Jerzy Augustyn kandydatem do RM
Opublikowano: 6  Lutego  2018

Opozycja przedstawiła swojego kandydata do Rady Miasta. Wybory uzupełniające odbędą się 18 marca 2018 roku…

Podczas zorganizowanej przez koalicjantów: Platformę Obywatelską, .Nowoczesną, SLD, KOD, Rebeliantów 6 lutego 2018 roku przed Urzędem Miasta Stalowa Wola, konferencji prasowej przedstawiono wspólnego kandydata do Rady Miasta. Komitet Wyborczy nazwano KWW Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe. Jest ono zawiązane przez zjednoczone ugrupowania i stowarzyszenia opozycyjne.

Kandydatem tym jest Jerzy Kazimierz Augustyn, który w Radzie Miasta zasiadał już nie raz, również jako wiceprzewodniczący RM.

Wybory uzupełniające ogłoszono po tym, jak radny z okręgu nr 14- Marek Zaremba został przez Sąd Apelacyjny w Tarnobrzegu uznany za kłamcę lustracyjnego, a jego mandat wygasł. Odbędą się one 18 marca 2018 roku w godz. od 7:00 do 21:00

- Niestety, do dzisiaj nikt z liderów PiS- u nie przeprosił za to mieszkańców, a szczególnie tych, którzy w dobrej wierze głosowali na pana Marka Zarembę, nie mówiąc już o tym, że dodatkowe wybory generują koszty, a pan radny oczywiście pobierał dietę radnego. Należałoby się przynajmniej wytłumaczyć z pewnych rzeczy, czy z niewiedzy, czy z zaniechań. Ale ta władza tak ma, szczególnie pan prezydent Lucjusz Nadbereżny. Jeżeli jest coś niewygodnego, to zostanie to przemilczane, pominięte milczeniem. Na to nie powinno być zgody, bo to nie budzi zaufania. Takiej władzy nie można w 100% zaufać, dlatego naszym zdaniem potrzebna jest opozycja, która w sposób konstruktywny będzie po pierwsze, w sprawach dobrych współpracować z panem prezydentem i radą, a w sprawach wątpliwych zadawać trudne pytania i przede wszystkim rzetelnie informować opinię publiczną- mówiła na spotkaniu Renata Butryn, szefowa struktur PO w powiecie stalowowolskim.

Sylwetkę kandydata przybliżyła dziennikarzom Joanna Grobel- Proszowska. Jerzy Augustyn urodził się w Rudniku nad Sanem, ale całe życie spędził w Stalowej Woli. Z wyksztalcenia jest magistrem ekonomii, ukończył też szereg studiów podyplomowych. Pracował w HSW, później został dyrektorem MOSiR-u. Był też prezesem ZKS Stali Stalowa Wola. Za jego kadencji podjęta działalność gospodarcza dawała dodatkowe źródła dochodu na rzecz rozwoju lokalnego sportu. Piłka nożna była wówczas w I lidze, rozwijała się też siatkówka i koszykówka. Kandydat na radnego pracował później w RUCH-u jako dyrektor (Oddział Rzeszów), a następnie jako dyrektor administracyjny w Wyższej Szkole Ekonomicznej. Prowadził też zajęcia dydaktyczne w WSE i w studium w Nisku. Publikuje w pismach naukowych. Był radnym miejskim w latach 1994- 1998 i 2002- 2006 (wiceprzewodniczący RM) oraz 2010- 2014 (przewodniczący komisji Budżetu i Finansów).

- Zdecydowałem się kandydować, bo jestem teraz całkowicie wolnym człowiekiem. 28 grudnia 2017 roku przeszedłem na zasłużoną emeryturę po ponad 45 latach tak więc mogę się z pełną mocą zaangażować w tą działalność radnego Rady Miejskiej, jeżeli oczywiście głosy wyborców na to pozwolą- mówił Jerzy Augustyn.

Jak przyznał kandydat wprawdzie do zakończenie kadencji nie pozostało wiele czasu, wiele można jeszcze zrobić. Jak zapewnił nie będzie w radzie krzykaczem, nie ma też zamiaru narzekać. Chce uczciwie i sumiennie działać na rzecz lokalnej społeczności.

- Cieszę się, że tak wcześnie pan prezydent zrozumiał, że mandat radnego nie ma legitymacji partyjnej. Pisałem już o tym kilka lat temu na łamach tygodnika, bo z chwilą złożenia mandatu jest się radnym jednak Stalowej Woli i odpowiada się za to, o czym się decyduje w imieniu grona tych mieszkańców. Zgadzam się też z panem prezydentem, że Stalowa Wola powinna być nie tylko piękna, ale powinna też być pewną wspólnotą i jest tu ta zgodność. Powinniśmy mimo pewnych różnic doprowadzać do pewnej zgody, przyjaźni i żyć w przyjaznym zgodnym dla siebie środowisku, a nie w środowisku nienawiści i ciągłych konfliktów- mówił kandydat.

Granice okręgu wyborczego nr 14 obejmują ulice: Generała Leopolda Okulickiego 1a-27 wszystkie numery, 31-57 numery nieparzyste, 58-84 wszystkie numery, 86-114 numery parzyste, 142A-142F.

ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

 


Komentarze
1 2 3 4 »

Strona: 1/4 Wyświetlaj po:

~Menager_DE
Zapewne zajmuje się projektowaniem ubrań, co widać na tych zdjęciach.
Dodano: 11  Lutego  2018  23:14:48
~Dymek
A co porabia Phila?? Na fotkach go pelno a jakos nic nie słychać o osiągnięciach
Dodano: 10  Lutego  2018  15:32:07
do "Alexis " - dzięki za pozdrowienia - jednocześnie czuję się zobowiązany ,dlatego proponuję spotkanie np.w lokalu "hutnik " ,jutro godz. 19 - na dobrą wódkę z przekąską
Dodano: 9  Lutego  2018  20:41:48
~alexis
daniell,

pozdrawiam, jak niepijący alkoholik niepijącego alkoholika pozdrawia.
Dodano: 9  Lutego  2018  19:40:49
~Dojna zmiana
O taką 'dojną zmianę" wołał na jednym ze spotkań z suwerenem PAD i doczekał się... To i tak jest mniej od wynagrodzenia miesięcznego niejakiej p. Sadurskiej koszącej ponad 90 tys/m-c, do niedawna minister u PAD. Nie mają umiaru, a o takcie nie ma co wspominać! Dostali nawet ci nagrody ktorzy zostali odwołani za bałagan jaki tworzyli! To jest skandal i trzeba to nagłaśniać by służba zdrowia i emeryci (głównie) zobaczyli jak elita władzy się urządza!
Dodano: 9  Lutego  2018  17:07:51
~Polak
Czy ten Pan nie przeszedł przypadkiem na emeryturę bo mu PIS niedobry umożliwił to co jego partia nam zabrała? Czyli wcześniejszy wiek emerytalny.... z drugiej strony trzeba się cieszyć bo chyba dzięki temu jest kandydat, który bardzo porządnie powinien przegrać praktycznie z każdym...
Dodano: 9  Lutego  2018  16:44:09
~DUPNA ZMIANA
Rząd za miniony rok przyznał sobie nagrody w kwotach od 65 tys. zł do 85 tys. zł. Po długich oczekiwaniach na odpowiedź od marszałka sejmu wreszcie poseł PO otrzymał listę. O pewnych sprawach warto wiedzieć... Jak to się ma do naszych emerytur, wydatków na służbę zdrowia, szkoły i inne. Gdzie moralność, etyka, przyzwoitość?.. przecież pensje mają nie małe. Gęby pełne frazesów... Ile lat musisz czekać ty emerycie i rencisto na takie pieniądze za swoją pracę? Duda w kampanii wyborczej zapowiadał: "Ojczyznę DOJNĄ POBŁOGOSŁAW PANI". Tyle, że błogosławi nie Pan Bóg a grzyb z Torunia a dojona jest Polska a nie krowa ;D
Dodano: 9  Lutego  2018  14:35:32
~lotya
Moim zdaniem im więcej będzie na tym portalu poniżających p. Augustyna wpisów tym bardziej to się przełoży na zwycięstwo. Tak to już jest i tego nie da zmienic. Jurek będziesz zwycięzcą moja liczna rodzina na ciebie odda swe glosy. Razi idiotow dawna przynależność do pzpr ale swojego aparatczyka , prokuratora stanu wojennego mają za wzor wszelakich cnót. Obłuda i nic poza tym. Walnij się młotkiem w swoje czerepy, może otrzeźwienie przyjdzie...
Dodano: 9  Lutego  2018  14:01:01
~filia
@~Dorota "inteligęncją" nie porażasz więc weź idź do swoich,bo jak się mówi:Lepiej z mądrym zgubić jak z durnym znaleźć.
Dodano: 9  Lutego  2018  11:54:54
~Nocny Marek
Jurek, od lat jesteś człowiekiem lewicy i takiego Cię znamy. Było wystartować tylko z listy SLD. Dziwię się, że Ty i SLD skumało się z KODem, Rebeliantami i Bóg wie jeszcze z kim. Przegrasz, ośmieszysz się i wyjdziesz na głupka, a na to nie zasługujesz.
Dodano: 9  Lutego  2018  01:25:48
jeżeli już chce coś zrobić z wolnym czasem - proponuję stanowisko w poradni AA - oczywiście stanowisko kierownicze , bo na leczenie jest już za późno
Dodano: 8  Lutego  2018  20:23:39
~Dorota
Panie Fila. Mialam Pana za inteligęntnego polityka i przyzwoitego czlowieka. Ale ze dal sie Pan wmanewrowac w tą całą sytuację i stanal wspolnie na tych samorzadowych zgliszczach wśród wytartych kart to ludzkie pojecie przechodzi i nigdy nie pojme Pana decyzji. W zwiazku z tym juz teraz informuje, ze mimo szczerej sympatii i checi nie oddam ani jednego glosu w wyborach ani na Pana ani nikogo z tego komitetu.
Dodano: 8  Lutego  2018  19:40:12
~EgoEgo
Jest i Dareczek na zdjęciu. Brawo. Do tego Fila w pięknej sportowej kurteczce. Moda stalowowolska pełną parą he he
Dodano: 8  Lutego  2018  14:33:34
Futerka... Panowie w szaliczkach...
Dodano: 8  Lutego  2018  11:31:38
dzień żywych trupów !!!!
Dodano: 8  Lutego  2018  09:11:34
~platfus
Renata pyskata! Idźże a pójdźże ... zsadzić drzewko koło poczty.
Dodano: 8  Lutego  2018  08:35:40
~Polak
Czy ten Pan nie przeszedł przypadkiem na emeryturę bo mu PIS niedobry umożliwił to co jego partia nam zabrała? Czyli wcześniejszy wiek emerytalny.... z drugiej strony trzeba się cieszyć bo chyba dzięki temu jest kandydat, który bardzo porządnie powinien przegrać praktycznie z każdym...
Dodano: 8  Lutego  2018  05:26:07
Putin nas nigdy nie opuszcza :-)
Dodano: 8  Lutego  2018  02:01:33
~sami swoi
JESZCZE NIGDY NIE MIELIŚMY TAK ZŁYCH RELACJI Z SOJUSZNIKAMI POLSKI.
ZA CHWILĘ RZĄD PiS DOPROWADZI DO TEGO, ŻE ZOSTANIEMY SAM NA SAM Z PUTINEM...
Dodano: 8  Lutego  2018  01:37:25
~sami swoi
JESZCZE NIGDY NIE MIELIŚMY TAK ZŁYCH RELACJI Z SOJUSZNIKAMI POLSKI.
ZA CHWILĘ RZĄD PiS DOPROWADZI DO TEGO, ŻE ZOSTANIEMY SAM NA SAM Z PUTINEM...
Dodano: 8  Lutego  2018  01:35:44
~Nocny Marek
Jurek, jesteś chłop do wypitki i wybitki, ale zostaw to towarzystwo bo przez nich przegrasz.
Dodano: 8  Lutego  2018  00:19:37
Cimoszewicz popiera.
Dodano: 7  Lutego  2018  23:25:10
~Polak
Czy ten Pan nie przeszedł przypadkiem na emeryturę bo mu PIS niedobry umożliwił to co jego partia nam zabrała? Czyli wcześniejszy wiek emerytalny.... z drugiej strony trzeba się cieszyć bo chyba dzięki temu jest kandydat, który bardzo porządnie powinien przegrać praktycznie z każdym...
Dodano: 7  Lutego  2018  21:36:36
~10.2.37.78
Ludziska pomyślcie, co to da jakby wybrali Pana Augustyna /którego darzę szacunkiem/ Lucek i tak ma większość w Radzie Miejskiej w tej kadencji możecie mu tylko loda zrobic. Szkoda kasy na te wybory, wybrać następną osobę z największą ilością głosów z ostatnich wyborów i po problemie..
Dodano: 7  Lutego  2018  19:27:18
~AntyLewus
Do www. Ja piszę komentarze do art. A nie do sytuacji w Sejmie lub kto co robi w pis. Generalnie to pis powinien zmienić nazwę bo ze sprawiedliwością nie mają nic wspólnego! Nie chcę mi się wierzyć że tzw. Opozycji nie ma ludzi młodych nowych choćby tych na fotkach u boku p. Augustyna tylko sięga się po gościa co już wszędzie był i tak na dobrą sprawę nic z tego nie wynikało. Jak tak dalej będzie to pis rządził będzie przez następnych 128 lat.
Dodano: 7  Lutego  2018  18:12:24
~www
AntyLewus: Podnoszenie podatków, zabieranie ludziom pieniędzy w podatkach po to żeby budować państwowe mieszkania i rozdawać przez jakieś dziwne komisje (zgodnie z tym co postanowi komisja, a nie tym czego chce finansujący obywatel). Decydowanie w jakich godzinach można sprzedawać alkohol i w jakich dniach wolno pracować.

To jest prawdziwe lewactwo które realnie dotyka ludzi. Komuna jak za Gierka. Prawicowych partii w sejmie nie ma jest tylko lewica europejska i lewica konserwatywna.
Dodano: 7  Lutego  2018  17:13:22
~ja-ja
Ja do "Anny" spotykają się dwie kobiety na alejce cmentarnej w woalkach... Pierwsza pyta napotkaną, czy pani też w żałobie po mężu? Nie, nie, ja z racji, że jestem brzydka! Ta przypowieść jest dla inteligentnej Anny prawiącej o wspólnej delegacji!
Dodano: 7  Lutego  2018  17:09:50
~Bels
Kim są ci Rebelianci?
Dodano: 7  Lutego  2018  15:15:15
~abba
~Anna,

sprawiasz Waćpanna wrażenie osoby, która będąc w delegacji jadła, piła
i uczestniczyła w imprezie, ale jest mocno zawiedziona, gdyż na zakończenie nikt jej nie bzyknął.
Brzydka postawa.
Dodano: 7  Lutego  2018  14:33:19
~wcalen
pan J.Augustyn jest kandydatem opozycji-KWW Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe a nie PO!!! Należy czytać uważnie i rozumieć co się czyta! Tyle w temacie.
Dodano: 7  Lutego  2018  13:28:57
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe