Zaloguj się !
Get Adobe Flash player

Park linowy pod koniec lipca br.

Opublikowano: 4  Stycznia  2018

W lecie zostanie otwarty park linowy w parku miejskim. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na tę inwestycję. Jak zapowiada prezydent, będzie to jedyne takie miejsce rekreacji w Polsce...

- To innowacyjna propozycja dla mieszkańców miasta Stalowej Woli. Park linowy umiejscowiony będzie w naszym parku miejskim, w niedanej odległości od rozpoczynającej się inwestycji wodnego placu zabaw. Park linowy nie wymaga asekuracji, dodatkowych zabezpieczeń, wszystkie pomosty między drzewami, pomiędzy specjalnie przygotowanymi słupami są w pełni zabezpieczone, jednocześnie znajdują się w nich labirynty wymagające odpowiednich ćwiczeń sprawnościowych- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Park będzie posiadał dwa piętra, będąc jeszcze bardziej atrakcyjnym dla różnych grup wiekowych. Świetnym elementem będzie wielka spiralna zjeżdżalnia, umożliwiająca zjazd z najwyższego piętra na sam dół. Ma powstać również wieża widokowa, która poprzez specjalne podjazdy, umożliwia podziwianie krajobrazów dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami dziecięcymi.

Wykonawca, który wygra przetarg będzie miał za zadanie sporządzenie projektu budowlanego i projektu wykonawczego. W dalszej kolejności, na podstawie opracowanej dokumentacji, przystąpi on do budowy parku linowego dla dzieci i dorosłych oraz zagospodarowania terenu (wykonania ścieżki dla pieszych oraz elementów małej architektury).

Jeśli uda się znaleźć wykonawcę na realizację tej inwestycji to park linowy powinien powstać pod koniec lipca 2017 roku.
 


Komentarze
« 1 2

Strona: 2/2 Wyświetlaj po:

~Adam
Proponuje wstęp wolny dla emerytów... zus się ucieszy.
Dodano: 4  Stycznia  2018  15:18:06
~zyzy
Do tola. Jesli nie rozumiesz prawideł współczesnej ekonomii to się nie wypowiadaj publicznie. Jeśli dla przykładu miasto bierze 3 mln kredytu po to aby partycypować w inwestycji wartej 13 mln zł ( gdzie 10 mln zl dokłada NFOŚ) na inwestycje na bloniach nadsańskich to warto wziać ten kredyt 3 mln zł czy nie? Można żyć w "chlewiku" przez następnie 20 lat i żałować ,że był czas kiedy byly srodkiz z UNII na rewitalizacje i wiele wiele innych ktorych my nie wykorzystalismy a wykorzystali inni. Jeśli jest do wzięcia np. inwestycja za 25 proc wartości finalnej- to każdy( nawet głupi) to weżmie. Jeśli tego nie rozumiesz nie zabieraj głosu. Chciec a móc -dwie sprawy. Szlęzak nie mial zaplecza politycznego wiec nie mial dostepu w tej skali co obecny prezydent do kaski publicznej. I dlatego..... poległ w wyborach. PROSTE JAK DRUT, NAWET DWA DRUTY, TRZY ITD. przeciętnego wyborcy nie interesują mądrości historyczne tylko fakty i kontakt z przysłowiowym "Kowalskim".
Dodano: 4  Stycznia  2018  15:10:56
~Anka
Mam 3 dzieci , które z pewnoscią będa korzystać z tych urzadzeń
Dziękuję panie prezydencie!
Dodano: 4  Stycznia  2018  14:53:24
~Szym
@ tola

hejt za ile płatny twój 6 złotych od wpisu?
Dodano: 4  Stycznia  2018  14:52:39
~zyzy
Chociaż z uwagi na mój wiek (to już niestety)nie dla mnie ani moich dzieci "ZABAWKA"-to super,ze on powstanie. Dzieciaki będą miały naprawdę niezłą zabawę. Widziałem to w praktyce- O.K. Kto nie ma dzieci pewnie nigdy takich inwestycji nie zrozumie.Bo ...
" nie samym chlebem żyje człowiek". Inwestycja "w ruch" młodziaków
w dobie gier komputerowych i in, tego typu - świetna sprawa. Brawo Panie Prezydencie.P.S. Szaleńcami którzy wszystko ostentacyjnie krytykują co nie z ich pomysłu wychodzi - proszę się nie przejmować Panie Prezydencie. A należy pamiętać ,że lyberały głoszące "mnie to wali" już politycznie zdychłyumiechumiech
Dodano: 4  Stycznia  2018  14:52:13
~tola
Jak wowczas będzie wygladał dług na tle podobnych miast w Polsce? Czy może będziemy jedynym takim miastem z tak olbrzymim garbem?
Dodano: 4  Stycznia  2018  14:50:27
czy dużo drzew wytniecie?????????????????
Dodano: 4  Stycznia  2018  14:46:45
~Nocny
hmmmmmm..... do lipca 2017 roku?... znaczy że już jest !!!! Suuper.
Dodano: 4  Stycznia  2018  14:27:25
Dzieciaki będą miały uciechę umiech
Dodano: 4  Stycznia  2018  14:25:57
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe