Park Linowy w Stalowej Woli?
Opublikowano: 7  Grudnia  2017

Prezydent poddał pod głosowanie kolejny swój pomysł. Chodzi o park linowy, który miałby powstać w parku miejskim. Głosowanie głosowaniem, a decyzja zdaje się już zapadła…

Park linowy z wewnętrznymi labiryntami i przeszkodami oraz wieżami widokowymi pośród drzew naszego parku miejskiego miałby być dedykowany osobom w niemal każdym wieku. Aktywnie spędzić czas mogłyby tam rodziny z dziećmi. Park byłby tak skonstruowany, że nie wymagałby zabezpieczeń i asekuracji. Miałby uzupełniać projekt wodnego placu zabaw, który znajdzie się „po sąsiedzku”.

Lucjusz Nadbereżny na swoim Facebooku ogłosił w tej sprawie referendum. Wszyscy ci, którzy są za zrealizowaniem tego pomysłu, powinni polubić post i go udostępnić.

- Projekt pięknie wpisuje się w krajobraz naszego parku, tworząc nowoczesne i bezpieczne miejsce dla wszystkich pokoleń. Wszystkie wiszące pomosty, pomiędzy wieżami oraz drzewami są odpowiednio zabezpieczone, umożliwiając swobodny spacer oraz bezpieczne pokonywanie przeszkód. Wewnętrzne labirynty umożliwiają świetną zabawę, połączoną z wysiłkiem fizycznym i ćwiczeniami z koordynacji ruchowej. Park będzie posiadał dwa piętra, będąc jeszcze bardziej atrakcyjnym dla różnych grup wiekowych. Świetnym elementem będzie wielka spiralna zjeżdżalnia, umożliwiająca zjazd z najwyższego piętra na sam dół. Projekt zakłada wybudowanie wież widokowych, które poprzez specjalne podjazdy, umożliwią podziwianie krajobrazów dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami dziecięcymi. Podczas spotkań z Mieszkańcami, wielokrotnie zgłaszany był pomysł budowy parku linowego w naszym mieście. Odpowiadając na te potrzeby, rozpoczęliśmy poszukiwania takiego rozwiązania, które sprawi, że będziemy mieli niepowtarzalny i wyróżniający się park linowy. To będzie jedyne takie miejsce w Polsce! Aby samemu przekonać się, czy jest to bezpieczne oraz atrakcyjne rozwiązanie, pojechałem do Czech, gdzie najbliżej znajduje się podobna instalacja, by osobiście ją ocenić i sprawdzić jej funkcjonalność- pisze Lucjusz Nadbereżny.

Miasto przystąpiło już do prac projektowych. Efekty widoczne są na grafikach. Park linowy powstałby miejscu alejki prowadzącej od ul. Mickiewicza do szkoły muzycznej.

Jak deklaruje prezydent, jeśli mieszkańcy Stalowej Woli wyrażą swoją aprobatę, to z tej atrakcji będzie można korzystać już w sierpniu przyszłego roku. Podobnie jak w przypadku parku wodnego miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie na realizację tej inwestycji. Jak widać głosowanie, głosowaniem, a pomysł zdaje się być już przekazany do realizacji, głosowanie nic tu nie zmieni. Gmina zainwestowała już w projekt nie po to, by odstąpić od pomysłu. Ile będzie nas to kosztować (nawet z sowitym dofinansowaniem), jeszcze nie wiadomo. Małpi gaj w parku miejskim na pewno przypadnie do gustu dzieciakom i przyciągnie tłumy. Dlaczego miałby się więc nie spodobać?

ObrazekObrazek 


Komentarze
« 1 2 3 »

Strona: 2/3 Wyświetlaj po:

~pro sciema
Niedługo aborygen poleci do Manchesteru lub Dubaju żeby zobaczyć jak wygląda sztuczny stok narciarski.Wróci i powie że jak mnie wybierzecie to w 2019 będziecie mieć taki stok na błoniach
Dodano: 7  Grudnia  2017  23:19:46
mix
Osobiscie wolałbym nowych inwestorow , którzy ratowali by finanse miasta, ewentualnie gromadzili kase na inwestycje i takie tam parki linowe.
Dodano: 7  Grudnia  2017  21:38:16
~pilot
A ponadto nade wszystko
wybuduję Wam lotnisko .
Dodano: 7  Grudnia  2017  21:08:50
~Emeryt
Miasto się starzeje, niedługo zostaną tu emeryci i renciści, hospicjum jest potrzebne, dom opieki całodobowej a nie jakieś fanaberie. Jebnij się Pan w ten pusty łeb.
Dodano: 7  Grudnia  2017  20:05:56
~1245
panie prezydencie daj ludzia prace stwórz miejsca pracy i wej się wreszcie za porządna prace nad inwestycjami a nie tylko igrzyska i lans!!!!!
Dodano: 7  Grudnia  2017  19:40:07
~sg18
@mondry takiego czegoś nie ma w janowie lubelskim bo to ma być park linowy bez zabezpieczeń tz. z zabezpieczeniami ale nie takimi jak w janowie lubelskim że trzeba się przypinać i wogóle
Dodano: 7  Grudnia  2017  19:29:51
~lato
Przez ową ofertę należy rozumieć, ze park podworski w Charzewicach został zrewitalizowany dlatego można zaczynać nowe zadanie? Skoro tak i zostaje jeszcze kasy w budżecie z przychodów wlasnych to czemu nie? Jeżeli to mają być kredyty to zdecydowanie NIE! Może ktoś zliczył ile tych inwestycji zostało zapoczątkowanych w ostatnim czasie i o zgrozo wszystkie podobnież są miastu potrzebne! Nie można w ten sposób żyć tylko z kredytu. Czy to takie trudne do zrozumienia?
Dodano: 7  Grudnia  2017  18:13:16
~Tubylec StW
Czy jesteście mieszkańcy Stalowej Woli za odwodnieniem KEN/Bojanowska czy za parkiem linowym?
Proszę o przemyślane wypowiedzi.
Dodano: 7  Grudnia  2017  17:52:33
Dlaczego Aborygen i świta nie zajmą się pożytecznymi tematami dla miasta: wykup działek od LP pod inwestycje, zbrojenie działek, drogi dojazdowe do nich, monitoring miasta itd. Dlaczego nasze pieniądze wydawane są na głupoty?
Dodano: 7  Grudnia  2017  17:46:48
~emeryt
Miasto się starzeje bo młodzi w poszukiwaniu pracy wyjeżdżają lub zostają w większych miastach.
Więc pomysły typu Park linowy - w sam raz dla teraźniejszych i przyszłych emerytów ...
Dodano: 7  Grudnia  2017  17:05:01
Zaczyna 40 budów i ciekawe ile ich skończy.... to nie ma sensu , za dużo wszystkiego !!
Dodano: 7  Grudnia  2017  17:04:34
~Kandahar
FOCZKI*
Dodano: 7  Grudnia  2017  16:31:58
~Kandahar
FOCZKI*
Dodano: 7  Grudnia  2017  16:31:52
~Kandahar
ŚWIETNY POMYSŁ!
Mam nadzieję, że budowa dojdzie do skutku, bo jest to naszemu miastu potrzebne. Gdy następne pokolenia zobaczą w jakim stanie jest budżet miasta, a co za tym idzie, skala zadłużenia, chętnie skorzystają z atrakcji jaka jest Park Samobójców. Przy okazji powstanie kilka nowych miejsc pracy, bo zdejmowanie wisielca w pojedynkę to nie lada wyczyn. Wyrażam aprobatę.

Mogliby jeszcze przedstawić projekt fokarium- lubię fajne otoczki.
Dodano: 7  Grudnia  2017  16:31:07
~dolito
Czy dowiemy się ile kosztuje nas przyjemność jazdy rowerami miejskimi przez cały letni sezon? Oraz, czy to jest prawdą, że firma rowerowa należy do rodziny jednego z prominentnych działaczy centrali pisowskiej?
Dodano: 7  Grudnia  2017  16:21:35
~matia
Moim zdaniem to Nadbereżny zawarł pakt z ZUS-em by taki park wybudować. Im więcej spadnie emerytów z lin tym lepiej dla firmy emeryckiej. Czekamy na ścieżkę do... Nieba!
Dodano: 7  Grudnia  2017  16:14:35
~gobi
Znowu pomysł na obejście pomocy chcącym wybudować sobie domek na terenie miasta. Człowieku zwolnij z tymi pomysłami bo to kosztuje nie tylko wykonawstwo ale przede wszystkim utrzymanie. Dlaczego od trzech lat nikt w tym mieście nie położył metra bieżącego sieci wodociągowej, gazowej, kanalizacyjnej czy tez linii energetycznej na terenach pod budownictwo indywidualne? Dlaczego młodzi inwestorzy w Stalowej Woli zmuszani są przez urzędników mzk do karkołomnych sztuczek z uzyskaniem dostępu do sieci miejskiej wodociągowej? Dlaczego na ul. Brandwickiej nie ma kanalizacji sanitarnej? Dlaczego na ul. Nowowiejskiego nie ma sieci wodociągowej, gazowej, linii energetycznej? Potrzebny nam park linowy jak pryszcz na wardze. Dokąd ten niszczyciel - upiększyciel będzie szarżował w tym mieście?
Dodano: 7  Grudnia  2017  16:03:34
Nasze miasto nalezy do emerytow,wiec maja oni skakac jak małpy ?Chyba ze chodzi o osmieszenie emeytow,dzieciak przejdzie,a emeryt spadnie.
Dodano: 7  Grudnia  2017  15:38:19
~zorg
Jasne niech robi, ale ze swoich pieniędzy, z własnej kieszonki, bo nie swoje wydaje się łatwo. Już miał wystarczająco dużo "mądrych" pomysłów, jak durnowate rowery, remont basenu odkrytego w lecie, a krytego w zimie. Szykują się zresztą kolejne. Wycieczka do Czech za publiczne pieniądze, żeby sobie na park linowy popatrzeć !!!? Ludzie ogarnijcie się kogo zrobiliście w mieście prezydentem. Instalacja linoparku będzie świetna, bardzo potrzebna zwłaszcza 70-80 latkom, bo już niedługo tylko w takim wieku będą mieszkańcy Stalowej Woli. Kondycje będą mogli podreperować i się trochę powyginać. Szkoda gadać ...
Dodano: 7  Grudnia  2017  15:30:18
~vox
Zarówno PIS jak Lucjusz myślą, że mogą nas kupić tak jak kiedyś amerykanie kupowali Indian, za garstkę paciorków albo za butelkę wódki. Na szczęście mogą kupić ze 20% społeczeństwa. Jak reszta się ruszy to będzie pogrom. Oby się ruszyła umiech !!!! bo jak nie to będzie g***o po czubek głowy.
Dodano: 7  Grudnia  2017  15:19:33
~Gengar
CYTAT
. Dlaczego prezydent nie robi nic w celu pozyskania inwestorów gwarantujących prace i godziwą za nią płace


Prezydent to prywaciarza może conajwyzej cmoknąć w pompke... Co ma pójść do prezesa jakiejś prywatnej firmy i powiedzieć "panie płać pan więcej..."? Czy może ma zanieść za Ciebie CV i pójść na rozmowe kwalifikacyjną?

Prawda jest taka, że pracy nie brakuje, ale kwestia wynagrodzenia jest tutaj problemem...

U nas jest tzw. zmowa pracodawców... zauwazcie, ze praktycznie wszedzie sa takie same zarobki... z minimalnymi roznicami.
Dodano: 7  Grudnia  2017  15:16:24
Bo Nadbereżny pyta mieszkańców, czy chcą. Większość na tak zadane pytanie odpowie twierdząco, wychodząc z założenia posiadania przez miasto środków finansowych.

Gdyby zgodnie z prawdą zapytano, czy mieszkańcy chcą parku wybudowanego na kredyt, odpowiedzi byłyby zgoła inne. Tak właśnie manipulują opinią publiczną - chwalą się drobiazgami, a poważne problemy zamiatane są pod dywan
Dodano: 7  Grudnia  2017  14:34:21
~to ja
CYTAT (Nadbereżny)
To będzie jedyne takie miejsce w Polsce!

Kręciąkowi z mopem na głowie całkiem się pokręciło i wychodzi,że Polska w jego mniemaniu to Stalowa Wola i niedalekie okolice.Najbliższy park linowy jest w Krzeszowie około trzydziesty kilometrów od miasta.
CYTAT (Nadbereżny)
Aby samemu przekonać się, czy jest to bezpieczne oraz atrakcyjne rozwiązanie, pojechałem do Czech,

To kręciołek nawet jest ekspertem od parków linowych i musiał osobiście sprawdzić atrakcyjność i chyba się nie mylę wycieczkę sponsorowali podatnicy.
@lina masz rację firmy czy firma projektowa bardzo dużo zarobi dzięki nadbereżnemu a czy dojdzie do inwestycji to inna sprawa.Nadbereżny powinien zapłacić z własnej kieszeni za projekty,które nie będą realizowane.Kampania wyborcza ruszyła całą parą.
Dodano: 7  Grudnia  2017  14:03:19
~Marek
Czy ktoś ma pomysł aby przerwać to pasmo decyzji rujnujących budżet miasta. Płac zabaw w parku miejskim, ogródku Jordanowskim, park24 za kinem Ballada, płace zabaw na oś. Centralnym obok Spni Mieszkaniowej, na Błoniach, kilkanaście placów zabaw w osiedlach mieszkaniowych. Czy dokonano analizy ile jest dzieci w wieku przedszkolnym. Ile dzieci skorzysta z tego dobrodziejstwa, czy nie są to pieniądze wyrzucone w błoto. Ile rodziców poprowadzi swoje pociechy na place zabaw? Z jednej strony mówimy o starzeniu społeczeństwa, z drugiej budujemy place zabaw. Jeszcze trochę to te place zabaw będà jak skansen, będą atrakcją turystyczną do zwiedzania. Dlaczego prezydent nie robi nic w celu pozyskania inwestorów gwarantujących prace i godziwą za nią płace, dlaczego nie interesuje się brakiem terenów pod budownictwo wielo i jednorodzinne. Przecież miasto już nie ma takich terenów. Inwestycje w infrastrukturę drogową owszem są potrzebne do skomunikowania specjalnej strefy z drogą wojewódzką i wyprowadzeniem ciężkiego ruchu poza miasto. Najgorsze jest jednak to, że rada miasta zamiast podjąć zdecydowane działania ograniczające idiotyczne wydatki przyklaskuje dziecięcym decyzją prezydenta. Wszyscy odejdą a zadłużenie będziemy spłacać my i nasze dzieci. Mieszkańcy Stalowej Woli obudzicie się aby nie było za późno.
Dodano: 7  Grudnia  2017  13:59:05
~wspólnota
Wspaniale i dodatkową atrakcją będzie grad gówien ptasich, których tam zawsze dostatek. Pomysł tak samo idiotyczny jak na błoniach.

Już szykuję informację w roli "sygnalisty" do struktur europejskich, że się przy magistracie ściąga flagi EU ale po środki rękę wyciąga.
Dodano: 7  Grudnia  2017  13:56:17
Super, wreszcie samobójcy ( których u nas ostatnio dostatek ) będą mieli się gdzie wieszać .
Dodano: 7  Grudnia  2017  13:18:06
~Jej
mama, a jak było przez 8lat Peło, to co do gastrolog szłaś z miejsca?. Polska służba zdrowia od dawna leży i kwiczy od lat.
Dodano: 7  Grudnia  2017  12:49:12
~lina
Najwięcej zarobią na Stalowej Woli firmy robiące projekty dla tych "inwestycji". Trzeba by może sprawdzić, czy to jest jedna i ta sama firma zawsze ...?
Dodano: 7  Grudnia  2017  12:46:40
~Linoskoczek
W Rzeszowie są również parki linowe, troszkę dalej niż do Janowa Lubelskiego ale bliżej niż do Czech.
Dodano: 7  Grudnia  2017  12:34:22
~mama
Dobrze Jasio pisze. Na szpital 50k a kolejki do specjalistów 10 miesięcy (gastrolog np.) ale na park linowy mamy.
Dodano: 7  Grudnia  2017  12:29:27
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe