Kwieciński nowym ministrem

Image

Znane są już nazwiska w ramach rekonstrukcji rządu Mateusza Morawickiego. Pochodzący ze Stalowej Woli dr Jerzy Kwieciński został Ministrem Inwestycji i Rozwoju. Od 20 listopada 2015 r. pełnił on stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Jerzy Kwieciński w latach 2005-2008 pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego. Był bezpośrednio odpowiedzialny za koordynację polityki rozwoju kraju i polityki spójności (Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015 i Narodowa Strategia Spójności 2007-2013) oraz za negocjacje z Komisją Europejską. Uczestniczył w przygotowaniu programów operacyjnych. Od maja 2008 r. prezes zarządu Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości i wiceprezes zarządu Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości sp. z o.o. Ekspert BCC ds. rozwoju regionalnego i funduszy strukturalnych. Zajmował się również doradztwem przy raportach Banku Światowego.

Absolwent i doktorant Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończył studia MBA. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. Pracował jako nauczyciel akademicki i pracownik naukowy na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, prowadził projekty badawczo- rozwojowe na rzecz przemysłu. W latach 1993-2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

Jest przewodniczącym Konwentu Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. W 2015 r. został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zna biegle język angielski. Posługuje się również językiem francuskim i rosyjskim.

Prócz zmian na stanowisku ministra Inwestycji i Rozwoju nowe stanowiska otrzymali: Andrzej Adamczyk (Ministerstwo Infrastruktury), Mariusz Błaszczak (Ministerstwo Obrony Narodowej), Jacek Czaputowicz (Ministerstwo Spraw Zagranicznych), Joachim Brudziński (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji), Henryk Kowalczyk (Ministerstwo Środowiska), Łukasz Szumowski (Ministerstwo Zdrowia), Jadwiga Emilewicz (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii), Teresa Czerwińska (Ministerstwo Finansów).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Hmmm

nie ma to jak opozycyjny hejcik...
ale czego o ostatnich korupcyjnych zatrzymaniach nie piszą, to nie wiem...

~jbl

pisz dalej art2deco jaka rozmowa,kto z kim w jakiej pozycji i kogo potelepało?

art2deco

45 minut rozmowy telefonicznej które wstrząsnęły oczekiwaniami.

~od zawsze

uważam "jojo" za wyjątkowego obrzydliwca

~na pewno

nie było prezia bo znowu zaspał

~wpisdu

Jojo wyleciał ze szkoły za rozbój i kradzież, której dokonał na torach przed budynkiem szkoły – mówi w rozmowie z nami ówczesny wicedyrektor szkoły i przewodniczący szkolnego zespołu wychowawczego Czesław Hinc. – Matka poszkodowanego chłopca powiadomiła mnie, że Jojo okradł jej syna, który zamiast do internatu wrócił z płaczem do rodzinnego domu.
W tym samym dniu Joachim przyznał się do winy i został skreślony z listy uczniów i wypisany z internatu. Hinc żałuje, że po roku dał Brudzińskiemu jeszcze raz szansę i przyjął go z powrotem. Mówi, że po tym, jak Brudziński wrócił do szkoły, wielu uczniów zgłaszało pretensje, że taki łobuz został zrehabilitowany przez dyrekcję. Twierdzili, że kradzież na torach to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się Jojo. Niektórzy uczniowie donosili na przykład, że przed wpadką jeździł specjalnie kilkadziesiąt kilometrów pociągiem, aż do Wolina, aby na tej trasie okradać młodszych mieszkańców internatu. Wicedyrektor szkoły nie przeprowadził dochodzenia w tej sprawie, ponieważ Brudziński już raz poniósł karę.

~tępa kempa

Nowy minister od policji Joachim Brudziński pseudonim ,,jojo''przesiedział dwa miesiące w areszcie. I to nie byle za co. Zarzucano mu zdemolowanie pociągu i rozbój.Takich mamy ministrów z pisu.U nich każdy może zostać ministrantem.Złodzieje,bandyci zapisujcie się do pisu a może zostaniecie ministrami

~Olo

Przyjdzie czas że komunizm wróci, bo nie może być tak, aby mojemu ojcu zmniejszano emeryture, tylko dlatego że walczył z osrana opozycją.

~Olo

Przyjdzie czas że komunizm wróci, bo nie może być tak, aby mojemu ojcu zmniejszano emeryture, tylko dlatego że walczył z osrana opozycją.

~torun

wlasnie "maciora" skonczyła żenujacą gadke do spędzonych mundurow i sie...zapadla w nicość
nawet nikt nie płakał

~Olo

to nie ma żadnego znaczenia dla Miasta a dla Polski zmiany są szkodliwe jak to było przed zmianami, czekają nas paszporty przy wyjeździe za granice przy pisuarach

~lolita

Dobra wiadomość to, że pan Kwiecińskim został wreszcie ministrem a nie jakimś sekretarzem stanu, poza tym, że Jaro wywalił na łeb maciorę, waszcza, szkodnika przyrody i grabarza zdrowia. Zła to, pozbycie się dobrej ministry od cyferek i no i straszna mina przez cały czas borszki. Wygladała tak jakby za karę miała wypić szklankę soku z cytryny. Oczywiście poetycko poleciał Mateuszek i pierwszy gestykulant RP. Wielka szkoda, że nic mnie skapnęlo prezesowi, dalej zwykły poseł. Źle się dzieje!

~@Niesiołowski

A wolisz by jechali jutro na miesiączkę prezesa z pampersami? Rafałek może znowu po 200 zł rozda i podstawi autokar baranom takim jak ty.

~Wniebowzięty

Dzisiaj idę na piwko🍻. Najlepsza wiadomość to ta że Prezydent wydymał ministra wojny Antka. Był Atoś i już nie ma Antonia. Najlepsza wiadomość dnia.

~Jurek

W naszym mieście za kilka dni zacznie działać nowa fundacja która powstaje przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Przemocy, wszystkich zainteresowanych w udziale tworzenia tego pięknego przedsięwzięcia proszę o zgłaszanie się. Fundacja nasz będzie zajmowała się pomocą dla ofiar przemocy. Nasza fundacja będzie nosić imię wspaniałego amerykańskiego obywatela All Bundy.

~Niesiołowski

Będzie w tej sprawie jakiś protest opozycji? Kartoniki, gąsienice, może jakieś kolejne wandalizmy i paćkanie farbą hasełek na chodnikach?

~do Adela

Jeszcze jedno Adela - skoro ona studia kończyła w Gdańsku czyli według Ciebie gdzie? W Prusach Wschodnich, Niemcy czy jednak może Polska?

~do Adeli

Adela Ty nieuku! Ona urodziła się na Łotwie. A kim jest dla Ciebie osoba urodzona we Lwowie w 1960 roku? Wiesz co to było ZSRR? Odsyłam do szkoły!

~do Adeli

Adela Ty nieuku! Ona urodziła się na Łotwie. A kim jest dla Ciebie osoba urodzona we Lwowie w 1960 roku? Wiesz co to było ZSRR? Odsyłam do szkoły!

~Adela

Gratulujemy pan ministrowi. Nasz człowiek i to wspaniałe,ale najznakomitsze stanowisko ma pochodząca z byłego ZSRR pani Czerwińska.

~Janek

123 a głosuj sobie Lanka na kogo chcesz Głowno nas to interesi
as

~123rt

nigdy wiecej nie zagłosuje na pana Dude
koniec z moim poparciem

~Odliczanie

Fala opozycyjnego hejtu za 3, 2, 1...