Get Adobe Flash player

Podsumowanie akcji "Prędkość"
Opublikowano: 22  Lutego  2018

Wczoraj stalowowolscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania "Prędkość". Skontrolowali 58 kierujących, mandatami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości ukarali 37 kierowców. Zatrzymali też dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości monitorowali wczoraj drogi powiatu stalowowolskiego. W trakcie działań policjanci skontrolowali 58 kierowców i ujawnili 38 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. 37 kierujących zostało ukaranych mandatami, a wobec jednego skierowano wniosek o ukaranie. Dwóch kierowców w terenie zabudowanym przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h i policjanci zatrzymali im prawo jazdy.

"Prędkość" to cykliczna akcja, której celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych.

Zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Następnie zostanie przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

KPP

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Tren, gdybyś cokolwiek myślał, to tak głupio byś nie pisał. Ale oby nie, to twoje myślenie taki jak ty na drodze zweryfikuje i oby weryfikacja nie była tragiczna w skutkach.
Dodano: 22  Lutego  2018  19:55:28
~edded
kiedy na ponioatowskiego taka akcja
jezdza jak szaleni maasakra
policja do dzieła
Dodano: 22  Lutego  2018  19:24:16
~Tren
Prywatni kierowcy też nagrywają i wysyłają na policję , jednak dzieci tzw ubeków żyją i mają to we krwi dziadek ojciec to syn też
Dodano: 22  Lutego  2018  16:33:51
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe