Sikorski Model Show po raz 6
Opublikowano: 20  Stycznia  2018

Już po raz 6 w Stalowej Woli odbył się Ogólnopolski Konkurs Modelarski Sikorski Model Show 2016. Zwiedzający mogli zobaczyć wiele różnych modeli i wysłuchać wykładów...

Tradycyjnie już w styczniu do Stalowej Woli przybywają modelarze, pasjonaci militariów i mieszkańcy powiatu, by wziąć udział w największym modelarskim show na Podkarpaciu. I jak co roku można było podziwiać wspaniałą pracę i zaangażowanie wielu osób, dla których tworzenie miniaturowych cudów to sposób na życie.

W tym roku, oprócz wystaw i konkursów odbyły się również odczyty na tematy militarne przygotowane przez grupy z Nowego Sącza, Krakowa, Stalowej Woli. Można było dowiedzieć się jak wyglądała odbudowa samolotów historycznych Muzeum Lotnictwa Polskiego, jak wyglądali polscy lotnicy w czasie Bitwy o Anglię. Można było zobaczyć nie tylko modele konkursowe, ale i eksponaty ze zbiorów Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, wystawę grafik komputerowych J. Światłonia, wystawę grafik 3D W. Niewęgłowskiego, produkty HSW: Baobab, Langusta, nową wersję transportera Oncilla firmy Mista, a także sprzęt wojskowy i strażacki, pojazdy historyczne ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów, kolekcję broni palnej, giełdę modelarską, ekspozycję samochodów marki Ford. Odbywały się także warsztaty modelarskie dla dzieci „Budujemy razem”.

- Światowa tendencja jest taka, że modelarstwo się starzeje. Albo jesteśmy jeszcze 100 lat za Zachodem i ta tendencja do nas jeszcze nie dotarła, a może jesteśmy prekursorami tego kierunki i będzie tylko lepiej. W tym roku odnotowaliśmy ponad 750 zarejestrowanych modeli, kilkuset modelarzy od Koszalina, Darłowa po Świdnicę, Warszawę, Radom, Inowrocław, województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie, świętokrzyskie i mazowieckie- mówi Bartłomiej Belcarz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1.

Cieszy fakt, że corocznie na Sikorski Model Show zjeżdżają stali bywalcy, jak również osoby nowe. Dowodzi to temu, że to hobby w Polsce cieszy się uznaniem i nie zanika, a wprost przeciwnie, porywa coraz to młodsze pokolenia.

Dla zwiedzających przygotowano także pokazy takich grup rekonstrukcyjnych jak: SGHR „Matrioszka”, GRH „Rusal”, Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Militariów, Podkarpackie Stowarzyszenie Poszukiwaczy „Ocalić od Zapomnienia”, Grupa Zakłady Południowe - Miejski Klub Strzelecki Miłośników i Kolekcjonerów Broni "Ur", Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku Kamiennej, GRH Batalion Obrony Narodowej „Rzeszów”, GRH im. 16 Pułku Piechoty Towarzystwa Sokół, GRH Reichshof 1944, Grupa ASG Stalowa Wola, Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Eusnak
6 razy na tak! Super! Żadna szkoła nie organizuje takiej imprezy jak Sikorski!
Dodano: 23  Stycznia  2018  08:08:33
~bolekbezrolek
Kiedyś było takie powiedzenie..

'Pod basenem uczą ch...e kto tam chodzi ten kibluje'

Pozdrowienia dla pani Stochmal
Dodano: 21  Stycznia  2018  12:35:58
super impreza! co roku coraz lepsza frekwencja
Dodano: 21  Stycznia  2018  11:56:31
~bepe_a_bzdyl
jest słabsza szkoła od sikora w mieście i okolicy???? chyba nie
Dodano: 21  Stycznia  2018  09:19:29
Serdeczne podziekowania dla pani Beatki. Ta wystawa, to w duzej mierze jej zasluga. Pozdrawiamy Pani Beatko.
Dodano: 20  Stycznia  2018  22:38:20
~obcy
Bardzo dobra, ważna dla modelarzy impreza. W tym roku niestety widać zmęczenie - uroczystość wręczeń - ponad 3 godziny - na trzeźwo trudno przeżyć. Nagrody - skumulowane - zwycięstwo w kilku kategoriach - jedna nagroda. Brakło dyplomów, nagród i pucharów chyba też. A wyniki - w większości sprawiedliwe - ale też takie, że widać że tu "sami swoi". Nie wiem czy w przyszłym roku przyjadę...
Dodano: 20  Stycznia  2018  22:08:22
~jasio
bo wiadomo ze najlepsza zabawa to zabawa w doktora ginesologa
Dodano: 20  Stycznia  2018  17:49:44
~jasio
a szkola to powinna uczyc alfbetow pisać i czytac
Dodano: 20  Stycznia  2018  17:48:27
~jasio
abo powolac wszystkich w kamasze na 3 lata
Dodano: 20  Stycznia  2018  17:46:36
~model
DOBRA SZKOŁA SOLIDNE KSZTAŁCENIE !
Dodano: 20  Stycznia  2018  17:39:45
~jasio
a tera wylapac to towarzystwo i do Awganistananu żeby zobaczyli prawdziwa wojna zamias bawic się wojną
Dodano: 20  Stycznia  2018  17:39:13
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe