Get Adobe Flash player

Poetycko na Lipowej
Opublikowano: 8  Stycznia  2018

Kochanowski mógłby już pisać u nas fraszki. Gdyby przybył za lat ok. 30, mógłby też wypocząć pod lipą na Lipowej. Młodość, blichtr i o tym, że trzeba się chwalić przekonywano dziś w Charzewicach…

Choć ulica dopuszczona do ruchu została już dawno temu, w poniedziałek 8 stycznia 2018 roku dokonano jej oficjalnego otwarcia. Na Lipowej stawili się przedstawiciele lokalnego samorządu: miasta i powiatu, a także parlamentarzyści, delegacja radnych, przedstawicielka wojewody. Dziś dużo mówiono o zasługach, bo jak stwierdzono jest się czym chwalić i cieszyć. Inwestycja powstała z dofinansowaniem wojewódzkim i powiatu. Droga ma około 761 metrów długości i łączy się z ul. Sandomierską. Sama jezdnia ma 7 m szerokości. Odcinek od skrzyżowanie z ul. Sandomierską do skrzyżowania z ul. Wspólną został wykonany z asfaltu, ale już fragment jezdni od Wspólnej aż do bramy parku wyłożony został kostką brukową. W ramach tej inwestycji powstały nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Została wykonana kanalizacja deszczowa, zamontowano także nowe oświetlenie drogowe. Realizacja zadania pochłonęła ponad 4 mln zł (dofinansowanie w wysokości 1 mln 617 tys. zł z rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych, 400 tys. zł dołożył powiat stalowowolski).

Na Lipowej było dziś poetycko. Wspominano Kochanowskiego i jego skłonność do pisania fraszek, również pod Lipami. Wprawdzie na Lipowej lip nie uświadczy, ale ma się to zmienić. Prezydent na ręce radnego charzewickiego Łukasza Durka wręczył kosz drzewek, które mają być rozdane mieszkańcom z sugestią, by lipy posadzone zostały na ich posesjach. Wszystko to po to, by Lipowa stała się prawdziwą ulicą Lipową, nie tylko z nazwy. Pierwsze sadzonki przekazano od razu tym, którzy zjawili się by zobaczyć co dziś dzieje się na ich ulicy i dlaczego na drodze stoi władza w otoczeniu dziennikarzy.

Podczas spotkania wiele było podziękowań za współpracę i oferowane dofinansowania. Wspomniano nawet Odę do młodości jako kwintesencję działań lokalnych młodych wilczków polityki rządnych dobrych zmian i innowacji. Jednym słowem na Lipowej było dziś i romantycznie, i literacko, i z pompą…

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

 


W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.
Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Racja-Potężne drzewa to będą za 100-200 lat.
Remont ulicy Lipowej zaczął się od wycięcia kilkusetletnich lip. Może lepiej zmienić nazwę zamiast opowiadać głupoty o Kochanowskim, który przecież pisał w cieniu starej lipy, a nie na karczowisku po wyciętych drzewach.Prezydent podpisuje wszystko co mu koledzy podpowiadaja,ciekawe czy wiedział ze podpisuje wyciecie drzew???Teraz te sadzonki lip to jego pomysł ,bo chce odkupic swoje winy za zniszczenie drzew.Teraz nazwa ulicy nie ma sensu sa tam jodły.Ciekawe co mu ta emerytka powiedziała?,pewnie -ty młody szczawiku podpisałes wycinke drzew ,a teraz ,rozdajesz sadzonki i myslisz ze w wyborach oddamy na ciebie swoj głos.Nie zaglosuje na pana.Spieprzaj pan stąd,ale sadzonkę wezmę.
Dodano: 10  Stycznia  2018  15:53:39
~allo
Jaga propagandzistko nic za darmo nie ma, my w płacamy kasę też a powiązania są takie że 1 euro od uni coś koła 80 cenów w raca do niemiec Więc to co wykorzystujemy to promil z tego nie licząc kredytów powiązanych z inwestycjami a procent to banki są spoza Polski.
Dodano: 10  Stycznia  2018  12:43:04
~olaboga
Dla mnie pozostaje zadać wlodarzowi pytanie zasadnicze, dlaczego na 760 mb odcinek ulicy wladował ponad 3 mln zł? Oraz czy za bramą wjazdową do parku ulica lipowa nie jest już miasta i dlatego nie ma tam nowej nawierzchni ani oświetlenia? Ponadto chcę zapytać dlaczego nie ma w budżecie kasy na wykup części budynku stanowiącego własność osób fizycznych? Dotyczy to parku.
Dodano: 10  Stycznia  2018  10:17:38
~Lipa
Po lipie. Kochanowskiego został obelisk a te sadzonki to bardzo ważne działanie-oby to była lipa drobnolistna, która jest doskonałym pożytkiem dla ginacych pszczół. Ważne aby została właściwie posadzone, tak aby za10-20lat nikt jej nie wyciąl lub nie kaleczyl.
Dodano: 10  Stycznia  2018  09:54:18
~belfer
CYTAT
Fajny gest prezydenta, który mieszkańcom obecnym na uroczystości osobiście wręczył sadzonki lip. Za kilkanaście lat to będą potężne drzewa

Potężne drzewa to będą za 100-200 lat.
Remont ulicy Lipowej zaczął się od wycięcia kilkusetletnich lip. Może lepiej zmienić nazwę zamiast opowiadać głupoty o Kochanowskim, który przecież pisał w cieniu starej lipy, a nie na karczowisku po wyciętych drzewach.
Proponuję dla ulicy nową nazwę: ministra Szyszki.
Dodano: 10  Stycznia  2018  08:18:23
~ciocia jadzia
A kiedy przyjdzie czas na remont mniejszych ulic typu parkowa itd.
czy za mało wyborców przy nich mieszka ?
Dodano: 9  Stycznia  2018  22:16:15
@fammec
O, ktoś mnie sponsoruje? Dobrze wiedzieć. Gdzie mam się zgłosić po pieniądze? Nie sądziłem, że komentarze pisane na porcelanowym tronie są tak bolesne dla klakierów...

Swoją drogą, dajcie jakieś konkretne powody do zadowolenia z rządów Nadbereżnego. Jak dotąd z przydatnych działań zauważyłem stronę internetową urzędu i budowę przepłaconego żłobka. Remonty szkół, ulic, podwórek - to już było za Szlęzaka.

Co dobrego zrobił obecny prezydent? Nowych terenów inwestycyjnych miasto nie pozyskało, a do 2014 były to największe zadania. Kredytów nie spłacamy, więc gdzie się podziały te pieniądze?
Dodano: 9  Stycznia  2018  17:57:26
~Jaga
No proszę ta wredna unia europejska sfinansowala remont tej drogi.Tyle wodociągów, oczyszczalni sciekow .Nie przeszkadza to Pisowcom w lansowaniu,ale hak prezes przykarze beda pluli na unie.Zaklamancy falszywi
Dodano: 9  Stycznia  2018  07:45:55
~Jaga
No proszę ta wredna unia europejska sfinansowala remont tej drogi.Tyle wodociągów, oczyszczalni sciekow .Nie przeszkadza to Pisowcom w lansowaniu,ale hak prezes przykarze beda pluli na unie.Zaklamancy falszywi
Dodano: 9  Stycznia  2018  07:45:50
~jajec
Tylko dlaczego wszystcy parkuja na ulicy. O ile pamiętam to MPZP jest zapis o miejscach postojowych na własnej posesji. Bramy cie poprostu nie chce otworzyć
Dodano: 8  Stycznia  2018  20:35:00
~Prośba
Darek daj już spokój...
Dodano: 8  Stycznia  2018  20:20:08
~mariusz
to ile juz narosło długu miasta? mamy już 100 baniek?
Dodano: 8  Stycznia  2018  20:15:13
Ludzie opamiętajcie ,ulica wreszcie piękna i przyjemnie się jedzie , nie ma kałuż , idealnie . Życzymy innym mieszkańcom takich ulic.
Dodano: 8  Stycznia  2018  19:05:55
Lucyjusz podpisał masakre drzew na ulicy lipowej i teraz mysli ze rozdajac sadzonki drzewek odkupi swoje winy i wyborcy znowu mu zaufają.Drzewa rosna bardzo wolno i trzeba poczekac kilkadziesiat lat .Czy po zniszczeniu drzew na skarpie tez bedzie rozdawał sadzonki topoli zeby nie stracic głosów w wyborach???
Dodano: 8  Stycznia  2018  18:10:48
~Kgtyjna
Przecież wszyscy wiedzą że ta ulica nie powstała dla mieszkańców mieszkających przy tej ulicy!
Dodano: 8  Stycznia  2018  17:44:30
~Marcin
Oj kwiczą, kwiczą i kwiczą trolle opozycji. Tyle lat mieli na te remonty i nic. Teraz trzeba krytykować... A ludzie wiedzą swoje i są zadowoleni!
Dodano: 8  Stycznia  2018  17:18:23
Kolejny lans Lucyjana przed wyborami.A co do nazwy ulicy to jest to teraz ulica jodłowa,kazdy widzi ze jodły sa wszedzie .Ciekawe po co te chodniki jak nie ma sciezki rowerowej.Gdzie jest sciezka rowerowa?Pewnie unijne fundusze nie przewiduja dotowania do scieżek.
Dodano: 8  Stycznia  2018  16:02:19
~kajzer
Do ~Vox nie porównuj do Poniatowskiego to nie ta sama klasa drogi i ciężko żebyś się wypowiadał co do szerokości nie mając o tym wogóle pojęcia. Póki co nie porównuj bździny na peryferiach przy paru chałupach do potężnego remontu w centrum miasta. Żal tych ludzi co to piszą.
Dodano: 8  Stycznia  2018  15:43:49
~kk2
mieszkaniec chyba zapominasz, że obowiązkiem jest dbanie o infrastrukturę przez Urzędy, to są między innymi ich zadania i za to urzędnicy biorą niezłe pieniądze. Nie jest to coś wyjątkowego wykraczającego poza ich obowiązki. Co do akcji przed Jubilerem to nie musi się podobać, nie ma obowiązku uczestnictwa w niej ale ci ludzie płacą podatki i mają prawo mieć swoje zdanie jak każdy i demonstrować je. Nie wszystko w kraju musi się podobać więc żyj i daj żyć innym. Chcą stać niech stoją.
Dodano: 8  Stycznia  2018  14:58:24
~csa
@mieszkaniec albo jesteś poważnym gościem albo smarkiem. zwykła ulica odremontowana nic więcej. ale jak się nie ma czym poważnym chwalić to byle ulica jest pretekstem do lansu. a odnośnie kartonów to nawet szkoda się tym zajmować. tak jak powiedziałeś żenada.
Dodano: 8  Stycznia  2018  14:41:44
~Gabon
Mieszkańcy dziękują za ten odwlekany od lat remont!
Dodano: 8  Stycznia  2018  14:21:07
~mieszkaniec
@ csa

Człowieku lans to był w niedziele przed sklepem jubilera
30 osób z kartonikami... żałosne

Co z tego mają mieszkańcy miasta? Nic!
A ulica nowa i chodniki to jak najbardziej dla ludzi!

Tylko że tobie płacą za te hejty, ty niczego nie docenisz...
Dodano: 8  Stycznia  2018  14:06:59
~csa
wręczył lipy bo jego prezydentura to jedna wielka lipa no i lans. a mieszkańcy ulicy akacjowej, kwiatowej itp. też dostaną odpowiednią roślinkę?
Dodano: 8  Stycznia  2018  13:49:02
~Laser
Fajny gest prezydenta, który mieszkańcom obecnym na uroczystości osobiście wręczył sadzonki lip. Za kilkanaście lat to będą potężne drzewa
Dodano: 8  Stycznia  2018  13:32:06
~vox
Od razu widać, ze dużo lepiej zrobione niż to upośledzone Poniatowskiego, gdzie ze względu na dziwną wysepkę przez środek karetka w godzinach szczytu nie przejedzie.
Dodano: 8  Stycznia  2018  12:58:31
Brakuje informacji, że to artykuł sponsorowany przez władze...
Dodano: 8  Stycznia  2018  12:46:06
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe