Pomogli bezdomnym mężczyznom
Opublikowano: 22  Grudnia  2017

Stalowowolscy policjanci pomogli dzisiejszej nocy dwóm bezdomnym mężczyznom. Obaj trafili do schroniska. Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Zadzwońmy na policję. Podjęta interwencja i udzielona pomoc może uratować czyjeś życie.

Tuż przed godz. 22.30 policjanci otrzymali sygnał, że w bloku przy alejach Jana Pawła II przebywa bezdomny. Policjanci znaleźli tego człowieka. Był to 36-letni mężczyzna. W rękach trzymał materac. Policjantom powiedział, że dłuższy czas przebywał na zewnątrz, a kiedy zrobiło mu się zimno wszedł do bloku, żeby się ogrzać. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci zaproponowali pomoc w przewiezieniu do schroniska dla bezdomnych. Mężczyzna skorzystał z tej oferty i noc spędził w bezpiecznym miejscu.

Kolejna interwencja z bezdomnym miała miejsce tuż przed godz. 23. Policjanci otrzymali sygnał, że na ulicy Hutniczej w pobliżu pergoli śmietnikowej leży człowiek. Funkcjonariusze udali się niezwłocznie w to miejsce i znaleźli leżącego mężczyznę. Był to 62-letni bezdomny. Mężczyzna był trzeźwy. I w tym przypadku policjanci zaproponowali pomoc w przewiezieniu do schroniska z której bezdomny mężczyzna skorzystał.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~DRON
No, to mamy upragniony kapitalizm.Jeszcze trochę i będzie do tego jeszcze państwo policyjne ,pod butem czarnej rydzykowej arystokracji, a o wizę do Czech trzeba będzie poprosić .
Dodano: 23  Grudnia  2017  17:51:23
Ten kto nie ma mieszkanka powinien wykopac sobie ziemianke.Drzewo sosnowe jest nawet ładnie ułożone tylko brac i budowac.Na złomie mozna kupic piecyk tak zwana koze.Drzewo mamy w lesie tylko trzeba porabac,a potem mamy cieplej jak w domu.
Dodano: 23  Grudnia  2017  17:19:58
~yuoda
Panowie zanim cokolwiek napiszecie przemyślcie to, proszę logiczne myślenie nie boli. Gdyby byli pijani noc spędzili by w policyjnym areszcie, ale pozytywną stronę tego wszystkiego byłoby to, że nie umarzli. Ludzie dość hejtu.
Dodano: 23  Grudnia  2017  15:59:40
~marek
Dokładnie Licht taka smutna prawda w tym kraju ehh
Dodano: 22  Grudnia  2017  13:06:51

Dobrze że byli trzeźwi.
Gdyby byli pod wpływem alkoholu, to areszt jak nic.

Dodano: 22  Grudnia  2017  10:44:21
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe