Minister: Będzie łącznik do obwodnicy
Opublikowano: 5  Lutego  2018

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podczas zorganizowanej w Domu Gościnnym Hutnik konferencji zapewnił, że do nowo powstającej obwodnicy St. Woli i Niska dobudowany będzie łącznik.

W lutym 2017 r. radni powiatowi dyskutowali na temat dobrodziejstwa płynącego z budowy łącznika do obwodnicy w Pysznicy, co pozwoliłoby kierowcom włączać się w ruch w stronę Rzeszowa. Powiat Stalowowolski chciał żeby w Pysznicy powstał 200 metrowy łącznik do planowanej obwodnicy Stalowej Woli i Niska (z drogi Stalowa Wola – Pysznica). Takiego łącznika nie było wówczas w ogóle w planie. Jak przekonywano jeszcze na początku roku 2017, gdyby takowy powstał, jadąc z Pysznicy do Rzeszowa nie trzeba by było wjeżdżać do Stalowej Woli. Zamiast tego można by od razu wjechać w obwodnicę. Równocześnie można by także włączyć się do ruchu w stronę Sandomierza. Pomysł sam w sobie był bardzo dobry, niestety, jego realizacja nie była łatwa. W końcu udało się wspólnymi siłami. W poniedziałek 5 lutego 2018 roku minister infrastruktury przyjechał do Stalowej Woli, by zakomunikować, że łącznik powstanie.

Na konferencji obecni byli samorządowcy nie tylko stalowowolscy, ale i powiatowi, a także- oprócz ministra- członek sejmowej komisji Infrastruktury poseł Rafał Weber, członek zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, w imieniu wojewody- dyrektor Wydziału Infrastruktury Kamila Piech, przedstawiciele inwestora (GDDKiA) Bogdan Tarnawski i Marek Sowa.

- 28.10.2016 r. minister Andrzej Adamczyk podpisuje w Stalowej Woli skierowanie wniosku o przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska. Od tego momentu rozpoczyna się proces realizacji zadania, najpierw następuje przygotowanie dokumentacji, później przygotowanie rzeczowe tej inwestycji. Kolejna ważna data to 30.08.2017 r. kiedy pan dyrektor Tarnawski, w imieniu inwestora, podpisuje umowę na realizację za blisko 200 mln zł piętnastokilometrowego odcinka łączącego Stalową Wolę i Nisko. Kolejna historyczna data to jest 6.10.2017 r. kiedy spotykamy się wspólnie, pierwszy raz w historii na połączonej sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego, Rady Gminy Pysznica i Rady Miasta Stalowej Woli, kiedy we wspólnym apelu podjęta jednogłośnie, w jednej treści uchwała kieruje apel do ministra infrastruktury o to, aby wykonać dodatkowy zjazd do ulicy Czarnieckiego, który pozwoli na lepszą komunikację gminy Pysznica, a jednocześnie pozwoli wyprowadzić w sposób modelowy ruch do Strefy Ekonomicznej z kierunku ul. Czarnieckiego do niedalekiego ronda, łącznika Solidarność- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

5 stycznia 2018 roku w Stalowej Woli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił o dobrej współpracy lokalnych samorządów, dzięki której udało się doprowadzić do decyzji o powstaniu łącznika. Omówił także inwestycje, które będą realizowane w Polsce, a które ułatwią życie również mieszkańcom Podkarpacia. Mowa tu chociażby o trasie Via Carpatia. Drogi mają być bezpieczne i wygodne, skracać czas podróży. Dla nas najważniejsza jest obwodnica i łącznik do niej.

- Zapewniam państwa, że dzisiaj wykonawca, który realizuje przedsięwzięcie w systemie Projektuj- Buduj otrzymał odpowiednie instrukcje, polecenia i wytyczne. Teraz wszystko zależy od natężenia ruchu, to kwestia szczegółowego projektu. Jedno jest pewne: to będzie taki węzeł, takie włączenie drogi powiatowej do obwodnicy, albo zjazd z obwodnicy w ciągu drogi nr 77 na drogę powiatową, który nie będzie jej blokował, że będzie bezpiecznie i będzie przede wszystkim spełnieniem państwa oczekiwań, bo to nie jest tak, że inwestycje rządowe będą powstawały w oderwaniu od potrzeb lokalnej społeczności- mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Podczas spotkania sporo dziękowano sobie nawzajem i podkreślano wkład partii Prawo i Sprawiedliwość w rozwój zaniedbanych do tej pory regionów Polski takich jak Podkarpacie. Obecnie, dzięki nowej władzy wiele miejscowości może się rozwijać i „doganiać” bogate miasta, a tylko na te do tej pory stawiano, zwłaszcza za rządów koalicji PO- PSL. Polska ma szansę wyrównać poziom rozwoju społeczno- gospodarczego pomagając zaniedbanym województwom. Wiele na zmianach skorzystała sama Stalowa Wola, która chętnie sięga po różnego rodzaju dofinasowania. I o tych inwestycjach mówił podczas konferencji poseł Rafał Weber. Mowa tu między innymi: o korzystnych zmianach w przepisach, dzięki którym w mieście budowana jest „zielona fala” (5 skrzyżowań), a na skrzyżowaniu przy Patriocie zamontowane zostaną sekundniki, o inwestycjach kolejowych, modernizacji i elektryfikacji kolei (przejazd do Warszawy będzie trwać jedynie 3 godziny), o remontach dróg dokonywanych w powiecie przy wsparciu rządowym, likwidacji miejsc niebezpiecznych (budowa w Zaleszanach chodników przy niebezpiecznej drodze DK77), o modernizacji dworca PKP w Rozwadowie.

Po spotkaniu samorządowcy mogli porozmawiać z ministrem, zadać mu pytania lub zgłosić własne wnioski.
 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

Jak ktos jezdzi tirem to ta droga jest dla niego,a pozostali jezdzacy osobowkami moga jezdzic ale to nie dla nich jest budowana ta droga i łacznik.Znowu urzedasy wmowili ze musisz jezdzic ta nowa droga i motłoch dał sie nabrać.Kto kumaty to nie łyka takich bredni urzednikow.Wlasciwa nazwa to tir droga.
Dodano: 7  Lutego  2018  16:24:45
~Olo
~Nauczyciel jaki miałeś wcześniej nick? bo piszesz, że zmieniasz nicki.... nie ma zgody na rujnowanie Stalowej dla osiągnięcia osobistych korzyści przez sitwę sbeków, komuchów, pezeperowców, ormowców, chciwych koryciarzy z pisu, non pisumus umiech
Dodano: 6  Lutego  2018  23:34:41
~zenon
Ale się pisowski szczur miota w komentarzach. Ewidentnie widać brak warsztatu czy zwykłego talentu. Jak tak dalej pójdzie to na wiosnę przeniosą go do obsługi parkowego kibla.
Dodano: 6  Lutego  2018  16:56:15
Niech sobie robia te łaczniki nawet i co kilka metrów.Nie mam zamiaru głosowac na pisiorow.Powod to durne projekty unijne gdzie trzeba zniszczyc drzewa i zadłuzyc miasto.Było nie robic tych projektow i ludzie zagłosowali by ponownie.
Dodano: 6  Lutego  2018  15:40:39
~olala
Tyle wazeliny się w tym artykule rozlało.......
Dodano: 6  Lutego  2018  15:27:43
~olala
Tyle wazeliny się w tym artykule rozlało.......
Dodano: 6  Lutego  2018  15:27:34
~mieszkaniec.
Jestem mieszkańcem osiedla Skarpa i delikatnie mówiąc przebiegiem obwodnicy nie jestem zachwycony, bo dotychczas po pracy mogłem w domu odpocząć przy otwartym oknie w ciszy i spokoju z pięknym widokiem na zielone płuca miasta..... No trudno, w sumie czemu mam mieć lepiej niż mieszkańcy Alei, niedługo huku będziemy mieć po równo..Stawiam otwarte pytania czy ktoś bierze pod uwagę interes kilku tysięcy mieszkańców osiedla Skarpa? czy ktoś wie czy wzdłuż tej drogi miejskiej chyba na wyrost zwanej obwodnicą zostaną wybudowane ekrany dżwiękochłonne? czy ktoś zbadał jaki ta droga może mieć wpływ na stabilność Skarpy i stojących na niej domów i bloków?
Dodano: 6  Lutego  2018  14:24:50
~mały
A co to za nowa gwiazda siedzi koło naszego Starosty?
Dodano: 6  Lutego  2018  13:23:58
~Prawda
Komentarze pod tym artykułem to ściek i szambo.
Żałosne jest to że opozycja nic nie ma do zaproponowania miastu, a jej wyznawca pod różnymi nickami wylewa fekalia hektolitrami. Na szkodę Stalowej Woli.
Dodano: 6  Lutego  2018  11:49:19
~hehek
Nieudacznosc tych decyzji wyjdzie za kilka do kilkunastu lat, lecz po tych cwaniakow slad tu nie zostanie. Beda sie smiac z mandatu jakiego im udzielono. Wycieranie sobie geby lokalnym patriotyzmem to nie sposob na wygranie wyborow. Tu trzeba miec konkretna wizje miasta na minimum kilkanascie lat do przodu. Nie sztuka nabrac kredytow na niepotrzebne zabawy.

Tu nikt nikogo nie opluwa, wylaczajac kilka osob oczywiscie.
Dodano: 6  Lutego  2018  11:37:19
~Ormo
Pytanie do nauczyciela, w której szkole óczysz i czy lubisz ołener? 😎
Dodano: 6  Lutego  2018  11:30:39
~Nauczyciel
@ hehek @ csa @Olo @piket i "inni" uśmiech
Nie wiem czy zauważyłeś, ale NIKT tu nie nabija pochwał
Nie ma natomiast zgody na kretyński hejt. Bo szkodzi to samej Stalowej Woli.
Dobrze się stało, że łącznik będzie. Opluwanie za to, że udało się go załatwić jest niezrozumiałe, zwyczajnie głupie.
A robi to 1-2 osoby zmieniając nicki.
Dodano: 6  Lutego  2018  11:18:34
~hehek
Do 15:30 macie jeszcze czas. Nabijcie wiecej pochwal na temat wladz Stalowki. Byle odwrocic uwage od nieudacznosci podejmowanych decyzji.
Dodano: 6  Lutego  2018  11:09:03
~WYBORCA
Nie będę głosować na ziejącą nienawiścią opozycję!
Dodano: 6  Lutego  2018  11:03:54
~csa
@nauczyciel poziom nienawiści to macie wy.
~mieszkaniec
głupek piket wymyślił nową nazwę "budowa inwestycyjna".
Potem zmienił nicka na Olo oraz sexmasterka
Opozycjo nie pogrążaj się...
tego nie zauważyłeś czy nie chciałeś widzieć?umiech
Dodano: 6  Lutego  2018  10:56:14
~Co ja czytam
Myślałem, że można oczekiwać w Stalowej Woli od opozycji jakiegoś poziomu wypowiedzi. Po poniższych wypowiedziach widzę, że to poziom kloaczny...
Dodano: 6  Lutego  2018  10:49:52
~czytacz
~Nauczyciel przyganiał kocioł garnkowi... a gdzie interpunkcja?
Dodano: 6  Lutego  2018  10:45:45
~Olo
~Nauczyciel a mnie zadziwia twoja intelektualna beztroska umiech
Dodano: 6  Lutego  2018  10:39:43
~Nauczyciel
Zatrważa mnie skandaliczny poziom wypowiedzi i szerzenia nienawiści. "czopku pisowski"
"jesteś zwyczajnym debilem"
"przygłupie"

Najlepsze jest to, że osoba "piket" pisze że
CYTAT
pytanie jest za trudne na twój móżdżek

a w tym samym wpisie robi byka ortograficznego. ("chołota")

Jeśli tacy ludzie "krytykują" bo chcą dla siebie władzy, to Boże chroń to miasto przed nimi...
Dodano: 6  Lutego  2018  10:37:13
~Olo
~łooo ci co pracują za granicą i nie osiągają dochodów w kraju już ze 2 lata lub więcej nie składają pitów 0 więc to nic nie daje, mieszkańców miasta jest trochę mniej niż deklaracje śmieciowe a tego tajemnicy nadbereżny chroni bo okazałoby się że już nie mógłby być "prezydentem" a "burmistrzenm"
Dodano: 6  Lutego  2018  10:30:13
~Vava
Jedna prośba do hejtera, co zmienia nicki i opluwanie robi: skoro nic dla Stalowej Woli nie robisz, to przynajmniej nie przeszkadzaj!
Dodano: 6  Lutego  2018  10:27:21
@mieszkaniec czopku pisowski widzę, że pytanie jest za trudne na twój móżdżek. wy ynteligenci błyszczycie swoją mądrością aż miło. wolę być głupi jak jestem niż tak mądry jak cała ta wasza pisowska chołota nieudaczników.
Dodano: 6  Lutego  2018  10:25:34
~łooo
Słyszymy ...rozwój sukcesy........... Ciekawe ile tak naprawdę stworzono miejsc pracy, ta propaganda juz sie smieszna robi. Wczoraj gus.... dzisiaj morawiecki... Niech podadza ilu Polakow zlozylo pit 0 w 2015 i 2016, tylko wtedy bedzie mozna rozmawiac na temat bezrobocia. Bo jedyny sukces rzadu to nie watpliwie 500+.
Dodano: 6  Lutego  2018  10:22:38
~Olo
jesteś zwyczajnym debilem, myślisz, że poza pisem i tymi przed sądem nie ma innych ludzi, przypisujesz innym pisowskie zachowania, żałosny gnojek jesteś o wielu nickach umiech
Dodano: 6  Lutego  2018  10:14:06
~Prawda
@ olo
Wychodzi prawda o twojej hejterce.
W internecie nicki zmieniasz I robisz sztuczny tłum a pod sądem ostatnio 8 osób.
W realu się już nie sklonujesz.
Taka jest prawda o opozycji.
Hejtujcie i nicki zmieniacie w 2-3 osoby.
Dodano: 6  Lutego  2018  10:01:52
~Olo
przygłupie nie znosisz myśli, ze inni nie muszą robić tego co wyumiech żałosne gnojki
Dodano: 6  Lutego  2018  09:56:29
~mimimax
Panie prezydencie może pan odpowiedzieć ile kosztował miasto czyli nas występ Zespołu Mazowsze oraz ile pan wydał kasy na kicz przed urzędem miasta 'S T A L O W A W O L A"? W zasadzie także zapytam po co ta instalacja skoro dojechaliśmy/doszliśmy do centrum starego miasta i wiemy, że w tym budynku jest urząd? Następną czynnością jaką powinien pan zrobić dla zaspokojenia swojej próżności to dokonać zmiany nazwy placu na którym owa instalacja się znajduje na Plac Niebiańskiego Spokoju! Jakie jeszcze głupstwa przyjdą panu do głowy?
Dodano: 6  Lutego  2018  09:56:26
~Ślonzak
Obwodnice w środku miasta, a szczególnie na jego obrzeżach to fatalny6 błąd architektoniczny jeszcze gorszy niż centralizacja ruchu (JPII-Staszica) czy ulicówką w Nisku, albo chociażby tory kolejowe i dworce w centrum. Błąd o tyle fatalny, że okupujący wadliwą funkcjonalnością pokoleniowo i degenerującym rozwój miast i regionu. Ruch tranzytowy należy ukierunkowywać z dala od miast i po najkrótszych odległościach. Miastu nad rzeką należą się mosty. Most, nawet jednopasmowy Stalówka Chłopska Wola ograniczy ruch na moście ul. Czarnieckiego o ponad 10% i ile ludzie zaoszczędzą czasu i benzyny, i ile mniej zatrute będzie miasto spalinami.
Rozwoju motoryzacji powinno towarzyszyć działanie z rozmysłem, aby nie powielać błędów, które popełnione gdzie indziej. Przykład Śląska, gdzie autostrada z nazwy północ-południe, na trasie Tarnowskie Góry Mikołów (ok.35 km z zakrętami) biegnie przez aglomeracje na długość ponad 90 km a przez miasta Bytom i Zabrze ze wschodu na zachód, chociaż taką nazwę winna mieć inna autostrada.
Skoro jest słuszna wizja, aby błonie nadsańskie od Brantwicy po Elektrownie były miejscem ciekawym przyrodniczo i rekreacyjnym to nie powinno być tam żadnych dróg o większym nasileniu użytkowania a tym bardziej obwodnic !
Dodano: 6  Lutego  2018  09:56:15
~mieszkaniec
głupek piket wymyślił nową nazwę "budowa inwestycyjna".
Potem zmienił nicka na Olo oraz sexmasterka
Opozycjo nie pogrążaj się...
Dodano: 6  Lutego  2018  09:52:16
~Olo
rozwoju nie ma, wszyscy normalni stąd wyjeżdżają i nie wiadomo ile z podatków ci zapłacą rzeczywistości nie zmienisz
Dodano: 6  Lutego  2018  09:51:01
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe