Ranking Powiatów za 2017 rok
Opublikowano: 18  Stycznia  2018

W rankingu powiatów Powiat Stalowowolski w tym roku uplasował się na 38 miejscu, Powiat Niżański zajął 12 miejsce uzyskując tytuł Laureata Rankingu…

O dużym sukcesie może mówić powiat niżański uzyskując 12, zaszczytne miejsce w rankingu. Nisko wyprzedza w kategorii powiatów „od 60 do 120 tys. mieszkańców” Stalową Wolę, która w tym roku znalazła się dopiero na miejscu 38, tj. o dwa oczka niżej niż rok wcześniej (w 2016 r. powiat niżańsku zajmował 22 pozycję, w tym roku odnotował więc duży awans).

Uplasowanie się Powiatu Niżańskiego na bardzo wysokim, 12 miejscu i uzyskaniu tytułu „Laureat Rankingu Powiatów 2017” w przeprowadzanym corocznie przez Związek Powiatów Polskich Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin, w kategorii Powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców, w której klasyfikowano 153 powiaty z całej Polski, jest dużym sukcesem. Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Łącznie w czterech kategoriach, w 2017 roku, oceniono 312 powiatów i 64 miasta na prawach powiatu.

Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu „Dobry Polski Samorząd”. Ranking trwa przez cały rok. Nagrody za udział w nim, okolicznościowe puchary i dyplomy dla zwycięzców, wręczane są corocznie podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich.

Samorządy sklasyfikowane w rankingu, oceniane są przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów, zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Zdaniem Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza:

- Cieszy fakt, że działania władz Powiatu Niżańskiego przynoszą pozytywne rezultaty, czego odzwierciedleniem jest bardzo wysokie miejsce w organizowanym przez ZPP, Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin. Zarząd Powiatu Niżańskiego, w ślad za wysoko sklasyfikowanym rokiem 2017 (oraz 2016, kiedy to zajęliśmy 22 miejsce), będzie w kolejnych latach dążył do utrzymania solidnego poziomu funkcjonowania samorządu i efektywnej realizacji zadań. Zauważamy, chociażby na przykładzie tego rankingu, że jest jeszcze wiele obszarów do zagospodarowania, ale zrobimy wszystko, aby naszym mieszkańcom żyło się na coraz lepszym, wyższym poziomie. Pomimo to, liczymy na utrzymanie wysokiego miejsca w rankingu, a może nawet zbliżenie się jeszcze wyżej, do czołówki klasyfikacji. Mamy również świadomość, że do wszelkich rankingów należy podchodzić z dystansem, nie mniej jednak, uzyskany wynik bardzo nas cieszy. Rankingi są potrzebne, ponieważ dają pewien obraz, bardzo często zbliżony do rzeczywistości- mówi niżański starosta.

Zajęte za 2017 rok 12. miejsce jest wyjątkowo wysoką lokatą, w porównaniu z poprzednimi latami. W klasyfikacji dotyczącej 2016 r. Powiat Niżański zajął wysokie 22 miejsce, w 2015 r. – 75 miejsce, natomiast w 2013 r. – 73.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Powiat Niżański okazał się najlepszy w swojej kategorii, wśród innych, uczestniczących w rankingu powiatów z Województwa Podkarpackiego.

Obrazek

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~~mieszkaniec
Jak Nisko jest tak wysoko to aż strach pomyśleć jak źle jest w powiatach na niższych pozycjach. Jeśli Nisko jest wzorem sukcesu to tylko "powinszować" rządzącym i lepiej głosować na innych. Dla mnie dziwny ranking i oderwany od rzeczywistości!!!
Dodano: 20  Stycznia  2018  09:40:08
~-rni
Wysoka pozycja za bezrobocie, za jakość wody, za zapadającą się drogę, za remont dobrej drogi, za brak inwestorów, za brak terenów pod inwestycje. W tym rankingu chyba chodzi, że im wyższa pozycja tym gorzej umiech.
Dodano: 20  Stycznia  2018  09:33:58
~zaremba
co znacza konkursy w których nisko jest wysoko?
Dodano: 19  Stycznia  2018  23:59:00
~men
buchahahahahahah- wieśniaki ze Stalówki przynajmniej w Nisku nikt nie zadłuża na potęga miasta na doniczki, ławeczki , pseudo imprezy- na pseudo gwiazdy które jeszcze parę lat temu śmiały się z wielowsi( N.KUKULSKA)- ale wam to nie przeszkadza buchahhahahaha
Dodano: 19  Stycznia  2018  21:05:55
~1234
To miejsce chyba jest za wysokie bezrobocie w Powiecie Niżańskim o ile nie najwyższe w województwie.
Dodano: 19  Stycznia  2018  11:40:54
~mek
To taki ranking jak pozycja reprezentacji Polski w piłce nożnej w FIFA . Śmiechu warte !!!
Dodano: 19  Stycznia  2018  10:43:45
~1234
Nikogo, poza bezmyślnymi mieszkańcami ST.W. nie udało się nabrać na plewy brukowaniem terenów zielonych, rozpoczynaniem kolejnych bzdurnych "inwestycji" i ciągłym obiecywaniem gruszek na wierzbie.
Być zdolnym do wszystkiego, znaczy być .....do niczego p.Z.
Dodano: 19  Stycznia  2018  10:33:51
~robbie
To tylko statystyki. A w statystyce dziś na górze jutro na dole. Liczy się rzeczywistość a tu w kraju wszystko będzie szło bliżej centrali wraz z pieniędzmi, od kwietnia Nisko nie będzie już miało Zakładu Karnego, ubywa miejsc pracy.
Dodano: 19  Stycznia  2018  10:18:13
~mik
Starosta stalowowolski powinien zobowiązać kilku pracowników do "popracowania" i umieszczenia na portalu "pozytywnych " komentarzy.
Dodano: 19  Stycznia  2018  09:26:33
~125
DOBRA ZMIANA ZA 2LAT BEDZIEMY NA 5O MIEJSCU Z TAKIMI JAK TERAZ RZDZA!!
Dodano: 18  Stycznia  2018  21:00:04
~tolazbloku
No to pan Zarzeczny zjeżdża po równi pochyłej dość szybko z sprawnie. Uprawiana kryptoreklama na niewiele się przydaje, to Nisko jest lepsze ale jaja jak berety. Dlaczego glosu nie zabrał nasz starosta? Nie ma co powiedzieć na tą zaszczytną 38 lokatę? Panie starosto nowy będzie lepszy. Prawda?
Dodano: 18  Stycznia  2018  15:29:51
~astor
Brawo, brawo nasi starostowie, zwłaszcza ten nie do końca pozbierany z wąsami
Dodano: 18  Stycznia  2018  15:19:48
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe