Jest dofinansowanie na ul. Sandomierską
Opublikowano: 8  Stycznia  2018

Miasto otrzymało dofinansowanie do pierwszego etapu modernizacji ulicy Sandomierskiej. Prace drogowe potrwają kilka miesięcy, a ich finał nastąpi jeszcze w tym roku.

Przebudowa ulicy Sandomierskiej będzie realizowana w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016- 2019.

- Gmina Stalowa Wola złożyła wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony i oceniony w związku z czym otrzyma dotację na budowę drogi Sandomierskiej - etap pierwszy. Będzie to kilka milionów złotych. Ostateczne koszty inwestycji poznamy w drodze przetargu- mówi Kamila Piech, dyrektor Wydziału Infrastruktury w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Przetarg na tę inwestycję został już ogłoszony. Pod koniec stycznia nastąpi otwarcie ofert. Wtedy też się okaże czy trzeba będzie go powtórzyć (jeśli np. ceny będą zbyt wysokie), czy będzie można przystąpić do działania.

- Projekt w kosztorysie opiewa na kwotę ponad 5 mln zł. To zadanie obejmuje głęboką modernizację ulicy Sandomierskiej, nie tylko część drogową, która zakłada poszerzenie ulicy, wykonanie 2 ścieżek asfaltowych, chodników po obu stronach, ale przede wszystkim kwestie odwodnienia i oświetlenia ulicy- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Modernizowany odcinek drogi będzie miał długość 832 metrów (od ulicy Brandwickiej do ulicy Wspólnej). Planowane zakończenie I etapu prac przypaść ma na koniec października br. W budżecie na 2018 roku przewidziano też 500 tys. zł na wykonanie projektu na II etap modernizacji ul. Sandomierskiej (od ul. Wspólnej do ul. Ziołowej).

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

@adam
Gdzie mieszka radny, tam wszystko "dasię". Jak radny interesu nie ma albo dana inicjatywa obywatelska wręcz szkodzi interesom radnego - wtedy "niedasię".
Dodano: 13  Stycznia  2018  14:40:04
~adam
Odezwał sie mieszkaniec. Nie chce zapierdalac tylko jechać a nie stawać 5 razy żeby sie minąć. Co do zapierdalania to jest prog zwalniający a teraz jak sa chodniki i ścieżki rowerowe to 50 km/h nie jest chyba przesadą Nie chce ci sie dupska z auta podnosić żeby sobie bramę otworzyć to twój problem. Len! Na klasztornej nie bylo dyskusji tylko zakazy i koniec wiec nie rozumiem czemu tu sie to toleruje.
Dodano: 13  Stycznia  2018  14:17:34
~xyz
Bardzo dobrze, że stoją te auta. Gdyby nie to, to byłaby autostrada. Jeżdżą jak debile, więc to ich trochę wyhamuje. A ty Adaś jak chcesz sobie zapier. ....ć to jedź na tor się wyżyć. Tu mieszkają ludzie , to nie autostrada.
Dodano: 11  Stycznia  2018  22:50:30
~adam
Jak ma być tak odremontowana jak Lipowa to dajcie se spokój. Szkoda kasy. Obecnie przejazd Lipową po remoncie to slalom gigant przez zwężenie jezdni i ciągły parking mieszkańców. Żądam zakazu zatrzymywania na jezdni która jest dwukierunkowa i nie pozwala na wyminięcie się dwóch aut !
Dodano: 11  Stycznia  2018  18:21:30
~jkl
~logik to nie pisowska logika zwężać jezdnie. Już od dłuższego czasu się tak robi.Patrz np ul.Orzeszkowej.
Dodano: 11  Stycznia  2018  10:11:58
~allo
logik a ty co otwierasz kran a tam PIS podnosisz pokrywkę a tam PIS to się leczy na Wyszyńskiego
Dodano: 9  Stycznia  2018  13:24:32
~logik
Sandomierska poszerzają a Poniatowskiego zwęzili ... ot pisowska logika.
Dodano: 9  Stycznia  2018  10:23:43
~Janek
Po remoncie oby były ciągi piesze i rowerowe aż do Agatowki
Dodano: 9  Stycznia  2018  07:20:08
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe