Kwieciński nowym ministrem

Image

Znane są już nazwiska w ramach rekonstrukcji rządu Mateusza Morawickiego. Pochodzący ze Stalowej Woli dr Jerzy Kwieciński został Ministrem Inwestycji i Rozwoju. Od 20 listopada 2015 r. pełnił on stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Jerzy Kwieciński w latach 2005-2008 pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego. Był bezpośrednio odpowiedzialny za koordynację polityki rozwoju kraju i polityki spójności (Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015 i Narodowa Strategia Spójności 2007-2013) oraz za negocjacje z Komisją Europejską. Uczestniczył w przygotowaniu programów operacyjnych. Od maja 2008 r. prezes zarządu Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości i wiceprezes zarządu Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości sp. z o.o. Ekspert BCC ds. rozwoju regionalnego i funduszy strukturalnych. Zajmował się również doradztwem przy raportach Banku Światowego.

Absolwent i doktorant Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończył studia MBA. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. Pracował jako nauczyciel akademicki i pracownik naukowy na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, prowadził projekty badawczo- rozwojowe na rzecz przemysłu. W latach 1993-2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

Jest przewodniczącym Konwentu Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. W 2015 r. został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zna biegle język angielski. Posługuje się również językiem francuskim i rosyjskim.

Prócz zmian na stanowisku ministra Inwestycji i Rozwoju nowe stanowiska otrzymali: Andrzej Adamczyk (Ministerstwo Infrastruktury), Mariusz Błaszczak (Ministerstwo Obrony Narodowej), Jacek Czaputowicz (Ministerstwo Spraw Zagranicznych), Joachim Brudziński (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji), Henryk Kowalczyk (Ministerstwo Środowiska), Łukasz Szumowski (Ministerstwo Zdrowia), Jadwiga Emilewicz (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii), Teresa Czerwińska (Ministerstwo Finansów).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Dzieńdobry

Żenada,dyżurny lucka i łeber_a już się obudził i będzie udawał pod różnymi nickami tłum zadowolonych z dobrej zmiany.

~Żenada

Oj, po piwku troll nawstawiał w nocy komentarzy i hejtu.
Żałosne i tragiczne to co robi opozycja stalowowolska...

~R.Giertych

Nie od dziś wiadomo, że literatura lamentacyjna ma długą historię. I ja dziś którym w wielu listach wspierał i wysławiał byłego już ministra obrony narodowej muszę razem z kolegami i koleżankami z prawicowych mediów podnieść lament.

W pierwszej kolejności przychodzi mi podnieść lament nad prawdą o Smoleńsku, której autorem był nieugięcie wódz wojska i armii naszej. Gdzie usłyszymy słowa o mgle, trotylu, wybuchach i bombach termobarycznych? Kto będzie opłacał przesławne eksperymenty Podkomisji smoleńskiej, gdzie pilot-kamikadze miał udowodnić skuteczność wycinki drzew za pomocą skrzydeł samolotów (Z niecierpliwością na wyniki te czekały nie tylko milony Polaków, ale również drugi wielki nieobecny - min. Szyszko, który już marzył o dywizjonie samolotów ścinających puszczę z prędkością 1 macha.) Kto wreszcie udowodni zamach Tuska i Sikorskiego, którzy wspólnie z Unią Europejską podrzucili trotyl? (Sam panie Antoni pan rozumie, że muszę teraz Putina zamienić na UE na wypadek, gdyby musiał Pan swoje cenne życie ratować udając się pod opiekę pańskiego wielkiego rosyjskiego znajomego).

W drugiej kolejności lamentem mym ogarniam ofiary broni elektromagnetycznej, które cierpią w milczeniu od lat w wyniku amerykańskich, niemieckich, czy innych wrażych i cudzoziemskich eksperymentów na najzdrowszej tkance narodowej. Ileż to ludzi boli głowa w wyniku tej broni ??? Szczególnie, że alkohol ponoć wzmaga jej niebezpieczne oddziaływanie, a ofiara nieświadoma tej współzależności pije sobie nie wiedząc, że bronią tą ukryty wróg wywołuje ból głowy, światłowstręt i zaburza sprawność mowy. Już nikt nie wyjaśni przyczyny zjawiska i nie ukarze winnych tej zbrodni.

W trzeciej kolejności płaczę nad wojskiem,które Ojca dzisiaj straciło, który przez ponad dwa lata do serca przytulał młodych żołnierzy i wlewał nadzieję w upadające serca. Gdzie helikoptery, które miały przylecieć, a nie przylecą? Gdzie łodzie podwodne, rakiety i drony, które już prawie były kupione? No i gdzie swoje miejsce znajdzie zdolna wojskowa młodzież jak Bartek i Edmund, którzy pozostali wierni do końca.

I wreszcie Panie były już niestety Ministrze płaczę i lamentuję nad sobą. Poprzez łzy, ale jednak rozjaśniał Pan nam ponurą rzeczywistość swoim słowem. Nawet w ciężkich opałach, gdy zbrodniczy tłum zablokował Pana kierowcy przejazd od Najprzewielebniejszego do Najdostoniejszego, Pan potrafił z uśmiechem pognać dalej, wiedząc że "czas jest krótki", a każda Pana sekunda na wagę złota. I o kim ja będę teraz pisał???? Kogo będę wspierał? Tego nudnego Blaszczaka, który nawet stanowiska dla zwykłej córki leśniczego boi się załatwić? Panie były Ministrze kochany ( a jednak to słowo "były" sprawia mi jakąś niezrozumiałą, sadystyczną satysfakcję). Brak pana postaci w polityce polskiej (no może jeszcze raz, czy dwa zobaczymy jak Pan skacze w Sejmie) to najokrutniejszy cios. Cztery listy do Pana znajdują się w "Kronice Dobrej Zmiany" i były one prawdziwymi perełkami literatury "dobrozmianowej". (A propo's "Kronika" została dodrukowana i znowu jest w księgarniach). Zresztą razem z Panem odeszli inni adresaci moich listów: Radziwiłł, Waszczykowski, Szydło, Szyszko. Do kogo będę pisał? Do Emilewicz, którą kojarzy połowa procenta wyborców? Dramat i lament. Tylko to pozostało.

Roman Giertych

~Marek

Morawiecki pojechał do Brukseli, a wyznawcy kaczyzmu dostali przekaz, że Orban nas obroni i to wystarczy. Ile razy w zeszłym roku Orban kopnął w dupę kaczyńskiego?. Kilka, nawet w słynnym 27:1 ! Ale barany tego nie rejestrują, dostają wodę, wybieg i trawę i im starczy.

~brawo

Kariera Brudzińskiego od złodziejaszka i chuligana pociągowego, do szefa policji. Normalna kariera w PiSie Nie pierwsza i nie ostatnia.
Może jeszcze z Trynkiewicza zrobią Rzecznika Praw Dziecka

~@>>>LLL

A ja będę oglądać jak stary facet na drabince "dochodzi" w środę wieczorem!

~>>>LLL

Policjanci ze Śląska nie jadą na miesięcznicę.Przełożeni wystraszyli się buntu.Wszyscy policjanci powinni tak postąpić. Jak można strzec posła ogarniętego szałem nienawiści, zemsty i nieodpartej chęci dochodzenia do prawdy dawno już odkrytej?

~@Oj oj

Nie będę komentował tego co piszesz. Nie jestem psychiatrą.

~Zenek, Zenek

Dlaczego Zenek Martyniuk nie został ministrem kultury w tej rekonstrukcji?

~z internetu

PiS podejmie próbę „postawienia jak największej liczby zarzutów karnych politykom opozycji. Widzimy to w ostatnich tygodniach i proces ten będzie się rozszerzał. Po co PiS to robi, skoro i tak większość tych spraw skończy się spektakularnymi uniewinnieniami?” – pyta Giertych. I daje prostą, co nie znaczy banalną, odpowiedź. Jego zdaniem, końcowym procesem przejmowania Trybunału Konstytucyjnego będzie zmiana ordynacji wyborczej, która zakaże (pod szczytnym hasłem walki z przestępczością) kandydowania osobom, które mają postawione zarzuty.

~KULSON MAĆ

BŁASZCZAK ZA MACIEREWICZA TO NIESTETY TYLKO MNIEJSZE ZŁO

~O kujwa

NA POŻEGNANIE STAREGO RZĄDU...
koniec marzeń o gazie łupkowym w Polsce.
Wracamy do węgla z Rosji.
Bo polskie kopalnie przecież wyciszone przez Szydło.
Może jak Rydzyk dokopie się do gorących wód to się ogrzejemy. Wodą piekielną?

~deforma szkół

A Zalewska z nowymi zębami z porcelany zostaje nadal w rządzie!

~@Emil

Emil,może jutro na Krakowskim Przedmieściu przypadkiem jakiś snajper odstrzeli kaczkę przez pomyłkę i przysłuży się narodowi.

Licht

W Stalowej Woli jest bieda i bezrobocie.

~Nicolas

GDYBY NIE PiS, ŚWIAT NIE POZNAŁBY RZECZYWISTOŚCI RÓWNOLEGŁEJ Z RAJSKIMI PLAŻAMI ESPERAL, Z PIĘKNĄ METROPOLIĄ SANTO SUBITO I NOWYM, NIEODKRYTYM PRZEZ KOLUMBA SAN ESCOBAR.
Doceńmy to.

~słychać wycie

Ciekawe czy jutro na miesiączce będą niektórzy krzyczeć rozpaczliwie za Antosiem: "Antoni, Antoni..." Jak to mówią: słychać wycie? Znakomicie!

~Emil

Panie Morawiecki, jest jeszcze jeden człowiek do wymiany. Nie wie pan kto?
Jutro wlezie na drabinkę!

~z internetu

Wy serio tak przejmujecie się tą rekonstrukcją jakby po Waszczykowskim, Szyszce, Macierewiczu, Radziwille byli do wzięcia jacyś geniusze, który odmienią los nasz bez wolnych sądów i zgodnie z konstytucją...Personalia są rozrywką dla gawiedzi, nie ważne kto jakim ministrem bo i tak każdy wykona polecenia panów Kaczyńskiego i Rydzyka.

~jbl

Ojoj i Hmmm to ty zmieniasz nicki i udajesz tłum próbując ratować sytuację.Niestety jest nas więcej i ty sam tego nie zmienisz.Teraz pod jakim nickiem odpiszesz?Jeszcze użyj słów wypociny i bankomat

~lamentPoTośku

WYZNAWCY RELIGII SMOLEŃSKIEJ PRZEŻYWAJĄ DZIŚ NAJCIĘŻSZE CHWILE.
DLA WIELU TO KONIEC ŚWIATA...

~Kryśka P.

„Panom Ministrom Janowi SZYSZKO, Witoldowi WASZCZYKOWSKIEMU i niezłomnemu Antoniemu MACIEREWICZOWI, których – niestety- służby i lewactwo znowu pokonały, za ich służbę Polsce, moi Wyborcy i ja – DZIĘKUJEMY! Czekamy na Wasz powrót do służby Naszej Ojczyźnie….”
Dobry wpis pani poseł od sałatek.

~@curwaAleKyrk

NIGDY WCZEŚNIEJ ŻADEN RZĄD TAK NIE DOIŁ NASZYCH KIESZENI.

~Ojoj

Kogo obchodzi co wypisuje troll pod różnymi nickami?
Jaka siła opozycji było widać podczas "kartoniady" w niedzielę.
Teraz nicki zmienia i tłum udaje...

~Lewak

Za parę dni będzie nowy sondaż po tej rekonstrukcji. Ile procent zażyczy sobie prezes? Musi być skok w górę! Spodziewamy się grubo ponad 50. Trzeba od razu pokazać ludowi jak ma oceniać rekonstrukcję. A nic nie przekona zagubionej jednostki. Psychologia tłumu...

~Kapen

Mówią, że Antek ma zostać "szeregowym posłem". Dwóch szeregowych posłów Polska nie przeżyje...

~dają dupy

Kempa podobno ma być ministrem robinia koronek i dziergania na drutach.

~wPiSdu

Nie kumam tego. Przez dwa lata była "świetna drużyna" to po chu... ją Jarek zmienia?

~curwaAleKyrk

Największa w Europie liczba ministrów jest w Polsce. Teraz jeszcze doszło trzy. W tym teatrze kukiełek - rośnie tylko biurokracja, ilość limuzyn, kierowców, sekretarzy stanu,itd, itd. Za wszystko płacą obywatele! My!

~@od zawsze

"jojo" w szkole kradł trampki a teraz będzie policją kierował. Miał dobry start, no nie?