Zaloguj się !
Get Adobe Flash player

Sokół idzie na pierwszy ogień

Opublikowano: 11  Grudnia  2017

Rewitalizacja Rozwadowa rozpocznie się od remontu Sokoła. I choć miejsce to przywrócone będzie do dawnej świetności, pojawia się problem parkingów i parkowania…

Sokół jako pierwszy będzie przechodził gruntowny remont w ramach rewitalizacji osiedla Rozwadów. Miasto chciałoby jak najszybciej oddać ten budynek pod „władanie ludu”, by jak przed laty mógł służyć mieszkańcom do celów kulturalnych, społecznych i wychowawczych.

- Plan jest taki, że w przyszłym roku rozpocznie się przebudowa, rozbudowa, modernizacja tego budynku. Prawdopodobnie nie jest możliwe ukończenie wszystkich prac w roku 2018 ze względu na to, że nie jest to tylko i wyłącznie remont i modernizacja budynku, który jest w obecnym kształcie, ale projekt zakłada dużą dobudowę nowej funkcji budynku Sokoła. Część dobudowywana będzie wymagała dłuższego czasu realizacji inwestycji- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Problemem dla przyszłych użytkowników Sokoła jest brak parkingów przy obiekcie. Kiedyś chodziło się pieszo, a ktoś, kto był dowożony na jakieś uroczystości, mógł wysiąść z wozu bezpośrednio przy głównej drodze. Obecnie jest to niemożliwe. Najbliższy, duży, wygodny plac postojowy znajduje się przy Farze lub Biedronce. Również odwiedzający nowe muzeum (Galeria Karpińskiego), które swoją siedzibę ma w budynku po dawnym sądzie, nie będą mieli gdzie pozostawiać swoich samochodów. W tym temacie miasto ma twardy orzech do zgryzienia.

- Nie będę ukrywał również, że mam problemy z działką, która w moim przekonaniu w sposób nieodpowiedzialny została sprzedana. W poprzednich latach, poprzednich kadencjach działka, która jest bezpośrednio przy Sokole po prawej stronie, od ulicy Rozwadowskiej do ulicy Granicznej, została sprzedana. Jest to bardzo duża działka, również związana z sieciami, z możliwością komunikacyjną tego obiektu. Nie jest ona niestety we władaniu miasta. I to jest pewien problem, który też musimy rozstrzygnąć w roku 2018- mówi prezydent.

Sama przebudowa Sokoła pochłonie około 2,5 mln zł.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~to ja
@Jacek żeby wykupić trzeba mieć kase a ta roztrwoniona przez ostatnie trzy lata, więc najlepszym rozwiązaniem ja zawsze jest obarczenie wszystkim poprzednika.
Dodano: 13  Grudnia  2017  08:25:23
Działka jest na sprzedaż, prezydent cene zna. Nie rozumiem jego narzekania. Po prostu wykup został pominięty przy wycenie remontu
Dodano: 13  Grudnia  2017  07:47:52
CYTAT
- Nie będę ukrywał również, że mam problemy z działką, która w moim przekonaniu w sposób nieodpowiedzialny została sprzedana.


Bardzo odpowiedzialny Inwestor.
Dodano: 12  Grudnia  2017  17:25:01
@niemamkonta
Wtedy nie zarobi szwagier od produkcji kostki brukowej ani kuzyn od jej układania. Dlaczego zadajesz niewygodne pytania i hejtujesz? Przecież w mieście wreszcie coś się dzieje!
Dodano: 12  Grudnia  2017  14:38:15
~jaaa
Ten parkging przy biedronce mozna spokojnie powiekszyc. Jest tam trawnik który i tak w lecie jest wyschnietny, wiec jest on nie potrzebny a miejsc do parkowania w godzinach szczytu przy tej Biedrze jak na lekarstwo.
Dodano: 12  Grudnia  2017  11:06:48
A czy czasem za budynkiem sądu nie ma miejsc parkingowych? Gdzie parkowali swoje auta pracownicy dawnego sądu? Może wystarczy tylko przeorganizować podwórko i juz będa miejsca parkingowe?
Dodano: 12  Grudnia  2017  09:27:24
~mieszkaniec
Teren na którym znajduje się Biedronka jest dzierżawiony od radnego M..ja
Dodano: 11  Grudnia  2017  21:39:26
~rencic
"Kiedyś chodziło się pieszo" i dzisiaj też można.
Dodano: 11  Grudnia  2017  18:50:50
Gdyby w Stalowej Woli istniała komunikacja miejska, nikt nie martwiłby się o parkingi.
Dodano: 11  Grudnia  2017  16:56:39
Nie remontuja ,a juz dawno powinny byc zrobione podstawowe rzeczy przy Sokole.Parkingu tam nie potrzeba,jest ogromny parking przy Biedronce.Chociaz sa tacy co jada autem pod samo wejscie .
Dodano: 11  Grudnia  2017  16:49:06
~to ja
@manukun przecież nadbereżnego nie interesuje kasa miasta bo by tak nie szalał i go nadwyrężał.Po co liczyć przecież byl artykuł iż deficyt na 2018 rok to ponad 70 mln.i jakby się tym przejmowal to przynajmiej teraz nie wdawał by pieniędzy na parki,place zabaw itp.Jak na razie jedyną inwestycją,która może przyniesie dochody miastu może być zakup budynku mostostalu pod warunkiem,że remonty nie pożrą zysków.
Dodano: 11  Grudnia  2017  16:16:52
@ewa
Bez znaczenia. Dopóki nie będzie organizacji społecznych chętnych do prowadzenia działalności w Sokole, nie ma sensu go remontować ani utrzymywać. Przypominam, że miasto już utrzymuje budynki po KUL, starą dyrekcję huty i jeszcze planuje zakup biurowca Mostostalu.

Ktokolwiek liczył, ile musimy zwiększyć dochody miasta, żeby domknąć budżet?
Dodano: 11  Grudnia  2017  15:10:50
~jan
... @~Ewa... ty masz prawo do chwalenia inni maja prawo do krytyki, tak ciężko ci to zrozumieć ???.... widocznie należysz do partii skoro nawet tu widzisz jakiś spisek.
Dodano: 11  Grudnia  2017  15:07:46
~Ewa
Rozwadowianka z legitymasją jakiej partii?
Czy płatny hejter znowu nadaje?
Dodano: 11  Grudnia  2017  13:40:14
~rozwadowianka
Dziękujemy za następny pustostan !!!! Zrobimy w nim kółko emerytów. Będzie się spotykało raz na miesiąc po 4-5 osób. I to wszystko za publiczne pieniądze. Dziękujemy !!!
Dodano: 11  Grudnia  2017  12:30:39
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe