Powiat wyciągnął rękę ku "Arce"
Opublikowano: 22  Grudnia  2017

W Starostwie Powiatowym w Nisku, zostały podpisane umowy w zakresie dofinansowania przez Powiat Niżański wkładu własnego z przeznaczeniem na dotacje dla: Towarzystwa Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice”, dla Katolickiego Domu Kultury „ARKA” w Racławicach oraz Stowarzyszenia Pracowników, Absolwentów i Przyjaciół Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Organizacje te brały udział w Otwartym Konkursie Ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Niżańskiego w 2017 roku w zakresie dofinansowania wkładu własnego. Wszystkie przedstawione w ofertach zadania wpisują się w zakres ogłoszonego konkursu. Dzięki wsparciu finansowemu z Powiatu nasze lokalne organizacje będą mogły się starać o środki finansowe ze źródeł zewnętrznych.

Umowy te zostały wręczone przez Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza, Dyrektorowi KDK „Arka” Ewie Sęk i Prezesom TPZPiT „Racławice” Agnieszce Rup oraz SPAiPRCEZ Edycie Maziarz.

- Cieszę się, że dzięki środkom otrzymanym od Powiatu Niżańskiego miejscowe organizacje pozarządowe mogą swobodnie aplikować o środki do różnych programów, mając pewność, że nie będą mieć problemów z zabezpieczeniem wkładu własnego, co bardzo często ich ogranicza i nie mogą przez to skorzystać z istniejących możliwości dofinansowania – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Dzięki otrzymanym środkom Towarzystwo Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice” częściowo sfinansuje wydanie albumu z „XX Jubileuszowej edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia”, zaś Katolicki Dom Kultury „ARKA” w Racławicach pokryje wkład własny do zadania pt. „Zakup wyposażenia dla KDK „ARKA”. Natomiast Stowarzyszenie Pracowników, Absolwentów i Przyjaciół Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku dofinansuje zakup sprzętu sportowego.

- Wypracowana przez lata marka „Racławic” i „Arki” stała się wizytówką Gminy Nisko i Powiatu Niżańskiego, Podkarpacia i Diecezji Sandomierskiej, a częstokroć uznanym ambasadorem kultury polskiej podczas wielu zagranicznych reprezentacji i współpracy międzynarodowej na niwie artystycznej i kulturowej. Doceniamy, jako Zarzad, wyjątkowość tych dwóch organizacji, a szczególnie KDK „Arka”, który pojawił się jako pionier na polskiej mapie kultury, przetarł szlak określenia standardów opartych o tradycję i łączenia z nią nowych form – mówi Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Józef Sroka, wieloletni Prezes TPZPiT „Racławice”.

 


W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.
Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~Darek
Ponoć organa ścigania i służby specjalnej "troski" chodzą już koło tych spraw związanych z wątpliwym wydatkowaniem pieniędzmi publicznych przez grupę wzajemnej adoracji.
Dodano: 31  Grudnia  2017  14:09:10
~Parafianka
To po Nowym Roku 2018 r, CBA bedzie miało pełne ręce roboty. Na szcżescie w Nisku jest Areszt Śledczy, wiec dojazdy na cykliczne widzenia nie beda dalekie. Zawsze tam też można założyć jakąś działalność artystyczną, żeby podczas odsiadki czas szybciej zleciał.
Dodano: 30  Grudnia  2017  23:42:21
~Jeżowe
P. Ozimek na kolejną kadencję.
Dodano: 29  Grudnia  2017  14:00:33
~sygnalista
Julian widać ma jaja, czego nie można niestety powiedzieć o innych. Założę się, że starosta stalowowolski, czy prezydent Stalowej, jakieś pieniądze nadal dają, w taki czy inny sposób. To też CBA powinno zbadać. Podobnie nasz czas i tym podobne bzdury.
Nie bez powodu Sękowa była na zaprzysiężeniu Nadbereżnego.
Dodano: 28  Grudnia  2017  15:07:13
~kitek
Do tej pory nie jest rozliczone 50 tys. zł, które Arka otrzymała. Ani sprawozdania, ani rozliczenia ja nie mam. Po drugie, wnioski, które wpłynęły od Arki mają identyczny temat- wniosek o zadanie bożonarodzeniowe. Ten sam tytuł. Coś jest nie tak. Ja w budżecie środków nie mam. Można rozmawiać o przyszłym roku- mówi Julian Ozimek.

Burmistrz przytoczył też fragment porozumienia jakie gmina zawarła z KDK Arka 20.06.1997 roku. Czytamy w nim: „Katolicki Dom Kultury Arka oświadcza, że wystąpi do wielu instytucji rządowych i pozarządowych o dofinansowanie realizowanych programów w zakresie kultury. O rozmiarach uzyskiwanej pomocy z tych źródeł będzie informował zarząd w okresach półrocznych”.

- Jestem tu 10 lat i jeszcze ani razu rozliczenia półrocznego nie było. Zleciłem kontrolę obecnych rozliczeń. Z tego co otrzymałem od audytora wynika, że jest szereg nieprawidłowości, które grożą dyscypliną finansową burmistrzowi, bo zdecydowana większość środków jest przekazana na fundusz płac. Z drugiej strony wiemy jak w tej chwili są rozpatrywane wnioski dotacji na dany cel. Czy dany cel wymaga takiej ilości środków? Czy obsługa Święta Chleba i święta Bożego Narodzenia wymaga kwoty 200 tys. zł? Jest to nieadekwatne do rzeczywistości. Z kolei- proszę mnie źle nie zrozumieć- jak idzie w eter, to kozłem ofiarnym jest burmistrz i nikt więcej. Ja będę przestrzegał tego, do czego zobowiązuje mnie budżet. To, co trzeba było ogłosić w konkursie, ogłosiłem i więcej nie ogłoszę, bo takich pieniędzy nie mam. Z kolei wprost bezpośrednio ani radzie, ani mnie środków Arce przyznać nie wolno- mówił Julian Ozimek.
Dodano: 27  Grudnia  2017  22:42:07
~Georg
Najlepiej niech Pan Burmistrz J. Oziomek zgłosi wyniki działania swojego audytora w zakresie wydatkowania i rozliczania środków publicznych na podstawie art. 304 KPK do Delegatury w Rzeszowie CBA (właściwość miejscowa), bo mają uprawnienia do kontroli na miejscu sposobu wykorzystania środków publicznych oraz poprowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie (właściwość rzeczowa, bo chodzi o 1,3 mln z) postepowanie karne.
Dodano: 27  Grudnia  2017  22:34:38
~rni
Pan Ozimek to ma obowiązek zgłosić do prokuratury wniosek o popełnienie przestępstwa
Dodano: 27  Grudnia  2017  20:25:46
~Inga
CBA prowadzi monitoring prasy elektronicznej na swój temat. Wiec pewnie doczytaja sie co ludzie piszą i co sie dzieje w sprawie opisywanej przez Naszego bohaterskiego i odważnego Burmistrza Niska p. Ozimka. Człowieka HONORU!!!! Mieszkańcy Miasta i Gminy są dumni ze maja takiego Gospodarza, co chroni pieniądze publiczne, przed ludźmi pazernymi na kasę podatników.
Dodano: 27  Grudnia  2017  16:54:39
~pan
Pan do mnie już sie zbliża już puka do mych drzwi
Dodano: 25  Grudnia  2017  22:03:14
~Ken
Pewnie po świętach CBA sie do nich odezwie po kolędzie
Dodano: 25  Grudnia  2017  21:35:59
~Mira
Trzeba pisać wnioski - na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej - jakie pieniądze wypłacił rodzinie Sęków starostwa nizanski oraz jakie pieniądze wypłacono im z UMiG Niska. Lub pisać od razu wnioski o kontrole spraw związanych z wypłacaniem pieniędzy publicznych Sekom do Delegatury CBA w Rzeszowie.
Dodano: 25  Grudnia  2017  21:32:15
~Podatnik
Placimy podatki od ust sobie z zebraczych wyplat odejmujemy zeby pod placzczykiem kosciola i kultury banda cwaniakow mogla nasze wdowie grosze defraudowac. Prosze sie rozliczyc z wszystkich NASZYCH pieniedzy
Dodano: 25  Grudnia  2017  15:32:15
~lenka
tacy ludzie szkodzą nam wszystkim nieudacznicy podłaczjący się pod partie pod płaszczem kleru zbijają kokosy ale to do czasu jak WORD tarnobrzeg
Dodano: 24  Grudnia  2017  23:38:19
~wera
Zbyszek Sek, maz Pani Dyrektor Ewy im powie co mozna posiadac w celi aresztu sledczego. Na co potrzebna jest zgoda naczelnika ZK, co mozna kupic na wypiske. Generalnie jak przezyc 3 miechy pod cela. Ta historia sie tak samo moze skonczyc jak sprawa z WORDem w Tarnobrzegu. Tam stworzono zorganizowana grupe przestepcza dzialajaca na szkode instytucji publicznych i samorzadowych.
Dodano: 24  Grudnia  2017  22:01:53
~KATOLIK
Jeśli nie potrafi się zarobić pieniędzy będąc szefem takiej instytucji to znaczy, że nie jest się stworzonym do obejmowania tego stanowiska. Żeby zarządzać i zarabiać pieniądze trzeba mieć jakieś kwalifikacje a nie tyko byś reprezentatywnym. Pani Sęk czas odejść !!
Dodano: 24  Grudnia  2017  20:26:37
~katoliczka
No właśnie. Najpierw zal za grzechy, czyli oddanie niewykrzystanych prawidlowo pieniedzy polskiego katolickiego spoleczenstwa, a potem pokuta naznaczona przez Prokuratora i Sad a potem przebaczenie ludzi z ktorych ciezko zarobionych
podatkow poszly te pieniadze na wynagrodzenia i nagrody w KDK Arka. Ament i Szczesc Boze.
Dodano: 24  Grudnia  2017  17:57:53
~KATOLIK
Ludzie!. Dzisiaj Wigilia nie ma co sobie zawracać głowy tymi ludźmi .
Dodano: 24  Grudnia  2017  17:32:40
~Arka
Dlaczego jeszcze CBA dotychczas nie weszło im na do domów oraz do KDK Arka i do UMiG Nisko oraz do Starostwa Powiatowego w Nisku, aby zbadać do spodu sprawę wątpliwie prawidłowego wydawania pieniędzy z kieszeni podatników.
Dodano: 24  Grudnia  2017  11:07:13
~alojzy
Boże ty to widzisz i nie grzmisz to tak judasz postepuje modli się pod figurą a diabła ma pod skórą dobra zmiana ale już niedługo ludzie to widzą i patrzo na tę miernote
Dodano: 24  Grudnia  2017  10:11:17
~Mazurek Marek
Burmistrz Ozimek zachował sie godnie bo już nie daje pieniędzy z podatków mieszkańców miasta i gminy jak zobaczył, ze nie ma rozliczeń ich wydawania, a w większości wydawali dotacje na wynagrodzenia w KDK Arka . Teraz Panie Burmistrzu czekamy na drugi ruch, skierowanie zawiadomieńia do Prokuratury i CBA oraz krajowej Administracji Skarbowej, żeby wszczęli śledztwo oraz kontrole podatkowa. Jakie są powiązania osobowe oraz przepływy finansowe, w związku ze sprawa WORD w Tarnobrzegu, jak Zbyszek Sęk był, wicedyrektorem, rodzinnej spółki nauki jazdy w Stalowej Woli - Motos Sp. Z o.o.. i KDK Arka.
A jeden syn Marcin S. Jest dyrektorem w spółce skarbu państwa PGZ SĄ i w drugiej spółce Skarbu Państwa -HSW SA wiceprzewodniczącym rady nadzorczej. Dobra zmiana. Szczęść Boże.
Dodano: 23  Grudnia  2017  23:19:06
~retro
Powiat popełnia kardynalny błąd z zakresu... ratownictwa. Nigdy tonącemu nie podaje się ręki a tylko coś pośredniego, kij , sznur, gałąź ostatecznie linkę albo koło ratunkowe. Skoro Arka jest już z dużym przechyłem do zatopienia się, więc pan starosta ryzykuje wciągnięciem go w lej powstający po pójściu na dno.
Dodano: 23  Grudnia  2017  20:36:42
~ola
O ile to nie pogrąży Ozimka to wskazanym byłoby prześwietlenie finansów Arki i stowarzyszenia. Przecież ci nawiedzency wokoło powtarzają, że wszyscy są równi wobec prawa. Dlaczego więc służby finansów publicznych siedzą i na co czekają?
Dodano: 23  Grudnia  2017  20:27:56
~albert
pani ewa s szkodzi tylko wizerunkowi powinna dać sobie spokój dość jadu od tej pani jak jej nie wstyd mąż aferzysta i myślą że ludzie głupi niech sie tylko zmieni władza to zobaczą
Dodano: 23  Grudnia  2017  11:01:24
~Gienio
CBA już sie zbliża, już puka do Twych drzwi, pobiegnę ich przywitać, kajdanki założą Ci.
Dodano: 22  Grudnia  2017  22:04:33
~Mirka
Nie rozliczyła dotacji celowych ze środków publicznych ktore dostała w sumie na 1,3 min z UMiG Niska a dostała od starosty z Niska z PIS kolejne pieniądze publiczne. Poprzednie pieniądze jak powiedział Burmistrz Niska poszły na wynagrodzenia głównie. Ciekawe jakie pracownicy KDK Arka dostali bonusy finansowe na koniec tego roku i co ze wsparciem z MOTOSu, gdzie Sekowa jest Prokurentem a synowie w zarządzie i udziałowcami i z HSW SA oraz PGZ SA, gdzie synalek jest odpowiednio wiceprzewodniczącym rady nadzorej i dyrektorem Biura. Dyscyplina finansów publicznych sie kłania Panie Starosto.
Dodano: 22  Grudnia  2017  22:02:43
~tola z boiska
Co to za transparentność skoro nie wiadomo ile te dotacje wynoszą, kto startował, kto odpadł, jak z rozliczeniami z ubiegłych lat? Gadanie o "ambasadorach kultury" czy słodzenie 'Arce" musi kryć podwójne dno, to takie alibi na usprawiedliwienie fatalnego zarządzania i kierowania tą placówką. Słowa te nie są argumentem poważnym lecz próbą przykrycia fatalnego stanu finansów DK "Arka". Taka jest prawda, dobrze, że Ozimek ma twardy kręgosłup.
Dodano: 22  Grudnia  2017  19:33:21
~RNI
A co z rozliczeniem za wcześniejsze lata?
Dodano: 22  Grudnia  2017  12:42:44
~RNI
A co z rozliczeniem za wcześniejsze lata?
Dodano: 22  Grudnia  2017  12:42:42
~nigdy
po moim trupie!
Dodano: 22  Grudnia  2017  12:24:39
~kiedy
rozliczenie kwot za ubiegły rok
Dodano: 22  Grudnia  2017  11:46:56
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe