Kolędowali w DPS-ie
Opublikowano: 16  Stycznia  2018

Chór Lasowiacy wystąpił w w Domu Pomocy Społecznej imienia Józefa Gawła z koncertem kolęd.

Tradycją już stało się, że w okresie poświątecznym dyrektor Domu Jan Gorczyca zaprasza wybrane chóry, aby podopieczni Domu zaznali wzruszenia ze słuchania śpiewu pięknych polskich kolęd .

Chór Lasowiacy pod dyrekcją Edwarda Horoszki jako pierwszy wystąpił w tym cyklu wraz z towarzyszącymi młodymi muzykami należącymi do nowo wyodrębnionej z Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej - Kapeli Lasowiackiej: Jakubem Buczyńskim–skrzypce i Pawłem Żurawskim - klarnet. Na akordeonie akompaniował Edward Horoszko.

Po Mszy świętej odprawionej dla mieszkańców DPS-u przez księży ze zgromadzenia michalitów - księdza kapelana Eugeniusza Rycerskiego i księdza Dariusza Kielara, której oprawę, zgodnie z liturgią, również chór dokonał, przyszedł czas na koncert. Chór, z udziałem „swojej” kapeli , wykonał pięć utworów z piękną partią solową kolędy “Gdy śliczna Panna” wykonaną przez Ewę Wojciechowską.

Każda pieśń nagradzana była gromkimi brawami , a niektórzy mieszkańcy DPS-u włączali się śmiało do wspólnego kolędowania. Na koniec chórzyści okolicznościowym utworem podziękowali za kolędę życząc wszystkim zdrowia i błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok.

Wieczorem, chór Lasowiacy tym razem z akompaniamentem kwartetu smyczkowego Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej (Jakub Buczyński, Natalia Popek, Marta Markowicz i Izabelle Leja) zapoczątkował dwiema kolędami – “Gdy śliczna Panna”( Ewa Wojciechowska – partia solowa) i “Za gwiazdą” koncert kolęd w bazylice konkatedralnej . Monumentalna sceneria bazyliki, piękne współbrzmienie z kwartetemi, regionalne stroje na tle świątecznej oprawy ołtarza w bazylice, wyróżniały chór Lasowiaków spośród występujących chórów.

Chór Lasowiacy, razem z młodymi muzykami z Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej, zakończy czas kolędowania udziałem w spektaklu Janiny Wań -“Lasowiackie kolędowanie” 20 stycznia w Miejskim Domu Kultury.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Janusz
Bawio sie. Nic wiecej nie umio
Dodano: 17  Stycznia  2018  17:17:46
~Stalowiak
A pan Marek maly brzdąc były radny nadal to prowadzi?
Dodano: 17  Stycznia  2018  15:09:58
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe