Mężczyźni uchronieni przed wychłodzeniem
Opublikowano: 11  Grudnia  2017

Policjanci ze Stalowej Woli dwukrotnie interweniowali wobec osób narażonych na wychłodzenie. Dzięki przekazanym przez mieszkańców informacjom funkcjonariusze znaleźli te osoby. Dwaj mężczyźni byli pijani, noc spędzili w policyjnym areszcie.

Tuż po godz. 16.30 policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie, który miał leżeć na chodniku przy ulicy Partyzantów w Stalowej Woli w pobliżu przedszkola. Funkcjonariusze znaleźli leżącego na ziemi człowieka. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł wstać, trudno było nawiązać z nim kontakt. Funkcjonariusze ustalili, że to 47-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna został przewieziony do komendy. Badanie wykazło u niego 2,8 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Po godz. 17 policjanci interweniowali wobec mężczyzny leżącego na przystanku autobusowym przy ulicy Ofiar Katynia w Stalowej Woli. Mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu, miał problemy z utrzymaniem równowagi, trudno było mu wstać z ławki. Funkcjonariusze ustalili, że to 37-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyznę przewieziono do komendy, nie był on w stanie użyć alkomatu. 37-latek trafił do policyjnego aresztu, do wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

@ Bela @ Andy

Nie martwcie się.
Gdy wy skończycie na ławce, to dla was pomocy napewno nie będzie.
Nie warto wam pomóc, skoro tak piszecie o bezdomnych.

Dodano: 12  Grudnia  2017  14:44:48
ochlaptusy i menele uratowani przed wychłodzeniem - normalnych ludzi tam nie było proszę pisać precyzyjnie albo nazad do podstawówki !
Dodano: 11  Grudnia  2017  23:17:53
~Bela
"dobra zmiana " dba o #bezdomni+ Uczciwi obywatele, płacący podatki się nie liczą. Ten sort ma płacić więcej w sklepach.
Dodano: 11  Grudnia  2017  23:01:09
~Gengar
@Licht opowiadasz o swoich rodzinnych tradycjach?

I zapewne po tym wszystkim co wymieniłeś w sylwestra strzelacie wszyscy razem z haubicy czy innego panzerfausta.
Dodano: 11  Grudnia  2017  15:50:14

Idą Święta.

W tym wyjątkowym okresie, wielu Polaków tradycyjnie spotyka się na libacjach, by później leżeć na ławkach, przystankach, trawnikach lub torowiskach.
A potem Sylwester - tu już nie trzeba nic mówić... długie czekanie na izbie przyjęć szpitala, płukanie żołądka i te sprawy.

P.S. Pamiętajcie aby przed rodzinnym spotkaniem, schować wszystkie metalowe noże. Na stole powinny być wyłącznie plastikowe.

Dodano: 11  Grudnia  2017  14:41:18
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe