Tylko 6 dni był zasłużony
Opublikowano: 7  Grudnia  2017

Zaledwie po 6 dniach od decyzji radnych miejskich Waldemar Lekan został pozbawiony tytułu Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola…

1 grudnia 2017 roku, podczas sesji Rady Miasta, przegłosowano wniosek o nadanie tytułu trzem osobom. Wśród nich znalazł się Waldemar Lekan, człowiek związany z Aeroklubem Stalowowolskim od 1974 roku, działający na rzecz rozwoju lokalnego lotnictwa, instruktor skoczek spadochronowy zawodowy, pilot szybowcowy, samolotowy, instruktor pilot balonowy, szkoleniowiec i ceniony fachowiec, organizator wielu zawodów, człowiek wielokrotnie odznaczany za działalność na rzecz lotnictwa.

Tytułu pozbawiono go zaledwie po 6 dniach od jego nadania. Graweru nie zdążył nawet odebrać. Powodem było ujawnienie w Wojewódzkim Urzędzie Spraw Wewnętrznych w Tarnobrzegu informacji na temat teczki personalnej tajnego współpracownika o pseudonimie "Jantar" dot. Waldemara Lekana. Teczka znajduje się w Oddziałowym Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie i zawiera 48 stron (data początkowa dokumentu: 1982 rok, data końcowa: 1984).

W związku z tym radni na sesji 7 grudnia 2017 jednogłośnie zdecydowali o pozbawieniu Waldemara Lekana tytułu Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola…

- Kiedy zaistniały nowe fakty, wnioskodawcy (z klubu balonowego) po 3 dniach zgłosili się do nas z prośbą o odebranie tytułu Zasłużonego dla Miasta Stalowej Woli. W związku z nowymi faktami Kapituła przychyliła się do tego. My, jako Kapituła nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy taka osoba była, czy nie była tajnym współpracownikiem, my opieramy się na wniosku wnioskodawcy, gdzie przedstawiany jest dorobek danej osoby i jej zasługi dla miasta. Osoba składająca wniosek musiałaby sama zwrócić się o lustracje do IPN-u- mówi przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj.

Kapituła bazuje więc na wniosku, wysłuchując też opinii wnioskodawców, których zadaniem jest dokładne sprawdzenie osoby wytypowanej do nagrody. W tym przypadku takiego sprawdzenia nie dononano.

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~Widelec 59
Każdy komuch powinien być w ten sam sposób potraktowany!!!
Każdemu powinni się wziąć za dupę i o tym pisać! Nie ważne czy z PO czy z PiS czy innej partii. Komuch to komuch ... sprzedawczyk za pieniądze....niech się teraz pali ze wstydu .Teczki same się nie zrobiły!
Dodano: 12  Grudnia  2017  08:31:05
~Bocian
Ile stron może mieć teczka nieświadomego? 48?
Dodano: 12  Grudnia  2017  08:19:35
~Bronka
Janie dzialaczy opozycji zalatwiano poprzez donosyTW.W tym wypadku to koledzy (chyba wiedzą jak bylo) wnioskowali o odebranie wyroźnienia.O co ten placz?
Dodano: 12  Grudnia  2017  07:03:23
~jan
....pamiętam dobrze tamte czasy, działacza opozycji można było w prosty sposób załatwić, delikwent dostał wezwanie na kolegium d/s wykroczeń lub sądu pod zmyślonym zarzutem, winę też władza potrafiła ,,udowodnić" bo było akurat dwóch ,,świadków", dwóch ubeków, finał prosty, 30 dni aresztu albo kwartał, dyscyplinarka z pracy, ale wszyscy wiedzieli że to była podłość władzy komunistycznej, i ile byli warci owi świadkowie, i ich świadectwo.....
Dla obecnej władzy ,,świadectwo" zgromadzone przez te ubeckie kanalie w teczkach jest teraz ważniejsze od pisma świętego i dekalogu, użytek z tych teczek żaden, ot można kogoś oblać gównem, całe miasto usłyszy i zapamięta, pokrzywdzony nawet jeśli wygra w sądzie dostanie papier formatu A-4 i może go sobie przykleić do czoła i tak chodzić, ale nikogo to już nie będzie interesowało bo neobolszewicy ogłosili ze był TW i tak pozostanie.
Kogoś co jakiś czas trzeba zmieszać z gównem by ci przy korycie mogli czuć się nieusuwalni, i mieć spokojne żarcie przez następne lata, a dowodów w teczkach ,,prawych i sprawiedliwych" nigdy nie zobaczymy bo ich nie ma już od 1992, od daty kiedy to na całe pół roku wpadły w ręce Maciarewicza i jego kolesi.
Dodano: 12  Grudnia  2017  06:21:44
~kolia
Waldku odezwij się i powiedz, że ten tytuł i dawcę jego olewasz ciepłym moczem! Dadzą ci spokój!
Dodano: 11  Grudnia  2017  21:41:36
~teczki
@Prawda skad wiesz,ze nie masz teczki? ...dasz sobie uciąć obie główki?!
Dodano: 11  Grudnia  2017  16:30:23
~liko
Do "Prawda" ale przyznasz, że w księdze zasłużonych został zapisany, ze był "zasłużony" prze jeden tydzień. To jest też fakt historyczny. Dajmy już spokój z tą zabawą w "zasługi" bo to kupa śmiechu i tyle.
Dodano: 11  Grudnia  2017  10:25:37
~Prawda
Prawda jest taka, że TW Lekan powinien powiedzieć wnioskodawców prawdę, że są teczki itp. I nie powinien zgodzić się na zglaszanie jego kandydatury. A teraz wstyd dla niego i wnioskujących.
Dodano: 11  Grudnia  2017  07:21:47
~lotoli
A może zaczniemy trochę o roli w życiu publicznym byłych członków subkultury hippisów? Czy waszym zdaniem uczestnictwo w tamtym czasie zasługuje na chwałę czy też na potępienie? Wiemy co sobą wówczas prezentowali a jak oceniamy dzisiaj?
Dodano: 10  Grudnia  2017  15:18:46
~werbisci
Obywatele i obywatelki bądźcie ostrożni/e z przyjmowaniem jakichkolwiek zaszczytów od tej rady, od tego prezydenta. Dzisiaj wam wręczą a jutro zabiorą. Oszczędźcie sobie obciachu. Poczekajcie do czasu kiedy w mieście zapanuje normalność i kultura a to stanie się dokładnie za rok.
Dodano: 10  Grudnia  2017  11:22:47
~rocken
Do "Ricky63" Zgadzam się z tobą co do odpowiedzialności za to co kto robi/ł, ale zastosuj tą samą miarę np. do Piotrowicza. Czy twoim zdaniem ten facet nie powinien odejść w niebyt za to co robił w latach 80-tych?
Dodano: 10  Grudnia  2017  10:02:38
~odznaczony
Na pewno żaden inteligentny mieszkaniec miasta nie przyjmie już odznaczenia od obecnych władz ...
Dodano: 9  Grudnia  2017  18:23:41
~Rocky 63
I nadal jedna i ta sama osoba pod zmianą nick ów pisze komentarze odwracające uwagę od osoby Lekana.
Hmmm...osobo tymi komentarzami ze sprzedawczyka anioła nie zrobisz! Tacy to powinni odpowiedzieć za to co robili. Powinna być ujawniona teczka do wglądu dla każdego. Niech przynajmniej wstydem za to odpowie... I każdy kto takie świństwa robił....Tyle w temacie.
Dodano: 9  Grudnia  2017  17:21:05
~Kitek
Ludzie czy wiecie co robicie dotyczy RM zresztą wszyscy odznaczeni otrzymali medali w czasie Komuny trzeba mieć źdźbło rozumu.7
Dodano: 9  Grudnia  2017  17:01:07
~Kitek
Ludzie czy wiecie co robicie dotyczy RM zresztą wszyscy odznaczeni otrzymali medali w czasie Komuny trzeba mieć źdźbło rozumu.7
Dodano: 9  Grudnia  2017  17:01:05
~Kitek
Ludzie czy wiecie co robicie dotyczy RM zresztą wszyscy odznaczeni otrzymali medali w czasie Komuny trzeba mieć źdźbło rozumu.7
Dodano: 9  Grudnia  2017  17:01:04
~Kitek
Ludzie czy wiecie co robicie dotyczy RM zresztą wszyscy odznaczeni otrzymali medali w czasie Komuny trzeba mieć źdźbło rozumu.7
Dodano: 9  Grudnia  2017  17:01:00
~tak bylo
a tak naprawdę pan sobieraj nawet nienadawal się do mieszania farb w zakładzie pracy tam gdzie podobno ma etat do dnia dzisiejszego wstyd panie sobieraj
Dodano: 9  Grudnia  2017  15:30:47
~lukt
Przecież do radnych wpłynął wniosek o cofnięcie od wnioskodawców. Więc o co ta awantura? I faktycznie chyba niektóre wpisy jednak osoba pisała...
Dodano: 9  Grudnia  2017  11:22:33
~Rocky63
Widać wyraźnie , że pod tymi wszystkimi nickami broniącymi Lekana stoi jedna osoba ;D
To,że napiszesz 100 pozytywnych komentarzy oraz 100 oczerniających ludzi którzy wyjawnili prawdę nie zmieni , że jesteś komuchem i sprzedawałeś ludzi wyrządzając im niewiarygodną krzywdę....Jak to w obecnych czasach się mówi...karma powraca!
Dodano: 8  Grudnia  2017  21:19:04
~LIPA
A może by sprawdzić pozostałych ,którym to też przyznano takie Odznaczenie. Myślę o tych z lat 1990 jak i 2000 i innych.
Może też są czarne owieczki.
Dodano: 8  Grudnia  2017  19:10:12
~kris35
Niewiele jest takich osób na tej planecie co za darmochę poświęcili połowę czasu swojego życia dla rozwoju intelektualnego innych osób . Bez wątpienia Waldek taki jest . No ale . Jest pewne istotne ale. Dzisiejsza władza to w większości; darmozjady , pasożyty ,kumple pasożytów lub pociotki wymienionych. No cóż wyrazy pogardy dla miejskich radnych a właściwie należy ich określić miejskich ślepych.
Dodano: 8  Grudnia  2017  19:03:40
~Francis
Nie myli się ten co nic nie robi. Rada może tylko w ogolnie dostępnych źródłach sprawdzać. Zresztą skorygowała swój błąd. A regulamin do zmiany, skoro dopuszcza honorowanie TW i pewnie karanych też.
Dodano: 8  Grudnia  2017  17:05:52
~vox
Patrzcie, a Piotrowicz może. Panie Lekan, zapisz się Pan do PIS i będziesz Pan krystalicznie czysty. Sam Kaczyński podrze Pana teczkę. heh jaja normalnie.
Dodano: 8  Grudnia  2017  14:42:22
~Stach
Sprawdził źle ,nie sprawdził też źle.
Dodano: 8  Grudnia  2017  12:47:24
~rudy102
To już jest cyrk i kompromitacja Rady Miasta. Czas zakończyć podejmowanie głupich decyzji samorozwiązaniem tej rady!
Dodano: 8  Grudnia  2017  12:27:45
~Lil
Kapituła jest bezczelna! Wnioskodawca ma sprawdzić w IPN? Bo oni nie mogą. Mogą tak samo, jak każdy inny. Mało tego - jest to ich obowiązek. Wnioskodawca ma za nich wszystko sprawdzić, a oni jak owieczki durne wszystko łykają. Za co Wy tą kasę dostajecie? Za podnoszenie bezwiedne rączek? A jak koledze UB-ecy zgłoszą do Zasłużonego swojego kolegę, to też zagłosujecie za, bo wnioskodawca ma sprawdzić? Jaja to są jakieś! Wyście dali ciała, bo to Wy reprezentujecie miasto, to nie zwalajcie na wnioskodawców. Wy dostajecie pieniądze za "radnowanie", bo stwierdziliście, że się na tym znacie. A tu proszę = wnioskodawcy mają się znać. Zwykli ludzie. Może od razu niech Zasłużonego za was wybiorą? I pensję też za was wezmą. Żenada - dać ciała i jeszcze na kogoś innego zwalać. Może następnym razem profesjonalnie to zrobicie, a nie na łapu capu, byle szybko.
Dodano: 8  Grudnia  2017  10:04:34
~allo
Według niektórych co piszą to może być kanalia donosiciel ale zasłużony I ok
Dodano: 8  Grudnia  2017  10:03:48
~kop
ta cala rada z tym jej przewodniczącym to jakas porazka jak im mowia podnieś reke podnosza zero myslenia logicznego podajcie się sami wszyscy do dymisji bo tylko blazenade robicie tymi swoimi czynami !!!!!!!!
Dodano: 8  Grudnia  2017  09:17:21
~drukarz
Waldek dymaj tą całą kapitułę cokolwiek ona znaczy! Poziom przewodniczącego i pozostałej jego drużyny na miarę ich intelektu. To co zaprezentowali to karykatura a nie samorząd. No ale gdzie i kiedy mieli się tego nauczyć skoro nie chce im się przepisow czytać ze zrozumieniem. Zapisaliście się haniebną czcionką w historii miasta. Takiej rady jeszcze nie było.
Dodano: 8  Grudnia  2017  08:59:45
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe