Victoria Wiktorii Widak
Opublikowano: 8  Lutego  2018

Do końca walki o pełną sprawność jeszcze kręta droga, ale na jej końcu już bardzo jasno pali się światło. Po ataku nożownika w Vivo! sparaliżowana, dziś na scenę weszła na własnych nogach…

I choć ta podróż na deski Miejskiego Domu Kultury nie była prosta, bo stalowowolankę podtrzymywały koleżanki, to już wiadomo, że Wiktoria Widak będzie chodzić jak dawniej. Trzeba jednak pamiętać, że przeszła wiele, atak szaleńca, później stoczyła walkę o życie i zdrowie, trudną i żmudną rehabilitację. Miała uszkodzony rdzeń kręgowy i straciła czucie w nogach. Ale nie poddała się ani na chwilę. I ten upór widać dziś było w jej oczach, w których błyszczały łzy szczęścia. Wciąż jednak trzeba wiele pieniędzy, by dokończyć rehabilitację, a ta kosztuje tak wiele, że konieczna była pomoc.

- Szybko dochodzę do zdrowia. Wróciłam z trzytygodniowego turnusu rehabilitacyjnego. Pojechałam tam na wózku, a dziś mogę już stanąć na nogach, a nawet chodzić. Będę walczyć, by w końcu tak chodzić jak przed wypadkiem. Staram się też zapomnieć o tym, co stało się w październiku w Vivo- mówiła dziś Wiktoria.

Na rzecz Wiktorii w Miejskim Domu Kultury zorganizowano koncert, podczas którego w swoim ulubionym repertuarze zaprezentowali się wszyscy uczestnicy Zimowych Warsztatów Muzycznych! Wiktoria związana była z Teatrem JakSięPatrzy oraz Zespołem Tańca Estradowego „Mała Volta” Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, stąd społeczność MDK, pracownicy i sympatycy chcieli pomóc jej zebrać fundusze na rehabilitację i powrót do sprawności. W czwartek wystąpili: Stalowowolska młodzież, Marek Raduli/ Ola Królik/ Ewa Niewdana – Hady, Mirosław Dyjak/ Marcin Dyjak, Dawid Lewandowski/ Marcin A. Steczkowski, Marcin Jadach/ Grzegorz Grzyb/ Mariusz Godzina, Karol Godek/ Wojciech Stanisz/ Mateusz Gębski, Marcin Maziarz.

Fundusze społeczność MDK zbierała już od 19 stycznia. Dzięki ludziom dobrego serca Wiktoria wkrótce będzie mogła żyć jak jej rówieśnicy…
 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~Stop
Ta dziewczyna zbierała na leczenia ok sama wola islam ,ale potem remont mieszkania to nie ma nic wspólnego z leczeniem . Uzbierała na zrzutka więcej niż potrzebowała i jeszcze mało ?. Moi zdaniem jest zbyt pazerna i lansowana przez lokalny PiS . Trzeba pomagać ofiarom pozostałym . Chłopak z Pilchowa potrzebuje na leczenie i nie zbiera na remonty . Dość tej Wiktiriii .
Dodano: 13  Lutego  2018  22:58:09
~Lucjan
Seksowna z niej... , wleciał bym w nią jak lis w stado kur.
Dodano: 12  Lutego  2018  11:03:11
~do kosmity
Nie zapominaj,że tam zginęła niewinna kobieta,więc to nie Wiktoria była najciężej ranna.Z resztą Twojej wypowiedzi się zgadzam.
Dodano: 11  Lutego  2018  18:13:22
~pedzio
CIESZMY SIĘ ŻE PAN KONRAD NIE WPADŁ NA POMYSŁ ABY WBIEC TAM Z KAŁACHEM.BO W TAKIM WYPADKU Z WIKTORII NIE BYŁOBY CO ZBIERAĆ
Dodano: 11  Lutego  2018  16:37:31
~kosmita
Ludzie zrozumcie jedno. Nikt tak poważnie jak ona nie ucierpiał, nikt z ranionych osób nie miał przeciętego rdzenia kręgowego, Rehabilitacja to koszt ok 25tyś miesięcznie. Poza tym wszystkie zbiórki organizowane dla niej powstawały oddolnie z potrzeby serca i do żadnej nikt nikogo nie zmuszał. To, że tyle osób w Stalowej Woli i nie tylko chciało jej pomóc świadczy tylko o tym, że miała wokół siebie ludzi, którzy to dla niej zorganizowali. Inne ofiary tego pojeba i ich rodziny oraz znajomi mogli organiozwać dla nich pomoc i zbierać pieniądze. Nie zrobiły tego więc o co ten cały wrzask? Życzę Pani Wiktorii szybkiego powrotu do zdrowia i oby nie zabrakło pieniędzy na rehabilitację
Dodano: 11  Lutego  2018  15:48:54
~fakty
A o co tu pytac .Fakty sa takie jak ja je przedstawiam a wasz sposob myslenia jest jedynie ucieczka i proba usprawiedliwienia.Jest koncert w MDK ?Jest.Jest grupa ktora bedzie tanczyc?jest.Wystarczy tylko deklaracja i wykorzystanie juz istniejacych puszek.Ja tak jak dla Wiktori pierwszy pujde wrzucic pieniadze do nich.A organizacyjnie nie kazdy moze temu podolac.Ja nie.Moze jestem za głupi ? Moze nie potrafię?Ale jesli juz ktos cos robi to chyba warto pomoc i innym prawda.Ja jestem za.Wesprze finansowo do puszki na pewno
Dodano: 10  Lutego  2018  12:06:54
~racja
No właśnie, idź lepiej się spytaj do mdk jak oni to zrobili i sam zaproponuj coś a nie komentarze głupie tylko, żal...
Dodano: 10  Lutego  2018  11:28:29
~komentarz
Do fakty
Zrób coś sam, zorganizuj cokolwiek na rzecz poszkodowanego, nie oglądaj się na innych i czytaj dlaczego MDK zrobił tę akcję. Załóż komitet, zgłoś zbiórkę do ministerstwa i działaj! Widzę, że bardzo chcesz pomóc-gadaniem na forum niewiele wskórasz, trzeba działać. Nikt nie musi się za nic rehabilitować, zwłaszcza, że - czytając o tym na stronie domu kultury - była to inicjatywa pracowników tej instytucji. Zorganizowali się i super! Ty też powinieneś, bo widać zapał masz. Chcesz za dobre serce ich karać, poniżyć, że o kimś niby zapomnieli, może jeszcze powinni przeprosić? Kilka tygodni temu dla Wiktorii był koncert w Labiryncie, może grupa przyjaciół, koledzy z KS San czy proboszcz albo sąsiedzi zorganizują coś dla potrzebującego? Twój tok myślenia jest nieporozumieniem, tak samo jak komentarze innych dotyczące urody. Poza tym zwracając się do kogoś żeby się odpier... zaniżasz mocno poziom dyskusji. Intelektem adwersarza pokonaj a nie inwektywąumiech pozdrawiam!
Dodano: 10  Lutego  2018  11:08:40
~fakty
Joa ..tak ucierpiał chłopak z Pilchowa ale to jest napisane wcześniej.Trzeba czytać przed komentowaniem.A wracając do tematu .Jest okazja aby MDK jeśli juz cos organizuje mogło sie zrehabilitować za wpadkę po tym jak zapomniano o tym chłopaku tez jak Wiktoria ranionym i przechodzącym teraz leczenie.Otóż ......
We wtorek, 13 lutego, w Miejskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy Koncert Tanecznej Muzyki Filmowej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Stalowej Woli.
Koncert zaplanowano na godzinę 18.00 w sali widowiskowej MDK-u.
Moze wiec pan dyrektor i tancerze tez postawia kilka osob z puszkami przed wejściem aby chętni pomóc chłopakowi mieli mozliwosc przy okazji koncertu wrzucic kilka zloty do puszek?
Dodano: 10  Lutego  2018  10:04:57
~Joa
Czy ucierpiał ktoś jeszcze czy tylko Wiktoria? Bo z mediów wynika, że tylko jedna osoba potrzebuje pomocy po tamtym dniu.
Dodano: 10  Lutego  2018  08:56:02
ten bandzior powinie dosłownie zgnić w więzieniu
Dodano: 9  Lutego  2018  18:49:11
~Fakty
Zagadzam się emaptia, robiono nawet eksperymety i wyniki jednozancznie, pokazały że ludzie niechętnie, pomagają osobom "brzydkim". Kogo temat zainteresuje niech poszuka sobie w internecie.
Dodano: 9  Lutego  2018  14:41:43
~pisior
Urodę ma niebianską ciekawe czy jest wolna
Dodano: 9  Lutego  2018  14:30:24
~empatia
Ciekawe czy byście się nią tak wszyscy podniecali, gdyby nie była taka ładna i seksowna? Jak by była gruba i brzydka to nawet nikt by o niej nie usłyszał, no ale taka już jest natura ludzka, że chroni tylko piękne geny, a te brzydkie spycha na bok.
Dodano: 9  Lutego  2018  14:24:48
~pedzio
te pieniadze powinny być przekazane wszystkim pokrzywdzonym a reszte oddać na zwrot tupolewa
Dodano: 9  Lutego  2018  14:10:10
~fakty
~witz
weź ty sie odemnie odpier...Co za kuzwa czlowiek.
Dodano: 9  Lutego  2018  14:02:54
~polak
popieram kolegów trochę gwiazdorzenia w tym trochę jest a tragedii dało się uniknąć gdyby ktoś wcześniej pomogł z problemamni napastnikowi
Dodano: 9  Lutego  2018  13:59:20
~tvppis
mogli zrobić zbiorkę anonimową nie podawać imienia i nazwiska tylko że dziewczynie sławy się zachciało
Dodano: 9  Lutego  2018  13:56:18
~onr
to co że udzielała sie w mdk napastnik też grał w sanie rozwadów a odpowiedniej pomocy psychologicznej nie dostał.
Biała polska czysta polska!!!!!!!
Dodano: 9  Lutego  2018  13:53:41
~witz
Takie wpisy jak kod powinny być usuwane przez moderatorów, to jakaś kompletna paranoja, dzicz nieobyta z żadną kulturą. Proszę o usunięcie takich wpisów. Nikt nie neguje potrzeby pomocy chłopcu ale koncert był dedykowany Wiktorii gdyż była członkinią zespołów MDK; wcale nie musieli go robić ani żadnej innej akcji ale się podjęli i chwała im za to. Może mieszkańcy Pilchowa również powinni się uaktywnić, może tamtejsza parafia? Jestem też ciekaw czy np internauta ukrywający się pod nickiem „fakty” wrzucił choć złotówkę do puszki na kogokolwiek, obojętnie czy na Wiktorię czy na poszkodowanego z Pilchowa? Zrobiłeś cokolwiek człowieku żeby pomóc? Jakie są te fakty?
Dodano: 9  Lutego  2018  13:50:01
~fakty
I jeszcze jedno.Bylem na tym koncercie i byl super .Dalem tez datek pieniezny .Teraz prosze aby czesc tych pieniedzy pomogla tez chlopakowi.Gdyby byla osobna puszka nie byloby problemu.Ale nie bylo.
Dodano: 9  Lutego  2018  13:46:05
~kod
sorry za bardzo się rozgniewałem że chłopak nie ma pomocy
Dodano: 9  Lutego  2018  13:45:35
~biała polska
najprostsza droga do bycia sławnym dać się pociąć ciekawe czy w stanach o niej napiszą
Dodano: 9  Lutego  2018  13:44:24
~fakty
ej ej kod tylko nie precz .Nie takie zachowania mialem na mysli.Jesli nie potrafisz byc czlowiekiem to nie odzywaj sie.Wszyscy poszkodowani powinni otrzymac pomoc .I jesli jest inicjatywa pomocy dla jednych w formie koncertu i zbiorki pieniedzy to nie powinno byc problemu aby ta pomoc objela i chlopaka.
Dodano: 9  Lutego  2018  13:43:35
~kod
precz z wiktorią teraz najważniejszy jest chłopak z pilchowa nie mozna byc obojętnym na jego krzywdę
Dodano: 9  Lutego  2018  13:25:35
~fakty
Pisząc takie oczywistości jak Amika i Kasia cyt...Dużo zdrowia i szybkiego powrotu do pełnej sprawności . Piękny koncert , wspaniała zdolna młodzież , świetni instruktorzy , piękny cel . tyle w temacie . ...to zwyczajne uciekanie od problemu brak zainteresowania tym chłopakiem.Ważne ze mi pomagają.Bo to nie byl program ;;mam talent''tylko akcja pomocy ofierze ataku nożownika.A powinna byc...akcja pomocy ofiarom nożownika.Az tyle i tylko tyle.Ale....zawsze MDK i ci artyści mogą sie zrehabilitować i taki koncert powtórzyć .Do tego nie będzie potrzebny juz pan Raduli.Prawda.?Malo tego.Nawet nie bedzie potrzebny sam poszkodowany chłopiec.Wystarczy koncert i przekazanie zebranych pieniędzy dla niego.
Dodano: 9  Lutego  2018  13:14:52
~Amik
Dużo zdrowia i szybkiego powrotu do pełnej sprawności .
Dodano: 9  Lutego  2018  12:48:51
~Kasia
Piękny koncert , wspaniała zdolna młodzież , świetni instruktorzy , piękny cel . tyle w temacie .
Dodano: 9  Lutego  2018  12:27:57
~kod
znajac dzisiejszy świat taka tragedia chyba jest nieunikniona po raz kolejny
Dodano: 9  Lutego  2018  11:34:11
~Roman
Proszę pisać o pozostałych poszkodowanych, skoro ona jest na ostatniej prostej to co z resztą?? Pomagajmy wszytsztkim!
Dodano: 9  Lutego  2018  11:31:52
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe