Kontrole w sklepach z alkoholem

Image

Stalowowolscy policjanci i przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stalowej Woli kontrolowali placówki, które oferują do sprzedaży alkohol. Przedsięwzięcie miało na celu zapobieganie i eliminowanie przypadków naruszenia przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Dzisiejsze działania miały charakter profilaktyczny. Kontroli poddano sklepy i lokale działające na terenie miasta, które oferują do sprzedaży alkohol. Komisja sprawdzała, czy właściciele i sprzedawcy przestrzegają warunków i zasad sprzedaży alkoholu oraz podawania i spożywania napojów alkoholowych. Policjanci i członkowie komisji prowadzili rozmowy ze sprzedawcami, zwracając szczególną uwagę na obowiązek sprawdzania dokumentu tożsamości w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do wieku kupującego.

Kontrolowano, czy zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, placówki posiadają stosowne zezwolenia, a w odpowiednim miejscu znajdują się informujące o szkodliwości spożywania alkoholu. Biorący udział w kontroli policjant informował sprzedawców o konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów ustawy, zwracając szczególną uwagę na konsekwencje prawne za podawanie lub sprzedaż alkoholu osobom niepełnoletnim i nietrzeźwym. W najbliższym czasie podobne kontrole będą kontynuowane.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
vmax

Sklepy z alkoholem śmieszne. Może ktoś się w końcu odważy w tym mieście zkontrolowac lekarzy którzy przyjmują biorą kasę a paragony nie istnieją brawo.

vmax

Sklepy z alkoholem śmieszne. Może ktoś się w końcu odważy w tym mieście zkontrolowac lekarzy którzy przyjmują biorą kasę a paragony nie istnieją brawo.

~hwdp

niech pierwsi rzucą kamienie ci, co za małolata nie kupowali sami w ogarniętych miejscówkach ;) zapomniały woły jak bydlęciami byly...

~xxx

Po domach zróbcie kontrole mają wódy że byście się spokojnie potopili.I mają się jak lordy. A śmieją się od ucha do ucha dobrze że mają uszy bo by się śmiali dookoła głowy i nikogo się nie boją bo mają znajomości.Gdy zobaczą osobę nie w ich typie to mówią . Ta chłoliera przyjechała .No i oni się liczą w społeczeństwie.

~jasio

minister rolnictwa wlasnie powiedział ze rolnicy w tym roku odstana 13 miliardow z 500+ i będą za polowe x ceny kupować traktory z GPS żeby mogli trafic na swoje pole o kobietach nic nie wspomniał i jak trafiać bez gps na ich działki nic nie wiadomo

~jasio

minister rolnictwa wlasnie powiedział ze rolnicy w tym roku odstana 13 miliardow z 500+ i będą za polowe x ceny kupować traktory z GPS żeby mogli trafic na swoje pole o obietach nic nie wspomniał i jak trafiać bez gps na ich działki nic nie wiadomo

~jasio

minister rolnictwa wlasnie powiedział ze rolnicy w tym roku odstana 13 miliardow z 500+ i będą za polowe x ceny kupować traktory z GPS żeby mogli trafic na swoje pole o obietach nic nie wspomniał i jak trafiać bez gps na ich działki nic nie wiadomo

EUGENIUSZ

niedlugo od 13,00

~ded4

bareja wiecznie zywy
ale jaja
no comment

bwele

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powinna sama zostać rozwiązana. Kiedyś miałem problem alkoholowy (skończył mi się alkohol) i mi nie pomogli. Musiałem się ubrać i sam iść do sklepu. Skandal!

~123rt

obawiam sie ze tymi kontrolami moze byc tak jak z płaceniem za prace i pracowaniem
jak to mówia
pracodawca udaje ze płaci a pracownik udaje ze pracuje
myśle ze te kontrole winny byc robione wieczorami i w weekendy

~Hajka

Wraca komuna, komitety do walki z alkoholizmem, apele, ordery, drożyzna w sklepach, kult sekretarza partii, fuzja koncernów paliwowych gdzie do starego brakuje tylko powrotu do nazwy CPN. Wymieniać możnaby długo.

~Nacht

kaca goni kac

~Kac

Niedługo pod kołdrę będziecie zaglądali, pojebane kraj.

~jan

.... kontrola ?... chyba ,,kontrola", przecież po za sprawdzeniem terminu spożycia piwa nic tam nie ma do kontrolowania, w obecności umundurowanego policjanta nikt nie sprzeda 17 latkowi piwa, a pouczanie też jest bez sensu, bo jak ktoś prowadzi taki biznes to zna stan prawny jaki go obowiązuje.

~serekxxl

Dlaczego nie kontrolują lekarzy którzy przyjmują prywatnie bez kas fiskalnych i bez paragonow 150 zł za 15 min. Taka jest Stalowa Wola wszyscy o tym wiedzą a nikt nic nie robi.

~Alfons

ludzie nie maja co robić tylko pisać głupoty na internecie do roboty by sie wzieli na forach i co wam to da do pensjonatu

~Batman

Hwdp.........

O-b-s-e-r-w-a-t

ABC obok księgarni Nutka. Latem spęd, pod sklepem stoją małolaty i tylko się czają czy w środku nie ma kogoś dorosłego. Jak nie ma, właściciel kulturalnie obsługuje i papieroski i alkohol na lajcie sprzedaje☹☹☹

~Jula

Ja np. chciał bym zabić wszystkich ludzi na ziemi, włącznie ze sobą, dzięki temu planeta by odżyła, gdyby nie było już najgorszego pasożyta, czyli człowieka.

~Zuza

onsyw a ty do jakiej grupy społecznej należysz?
Bo może i ciebie należało by powiesić

~Zuza

A ty do jakiej grupy społecznej należysz?
Bo może i ciebie należało by powiesić.

~h2o

onsyw - POPIERAM wypowiedź a nie cackają się. Jak też takich co dzieci krzywdzą...

~onsyw

jestem w miarę tolerancyjny ale pedofili,złodziei i alkoholików bym wieszał i kamienował...

ran46

Policja dobrze wie gdzie nieletni kupuja alkohol i papierosy na sztuki i graja glupa chodzac po sklepach.a w okolicach hali biznes kwitnie.

~abstynentka

Byłam świadkiem w sklepie Groszek ,jak sprzedawczyni odmówiła sprzedaży niepełnoletniemu alkoholu,.Ale się wściekł,ale bluzgał.

~blok

dosc tego swinstwa haha pozdrawiam kumatych umiech

~qwerty

ORMO czuwa , takie jaja to tylko w Polsce .Dobra zmiana +

~hehe

Trzeba EDUKOWAC bo profilaktyka jest najwazniejsza, trzeba zmieniac myslenie ludzi a nie lapać kontrolować czy tez leczyć uzależnionych.
BO wiadomome ze POPYT rodzi PODAŻ a nie nie odwrotnie

~Znajomy

Najwyższy czas zacząć kampanie wyborczą do samorządów.