Ile kosztuje monitoring na błoniach?

Image

Aż 5 firm chce zająć się budową oświetlenia i monitoringu na terenie błoni nad Sanem w Stalowej Woli. Ile będzie nas to kosztować?

Na sfinansowanie tego zadania w kasie miejskiej zabezpieczono 1,4 mln zł. Oferty nadesłały firmy z miejscowości: Józefów, Radomyśl nad Sanem, Zgierz oraz Stalowa Wola (2 oferty). Najniższa opiewa na kwotę prawie 1,36 mln zł, najwyższa- na około 2,1 mln zł. Wszystkie firmy deklarują wykonanie zadania do końca lipca 2018 roku. Jeśli chodzi o gwarancję i rękojmię wygląda to różnie. 3 wykonawców zaoferowało 10- letni okres „opieki”, pozostałych dwóch- 5 i 8. W najbliższym czasie komisja przetargowa podejmie decyzję kto zrealizuje to zadanie.

Firma, która wygra przetarg będzie miała do wykonania m.in.: roboty w zakresie okablowania i instalacji elektrycznych, będzie więc musiał założyć okablowanie komputerowe, zainstalować linie energetyczne, wykonać roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, założyć drogowy osprzęt oświetleniowy i zainstalować 33 kamery. Kto będzie je obsługiwał i monitorował to, co dzieje się na błoniach? Trudno powiedzieć.

Rewitalizacja obejmie teren zielony o powierzchni 45 ha, od wjazdu na błonia przy „oczku” aż po galerę VIVO!. Według umowy z wykonawcą, który wygrał przetarg na rewitalizację błoni zakończenie prac powinno nastąpić jesienią, pod koniec listopada br. Wykonawca zadeklarował jednak wcześniejsze zakończenie robót (koniec czerwca). Czy uda się zrealizować ten ambitny plan, czas pokaże. Na pewno duży wpływ na to będzie miała pogoda.

Rewitalizacja błoni nad Sanem będzie kosztowała około 10,2 mln zł (plus koszty związane z monitoringiem i oświetleniem).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
KRZYSIU

24.08.2018 można odpowiedzieć na niezwykle skomplikowane pytanie;Ile kosztuje monitoring na błoniach?

~ dzierżawca

Zarząd miasta powinien zrekompensować straty działkowiczom z krokusa,zakładając monitoring także wokół ogrodu.Od stony błoni i od strony wału.To miałoby sens i ukróciło szaber i szkody "krokusowym" pijakom i złodziejom. Trzeba też zmienić zarząd działkowy na taki,który by zgasił zielone światło dla szkodników i pasożytów.

~działkowicz

Bezmyślna "dobra zmiana" wyrządziła wielką krzywdę działkowiczom z Krokusa. Nikt nas nie pytał , nikt się z nami nie liczy. To jest rozbój. Bujną dziką naturę diabli wzięli. W zamian dano nam kostkę betonową, anemiczne krzewiki , masę błota, hałas i szemrane sąsiedztwo.

maszynista

Jak na tych błoniach ktos wyciagnie fujare i obsika ławke to czy ktos przyjedzie zeby dac mu mandat?Tak samo jak ktos kamieniem roznije latarnie na błoniach ,kamera to nagra ,ale czy ktos przyjedzie zeby ukarać?Mysle ze nikt nie bedzie zawracał sobie głowy demolowaniem błoni,bo sprawcy uciekna zanim ktos przyjedzie.Cały ten monitoring,,wielkiego brata" jest niepotrzebny,kasa wydana po to zeby ktos tam zarobił.

~młody

Wydaje się,ze po otwarciu "nowoczesnych" błoni ,działkowicze z Krokusa dużo stracą.Pijaków i złodziei nie brakuje,a w sprzyjających okolicznościach "człowiek człowiekowi wilkiem". Trudniej będzie złapać "rodzimego" złodzieja,nawet ,gdy się go zna.Przydał by się dobry zarząd.

~piechur

Przecież to jest teren zalewowy!,kto tego będzie pilnował całą dobę?Była ładna przestrzeń czystej natury,wystarczyło postawić kilka ławek dla spacerowiczów,to niestety wybrukują,wyasfaltują ostatni kawałek dzikich łąk.A może to dobry pomysł? może złodzieje od pani prezes działkowej zmieni ą swoje lokum?

~55555

O Boże! Jak długo jeszcze będzie się nakręcać spirala głupoty?????Biedne osiedle robotnicze umiera; robi się puste, smutne i stare , straszy pustymi lokalami i brudem. Ten pomysł z błoniami to absurd i wykwit chorego umysłu.Arogancja tzw władzy sięga zenitu; mieszkańców z góry traktuje jak wandali i prymitywów.

~Sąsiad

Czyli jakieś plus minus 20 mln Za tyle można było w jakimś stopniu zrobić porządek na placu koło Domu Kultury, a nie topić kasę w tereny zalewowe.

manukun

@siwy
Jaką kasę? Ktoś płaci za komentarze? Chętnię się dowiem, gdzie podpisać umowę i na jakie warunki są wymagane. Może się okazać, że ja głupi za darmo piszę...

~jasio

a czy urzędnicy narażeni na branie łapówek powinni z tego powodu otrzymywać dodatek tzw.szkodliwy

~siwy

Mankum doliczyles do PITu kase z bankomatu?

jacky108

Maszynista zluzuj majty,jest napisane wyraźnie "Kto będzie je obsługiwał i monitorował to, co dzieje się na błoniach? Trudno powiedzieć"- jeśli ten monitoring jest jakoś dofinansowany to pewnie tylko po to jest. Jakj ten w parku. Poważna firma obsługująca monitoringi zazwyczaj robi je na własnych warunkach.

~DRON

Już nawet odeszczać się nie będzie można bez monitoringu w krzakach ,co za czasy...A plebanek też będzie i poświęci na otwarcie błoni ...

manukun

@bawimy się
Co ma piernik do wiatraka? Plujesz jadem tak mocno, że zaprzeczasz sam sobie.

~bawimy sie

Nie K..A mankum zbudujmy za to 1000 mieszkań najlepiej komunalnych żeby za wszystkie remonty miasto placilo bo po co ktoś będzie za swoje drzwi czy podłogę wymieniał. Stare bloki niech stoją puste dalej A obok wybudujemy drugą hutę bo Ukraińcy nie mają gdzie pracować. Aha więcej trzepakow jeszcze dla dzieci zróbmy bo to przecież najlepsza rozrywka jaka może być.

~Mieszkaniec

Może jeszcze wystarczy na Ogrody Hutnik 2

manukun

@bawmy się
Przypomnę ci tę radość, jak komisarz wejdzie do magistratu po bankructwie. Typowe polskie zastaw się a postaw się. Nic dziwnego, że Stalowa Wola umiera, skoro suweren klaszcze z powodu nowego placu zabaw na kredyt

~Marek

Firma deklaruje finał prac związanych z rewitalizacją błoni do czerwca br. Natomiast roboty związane z oświetleniem terenu, montażem kamer i konieczność wykonania w związku z tym wykopów pod okablowanie przewidywane jest na lipiec. Gdzie tu sens i logika. Chyba już jakaś " swoja" firma wykona prace związane z przywróceniem terenu po montażu oświetlania i kamer do stanu pierwotnego... i tak biznes się kreci.

maszynista

Ja protestuje ,nie wolno poodgladać ludzi .Jak ktos bedzie chciał wyproznic sie pod krzakiem to co ma zrobić.Pijani to ida na całosc ,kamery beda a onii tak beda lać gdzie chca .Według mnie nikt nie zdązy tego wszystkiego zdemolować bo zrobi to rzeka.Co za debil wymyslił monitoring nad rzeka.Miała byc tylko plaża i sciezka.

~Gwiazda

Kurcze i już się człowiek nago nie poopala :(

~Gwiazda

Kurcze i już się człowiek nago nie poopala :(

~bawmy sie

O kuzwa tyle kasy, maszynista z mankumen nigdy się biegunki nie pozbęda jak stalowemiasto bedzie serwować takie artykuły ;-)

~Szwed

Bardzo dobrze, bydło nie będzie wandalić

~Pppp

Już koszty rosną, monitoring to początek - ktoś musi jeszcze patrzeć w ekrany, ktoś zajmować się terenem. W ramach kampanii wyborczej kudłaty zafundował nam studnie na wrzucanie kasy!

~AAS

@ rencic
To przed takimi jak ty, żeby nie niszczyli

~rencic

Najpierw rewitalizacja a później monitoring? Czy to nie spowoduje zniszczeń? Czy te prace nie powinny pójść równolegle?

~Janek8

Czy tylko kamery?prawdziwy ma też głośniki do informacji np. O zagrożeniach i odstrasza potencjalnych wandali o skutkach zapraszam do parków na wyspy