Get Adobe Flash player

Zatrzymano 2 złodziei elektronarzędzi
Opublikowano: 11  Grudnia  2017

Piła spalinowa, znaleziona w mieszkaniu, była niezbitym dowodem kradzieży w markecie budowlanym w Nisku. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jednemu z nich udowodnili jeszcze włamanie do garażu, do którego doszło na początku listopada.

W połowie ubiegłego tygodnia w komendzie zostało złożone zawiadomienie o kradzieży 3 pił spalinowych i kompletu kluczy nasadowych wartości blisko 2 tys. złotych. Towar zniknął z półek marketu budowlanego. Monitoring zarejestrował chwilę kradzieży. Widać było jak sprawcy dwukrotnie przychodzili do sklepu i wynosili sprzęt. Niżańscy policjanci bez problemów rozpoznali złodziei, okazali się nimi 28-latek z Niska i 23-latek z Rudnika nad Sanem. W mieszkaniu jednego z nich, funkcjonariusze znaleźli w szafie jedną z pił spalinowych. 28-letni mężczyzna został przewieziony do komendy. Był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu przyznał się do kradzież, której dopuścił się razem z kolegą.

Drugi sprawca został zatrzymany następnego dnia. Policjanci ustalili, że w dniu kradzieży mężczyźni od rana pili razem alkohol. Następnie poszli do marketu budowlanego, gdzie wpadli na pomysł kradzieży. Zabrali z półki piłę spalinową i wyszli tyłem ze sklepu, wykorzystując nieuwagę sprzedawców. Skradzione fanty zostawili w klatce bloku i wrócili do sklepu. Tym razem zabrali dwie piły spalinowe. Jedną zanieśli do mieszkania, resztę ukryli w zagajniku.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci udowodnili 28-latkowi jeszcze włamanie do garażu, do którego doszło na początku listopada. Mężczyzna zabrał z niego narzędzia elektryczne na kwotę prawie 4 tys. złotych. Do garażu włamał się w nocy, a sprzęt wynosił przez kilka godzin i chował w zagajniku. Część przewodów opalił i otrzymaną miedź sprzedał na złomie, resztę pozostawił w zagajniku. Po kilku dniach, kiedy wrócił, w zagajniku już niczego nie było.

KPP Nisko

 


W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.
Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~xyz
Do Pieter. Praca to jest, tylko trzeba chcieć pracować...wiadomo ze nie są zarobki za rewelacyjne, ale na podstawowe potrzeby każdemu wystarczy zarobek. Sęk w tym ze jeden z tych złodziei to akurrat robi wszystko, zeby pracy uniknać a nie ją znaleźć. i nic tylko z jednym takim o którym już głośno było nie raz piją całymi dniami i awantury w bloku robią.
Dodano: 12  Grudnia  2017  21:27:37
~asd
Mózg srapany rap cytatani, Ten rap i HIP HOP to obecnie jest wulgarny, opisują cpanie, chlanie, dawanie dupy i szybki hajs. Ci też mysleli że kradzież to szybki hajs, Najpierw piła a pożniej ukradna samochod.

może mieli bluzę JP na 100 % i białą czapke wpierdolkę hahahha
Dodano: 12  Grudnia  2017  11:57:37
~asd
Mózg srapany rap cytatani, Ten rap i HIP HOP to obecnie jest wulgarny, opisują cpanie, chlanie, dawanie dupy i szybki hajs. Ci też mysleli że kradzież to szybki hajs, Najpierw piła a pożniej ukradna samochod.

może mieli bluzę JP na 100 % i białą czapke wpierdolkę hahahha
Dodano: 12  Grudnia  2017  11:57:35
~PIETER
WYPUSCIC ICH I DAC IM PRACE.OCZYWISCIE W POLSCE LATWIEJ JEST WSADZAC LUDZI DO WIEZIENIA NIZ COS ZROBIC Z TYM P.....SYSTEMEM...!!!!WIADOMO ZE JAK KTOS NIE MA Z CZEGO ZYC TO PREDZEJ CZY POZNIEJ BEDZIE MUSIAL CO UKRASC ZEBY PRZEZYC...ILE JEST OSOB BEZROBOTNYCH W SAMEJ STALOWEJ WOLI?Z CZEGO ZYJECIE..WALCZCIE O SWOJE ZYCIE BO KOMUS ZALEZY ZEBY WAS UDUPIC..!!
Dodano: 12  Grudnia  2017  11:27:24
~to ja
@kabi co cię tak dziwi?Mimo wszystko nie rozumię jak można przejść niezauważonym obok kas trzymając w rękach piłę motorową.
Dodano: 11  Grudnia  2017  19:36:10
to ja??? a ty myślisz że tam tylko ochroniarze pracują a klientów nie ma? Klientów 100-tu a dwóch ochroniarzy nie upilnuje wszystkiego, obsługa jakby w każdym kliencie widziała złodzieja to nie mogłaby się skupić na pracy
Dodano: 11  Grudnia  2017  17:51:13
~to ja
Jak to możliwe,że obsługa czy ochrona nie zauważyła jak wynosili łupy.Piła motorowa to wiertło żeby mozna bylo ją schować do kieszeni.
Dodano: 11  Grudnia  2017  16:20:56
~Dudek
Pewnie jakieś głąby, których i u nas nie brakuje, mózg sprany ćpaniem, tanim piwem i rap cytatami.
Dodano: 11  Grudnia  2017  14:11:55
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe