Na Żeromskiego powstaną parkingi

Image

Przy kolejnych terenach przyblokowych powstaną nowe miejsca parkingowe. Środki na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie miasta.

Między blokami przy ul. Żeromskiego 2 i 4 powstaną nowe parkingi dla samochodów osobowych. Te, które obecnie mają do dyspozycji mieszkańcy odbiegają wizerunkowo od nowoczesnych miejsc postojowych, jakie wybudowano przy innych budynkach. Obecnie nawierzchnia parkingu jest ułożona ze starych płyt betonowych (tzw. trylinki) oraz nawierzchni żwirowej. Stan techniczny „woła o pomstę do nieba”. Ilość miejsc parkingowych na pewno nie zaspokaja potrzeb mieszkańców. Część kierowców radząc sobie z problemem braku wyznaczonych punktów postojowych pozostawia samochody po prostu na trawnikach. Dodatkowym problemem jest brak kanalizacji deszczowej, co po ulewach powoduje zastoje wody.

W ramach planowanej modernizacji powstanie w sumie 18 nowych miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Zostanie wykonane odwodnienie, pojawi się także nowe oświetlenie. By można było wykonać nowy parking niezbędna będzie wycinka 9 drzew.

Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie tego zadania. W budżecie na ten cel zabezpieczone 40 tys. zł

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~REMIK

A PO CO PARKING POD BLOKIEM NR 2, JUŻ PRZECIEZ MAJĄ,ZE DWA LATA TEMU BYŁ SKOŃCZONY, OSWIETLONY JAK PŁYTA LOTNISKOWA.

~Bongo

Szkoda ze nie kolo bloku nr 1 .

~Mieszkaniec

Maszyniście to łeb ucięli. Mózgu na bank nie ma...

Persymona

to nie jest kwestia opozycji, polityki itp.Zieleń to dobro nas wszystkich!!!be względu na przekonania polityczne!!!!!!!!!!!!!!Żądam jako obywatelka i mieszkanka zaprzestańcie niszczyć zieleń!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Persymona

maszynista i kilku innych tu, macie 100% racje!!!,Stop wycince!!!!!Dlaczego kilku urzędników ma decydować o losie zieleni, która nie jest ich własnością???Ludzie obudźcie sie i zróbcie coś wreszcie!!!!!Niestety samo pisanie tu nie pomoże!!!

~ gutek młd

darek naprawde wam wszystko zle obys wrocił razem i z andzejkiem hahah jestescie kociska pozdrawiam was silno opozycjjo haha pod sąd. koniec dyktatury hahasmiech2

~Bulli

Buuuli, sieroto, nie możesz przejść się 20,30 m na parking pod lasem? Taka łamaga z ciebie?

~Bull

Dziękuję bardzo za inwestycje, mieszkańcy Żeromskiego czekają na nią!

~Bull

Dziękuję bardzo za inwestycje, mieszkańcy Żeromskiego czekają na nią!

maszynista

Dla przeciwników drzew w miescie ,wytłumaczcie dlaczego miasto uzdrowisko musi miec 70 procent drzew?Jak wycinają drzewa to jakość powietrza spada w dół ,a nie rośnie.Napewno nie mamy 70 procent drzew ,ani nawet 40 procent.

wyborca

~www: Niedługo terenów koło Ballady też nie będzie, bo mają "rewitalizować".

Ciemny lud się cieszy, że miasto buduje parkingi, a potem płacz, że nie ma gdzie bezpiecznie wyjść z dziećmi, że sam beton, że upał i nie ma cienia, że miasto tonie po każdej ulewie, bo brakuje naturalnej ochrony.

~www

Gengar: betonujcie dalej to miasto a później się dziwcie że nikt w nim nie chce mieszkać i kogo stać to buduje dom w okolicznych wioskach. To miasto było projektowane jako miasto ogród. Jest miasto parking. Ja też chciałem moc wyjść z domu i mieć trochę zieleni, mieć gdzie wypuścić bezpiecznie dzieci, siąść na lawce. I mam. Ale nie w mieście. Ostatnie takie tereny są w okolicy ballady i urzędu miasta. Reszta to parking. Nawet chodniki robia takie że się nie ma jak minąć. Liczy się tylko jeżdżenie samochodem.

sebastal

Czy google wie ze kradniecie od nich zdjecia?

~ggg

Jest olbrzymi parking na Żeromskiego.....
Ale nie, ale nie,
Potrzebny nowy, bo to się Pani Radnej należy, za właściwe głosowania.
A że kolejne wyrzucone pieniądze.
"Kto bogatemu zabroni.."

~stalowa

Wiadomo z czym kojarzy się ulica Żeromskiego. Teraz władza wysupłała 40 tys. zł. mówiąc, że będzie poprawiać "wizerunek". Przy Żeromskiego jest piękny, ogromny parking. Nie mieszczą się "bogaci", którzy mieszkają za 1%???????Toż to szok. Szkoda ludzi z normalnych bloków "bez 1%".

~inni

Władza robi następne inwestycje jak parkingi w mieście a nie jest wstanie dokończyć zaczętych które zaczęła dwa lata temu tylko obiecanki ma....

~dojna zmiana+

Po co nowe parkingi jak debile stawiają swoje smrody na ulicy gdzie jest zakaz.

~Gengar

@maszynista a widziałeś jak po kilku latach wygląda taki chodnik z drzewem na środku? Cały wybulony bo korzenie się rozrastają i niszczą kostkę.

@wyborca kiedyś to się załatwiało w drewnianej budce obok domu.... Czasy się zmieniają... miasto to jest miasto, a nie budynki w lesie.

wyborca

Budowniczowie COP budowali tak, aby zostawić jak najwięcej drzew.

A teraz drzewa się WYCINA jak leci!

STOP WYCINCE DRZEW

Rygler

Nie ma to jak pójść na łatwiznę, zdjęcie ze Street View - lip. 2012r.

piket

inwestycja???? zwykła rewitalizacja przyblokowego podwórka.

maszynista

Znowu projektant nie wie ze drzewo mozna postawic w parkingu ,tak dawniej sie robiło.Tylko u nas zacofanie i taka technologia jeszcze nie dotarła.Ktos chyba widział w wiekszym miescie chodnik a w chodniku okragle otwory i drzewa w nich rosna.

~Dende

@mieszkaniec to nie jest żadna "inwestycja"

~mieszkaniec

I super, takich inwestycji brakowało! Dziękujemy!