Nowy wóz dla strażaków ochotników
Opublikowano: 27  Stycznia  2018

Strażacy ochotnicy otrzymali nowy wóz pożarniczy- średni wóz strażacki. To konieczne wyposażenie do tego by móc dobrze służyć społeczeństwu.

- Uroczystość przekazania samochodu pożarniczego jest ceremonią uhonorowania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli za wkład wniesiony do ochrony przeciwpożarowej społeczeństwa Miasta Stalowej Woli i okolic- mówi starszy kapitan Krystian Bąk z KP PSP Stalowa Wola.

Uroczystości rozpoczęły się od raportu dowódcy, później wciągnięto na maszt flagę Polski. Zaproszonych gości przywitał prezes jednostki druh Mariusz Janeczko. Powodem do świętowania było również zakończenie 6- letniego remontu budynku, którego ostatnim etapem było wybrukowanie placu przed komendą.

Średni samochód ratowniczo- gaśniczy GBA 3/16 znajduje się w normatywie wyposażenia, dlatego też jego posiadanie było tak ważne dla ochotników. Wóz ma podwozie z kabiną czterodrzwiową, jednomodułową, przystosowaną do przewozu 6 osób, klimatyzację, radiotelefony plus latarki, skrzynię biegów redukcyjną do jazdy w terenie, silnik o zapłonie samoczynnym o mocy min. 210 kW i normą emisji spalin Euro 6, napęd 4x4, zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, autopompę - szybkie natarcie, hak holowniczy, maszt, wyciągarkę o napędzie elektrycznym o sile uciągu 60 kN, integralny układ prostowniczy do ładowania akumulatorów pojazdu z zewnętrznego źródła, światła dalekosiężne, na dachu pojazdu umocowana jest drabina ratownicza. Do tej pory Ochotnicza Straż Pożarna Stalowa Wola dysponowała lekkim samochodem ratowniczo- gaśniczym z zaledwie 300-litrowym zbiornikiem wodnym oraz nissanem navarą wykorzystywanym głównie do działań z zakresu ratownictwa wodnego i wodowania łodzi.

Podczas uroczystości rys historyczny OSP przedstawiła zastępca naczelnika OSP Stalowa Wola Marta Górecka.

Nowy wóz został poświęcony przez sąsiadów ochotników- braci Kapucynów w osobie gwardiana Dariusza Lachowicza. Do komendy trafił jeszcze w grudniu 2017 roku. Kosztował 784 tys. zł. Na dofinansowanie do zakupu złożyli się: Miasto- 433 tys. zł, KSRG- 191 tys. zł, środki przyznane przez KG PSP z firm ubezpieczeniowych- 40 tys. zł, WFOŚ- 70 tys. zł, Powiat Stalowowolski- 50 tys. zł.

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~4obson
Jednym słowem dobrze marnowanie pieniędzy podatników nic wiecej. Zgodzę się ze dobrego sprzętu w ratownie ludzi nigdy za wiele ale po co komuś dla szpanu bo według mnie bardziej na takie wyposażenie zasługują jednostki oscienne powiatu gdzie dojazd straży zawodowej zajmuje czas. No ale nasz samorząd ma tyle kasy ze ich stać chyba że to pan Stanisław dał to auto i zmarł.
Dodano: 30  Stycznia  2018  23:45:53
~hycim
Po co obchodzenie jubileuszy ileś tam lecia skoro strażacy z innych jednostek nie moga nawet liczyć na wycofywany z zawodowych jednostek sprzęt a tu co tylko powstała jednostka została w mig wyposażona w całkiem zbyteczny sprzęt za kilkaset tysięcy złotych. Dla porownania mobilności jednostek z KSRG z tzw. 'oczkiem w głowie" czyli jednostką osp w Rozwadowie można się dowiedzieć na ktorym jest miejscu co do ilości wyjazdów. Nie liczą się tu jednak zasługi i poświęcenie braci strażackiej a tylko znajomości, układy i przełożenie. Komu tak bardzo zależy na faworyzowaniu tej jednostki i zakupach ponad potrzeby?
Dodano: 30  Stycznia  2018  10:30:14
~Domek
Jedzmy na jakąś wieś w powiecie gdzie taki sprzęt by się przydał ale nie ma kasy na to zaś osp która ma zaledwie kilka lat nade sprzęty i remiza z najwyższej półki nie to co straże które działają dla ludzi od dziesiątek lat.... no ale .
Dodano: 29  Stycznia  2018  20:19:29
~Michał
Będzie czym jeździć nad soline nic tylko łódź zapiąć;)
Dodano: 29  Stycznia  2018  20:14:29
~Adaś
Przyjechał pan Stanisław i dał auto to co wy chcecie niestety zmarł ....
Dodano: 29  Stycznia  2018  20:11:47
~ala 40
popieram przedmówce ale na jesień ludzie mu pokażą to ostatnie podrygi wszystko kiedyś się kończy
Dodano: 29  Stycznia  2018  19:26:20
~liga
Zarzeczny ty nie masz większych zmartwień jak finansować taki zakup? Skąd zostały wzięte pieniądze, czy nie z kredytu? Na fajerwerki OSP to pieniądze są w budżecie a na sfinansowanie leczenia ucznia szkoły sredniej do czego przyczyniła się także pana osoba to ich nie ma? Nie masz wstydu chłopie, i ty byłeś kiedyś n a u c z y c i e l e m, nie do wiary? To są priorytety powiatu? Bezrefleksyjne wydawanie pieniędzy tam gdzie nie powinny być wydawane to specjalność najlepszego starosty...
Dodano: 29  Stycznia  2018  13:19:04
~Kres
Za robotę się westa społeczniaki. Siedzieć pierdziele w stołek nic nie robic i pisać na ludzi co coś robią. Zalosne nieroby.
Dodano: 29  Stycznia  2018  11:51:41
~Kres
Za robotę się westa społeczniaki. Siedzieć pierdziele w stołek nic nie robic i pisać na ludzi co coś robią. Zalosne nieroby.
Dodano: 29  Stycznia  2018  11:51:36
~Kres
Za robotę się westa społeczniaki. Siedzieć pierdziele w stołek nic nie robic i pisać na ludzi co coś robią. Zalosne nieroby.
Dodano: 29  Stycznia  2018  11:51:32
~Kres
Za robotę się westa społeczniaki. Siedzieć pierdziele w stołek nic nie robic i pisać na ludzi co coś robią. Zalosne nieroby.
Dodano: 29  Stycznia  2018  11:51:25
~Kres
Za robotę się westa społeczniaki. Siedzieć pierdziele w stołek nic nie robic i pisać na ludzi co coś robią. Zalosne nieroby.
Dodano: 29  Stycznia  2018  11:51:16
~Kres
Za robotę się westa społeczniaki. Siedzieć pierdziele w stołek nic nie robic i pisać na ludzi co coś robią. Zalosne nieroby.
Dodano: 29  Stycznia  2018  11:51:09
~Kres
Za robotę się westa społeczniaki. Siedzieć pierdziele w stołek nic nie robic i pisać na ludzi co coś robią. Zalosne nieroby.
Dodano: 29  Stycznia  2018  11:50:59
~Kres
Za robotę się westa społeczniaki. Siedzieć pierdziele w stołek nic nie robic i pisać na ludzi co coś robią. Zalosne nieroby.
Dodano: 29  Stycznia  2018  11:50:48
~retroma
Do "Też strażak" w pełni popieram Twój głos, bo jest to głos rozsądku i ważenia spraw ważnych na mapie powiatu! Słusznie zauważasz, że na układy nie ma rady, że używając przenośni jest to klasyczne dojenie kasy głównie z "samorządu". Gdyby decydenci naszych podatków wykazali się roztropnością to nie trwoniliby kasy na zbytek. Jednostka żyjąca w cieniu zawodowej straży ma się znacznie lepiej od niej. Przecież to jest nie tylko szpan ale głównie ciągły wydatek bieżący z budżetu miasta na : Ubezpieczenie, zakup paliw, przeglądy techniczne, wynagrodzenie dla kierowcy-mechanika, itd, itd.... Więc po co ten zakup był potrzebny? Może NIK zbadałby zasadność takiego wyposażenia w jednostce "ochotniczej"? Ktoś powinien postawić tamę dla rozrzutności.
Dodano: 29  Stycznia  2018  10:00:34
~Też strażak
Kolego OSP, po części się z Tobą zgadzam, ale uważam, że pieniądze z KSRG i starostwa powinny trafić do innej jednostki OSP na terenie powiatu, bo to jednostki oddalone od Stalowej Woli są pierwsze na miejscu działań i tam potrzeba pieniędzy na sprzęt. Widać po zasobach garażu, że jednostka "wodna" OSP ma bardzo dobre kontakty bo żadna inna na terenie powiatu nie ma tylu nowych wozów. Ciekawi mnie czy ta jednostka chociaż raz była pierwsza na miejscu działań i musiała samodzielnie coś lub kogoś ratować? A po strazacku gratuluję i życzę aby auto zawsze wyjeżdżało i powracało z tą samą obsadą!
Dodano: 28  Stycznia  2018  19:42:55
~2 wozy
Bezdomny dał dwa luksusowe auta nie strażakom tylko Grzybowi z Torunia. Potem zmarł. Takie cuda tylko w tamtym imperium redemptorysty
Dodano: 28  Stycznia  2018  17:31:12
~OSP
Do strazak. Jestem czlonkiem innej jednostki i ciesze sie z kazdego sukcesu innej jednostki. Chyba wszyscy dzialamy w tej samej sprawie. A na z wlasnego doswiadczenia wiem, ze chciec to znaczy moc. A wiec zamiast narzekac to wez sie do robty i sam pochodz za czyms a nie czekasz az przyjdzie ktos do jasnie pana i mu wylozy na tacy.
Dodano: 28  Stycznia  2018  16:15:20
htk
Strazaku piszesz tak jakby cię stary złoty lis w przeszłości wyruchalumiech a poza tym sprzętu ratowniczego nigdy za wiele.
Dodano: 28  Stycznia  2018  15:55:37
~strazak
kolego OSP.. jak mniemam członku rozwadowskiej tkzw straży.. 700 tys na NOWY samochód dla jednostki która nie należy do systemu, a wyjazdów maja więcej na imprezy niż na akcję to zwykłe marnotrawstwo publicznych pieniędzy.. Widocznie "złoty" juz zainstalował sie przy nowej władzy, stary lis skutecznie omamił dwóch młodzików trzymających władzę, teraz może dalej kręcić swoje wały..
Dodano: 28  Stycznia  2018  13:22:45
~Genek
Co za kraj . Tylko kropidlo i sutanna ważna na każdej uroczystości . I jeszcze ten weber . Niedługo otworze lodówkę i wyskoczy weber . Nadberezny to już mi się śni ten prezydent nieudanego miasta
Dodano: 28  Stycznia  2018  12:17:53
~OSP
Gratulacje dla kolegów za starania i pozyskanie nowego sprzętu. A Was zazdrość zżera bo komuś coś się udało. Typowa mentalność siedzieć, narzekać i głupio komentować.
Dodano: 28  Stycznia  2018  10:49:27
~Genek
Co za kraj . Tylko kropidlo i sutanna ważna na każdej uroczystości .
Dodano: 28  Stycznia  2018  10:30:44
~Tadek
W jakim celu kościół się wpieprza w straż ? Mało im ? Żal du.pe ściska że kasa nie dla nich ?
Dodano: 27  Stycznia  2018  23:06:47
~juf
Do Juska - ale masz problem z rozpoznaniem rzeczywiście ,byle coś napisać. Kto był to był mnie to nie boli.
Dodano: 27  Stycznia  2018  17:27:44
~a lexis
To taka durna moda z kupowaniem posłom mundurów strażackich nie mająca żadnego przełożeni w realu. Poprzedniemu poslowi Błądkowi też "zafundowali" mundur strażacki i po co? Czy nie mógł go tamten przekazać obecnemu posłowi tym bardziej, że są z jednej partii? Z mundurem byłoby jak z pucharem przechodnim. Uważam to za niezasadny wydatek. P.S.Chyba, że poseł zapłacił za mundur to stanowi jego własność.
Dodano: 27  Stycznia  2018  16:06:23
~alek 78
co ta osp rozwadów potrafi a co taka Górecka z radia leliwa się sadzi jakie doświadczenie szkolenie ta pani ma szkoda pieniędzy zlikwidować ten stwór szkoda kasy lepiej doposażyć straż zawodowo mieszkam blisko tej strażnicy i obserwuje ich poczynania jeszcze raz szkoda kasy
Dodano: 27  Stycznia  2018  15:25:23
~leśnik
Bardzo dobrze że dostali taki samochód dla którego polna droga nie jest wyzwaniem w przeciwieństwie do wozów z innych jednostek w naszej gminie.
Pożar poligonu w okolicach Radomyśla nad Sanem w 2015 zweryfikował możliwości działania w terenie wozów z terenu powiatu - gasiły tylko okoliczne jednostki wyposażone w Stary 266 a cała reszta w pięknych nowych wozach stała na utwardzonej drodze, bo każda próba przekroczenia pasa przeciwpożarowego kończyła się zakopaniem wozu.
Tutaj widać że sprawę przemyślano- ochotników nie będą wzywać do pożarów śmietników, itp. (mamy od tego 2 JRG) tylko w teren gdzie inne wozy nie dojadą, którego w okół Stalowej Woli nie brakuje.
Dodano: 27  Stycznia  2018  15:12:16
~juska
te fotki to chyba celowo jakimś telefonem, żeby trudniej było rozpoznać aktorów tego przedstawienia.choć niektórych zdradziła fryzura.
Dodano: 27  Stycznia  2018  15:03:40
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe