Potencjalny wandal w oku kamery

Image

Od kilku miesięcy trwają prace związane z rewitalizacją błoni nad Sanem. Aby uchronić ten teren przed dewastacją zostaną zainstalowane 33 kamery monitoringu.

Rewitalizacja obejmie aż 45 ha terenów zielonych, począwszy od wjazdu na błonia przy oczku aż po galerę VIVO!. Pomysł na zagospodarowanie tego terenu przewiduje, że każdy mieszkaniec znajdzie tam coś dla siebie. Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas powstanie boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej oraz boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę plażową. Nie zabraknie także plenerowej siłowni. Tego typu instalacje cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Powstanie także ścieżka zdrowia zaopatrzona w elementy dla biegaczy i trenujących nordic walking z wyznaczonymi trasami biegowymi o długości 1km, 2km i 3km. Dla amatorów dwóch kół przygotowana będzie ścieżka rowerowa.

Projektant nie zapomniał o mieszkańcach, którzy kochają spacery. Z myślą o nich budowana jest ścieżka edukacyjna. Idąc nią będzie można zobaczyć m.in. hotel dla owadów, budki lęgowe, piękną roślinność. W południowo- zachodniej części terenu, nad brzegiem Sanu, stworzona zostanie piaszczysta plaża o powierzchni prawie 2 tys. m2. W jej pobliżu wybudowany zostanie drewniany taras wypoczynkowy o szerokości 3 m, a obok niego staną leżanki z siedziskiem. Na tym terenie zostaną też ustawione elementy małej architektury takiej jak: ławki, stojaki na rowery czy tablice informacyjne. Coś dla siebie znajdą również najmłodsi, bo z myślą o nich powstaną 2 place zabaw.

Realizacja tej inwestycji konszuje około 10 mln zł. Zadanie jest dofinansowane w 85% z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

By uchronić się przed potencjalnymi aktami wandalizmu ten duży teren, który zupełnie zmieni oblicze błoni nadsańskich, będzie monitorowany. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wykonanie oświetlenia oraz instalację monitoringu. W zakres prac wykonawcy wejdą m.in.: roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych, instalowanie okablowania komputerowego, instalowanie linii energetycznych, roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, instalowanie drogowego osprzętu oświetleniowego, instalacja 33 kamer.

Niejednokrotnie zdarzało się, że wandale przystępowali do dewastacji niedługo po tym jak do użytku oddawane było jakieś miejsce rekreacji. Tak było m.in. w Parku24, na placu zabaw w parku miejskim. Niemal na porządku dziennym w Stalowej Woli jest niszczenie ławek i pisanie sprayem lub flamastrami po elementach zabawowych znajdujących się na placach zabaw. Miejmy nadzieję, że kamery odstraszą chuliganów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
kabi

emerytka, a przecież umrzemy to po co dbać o zdrowie i wygody, lepiej położyć się w trumnie i czekać na śmierć .... nie zaśmiecaj forum swoimi bazgrołami, akurat za twoje podatki to nawet papieru toaletowego nie kupi

~Pani Jadzia

A w parku są niby kamery a kostkę brukową koło ławki ktoś ukradł. JAK ?

~szyszko

maszynista - Psy i tak nie bedą srały w toaletach.

maszynista

Ciekawe czy beda toi toie na błoniach,bo kamery beda podgladały chcacych wypróznic sie przy krzaku.Zamiast wydawać kase na nie potrzebne rewitalizacje mozna wybudowac na miescie toalety,bo pełno kup na miescie.

~hehe

Wszystko do czasu pierwszej powodzi, trzeba byc debilem zeby wkladac taka kase w tereny zalewowe, bo jakos nic nie bylo slychac zeby w gornym biegu Sanu ktos wybudowal jakis nowy zbiornik retencyjny.

~emerytka

~GIT
Czytaj ze zrozumieniem. Ani nie pragnę powodzi ani nie chodzę na błonia. Ale w Stalowej mieszkam już kilkadziesiąt lat i widziałam co San"potrafi".

~Grażyna

To już opozycyjny wandal nie będzie paćkał farbą chodników. Przynajmniej tam

~Nona

Jak można robić plażę nad rzeką, w miejscu gdzie obowiązuje zakaz kąpieli? Kto odpowie za ofiary utonięć????????
No cóż wiele posesji prywatnych poprawi swój wizerunek dzięki tej bezsensownej inwestycji.

e2rds

Tak ta rewitalizacja błoni przypomina mi film "Miś". Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o pieniądze, to jest miejsce gdzie bezkarnie można wkładać kupę kasy i mieć czyste ręce. Jak San zniszczy, to znowu będzie można rewitalizować zrewitalizowany uprzednio teren, tylko kwestia kto kolejny zarobi i za ile. W serialu "Ranczo" te mechanizmy są pięknie pokazane. Zastanówcie się nad tym.

~Bigbrother

Qrna wszędzie Big Brother.Już nawet nad sanem nie będzie można się napić piwka w lecie i panienke posciskac bo jakieś oko będzie podglądać

~niewazne

I TEN SMRÓD Z OCZYSZCZALNI MMMMM UWIELBIAM

ZOSTAWIAJĄC AUTO NA PARKINGU KOŁO VIVO ZANIM DOJDE DO DRZWI RZYGAC SIE CHCE
SMRÓD OKROPNY
KTO MĄDRY BĘDZIE SPACEROWAŁ W TAKIM SMRODZIE ???? OCHYDA...

maszynista

Widac ze urzedasy robia tak zeby jak najwiecej kasy wydać na błonie,a inne wazniejsze sprawy sa pomijane.Moze bedzie jak z ,,Misiem" im wiecej kosztuje rewitalizacja tym wiecej dostana odszkodowania.Przyjdzie niedługo wysoka woda i nic jej nie zatrzyma ,kto zapłaci wtedy za naprawe i zbieranie błota z tego terenu?

~Kgtyj

My chcemy chleba nie igrzysk! !!

~ziuta

a co z rewitalizacją od oczka do mostu? tam też trzeba by zrobić porządki i miejsca na grillowanie!!

~Marek

Jak będą kamery to musi też być firma monitorująca. Najlepiej miejscowa.Tylko która firma podejmie się tego zajęcia i za ile / znowu powiększy się dziura budżetowa, na to środków z zewnątrz nie dostaniemy/.
Ciekawe czy ktoś pomyślał jak w to miejsce dojedzie karetka pogotowia jak będzie już obwodnica miasta, a ponoć ma być w 2020r. To będzie istny raj dla czworonogów i ich właścicieli, tylko czy będą sprzątać / właściciele/ po swoich pupilach. A tak na serio, to kto przyjdzie na te błonia z drugiego końca miasta. Przecież ma być rewitalizacja parku jordanowskiego, dalej park linowy w parku miejskim z oczkami wodnymi, dalej korty tenisowe, dalej Park24, po drodze jeszcze teren rekreacyjny za Szkoła podst Nr 3 i na końcu dopiero błonia. Aha zapomniałem jeszcze o flagowej inwestycji w postaci stadionu, placu przed SDK skate parku za szpitalem i wielu wielu innych . Tak więc błonia na szarym końcu. Na prawdę miasto jest bardzo bogate

~???

GIT nie musi się modlić każdy kto trochę dłużej żyje widział nie raz co San potrafi zrobić na wiosnę co jakiś czas. Poza tym te huśtawki i sprzęty do ćwiczeń stawiane są już do przesady praktycznie pod każdym blokiem, jest też cała masa boisk, hal z których gdyby nie korzystali 40-50 latkowie to by świeciły pustkami. Są jakieś granice wszystkiego, można zrozumieć, że to najłatwiej, najszybciej postawić i od razu widać szkoda tylko, że z utrzymaniem tego w jako takim porządku jest już później problem jak i w niektórych miejscach ciężko zobaczyć żeby ktokolwiek z tego korzystał.

sebastal

Kolo "strumyka" monitoring nie dziala. Nie ma zadnej firmy pod do podpiete. Jedna kamera "patrzy" totalnie pionowo w dol. Jak to tak samo ma wygladac na bloniach to powodzenia. Kamery bedzie gdzie krasc.

~GIT

do "emerytka" To proszę módl się o tę powódź jeżeli tak pragniesz.
Wtedy będziesz szczęśliwa. A w ogóle to po co tam chodzisz jak CI nie odpowiada !?

~emerytka

10mln zł z naszej kieszeni (z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to z naszych podatków) po pierwszym wylewie Sanu dosłownie wyrzucone w błoto. Czy ktoś w magistracie policzył ile będzie nas podatników kosztować utrzymanie tej "zabawki"? A może najpierw doświetlić i uporządkować miasto? Widziałam ostatnio rynek w Osieku. Kiedyś wydano ogromne pieniądze i nastawiono na nim mnóstwo lamp. Świeciło się parę lat tak, że książkę można było czytać a teraz tylko pojedyncze lampy się świecą-też pieniądze wyrzucone.

e2rds

Panowie z urzędy, zastanówcie się, plaża, taras. To nie jest zalew z regulowanym poziomem wody, ani jezioro tylko rzeka i to rzeka dosyć kapryśna, zastanówcie się panowie, czy czasami woda, ale sodowa wam nie uderza. Już wczesnowiosenne przybory będą dosyć obfite to winno wam dać do myślenia.

~cccp

Maszynista Ty adrenaliny nie potrzebujesz, wystarczy Ci ten zryty łeb A to jest duże wyzwanie bo nosić.

kabi

prócz tych 33-ech kamer trzeba jeszcze trzech tajniaków z psami, jak ktoś się zgłosi do szpitala z pogryzioną dupą to będzie wiadomo że wandal

~2345

Jeszcze jeden dowód na "tumora mózgowicza" pomysłodawców.
Skoro ten pomysł jest taki wspaniały i oczekiwany , to kogo się obawiacie? umiech)))

maszynista

Cały ten monitoring to wyrzucenie pieniedzy w błoto,przykład to trzy niedawno ukradzione rowery ,złodzieje widoczni ale twarze zniekształcone i nierozpoznane.Ludzie nie chca zeby były kamery bo jak mozna spokojnie zrobic siku lub kupe pod drzewem.Ogladnijcie sobie wandali co wszystko maluja,oni sa zawsze w maskach i nie do rozpoznania.Monitoring moze jedynie zarejestrowac co robia .Jedynie co moze monitoring to , że kamery odstraszą wandali w co watpie.

~jasio

a kturendyk będzie można dojechać hulajnoga na te blonia jak będzie łobwodnica

~thorongil

raczej nic tam już nie znajdę,
lubiłem tam chodzić z dziećmi, palić ognisko, robić z nimi strzały i łuki, strzelać, szałas, a teraz dupa..... w zamian dostaną gotowca, ktorego znajda i tak na mieście: siłownię, palce zabaw, boisko...

~MG 13

DEFINITYWNIE ZADAMY WYMIAROWEGO BOISKA DO KOSZYKOWKI!!!!!!!!!!NA OBSIKANYM PIASKU TO MOGA GRAC SOBIE RADNI!!!!!!!

arus61

Proponuje zakup 2 Dronow lepszej klasy dla Poliji. Rozwiąże to problem monitoringu w całym mieście i da super zabawkę(narzędzie) do pracy dla funkcjonariuszy służby prewencyjnej.

alanpoganiacz

Maszynista, grafficiarzu od 7 boleści, zainstaluj sobie w domu kamery i pokój wysprayuj. Wtedy będziesz prawdziwy hardcor.