Kwieciński nowym ministrem

Image

Znane są już nazwiska w ramach rekonstrukcji rządu Mateusza Morawickiego. Pochodzący ze Stalowej Woli dr Jerzy Kwieciński został Ministrem Inwestycji i Rozwoju. Od 20 listopada 2015 r. pełnił on stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Jerzy Kwieciński w latach 2005-2008 pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego. Był bezpośrednio odpowiedzialny za koordynację polityki rozwoju kraju i polityki spójności (Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015 i Narodowa Strategia Spójności 2007-2013) oraz za negocjacje z Komisją Europejską. Uczestniczył w przygotowaniu programów operacyjnych. Od maja 2008 r. prezes zarządu Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości i wiceprezes zarządu Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości sp. z o.o. Ekspert BCC ds. rozwoju regionalnego i funduszy strukturalnych. Zajmował się również doradztwem przy raportach Banku Światowego.

Absolwent i doktorant Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończył studia MBA. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. Pracował jako nauczyciel akademicki i pracownik naukowy na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, prowadził projekty badawczo- rozwojowe na rzecz przemysłu. W latach 1993-2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

Jest przewodniczącym Konwentu Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. W 2015 r. został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zna biegle język angielski. Posługuje się również językiem francuskim i rosyjskim.

Prócz zmian na stanowisku ministra Inwestycji i Rozwoju nowe stanowiska otrzymali: Andrzej Adamczyk (Ministerstwo Infrastruktury), Mariusz Błaszczak (Ministerstwo Obrony Narodowej), Jacek Czaputowicz (Ministerstwo Spraw Zagranicznych), Joachim Brudziński (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji), Henryk Kowalczyk (Ministerstwo Środowiska), Łukasz Szumowski (Ministerstwo Zdrowia), Jadwiga Emilewicz (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii), Teresa Czerwińska (Ministerstwo Finansów).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jan

A czym sie rozni PIs od PO? To samo....Dalej sprzedaja Polske i Polakow..

manukun

@Edek
Jak na razie łomot dostaje Stalowa Wola.

Tracimy jako miasto 3 projekty na poziomie województwa. Pierwszy: modernizację linii kolejowej z Rozwadowa do Przeworska - kasa pójdzie na linię Padew-Mielec-Dębica. Drugi: terminal przeładunkowy na tzw. szerokim torze - "nasz" w Hucie Deręgowskiej nie powstanie, województwo rozwija ten w Hucie Baranowskiej pod... Mielcem. Trzeci: marszałek i prezydent stwierdzili, że most na Sanie i 150 mln zł niepotrzebne, więc zrezygnowali z jego budowy. Dzięki temu środki można było przesunąć na budowę mostu do... Mielca. To wszystko w ramach dobrej współpracy Nadbereżnego z Ortylem.

Gratulacje. Co dostaliśmy w zamian? Dotację na plac zabaw i jakieś inne drobiazgi, a tymczasem strategiczne projekty otrzymuje Mielec.

Z projektów krajowych tracimy szansę na szybką budowę S74. Do tej pory nie ustalono jej ostatecznego przebiegu na odcinku Opatów-Nisko, czyli w kluczowym fragmencie dla Stalowej Woli. Niestety, młodzi partyjniacy twierdzą, że dla miasta kluczowe znaczenie ma budowa S19. Przecież droga ta nie łączy nas z bogatymi regionami, więc jak może być "kluczowa".

~josef

Adam Małysz też swoje sukcesy zawdzięcza PIS-owi.Jeszcze w 2000roku myślał o zakończeniu kariery i przyszedł rok 2001 została zarejestrowana partia PIS i od razu Adam Małysz zaczął osiągać sukcesy.Czy ktoś nie widzi związku PIS-u z sukcesami Małysza.

~kicia prezesa

Pierwsze przygotowania dobrej zmiany do Polexit?
Niedawno w TVPiS słyszałam, że Kamil Stoch zawdzięcza sukces Dobrej Zmianie i PiS-owi

~Karolina

....mała poligrafia z produkcją naklejek chyba z Torunia już ma wyłączność ??

~po chu.. to?

Powrót oznaczenia "PL" w formie oddzielnej naklejki, bo tak to wynika z grudniowego rozporządzenia ministra infrastruktury i budownictwa, to dziwna decyzja. Można ją wytłumaczyć na trzy sposoby . JEST TYLKO JEDNO WYTŁUMACZENIE - ktoś na tym chce zarobić i tyle .
Jedna naklejka to pewnie cena 1 zł x 10 milionów aut = 10 milionów zł TAKA KASA DO PRZYTULENIA .

~HAKATUMBA

Bo Pan minister dal komus pozwolenie na druk i rozpowszechniaanie PL biznes .Przeciez na tablicach rejestracyjnych juz sa oznaczenia panstw PL
Kto za ten idiotyzm wziął w łapę?

~kiedy kartki?

Głupota ustawodawców dobiła już dawno do dna i nie ma co się dziwić. Czekajmy jeszcze na kartki na paliwo!

~szofer

Jak wyjeżdżamy poza RP powinien być też obowiązek wywieszenia flagi na antenie, malowania godła na masce i zdjęcia prezesa na tylnej szybie.

~@PRL bis

Naklejka PL czyli Polska Ludowa. A co na to IPN i dekomunizatorzy?

~PRL - bis

11 grudnia 2017 roku w życie weszło nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa "w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych". Kwestie oznakowania pojazdów reguluje obecnie artykuł siódmy i - składający się z trzech ustępów - paragraf 43. Jego pełną treść cytujemy poniżej:
"1. Na pojeździe zarejestrowanym w Rzeczypospolitej Polskiej, który ma być używany w ruchu międzynarodowym, umieszcza się z tyłu na nadwoziu pojazdu znak z literami "PL".
2. Znak "PL" może być umieszczony na tylnej szybie samochodu w prawym dolnym rogu, pod warunkiem że będzie zapewniona wystarczająca widoczność znaku i czytelność liter.

TAK POWOLI WYŁAZIMY Z EUROPY DZIĘKI NASZYM TŁUMOKOM BO NIE MAJĄ CO WYMYŚLAĆ!

~sceptyk

Może wreszcie zrzut warszawski z huty pójdzie w PiS-du.Przydałby się wreszcie jakiś fachowiec.

~jajaJakBerety

nie bardzo wiadomo, kto jest „lewakiem” a kto przedstawicielem „służb”, czyli „ubekiem”, (bo Mateusz Morawiecki to chyba „liberał”), niemniej jeszcze parę takich dymisji, a okaże się, że za „zmianą”, podobnie jak za „Solidarnością” i Okrągłym Stołem, znowu stoją „ubecy”

~jajaJakBerety

nie bardzo wiadomo, kto jest „lewakiem” a kto przedstawicielem „służb”, czyli „ubekiem”, (bo Mateusz Morawiecki to chyba „liberał”), niemniej jeszcze parę takich dymisji, a okaże się, że za „zmianą”, podobnie jak za „Solidarnością” i Okrągłym Stołem, znowu stoją „ubecy”

~AniaAniaAnia

Dyskutuje się kto wskoczy na fotel wicemarszałka po Brudzińskim. Stawiam pińcet że zostanie ania sobecka od rydzyka ale kto ją zastąpi w kółkach różańcowych ?

~@BRAWO

Policja dziękuje Błaszczakowi, że odszedł!

~@BRAWO

A jednak duch w narodzie nie ginie.
SZACUNEK DLA ŚLĄSKIEJ POLICJI.

~@edek

To tylko oznacza, że w pisie mądrzejszych nie mają i sięgają po fachowców od innych. Nie po raz pierwszy zresztą. Pogłówkuj ciemnoto - to proste. A przecież rząd Beaty był "najlepszą drużyną" nie pamiętasz? Więc po co ta zmiana? Teraz ten najlepszy? No to który, kolejny jak będzie?

~Adam

Dzieciak do ojca:
- Tato co cię najbardziej uderzyło w rekonstrukcji rządu?
- To że ministrowie przysięgali na Konstytucję synku. Niektórzy po raz kolejny już...

~M.Witczak

DZIŚ KOLEJNA MIESIĄCZKA PREZESA. DZIŚ NA STOŁKU ZNÓW BĘDZIE NAS POUCZAŁ...
Jego smoleńskie obchody mają tyle wspólnego z refleksją żałobną, co manifestacja nazioli z zawołaniem: "my chcemy Boga".

~edek

Sensacyjna wiadomość mieszkaniec naszego miasta PAN JERZY KWIECIŃSKI został ministrem najlepszego rządu w dziejach POLSKI. Mimo że nie jest politykiem partii PIS został doceniony przez PANA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO. Padło na łeb kolejne kłamstwo że w rządzie PIS tylko partyjniacy robią karierę. Hejterzy z naszego miasta dostali wielki łomot po raz kolejny a będziecie jeszcze większy łomot dostawać z biegiem czasu.

~BRAWO

Policjanci ze Śląska tym razem nie pojechali ochraniać miesiączki w Warszawie. „Czuliśmy się jak zomowcy w czasie stanu wojennego, ludzie spoglądali na nas ze współczuciem lub nienawiścią”. Policjanci zagrozili swoim przełożonym masowym pójściem na L-4 i udało się.

~lamentPoTośku

Wszyscy dopytują co teraz będzie robił Macierewicz. Czy to prawda że w aptece będzie obsługiwał moździerz?

~z internetu

Kaczyńskiemu nie potrzebny jest rząd tylko władza. Obsadził swoimi zaufanymi (Błaszczak i Brudziński) resorty siłowe żeby w razie czego mieć do dyspozycji ludzi pod bronią. Pozostaje pytanie: w razie czego?

~Balbina

Sąsiad chce się zapisać do pisu ale żona mówi mu że nie ma szans bo jest hetero.

~Moped

Dobre wiadomości dla Stalowej Woli!

~Anna T.

@Dzieńdobry
Nie mam żadnego rozdwojenia jaźni, za to ty najwyraźniej kilkadziesiąt/kilkaset nicków, bo ten to kolejny wpis twój po tym nocnym bełkocie wstawianym po spożyciu. Tylko alkohol nie leczy twojej przypadłości, wierz mi.

~Dzieńdobry

Ooo już nie jesteś Żenada tylko Aneta T. ?
Może masz rozdwojenie jaźni i widać masz już doświadczenie z oddziałem na Wyszyńskiego.Takich właśnie ludzi zatrudnia Pis,chorych bez kompetencji byle lojalnych.

~Anna T.

Kompletnie obłąkany musi być ten hejter z opozycji co od kilku miesięcy w nocy wstawia te komentarze pod różnymi nickami.
I on chce wrócić do władzy w Stalowej Woli?
Chyba karetką po szybką diagnozę na Wyszyńskiego...