście naszych milionów bo prezes skąd może brać?

~lasowianka

Ale ten pan Szłapka jest przystojny i mądry. U nas w PiSie też mądrzy i piękni ale inaczej. Szkoda.

~Feniks

Jestem PO jak mankun i maszynista ssijcieee!!!!

~mądry?

Wielu jest dumnych z FENIKSA. Co za głupek! Gratulacje!