35 rodzin z uśmiechem świątecznym
Opublikowano: 11  Grudnia  2017

Szlachetna Paczka i szlachetni ludzie, którzy pomogli tym najbardziej potrzebującym. 35 rodzin ze Stalowej Woli i okolic otrzymało prezenty na święta…

Dary składowane były w Zespole Szkół Specjalnych nr 6. Stamtąd wyruszał szlachetny Mikołaj (w tej roli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Charzewicach i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli), by zawieść prezenty do konkretnych rodzin, a tym samym pospieszyć z pomocą, bez której wiele osób nie poradziłoby sobie ani w te święta, ani po nich. W paczkach znalazły się rzeczy pierwszej potrzeby, nie wyimaginowane sprzęty, zabawki, gadżety, lecz to, co niezbędne do życia. W tym roku przygotowano paczki dla 35 rodzin ze Stalowej Woli i okolic. Na dary złożyli się indywidualni darczyńcy, ale i całe firmy, gdzie zbiórki dokonywano wśród pracowników.

W tym roku, podobnie jak i w latach ubiegłych dostarczano do potrzebujących: środki czystości, sprzęt AGD, meble, sprzęt do rehabilitacji, żywność o przedłużonej dacie przydatności do spożycia, węgiel, naczynia, dywan itp. Starano się również, by w każdej paczce znalazł się indywidualny prezent dla członków rodziny.

Akcję w Stalowej Woli rozpropagowała Maria Piekarz. Pod jej okiem pracowało w tym roku 20 wolontariuszy. Działania koordynowała Agnieszka Żymek.

Fot.: fb Szlachetna Paczka Stalowa Wola i okolice

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~los
W ten sposób mówi się ludziom - jesteś biedny. I z tym przekonaniem dzieci żyją, i albo dalej kontynuuja temat, albo mają niesmak na całe życie poczucie biedaka.
Dodano: 12  Grudnia  2017  15:44:00
~Zbigniew
Tylko 35 rodzin z uśmiechem świątecznym????? Chwała tym 20 wolontariuszom i osobom koordynującym tą akcję. System pomocy społecznej w Stalowej Woli potrzebuje takich ludzi chętnych zawsze do pomocy. Zapraszamy do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli gdzie kilka osób bezinteresownie wykonuje " syzyfową prace ". Niejednokrotnie dwie lub trzy osoby rozładowują i rozdzielają kilkadziesiąt ton żywności i innych produktów dla kilku tysięcy osób i nie robią z tego WIELKIEGO HALO. Jeszcze raz zapraszamy chetnych do pomocy WOLONTARIUSZY - praca jest zagwarantowana przez caly rok a nie tylko w ŚWIĘTA.
Dodano: 12  Grudnia  2017  10:21:38
~SuperW
Dziękujemy mediom za wspieranie naszej akcji. Małe tylko sprostowanie: rzeczywiście pomogliśmy w tym roku 35 rodzinom. Wolontariuszy natomiast było 20 a naszymi działaniami kierowała liderka Agnieszka Żymek za co jej serdecznie DZIĘKUJEMY :-) VIVAT PACZKA !!!
Dodano: 11  Grudnia  2017  19:37:43
~Trek
Super
Pamiętajmy ze dobro powraca
Brawo dobrzy ludzie
Brawo Aga😉😉😉😉
Dodano: 11  Grudnia  2017  17:27:30
~Mieszkaniec
Brawo SzP !!! Brawo Agnieszka Ż!
Dodano: 11  Grudnia  2017  16:17:51
~vox
Super sprawa. Gratuluję zaangażowania. Oby więcej takich inicjatyw.
Dodano: 11  Grudnia  2017  15:18:58
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe