Get Adobe Flash player

Kolejny protest przed sądem
Opublikowano: 15  Grudnia  2017

Opozycja nie daje za wygraną. Przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli odbył się kolejny protest opozycji…

Na spotkanie tym razem przyszło około 40 osób. Stalowowolskie „wieczory przed sądem” nie są tak liczne jak te odbywające się w innych miastach. Całość jednak była zabezpieczana przez służby. Pod czujnym okiem 10 policjantów nikomu nie mogło przytrafić się nic złego. Palono świece i znicze.

Pikieta rozpoczęła się, podobnie jak to miało miejsce 3 grudnia, od wysłuchania hymnu narodowego.

- Wczorajsze zapowiedzi zmian, te około 100 poprawek wniesionych przez posłów PiS podczas posiedzenia komisji i ponad 150 poprawek wniesionych przez opozycję wskazuje praktycznie na to, że projekt ordynacji jest przygotowany wręcz fatalnie- mówił podczas pikiety Jerzy Bednarowicz z Podkarpackich Rebeliantów.

„Rebeliant” wytknął PiS- owi między innymi to, że kandydata na radnego musi poprzeć 150 potencjalnych wyborców, co w mniej licznych gminach jest nierealne. Niemniej jednak, jak sam przyznał, wszystko będzie zależeć od interpretacji przepisów przez gminy, zwłaszcza, że zaproponowano JOW-y (Jednomandatowe Okręgi Wyborcze) i tak do końca nie wiadomo jak to naprawdę będzie. Będzie też zmiana komisarzy wyborczych, co nie podoba się opozycji (zamiast 396 ma ich być 100). Szefem komisji wyborczych mianujących tych komisarzy ma zostać minister Mariusz Błaszczak.

- W związku z tym wiadomo jak będą obsadzone stanowiska komisarzy wyborczych. Jest to sytuacja, która wyraźnie mówi o tym, że ci ludzie będą pilnować w cudzysłowie prawidłowego liczenia głosów. Myślę, że jest to jeden z tych momentów, które już nam dają do myślenia, że wybory nie będą przeprowadzone uczciwie- uważa Bednarowicz.

Przypomniał też o możliwości stawiania różnych znaków w kratkach przy nazwisku na kartach wyborczych, niekoniecznie, jak to miało miejsce do tej pory krzyżyka, co oznacza dowolną interpretację tych znaków przez komisje wyborcze przy liczeniu głosów i zaliczaniu ich jako ważne lub nieważne.

O zmianach w sądownictwie mówiła również szefowa struktur PO w mieście Małgorzata Czwarno- Sieroń. Głos zabrał także Krzysztof Bajek. Mówił o ustawie o dostępie do broni. Jego niepokój budzi fakt, że broń wojskowa, także automatyczna ma być dostępna razem z amunicja i tłumikami dla organizacji proobronnych. Według Bajka trafi ona w ręce indywidualne, co sprawi, że w Polsce będzie niebezpiecznie.

Spotkanie przeplatane było poezją i pieśniami patriotycznymi.

 


Komentarze
1 2 3 4 5 »

Strona: 1/5 Wyświetlaj po:

~guru
Ojejku dawno tu niezagladalem ale jak zobaczylem tego pana to mosialem przeczytac caly artykol pani Bajku ludzie dobrze pisza na pana I kazdy ale to kazdy pana zna niech pan juz niebedzie takim niedobrym ,nachalnym,I wszedzie pan chce wsadzic swoje 5 min pan chcialby wszystkimi zadzic ,ale tak sie nieda ,kazdy ma swoj rozum ,mysli pan ze panu podjudzanir ludzi wyjdzie na dobre, nie to wszystko dziala na odwrot I naprawde niech sie pan leczy,skoro lyle ludzi panu mowi to cos w tym mosi byc panie bajku siech pan w tym domku z rogami,z obrazami,kwiatkami,z pieskiem slbo do lasu na 1miesiac czasu tyle dobrego by bylo jak pana widze to bebechy mi sie przewracaja na pana widok
Dodano: 27  Grudnia  2017  08:07:16
bajek ty oszołomie jedz do lasu i nie wracaj
Dodano: 20  Grudnia  2017  21:32:30
~miro
@ hakatumba, hejterze użyteczny idioto za nierządu peło dostawaliśmy kilkanaście milionów EURO a ci urzędasy Z UNII EUROPEJKIEJ wykradali miliardy miliardy z POLSKI choćby w podatku VAT. Tacy jelenie bez zielonego pojęcia nie powinni się wypowiadać na tematy polityczne bo kompromitujesz nasze miasto.
Dodano: 19  Grudnia  2017  11:41:24
~@nasza stal.
To już na święta cie z Tworek wypuścili na przepustkę czy tylko kaftanik poluzowali. A jak już coś piszesz to poproś pielęgniarza by ci błędy poprawił bo kompromitujesz naszą Stalową Wolę pismatole.
Dodano: 19  Grudnia  2017  10:55:18
~nasza stalowa
Ten w kapeluszu to co to ma byc,pytam sie was bo ja znam kolesia ale to chory czlowiek jemu sie wydaje ze jest najwazniejszy na swiecie panie Bajek wiem,ze pan czyta te komentarze juz by pan nieponizal stalowej woli pan niech sie zajmnie innymi sprawami panie Bajek n z niech pan sie niepcha do mikrofonu do urzedow wiecznie pan chodzi z dokumentami ,aaaa a moze pan chcialby byc prezydemtem stalowej woli oj najpierw to trzeba byc madrym a nie takim nieudacznikiem niech sie pan juz wiecej niemiesza w roznego rodzaju sprawy.
Dodano: 19  Grudnia  2017  06:48:28
~qźwa pany
Za chwilę będzie jeszcze śmieszniej. Żeby tą menażerię trzymać trzeba każdemu, kto się zużyje znaleźć ciepłą posadkę, żeby się nie obraził. Myślę, że koniec ich już jest bliski.
Dodano: 19  Grudnia  2017  00:56:13
~@też nocny M
Bo chodzi o to że kempa ma odstraszać emigrantów!
Dodano: 19  Grudnia  2017  00:55:26
~też nocny M.
Brawo, brawo! Moj ulubieniec, posel Suski, perukarz zostal doceniony! Stanowisko naczelnego politruka to nie jest stanowisko ministra. No, ale mowiac szczerze, posel Suski orlem nie jest. Jednym slowem, stanowisko naczelnego politruka jest jak ulal do mojego ulubienca. Jeszcze raz - brawo, brawo! A Kempa będzie się teraz zajmować sprawami uchodźców? Tych uchodźców, co to ich nie wpuściliśmy do kraju?? No to się kobiecina narobi...biedactwo!
Dodano: 19  Grudnia  2017  00:51:38
~z internetu
Ach, te oczy malutkie, w tłuszczu zatopione!
Czółko niskie, dziewicze, myślą nieskażone!
Te wydatne piersi, co wiszą jak dzwonki!
Te podwójne podbródki, ta talia biedronki!
Te nóżki krótkie, grube, które jak dwa słupy
Z trudem ciężar dźwigają wielkiej, tłustej.... ?.
Tu rym sami wymyślcie - jeśli chcecie, mili,
By mi ten skromny wierszyk na forum puścili;)
I ten głosik nadobny! Niech się hiena schowa!
Brzmi jak jazgot przekupki! Z samego Sycowa!
Lecz przecież moja dama, prócz tłustego brzucha,
Ma także mnóstwo zalet umysłu i ducha,
Które opisać chciałem! Lecz tu będzie bieda!
Bo wierszyka o niczym napisać się nie da!


o kogo to chodzi???
Dodano: 19  Grudnia  2017  00:45:22
~jajaJakBerety
Pawłowicz na premiera, Suski na prezydenta!!!
Dodano: 19  Grudnia  2017  00:25:46
~HAKATUMBA
PRZED RZĄDAMI PiS MIELIŚMY ŚWIETNE RELACJE W UNII, POLSKA DOSTAWAŁA NAJWYŻSZE DOPŁATY I ROZWIJAŁA SIĘ NAJSZYBCIEJ.
Teraz, po dwóch latach rządów PiS czekają nas kary... brak dopłat... zepsute relacje z wszystkimi sąsiadami i kryzys gospodarczy.
Dodano: 19  Grudnia  2017  00:23:26
~i oto chodzi
Polska w ruinie, ale PiS i Rydzyk będą mieli pełną kasę, a sądy i prokuratura będą na usługach prezesa. Do tego jeszcze brak wolnych wyborów i POLEXIT z wielkim hukiem...
Dodano: 19  Grudnia  2017  00:21:44
~taśmy
Mateusz Morawiecki został właśnie zdyskredytowany w oczach milionów Polaków. Wstrząsające nagranie Morawieckiego wypłynęło właśnie do sieci. Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości nie przestawił się w dobrym świetle. Używał rynsztokowego języka i zdradził szokujące fakty.
Ujawniono, że jedną z nagranych osób w restauracji „Sowa i Przyjaciele” był również były minister finansów, a obecnie premier Mateusz Morawiecki. Wiadomo, że polityka nagrano więcej niż raz, jednak do tej pory do akt sprawy trafiło tylko jedno nagranie. Podobno będą kolejne...
Dodano: 19  Grudnia  2017  00:16:15
~Nocny Marek
Jak masz mało to Ci jeszcze dołożę:
a rządów Poi PSL: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)
odpowiedz
Dodano: 18  Grudnia  2017  23:44:36
~Nocny Marek
~@Nocny Marek (cytat poniżej)
COŚ TY SIĘ CHŁOPIE NAWĄCHAŁ ŻE CI SIĘ AŻ TAK PIERDOLI?Tego nie idzie czytać przecież. Racz poszukać coś mądrzejszego ale chyba nic z tych mądrzejszych rzeczy nie załapiesz. Musiałby ci przełożyć to ktoś mądrzejszy na wasz pisowski slang. Hmm, może Suski?

KOCHANA PLATFORMO BŁAGAM CIĘ WRÓĆ DO WŁADZY I ZRÓB Z PiSiorami porządek ! Wedle Twojego UBywatelskiego życzenia znalazłem coś mądrzejszego.
1. Zabrać 500 plus. 2. Oddać złoto i kasę tym od Ambergoldu, zwolnic ich z aresztu i zamknąć M. Wasserman za bezprawne rozliczanie afery. 3. Zamknąć Ziobrę i Kamińskiego za ściganie afer i korupcji na szczytach władzy i w wymiarze sprawiedliwości. 4. Dwukrotnie podwyższyć UBekom emerytury. 5. Agentów, szpiclów bezpieki na stanowiska. 6. Przeprosić H. G-W za dziką reprywatyzację w Warszawce i dalej pozwolić Jej działać . 7. Podwyższyć wiek emerytalny do 70 lat. 8. Zasypać kopalnie, zamknąć stocznie, wygasić piece hutnicze. 9. Kijowskiego na Ministra Sprawiedliwości – uruchomi porady prawne jak uniknąć alimentów. 10. Banki i media sprzedać Szwabom. 11. BUL na prezydenta. 12. Donosić na Polskę gdzie tylko się da.
Dodano: 18  Grudnia  2017  23:37:17
~dupnaZmiana
Ludzi w ministerstwach nie ubywa. Ludzie, Polska za PiSu ma najwięcej w Unii Europejskiej bo aż 130 ministrów, wiceministrów. Czy dziś rekonstrukcja oznacza wzrost zatrudnienia na tych stołkach?
Dodano: 18  Grudnia  2017  23:26:51
~@BRAK SŁÓW
Kempa już ma stołek, dla Bochenka też coś tam, coś tam. Tylko pani Witek ma problem czy PZU czy Orlen?
Dodano: 18  Grudnia  2017  23:22:01
~@pabello
Lepszy dziwny koleś w kapeluszu czy taki w berecie na drabince? Jak sądzisz?
Dodano: 18  Grudnia  2017  23:16:26
~BRAK SŁÓW
Beata Kempa ma zostać pełnomocnikiem do spraw uchodźców. Ta to się umie ustawić. Pełnomocnik od czegoś czego nie ma. Dobre. Tylko szkoda, że my jej będziemy płacić!
Dodano: 18  Grudnia  2017  23:13:13
ale tłumy kilku emerytow i dziwny koleś w kapeluszu istne pospolite ruszenie żenada
Dodano: 18  Grudnia  2017  21:56:12
~medyk
THE BEST OF SUSKI umiech)))))
Dodano: 18  Grudnia  2017  20:00:06
~PiSie+
SUSKI - NADZIEJĄ POLSKIEJ POLITYKI umiech))
Dodano: 18  Grudnia  2017  19:50:55
~COME BACK
Jestem taki stary, że pamiętam jak nie było gimnazjów, podstawówka trwała 8 lat, sklepy były w niedzielę zamknięte, TVP narzekało na totalną opozycję Wałęsę i Schetynę, szkalowano Zachód za wtrącanie się w nasze sprawy wewnętrzne, a władzę zamiast premiera sprawował przywódca partii.


Kto z was jest jeszcze taki stary i to pamięta?
Dodano: 18  Grudnia  2017  19:43:12
~@PiSie+
Ciekawe jaki fotel dla Krysi Pawłowicz znajdą. Ona musi, bo każda władza ma takiego Stańczyka na jakiego zasługuje.
Dodano: 18  Grudnia  2017  19:35:54
~sokzBuraka
Nie idzie ostatnio PiSowi w wyborach samorządowych. W niedzielę odbywały się wybory uzupełniające do Rad Miasta w Tychowie (Zachodniopomorskie) i w Jaśle (na Podkarpaciu). PiS poniósł sromotną klęskę, wygrali kandydaci obywatelscy. Oto dlaczego pis zmienia ordynację wyborczą. Boją się przegranej jak wody święconej umiech))
I to jest prawdziwa przyczyna kombinowania ze zmianami do ordynacji wyborczej.
NAWET PODKARPACIE MA JUŻ DOŚĆ.
Dodano: 18  Grudnia  2017  19:29:21
~STASZEK+
Ej, nie szkalujcie Staszka Piotrowicza. Jerzy Urban zapewnia, że "prokurator Piotrowicz był oddanym i zaufanym towarzyszem".
PIĘKNE, URBAN POTWIERDZA, A PIS SIĘ WŚCIEKA umiech))
Jak to mówią, komunisty nie przefarbujesz.
Dodano: 18  Grudnia  2017  19:16:03
~PiSie+
Morawiecki dziś zaczął rekonstrukcję rządu. Do tej pory rząd polski stworzony przez obecną władzę był największy w Europie. Wyleciała wreszcie Kempa itp. Ale pozostają nadal na Bóg raczy wiedzieć jakich stołkach pewnie z sekretarkami, szoferami itp. Czy od dziś rekonstrukcja oznacza kolejny wzrost zatrudnienia ministrów?
WYGLĄDA NA TO, ŻE MORAWIECKI PRZEBIJE SZYDŁO W ILOŚCI PISIEWICZÓW.
Dodano: 18  Grudnia  2017  19:11:05
~@Nocny Marek
COŚ TY SIĘ CHŁOPIE NAWĄCHAŁ ŻE CI SIĘ AŻ TAK PIERDOLI?Tego nie idzie czytać przecież. Racz poszukać coś mądrzejszego ale chyba nic z tych mądrzejszych rzeczy nie załapiesz. Musiałby ci przełożyć to ktoś mądrzejszy na wasz pisowski slang. Hmm, może Suski?
Dodano: 18  Grudnia  2017  19:05:28
~Nocny Marek
Platformo wróć do władzy ! Rządź razem z PSL, Nowoczesną, SLD, Otwartym Dialogiem, Obywatelami RP, Akcją Demokracją, itp.

Polecam do przeczytania - wyszukane w internecie :

NIE WIEM KIM SĄ PRZECIWNICY REFORMY SĄDOWEJ, WIEM NAPEWNO ,ŻE TO NIE SĄ POLACY!

Data: 17 grudnia 2017 Autor: tygodnikszerszen Komentarze: 0 komentarzy

Tylko w naszym kraju, pełnym zdrajców, renegatów, pospolitych durni i cuchnącego motłochu, są tzw. ludzie, przeciwni reformie sądownictwa. UE w domyśle, najwięksi beneficjenci naszego majątku a to; Niemcy, Holendrzy , Francuzi, Belgowie, Szwajcarzy, Anglicy ryczą w obronie swoich zagrożonych interesów, a nie w obronie naszej konstytucji! Istniejący stan prawa w naszym kraju i ludzie ten stan reprezentujący, są gwarancją utrzymania ich kokosowych interesów. Nikt nie zaprzeczy, że siłą napędową rozwoju każdego państwa na świecie, każdego i bez wyjątku jest handel. To na handlu wyrastają gospodarcze potęgi! 90% naszego handlu, podobnie jak banków, jest w rękach obcych! Jak mamy budować swoją potęgę gospodarczą, na czym i z czego? Zyski mają obcy nie my! Próba nałożenia podatków na obce sieci handlowe, podatków takich samych jak płacą, za sprawą „polskich ” sądów, skończyła się fiaskiem i potwornym jazgotem zagranicy! PiS wycofał się z tej próby. Dostawcami towarów do obcych sieci handlowych są głównie Polacy. Polski dostawca otrzymuje zapłatę po trzech miesiącach od dostarczenia towaru, a od ceny dostarczonego towaru potrącane jest 10% jego wartości, za… reklamę dostarczonego towaru! A ta reklama, to towar wyłożony na półki! PiS drogą ustawy chciał wymusić by polski dostawca był traktowany w naszym kraju tak samo jak dostawca zagraniczny, który pieniądze otrzymuje w dniu dostarczenia towaru i nie płaci za reklamy. I co? NIC! „Polski” sąd uznał, że taka ustawa jest niezgodna z prawem! Pan Rzepliński ze swoimi kompanami stanął w obronie interesów obcych przeciw polskim. Próba zrównania podatków obcych sieci handlowych z podatkami Polaków, okazała się niezgodna z prawem! Od 1992 roku do dziś, obce sieci handlowe nie płacą żadnych podatków, nie płacą ani podatku dochodowego, ani obrotowego! Polacy płacą! Obce sieci handlowe zgodnie z ustawą na trzy lata są zwolnieni z podatku dochodowego. Tuż przed upływem trzyletniego terminu, zmienia się nazwisko właściciela sieci handlowej i wszystko idzie od początku. 25 lat nie płacą podatków, a bardzo wiele sieci odzyskuje VAT! To nie żarty, ja mam dokumenty na ten temat. Podatek obrotowy, który nie zależy od tego kto jest właścicielem sklepu, unieważnił nasz niemiecki sąd. Był niezgodny z prawem UE! Nikt nie protestował przeciw niepłaceniu podatków przez obce sieci handlowe w naszym kraju i nadal nie protestuje! Zajmuję się, interesuję się polityką od 61 lat i wiem jak to się kręci. Jak czytam wypociny pełne nienawiści, pełne jadu, bez logicznych argumentów to twórcę tych wypocin umieściłbym w domu wariatów! Tysiące nieruchomości w Polsce zostały wydane złodziejom w oparciu o decyzję sądów! Setki, być może tysiące nieruchomości przejęli sędziowie i ich rodziny w oparciu o wydane wyroki kompanów. W Warszawie mafia sądowa pospołu z ratuszem, wygnali na bruk ponad 20 tysięcy rodzin, nie zawahali sie zamordować Jolanty Brzeskiej! W tej zbrodni uczestniczył wymiar tzw. sprawiedliwości. Brak reformy sądowej, a to wymiany obecnych kryminalistów w togach, na innych- być może In spe kryminalistów, ale póki co uczciwych, nie pozwoli na rozliczenie złodziejstw, afer a nawet morderstw tych z PO, PSL, SLD. Dalsze istnienie kloacznej sądowej mafii, nie pozwoli ani opodatkować obce sieci handlowe, ani uwolnić się od obcych sieci handlowych, które zarabiają krocie nie płacąc jednego grosza podatku. Nie wiem kim trzeba być by stanąć po stronie złodziejów a nie ofiar. Jak można być tak głupim by wierzyć, że UE; w domyśle Niemcy Holandia Francja, Belgia, Anglia, Szwajcaria staje w obronie wymiaru sprawiedliwości dla naszego dobra. Trzeba być jełopem by tak pomyśleć a co dopiero pisać. Żaden Polak nie stanie w obronie sądów bo doskonale wie kim jest ten kloaczny twór wystrojony w togi. Wyjątek stanowi durny motłoch, społeczny rynsztok i folksdojcze z totalnej, którzy tym motłochem powodują . 17.12.2017
Powiązane wpisy:

ZBRODNICZA WŁADZA III RP! NIECH KTOŚ TEMU ZAPRZECZY!
POLITYCZNI ZBRODNIARZE III RP! NIECH KTOŚ TEMU ZAPRZECZY
DEBILE INFORMUJĄ, SPOŻYWKA PODROŻAŁA O 30%
ZNIEMCZONA POLSKA, ZNIEMCZENI POLACY!


tygodnikszerszen
Dodano: 18  Grudnia  2017  15:55:18
~szacunek
Szacun; cała prawda.
Dodano: 18  Grudnia  2017  14:46:45
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe