Rozdawali po mszach odblaski
Opublikowano: 14  Grudnia  2017

W ramach wspólnej akcji Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu dzisiaj rano policjanci rozdawali opaski odblaskowe i kamizelki. Funkcjonariusze przypominali o tym, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

Dzisiaj wczesnym rankiem stalowowolscy policjanci rozdawali odblaski w Parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Zaleszanach. O włączenie się do kampanii informacyjnej na temat konieczności noszenia odblasków został poproszony ksiądz Zygmunt Wandas - proboszcz zaleszańskiej parafii.

Odblaskowe kamizelki i opaski otrzymali mieszkańcy Zaleszan, Motycza Szlacheckiego, Kępia Zaleszańskiego, Majdanu Zbydniowskiego i Skowierzyna zaraz po porannym nabożeństwie. Krótką prelekcję do zgromadzonych osób przedstawił nadkom. Krzysztof Gawlas - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego stalowowolskiej komendy, który podkreślił jak ważne jest używanie odblasków przez pieszych i rowerzystów. Przypomniał również, że to właśnie elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu sprawiają, że kierowca w porę może dostrzec pieszego, który w ciemności porusza się po drodze. Kierowca ma czas, by wyhamować, bądź bezpiecznie ominąć pieszego.

Podczas dzisiejszej akcji wyposażania mieszkańców w elementy odblaskowe policjanci wspólnie z przedstawicielem tarnobrzeskiego ośrodka ruchu drogowego rozdali mieszkańcom ponad 150 sztuk opasek oraz 50 kamizelek odblaskowych.

KPP


 


W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.
Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Ważne wydarzenie i oby wzrosła świadomość ludzi o noszeniu odblasków. To naprawdę działa.
Dodano: 14  Grudnia  2017  22:44:22
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe