Sokół idzie na pierwszy ogień
Opublikowano: 11  Grudnia  2017

Rewitalizacja Rozwadowa rozpocznie się od remontu Sokoła. I choć miejsce to przywrócone będzie do dawnej świetności, pojawia się problem parkingów i parkowania…

Sokół jako pierwszy będzie przechodził gruntowny remont w ramach rewitalizacji osiedla Rozwadów. Miasto chciałoby jak najszybciej oddać ten budynek pod „władanie ludu”, by jak przed laty mógł służyć mieszkańcom do celów kulturalnych, społecznych i wychowawczych.

- Plan jest taki, że w przyszłym roku rozpocznie się przebudowa, rozbudowa, modernizacja tego budynku. Prawdopodobnie nie jest możliwe ukończenie wszystkich prac w roku 2018 ze względu na to, że nie jest to tylko i wyłącznie remont i modernizacja budynku, który jest w obecnym kształcie, ale projekt zakłada dużą dobudowę nowej funkcji budynku Sokoła. Część dobudowywana będzie wymagała dłuższego czasu realizacji inwestycji- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Problemem dla przyszłych użytkowników Sokoła jest brak parkingów przy obiekcie. Kiedyś chodziło się pieszo, a ktoś, kto był dowożony na jakieś uroczystości, mógł wysiąść z wozu bezpośrednio przy głównej drodze. Obecnie jest to niemożliwe. Najbliższy, duży, wygodny plac postojowy znajduje się przy Farze lub Biedronce. Również odwiedzający nowe muzeum (Galeria Karpińskiego), które swoją siedzibę ma w budynku po dawnym sądzie, nie będą mieli gdzie pozostawiać swoich samochodów. W tym temacie miasto ma twardy orzech do zgryzienia.

- Nie będę ukrywał również, że mam problemy z działką, która w moim przekonaniu w sposób nieodpowiedzialny została sprzedana. W poprzednich latach, poprzednich kadencjach działka, która jest bezpośrednio przy Sokole po prawej stronie, od ulicy Rozwadowskiej do ulicy Granicznej, została sprzedana. Jest to bardzo duża działka, również związana z sieciami, z możliwością komunikacyjną tego obiektu. Nie jest ona niestety we władaniu miasta. I to jest pewien problem, który też musimy rozstrzygnąć w roku 2018- mówi prezydent.

Sama przebudowa Sokoła pochłonie około 2,5 mln zł.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~to ja
@Jacek żeby wykupić trzeba mieć kase a ta roztrwoniona przez ostatnie trzy lata, więc najlepszym rozwiązaniem ja zawsze jest obarczenie wszystkim poprzednika.
Dodano: 13  Grudnia  2017  08:25:23
Działka jest na sprzedaż, prezydent cene zna. Nie rozumiem jego narzekania. Po prostu wykup został pominięty przy wycenie remontu
Dodano: 13  Grudnia  2017  07:47:52
CYTAT
- Nie będę ukrywał również, że mam problemy z działką, która w moim przekonaniu w sposób nieodpowiedzialny została sprzedana.


Bardzo odpowiedzialny Inwestor.
Dodano: 12  Grudnia  2017  17:25:01
@niemamkonta
Wtedy nie zarobi szwagier od produkcji kostki brukowej ani kuzyn od jej układania. Dlaczego zadajesz niewygodne pytania i hejtujesz? Przecież w mieście wreszcie coś się dzieje!
Dodano: 12  Grudnia  2017  14:38:15
~jaaa
Ten parkging przy biedronce mozna spokojnie powiekszyc. Jest tam trawnik który i tak w lecie jest wyschnietny, wiec jest on nie potrzebny a miejsc do parkowania w godzinach szczytu przy tej Biedrze jak na lekarstwo.
Dodano: 12  Grudnia  2017  11:06:48
A czy czasem za budynkiem sądu nie ma miejsc parkingowych? Gdzie parkowali swoje auta pracownicy dawnego sądu? Może wystarczy tylko przeorganizować podwórko i juz będa miejsca parkingowe?
Dodano: 12  Grudnia  2017  09:27:24
~mieszkaniec
Teren na którym znajduje się Biedronka jest dzierżawiony od radnego M..ja
Dodano: 11  Grudnia  2017  21:39:26
~rencic
"Kiedyś chodziło się pieszo" i dzisiaj też można.
Dodano: 11  Grudnia  2017  18:50:50
Gdyby w Stalowej Woli istniała komunikacja miejska, nikt nie martwiłby się o parkingi.
Dodano: 11  Grudnia  2017  16:56:39
Nie remontuja ,a juz dawno powinny byc zrobione podstawowe rzeczy przy Sokole.Parkingu tam nie potrzeba,jest ogromny parking przy Biedronce.Chociaz sa tacy co jada autem pod samo wejscie .
Dodano: 11  Grudnia  2017  16:49:06
@ewa
Bez znaczenia. Dopóki nie będzie organizacji społecznych chętnych do prowadzenia działalności w Sokole, nie ma sensu go remontować ani utrzymywać. Przypominam, że miasto już utrzymuje budynki po KUL, starą dyrekcję huty i jeszcze planuje zakup biurowca Mostostalu.

Ktokolwiek liczył, ile musimy zwiększyć dochody miasta, żeby domknąć budżet?
Dodano: 11  Grudnia  2017  15:10:50
~jan
... @~Ewa... ty masz prawo do chwalenia inni maja prawo do krytyki, tak ciężko ci to zrozumieć ???.... widocznie należysz do partii skoro nawet tu widzisz jakiś spisek.
Dodano: 11  Grudnia  2017  15:07:46
~Ewa
Rozwadowianka z legitymasją jakiej partii?
Czy płatny hejter znowu nadaje?
Dodano: 11  Grudnia  2017  13:40:14
~rozwadowianka
Dziękujemy za następny pustostan !!!! Zrobimy w nim kółko emerytów. Będzie się spotykało raz na miesiąc po 4-5 osób. I to wszystko za publiczne pieniądze. Dziękujemy !!!
Dodano: 11  Grudnia  2017  12:30:39
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe