Get Adobe Flash player

Dziecko zatruło się czadem
Opublikowano: 12  Lutego  2018

Stalowowolscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. 11-letnia dziewczynka podczas kąpieli zatruła się czadem.

W mieszkaniu strażacy stwierdzili, obecność tlenku węgla. Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 22.00 w Stalowej Woli na ulicy Siedlanowskiego. Jak ustalono, w jednym z mieszkań doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Podczas kąpieli 11-letnia dziewczynka zatruła się czadem i zasłabła. Ojciec dziewczynki natychmiast wezwał karetkę pogotowia, która przewiozła dziecko do szpitala.

W mieszkaniu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla. Jego źródłem mógł być piecyk gazowy zainstalowany w łazience. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~......?
Panie Surmacz a czy pan posiada stosowne uprawnienia kominiarskie? Może pan wrzuci skanik tych uprawnień tutaj?!
Dodano: 26  Czerwca  2018  00:20:47
~N Surmacz
Olu
Nie dokona zgodzę się z młotem a w twojej obronie napisze iż zdarzają się bloki gdzie my kominiarze musimy łączyć lokatorów po 2 w jeden kanał jednakże co do zasady większość bloków w Stalowej Woli ma konstrukcje instalacji grawitacyjnej pozwalającą na to by każdy lokator miał swoją wentylację samodzielnie obsługującą jego mieszkanie. Problem okapów jest inny zmieniają one bilans ciśnieniowy sztucznie wyrzucając powietrze z mieszkań biorąc pod uwagę to iż 90 % mieszkań zaniedbuje instalacje nawiewną (nawiewniki podokienne) w tej sytuacji powietrze zostanie uzupełnione do lokalu za pomocą innej wentylacji (wsteczne ciągi) wychłodzony kanał kominowy ciężko jest przywrócić do prawidłowego działania najprostszym sposobem jest ognisko w kanale ale musimy mieć pewność 2 rzeczy a mianowicie droznosc kanału oraz to iż użytkujemy go samodzielnie
Dodano: 14  Lutego  2018  20:47:34
~Stalowy Młot
Do Oli.

Olu, pokaż uprawnienia kominiarskie a nie pisz bzdur.

Może na tym forum niech się wypowie jakiś specjalista z uprawnieniami. Np. KOMINIARZ.
Dodano: 13  Lutego  2018  22:12:55
~ola
Problemem wentylacji jest też to że ludzie podpinają do niej wyciągi z okapów kuchennych. Ktoś mieszkający na parterze z takim wyciągiem z wiatrakiem tak wpycha powietrze mocno do wentylacji że ci ludzie z wyższych pięter mogą nie mieć jej wcale w swoich mieszkaniach. Niestety kominiarz zanim przyjdzie musi ogłosić to ogłoszeniem i dzień wcześniej ludzie rozmontowują te urządzenia a po przejściu kontroli montują wiatraki z ujściem do wentylacji z powrotem.
Dodano: 13  Lutego  2018  22:00:42
~N Surmacz
Do zaniepokojonej

przeglądy buble hmm a czy pani zna się na kominiarstwie ze ocenia prace poprzedników? jeżeli podpisujemy umowę z firmą, w której znajduje się mnóstwo uprawnionych fachowców ufamy im że prace wykonywane przez nich są na najwyższym z możliwych standardów. W obronie MZB wypowiem się, krótko jeżeli dostajemy protokoły potwierdzone przez osoby posiadające odpowiednio wysoki poziom uprawnień, w tym przypadku poziom Mistrza w zawodzie Kominiarz, w których opisane są wady dotyczące niedopowietrzeń mieszkań i od lat wysyła się na ich podstawie pisma do ludzi, którzy lekceważą powagę sytuacji. Jednocześnie nie posiadając wiedzy o innych zaniedbaniach instalacji kominowej nie ma się podstaw do reagowania ani możliwości podważenia protokołów. W sprawie wyziębień ostatnich kondygnacji jesteśmy na etapie uzgodnienia ze wspólnotą kosztów takowych inwestycji, z którymi zapoznam wspólnotę podczas zebrania sprawozdawczego, na które zostałem wraz z moją załogą zaproszony by dokładnie omówić problem i możliwe rozwiązania.
Zaznaczam iż jesteśmy tylko ludźmi i mamy ograniczone możliwości przerobowe nie mamy czarodziejskiej różdżki, za której dotknięciem jednym ruchem naprawimy 140 budynków pracujemy dla was po 10 - 12 h dziennie od maja tamtego roku. wiele tematów mamy za sobą ale również ogrom prac przed nami musicie uzbroić się w cierpliwość każdy mieszkaniec obsługiwanego przez nas budynku jest dla nas tak samo ważny i należy mu się poświęcenie uwagi i usunięcie problemu jednakże ogrom prac przekracza na tą chwilę możliwości 5 firm kominiarskich a problemy usuwane są od najpoważniejszych

z poważaniem
Surmacz Norbert
Dodano: 13  Lutego  2018  21:27:28
~Zaniepokojona
Do Administrator

Z tego co mi wiadomo niejednokrotnie była pani informowana o fatalnych warunkach panującyh w pomieszczeniach WC na ostatnich kondygnacjach w lokalach na Niezłomnych 2c. W pomieszczeniach jest tak zimno że jest to nie do wytrzymania. Jakie kroki zostały poczynione w tym kierunku???
Blok 2c był termomodrnizowany 2 lata temu. W ubiegłym roku nie było problemu z ciągami wstecznymi i zimnem w WC. W tym roku nagle pojawił się problem. Skoro poprzedni kominiarz był tak niekompetentny i doprowadził do tak fatalnego stanu kominów to ja się pytam gdzie do tej pory był zarządca budynku i dlaczego ta osoba przez tyle lat obsługiwała nasz budynek.
Dlaczego MZB nie zrobiło z tym porządku wcześniej.
Mam rozumieć że nasze wspólnoty płaciły ze przeglądy BUBLE a państwo to akceptowaliście.
Dodano: 13  Lutego  2018  21:07:46
~Administrator
W nawiązaniu do poniższych wyjaśnień firmy kominiarskiej, uprzejmie informuję iż administruję wszystkimi budynkami przy ulicy Niezłomnych, Dmowskiego, Popiełuszki 40 oraz Wojska Polskiego 30 trzeci rok. Biorąc pod uwagę ostatnio zaistniałe sytuacje na ul. Niezłomnych 2, prawdą jest że przed dociepleniem budynku na tej konkretnej Nieruchomości nie dochodziło do żadnych podtruć tlenkiem węgla. Firma kominiarska zaleciła nam w celu poprawienia bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców zamurowanie wentylacji pokojowych i tak też zleciłam. W momencie gdy kanały zostały zamurowane nie było żadnych zgłoszeń. Większość mieszkańców nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji, do której może dojść w budynku po termomodernizacji zleciło ich odmurowanie. Już dwa dni po odmurowaniu doszło do pierwszych zadziałań czujników czadu, w niedługim czasie do kolejnych. Reakcja administratora była natychmiastowa. Osobiście w dniu dzisiejszym (oraz w dniach poprzednich) zgłosiłam sprawę do nadzoru budowlanego co zalecała nam firma kominiarska, z uwagi na fakt że na wszystkich budynkach, którymi administruje po zamurowaniu wentylacji pokojowych problem wstecznych ciągów zmalał o 95%. Ewidentną bzdurą jest to, iż Miejskiemu Zakładowi Budynków zarzucono, iż przegląd kominiarski zrobiony został po stwierdzeniu pierwszych podczadzeń, które miały miejsce 2 miesiące temu. Przegląd został wykonany w miesiącu czerwcu 2017 (kserokopia protokółu w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego), a usterki zalecone w protokole pokontrolnym usuwane są sukcesywnie. Dodatkowo zostało zlecone wyczyszczenie instalacji grawitacyjnej. Bardzo proszę nie zarzucać nam niekompetencji w podejmowaniu działań, ponieważ nam jako Zarządcy zależy przede wszystkim na dobru i bezpieczeństwu mieszkańców.
Dagmara Powęska-Kostępska
Dodano: 13  Lutego  2018  20:40:37
~N Surmacz
Dobry wieczór Państwu

Na początku zaznaczę, iż to moja firma obsługuję budynki Miejskiego Zakładu Budynków zgodnie z umową zawartą w ubiegłym roku. Zaznaczę też iż po niecałych 12 miesiącach prac zostało wyczyszczonych 82 budynki zaniedbanych od 70 lat gdzie głównym zanieczyszczeniem znajdującym się w kominach jest sadza powstała w wyniku spalania materiałów twardych czyli drewna/węgla. jak wiemy wszyscy piece kaflowe które znajdowały się w dużej części budynków usunięto ponad 50 lat temu. Po wejściu mojej firmy w obsługę 140 budynków i wykonaniu przeglądów na pierwszych 3 budynków i tu akurat trafiliśmy na ulice Niezłomnych, ręce opadły nam do kostek ilość wad podwójnych podpięć zero ekspertyz kominiarskich dopuszczeń urządzeń gazowych niewłaściwe, zagrażające zdrowiu i życiu wyloty kominów absurdy tak duże, że zerwaliśmy ogłoszenia o przeglądach z następnych budynków i zażądaliśmy spotkania z Prezesem MZB, na którym ustaliliśmy dalszy tryb działania i plan doprowadzenia tych i wszystkich innych budynków do ładu i składu. Gorący temat zamurowań kominów prostuje i tylko raz wypowiem się w temacie Niezłomnych 2 jest całkowicie odmurowane wynikiem czego doszło nie do 2 a kilku więcej stężeń tlenku węgla niezłomnych 2C budynek będący w jednej zabudowie z budynkiem 2 kanały zamurowane ilość stężeń 0 wsteczne ciągi 0. problem niezłomnych 2 polega na zbyt dużej powierzchni chłonnej instalacji wywiewnej często przeliczanej na ponad 1000 cm2 / mieszkanie co przekracza znacznie zapotrzebowanie mieszkań w większości nieprzekraczających 60m powierzchni. Artykuł 155 pkt. 3 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakie powinny spełniać budynki i ich usytuowanie jasno i wprost reguluje o wymogu montażu instalacji nawiewnej co przy tak dużej powierzchni wywiewnej dawało by nam minimum 12 sztuk takowych urządzeń na mieszkanie zużycie energii na ogrzanie tak intensywnie wietrzonych pomieszczeń było by niewspółmierne w kosztach dlatego powołując się na normy dotyczące prawidłowości cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach odprowadzenie powietrza powinno odbywać się z pokoi do pomieszczeń kuchennych i sanitarnych i z stamtąd za pomocą wentylacji grawitacyjnej zużyte powietrze powinno być wydalone przez komin co za tym idzie nie ma obowiązku budowania a nawet zaleca się usunięcie wentylacji pokojowych w celu utrzymania prawidłowego bilansu ciśnieniowego lokali mieszkalnych tak ważnego do prawidłowego działania punktu grzejnego , który na spalenie 1 m3 gazu potrzebuje 10m3 powietrza, które nieroztropnie wyrzucamy z mieszkań za pomocą zbyt dużej liczby wentylacji a nie doprowadzamy go z zewnątrz "bo nie po to wymieniałem okna na plastiki by teraz je rozwiercać" dodając do tego odcięcie infiltracji ściennej za pomocą styropianu lokal zamieniamy w małe akwarium do którego nie dochodzi powietrze zewnętrzne. Zbyt mała ilość powietrza potrzebna do spalania paliwa powoduje nieprawidłowy proces spalania czyli powstawanie tlenku węgla .
Dodano: 13  Lutego  2018  20:12:28
~Zaniepokojona
Wlasnie widac jaka profesjonalna firma. Powiedz geniuszu ile bylo przypadkow zaczadzenia zanim ten cudowny fachowiec dobral sie do komnow. Ja sibie nie przypominam. Zapytaj ludzi na ostatnim.pietrze jaki warunki panuja po zamurowaniu kominow u nich w ubikacjach. A wiesz co powiedzial pan kominiarz.... Nie uwierzysz ZE TO CIAGI WSTECZNE. Hmmmm cos nie rozumiem. Byly kominy i bylo cieplo. Zamurowali kominy i mialo nie byc ciagow wstecznych. A tu psikus. ..... Ciagi wsteczne. Ulubionym stwierdzeniem pana kominiarza jest haslo CIAGI WSTECZNE. W ramach podsumowania. Placimt za zarzadzanie naszymi budynkami nie male poeniadze. I nagle sie okazuje ze budynki nie spelniaja przepisow. To ja sie pytam za co my placimy... ????
Dodano: 13  Lutego  2018  17:21:58
~niezłomnych
Kominy nie są zamurowane i dlatego te problemy, ale niewiedza to strasznie zakaźna choroba i dlatego piszesz bzdury. Po zamurowaniu latem pani T. narobiła krzyków i awantury na pól osiedla i kominiarze usunęli to zamurowanie, a te niepotrzebne kominy zamiast wyciągać powietrze, to je do mieszkań pchały(! - nadal to robią) To że ludzie się podtruwają czadem w naszym bloku to zawdzięczamy tej pani oraz jej wybitnej niewiedzy. I jeszcze jedno, ja mieszkam w bloku ponad 15 lat i pierwszy rzetelny i profesjonalny przegląd kominów był w ubiegłym roku. Kominiarze biegali z dachu, przez mieszkania aż do piwnic, cali brudni i umorusani. Stara klika w białych pantofelkach i z wiatraczkami pisała bzdury w protokołach byle przeszło i obowiązkowy całoroczny przegląd odhaczyć
Dodano: 13  Lutego  2018  11:17:29
~Obcy
Przepraszam za pomyłkę. Pan Tomasz Gunia nie jest politologiem a socjologiem.
Dodano: 13  Lutego  2018  09:43:31
~Obcy
Proszę pani o tym MZB to lepiej przemilczeć! Podobno robią tzw.przeglądy roczne ale chyba tylko na papierze.Są usterki które widać gołym okiem i co najważniejsze czasem zagrażające zdrowiu i życiu ale dla tych "fachowców" są niewidoczne. Tylko czemu tu sie dziwić skoro zarządza tą pseudo firmą "wybitny fachowiec" o ile mnie pamięć nie myli z wykształcenia politolog.
Dodano: 13  Lutego  2018  09:30:09
~Zaniepokojona
A dlaczego nikt nie napisze o 2 przypadkach zaczadzenia w mieszkaniach na Ulicy Niezłomnych. MZB Stalowa Wola wola nagle zrobiło przeglądy kominów i sie okazało że nie spełniają wymogów. Wiec geniusze zamurowali kominy grawitacyjne. Przez tyle lat nie było problemu a teraz od momentu zamurowania 2 przypadki zaczadzenia.. hmm ......
I teraz próbują na siłe przekonać nas do podpinania CWU z PEC.
Wniosek.... Jak zwykle ktoś ma zarobić... A MIESZKANNCY STRACIC
Dodano: 12  Lutego  2018  15:07:29
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe