Park Linowy w Stalowej Woli?
Opublikowano: 7  Grudnia  2017

Prezydent poddał pod głosowanie kolejny swój pomysł. Chodzi o park linowy, który miałby powstać w parku miejskim. Głosowanie głosowaniem, a decyzja zdaje się już zapadła…

Park linowy z wewnętrznymi labiryntami i przeszkodami oraz wieżami widokowymi pośród drzew naszego parku miejskiego miałby być dedykowany osobom w niemal każdym wieku. Aktywnie spędzić czas mogłyby tam rodziny z dziećmi. Park byłby tak skonstruowany, że nie wymagałby zabezpieczeń i asekuracji. Miałby uzupełniać projekt wodnego placu zabaw, który znajdzie się „po sąsiedzku”.

Lucjusz Nadbereżny na swoim Facebooku ogłosił w tej sprawie referendum. Wszyscy ci, którzy są za zrealizowaniem tego pomysłu, powinni polubić post i go udostępnić.

- Projekt pięknie wpisuje się w krajobraz naszego parku, tworząc nowoczesne i bezpieczne miejsce dla wszystkich pokoleń. Wszystkie wiszące pomosty, pomiędzy wieżami oraz drzewami są odpowiednio zabezpieczone, umożliwiając swobodny spacer oraz bezpieczne pokonywanie przeszkód. Wewnętrzne labirynty umożliwiają świetną zabawę, połączoną z wysiłkiem fizycznym i ćwiczeniami z koordynacji ruchowej. Park będzie posiadał dwa piętra, będąc jeszcze bardziej atrakcyjnym dla różnych grup wiekowych. Świetnym elementem będzie wielka spiralna zjeżdżalnia, umożliwiająca zjazd z najwyższego piętra na sam dół. Projekt zakłada wybudowanie wież widokowych, które poprzez specjalne podjazdy, umożliwią podziwianie krajobrazów dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami dziecięcymi. Podczas spotkań z Mieszkańcami, wielokrotnie zgłaszany był pomysł budowy parku linowego w naszym mieście. Odpowiadając na te potrzeby, rozpoczęliśmy poszukiwania takiego rozwiązania, które sprawi, że będziemy mieli niepowtarzalny i wyróżniający się park linowy. To będzie jedyne takie miejsce w Polsce! Aby samemu przekonać się, czy jest to bezpieczne oraz atrakcyjne rozwiązanie, pojechałem do Czech, gdzie najbliżej znajduje się podobna instalacja, by osobiście ją ocenić i sprawdzić jej funkcjonalność- pisze Lucjusz Nadbereżny.

Miasto przystąpiło już do prac projektowych. Efekty widoczne są na grafikach. Park linowy powstałby miejscu alejki prowadzącej od ul. Mickiewicza do szkoły muzycznej.

Jak deklaruje prezydent, jeśli mieszkańcy Stalowej Woli wyrażą swoją aprobatę, to z tej atrakcji będzie można korzystać już w sierpniu przyszłego roku. Podobnie jak w przypadku parku wodnego miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie na realizację tej inwestycji. Jak widać głosowanie, głosowaniem, a pomysł zdaje się być już przekazany do realizacji, głosowanie nic tu nie zmieni. Gmina zainwestowała już w projekt nie po to, by odstąpić od pomysłu. Ile będzie nas to kosztować (nawet z sowitym dofinansowaniem), jeszcze nie wiadomo. Małpi gaj w parku miejskim na pewno przypadnie do gustu dzieciakom i przyciągnie tłumy. Dlaczego miałby się więc nie spodobać?

ObrazekObrazek 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~Gizmo
I fajnie że takie coś powstanie. Małe gimnazjalne kurewki, będą miały kolejne miejsce do przesiadywania po nocach, jak się nawciągają amfy i napiją alko, będą udawać małpy, robić lody wisząc głową w dół i dawać dupy, na tych schodach. Tak jak to robią teraz, na placu zabaw w parku wieczorami.
Dodano: 10  Grudnia  2017  15:21:40
~Azzumi
Niepotrzebne bzdety, tam powinno powstać centrum badan nad mgła smoleńska, centralny plac dla podkarpackich miesiecznic oraz aleja chwały plłezydenckich inwestycji. Wtedy będzie można wyciąć wszystkie drzewa żeby się jakiś Kórnik nie przypalental.
Dodano: 10  Grudnia  2017  14:49:44
~fix
a może kosmodrom ??????? żeby pisiorow w kosmos wystrzelić!!!!!!!1
Dodano: 10  Grudnia  2017  10:13:05
~Greg
Ludzie . Czy Wy jestescie normalni? Konwersujemy poprzez komentarze. A tu nagle jedna malpa pisze cos zeby dopiec, druga malpa czeka na blad w pisowni ,a trzeci orangutan klaszcze.....
To jest nawet nie glupie, a idiotyczne ze mamy taki podzial.
Na kretynow i normalnych
Dodano: 9  Grudnia  2017  22:26:20
~@Greg
A ja bym chciał jezioro abym nie musiał tracić czasu i pieniędzy na dojazd z dziećmi nad Solinę
Dodano: 9  Grudnia  2017  14:22:40
~Emeryt
Do Greg ~
A ja poproszę najnowocześniejszą klinikę abym nie musiała dojeżdżać kilkaset kilometrów na badania i leczenie.
Dodano: 9  Grudnia  2017  13:14:57
@dolito
Rowery miejskie kosztują pół miliona rocznie. W tym sezonie wypożyczeń było ok. 25 tys. Daje nam to koszt 20 zł za JEDNO wypożyczenie.

Zamiast tego wątpliwego "sukcesu", miasto mogło kupić 1000 rowerów - bo za 5 stów można dostać niezły rower w detalu - i jeszcze zarabiać na ich wypożyczaniu, albo w najgorszym wypadku zapewnić samofinansowanie. Gdyby ktoś pomyślał, to podobny system moglibyśmy mieć jeszcze taniej, bo zakup 1000 jednośladów jednorazowo daje konkretny rabat za zakup hurtowy. Ale to nie wszystko. Jeszcze taniej byłoby w sytuacji, gdy miasto kupuje części hurtowo, a rowery składane są na miejscu przez bezrobotnych, np. 50-letnie kobiety mające najwięcej problemów ze znalezieniem zatrudnienia w przemysłowym mieście.

Tymczasem obecny system jest korzystny wyłącznie dla operatora, bo za możliwość wypożyczenia kilkudziesięciu rowerów zgrania pół dużej bańki rocznie.

Ale takie są skutki rządów populistycznych, które chwalą się wydawaniem pieniędzy podatników na zakupy dekoracji, śmietniki w kwiaty, kawałki chodnika czy parking pod blokiem. Takie władze miasta nie zastanawiają się nad kosztami, bo zależy im na zrobieniem CZEGOKOLWIEK na każdym osiedlu - żeby każdy zauważył, że coś się robi. Stąd wysyp komentarzy w stylu: wreszcie w mieście coś się dzieje, wreszcie władza myśli o mieszkańcach. Tymczasem mieszkańcy są potrzebni tylko do głosowania i spłacania kredytów. Jak to Urban powiedział: władza się sama wyżywi.
Dodano: 9  Grudnia  2017  11:51:07
@piket
Z porównywaniem do Mielca byłbym ostrożny. Ostatnia kadencja pokazała, że te miasto nie potrafi samo rozwijać przemysłu, a jego sukces wynika z inwestycji przez samą strefę ekonomiczną. W Stalowej Woli niemal cały ten ciężar wzięło na siebie miasto. Popatrz na Tarnobrzeg, który ma "swoją" TSSE - tam strefa nie zrobiła niczego, chociaż miasto jest jej siedzibą. W Stalowej Woli też mamy TSSE, ale Rzegocki, Szlęzak i po części Nadbereżny nie czekają z założonymi rękami. Miasto wykłada miliony, ale osiąga niewiele mniejsze zyski.

Tymczasem Mielec dopiero buduje najdroższe projekty, które w Stalowej Woli istnieją od kilku lat: nowa biblioteka miejska, inkubator przedsiębiorczości czy hala sportowa. Przy czym ostatnia może całkowicie pogrążyć Mielec, bo kosztorys przekracza 100 mln zł, a dofinansowanie z ministerstwa to raptem 15 mln.

Nowa Sól jest dobrym przykładem. Ż miasta upadłego, z 42% bezrobociem, po kilkunastu latach mądrego zarządzania, stał się lokalnym tygrysem. Obecnie budują sobie basen, bo w ciągu roku przybyło 7 dużych inwestorów. Tymczasem pobliskie miasto wojewódzkie z zazdrością patrzy na Nową Sól.

Dodałbym do listy Krosno (prywatna(!) strefa przemysłowa w Szczepańcowej i plany zabudowy byłego lotniska w Krościenku) dolnośląski Jawor, gdzie utworzono kilkusethektarową strefę przemysłową. Po dwóch latach (!) od pomysłu gigantyczną fabrykę silników buduje tam Daimler.
Dodano: 9  Grudnia  2017  09:37:29
Dzieci bardzo lubią parki linowe, ale takie wysokie III stopień, wśród koron drzew.
Dodano: 9  Grudnia  2017  08:52:06
~Greg
Dzienkuje rze mnie poprawiłeź, miałem wyłonczony słownik i stont te błendy.
Pżepraszam
Dodano: 8  Grudnia  2017  23:39:14
~jam
Tak oczywiście w każdym wieku, bo Stalowa to miasto staruszków. Już widzę takiego na linie, jak się buja.Nastolatkowie uciekają, bo dla nich nic tu nie ma. Szkoda pieniędzy na ciągłe dziecięce place zabaw, rzeczki, wodne parki. Od tego dzieci nie przybędzie, tylko długów miasta. Trochę na kulturę i dostęp do niej wypadałoby wydać, a tu znowu szykuje się projekt przy MDK pt. ma być ładnie i drogo, a gdzie funkcjonalność, bez parkingu : do kina, na koncert, na lodowisko, zajęcia taneczne,malarskie, UTW. To dla kogo ma być ładnie i cicho, bez ruchu ulicznego, dla okolicznych mieszkańców ? Najlepiej zamknąć MDK, drzewa w parku wyciąć i pustynia nie tylko kulturalna gotowa.
Dodano: 8  Grudnia  2017  23:24:22
~@Greg
@Greg pisze i mówi się nie rozumiem chyba że piszesz w trzeciej osobie
Dodano: 8  Grudnia  2017  15:57:51
~Greg
Nie rozumie sarkazmu co niektorych dot. pomyslu z parkiem.
Sam jezdzilem z dziecmi do Janowa Lubelskiego, albo Krzeszowa zeby mialy jakas frajde, a teraz to samo moze by w miescie.
Dodano: 8  Grudnia  2017  12:16:01
~skoczek
A moze na skarpie przy poniatowskiego 12 zrobic skocznie narciarską ?
Zawsze mozna ubiegac sie o organizację pucharu świata
Panie Nadberezny zastanów sie Pan . Pan jest taki mądry , weż pan to pod uwage
Dodano: 8  Grudnia  2017  12:00:22
~wuwu
Poproszę stok narciarski. Chłodzony, żeby można jak na lodowcu jeździć na nartach nawet w maju.
Dodano: 8  Grudnia  2017  11:40:03
super!
Dodano: 8  Grudnia  2017  11:05:27
~jasio
zasrancy jedne
Dodano: 8  Grudnia  2017  10:41:38
~jasio
popieram pomysl oj popieram a teraz niech ocenzuruje to ktoś i usunie ten wpis tak jak usunol ten wpis gdzie napisałem prawde
Dodano: 8  Grudnia  2017  10:36:49
~prezio
Propozycja jak najbardziej trafiona.Podejrzewam,że trudno będzie się dopchać na ten park,aby sobie pohasać.Oczekujemy na realizację.
Malkontentów olewać.Im nic nie pasuje.
Dodano: 8  Grudnia  2017  09:37:25
~Greg
Czyli nie robic nic!
Dodano: 8  Grudnia  2017  08:57:28
Ile przy takim koszmarku wytną drzew i czy to ma być wybieg dla wiewiórek??? Ile będzie kosztować i czy jakikolwiek bank da wam na to pożyczkę? Kto, kiedy i za co to spłaci? Może lepiej od razu budować kosmodrom, to takie rozwojowe umiech
Dodano: 8  Grudnia  2017  08:31:14
~Greg.jamajka - Mamy kupę długu jako miasto, zabawy w podchody rady miejskiej z Lucjuszem na czele, niszczenie wszystkiego co żywe by przypodobać się części elektoratu tej kochającej beton, smród spalin i uroczystości sakralne. Porównywanie z innymi miejscowościami jest tak samo śmieszne jak i rządy rady miasta. Dlaczego porównujesz z Tarnobrzegiem a nie Kuala Lumpur umiech umiech
Dodano: 8  Grudnia  2017  08:24:40
piket - Trafna ocena.
Dodano: 8  Grudnia  2017  08:10:28
~KUBICA
A JA BYM CHCIAŁ TOR FORMUŁY I W STALOWEJ WOLI,BYLIBYŚMY ZNANI NA CAŁY SWIAT.
Dodano: 8  Grudnia  2017  07:31:30
a czemu porównujesz nas do tbg? porównaj do Mielca, nowej soli. miasta podobnej wielkości z ta różnica, ze one się rozwijają. a czemu? bo maja dojrzałych, gospodarnych prezydentów a nie dzieciaka, który nigdy nie pracował bo partyjka się o niego troszczyła. zamiast rozwoju jest zabawa w piaskownicy.
Dodano: 8  Grudnia  2017  06:10:29
~Greg.jamajka
Do ludzi ktorzy narzekaja.
Czy nie rozumiecie ze w takiej pipidowietylko takie rzeczy mozna robic? Lucjusz kombinuje jak moze zeby cos zrobic.
Pan Andrzej chcial zrobic to wszyztko inaczej , z mysla o przyszlosci, ktorej tu niestety nie ma. Stad PR , KUL , Biblioteka itp itd.
Uwazam ze Lucjusz chce wycisnac jk najwiecej sie da z racji tego,ze mamy taki uklad wladzy. I chwala mu za to.
Mieszkamy gdzie mieszkamy, cieszmy sie z tego co mamy , a mamy duzo.
Porownujac nasz grajdol z Tbg chociazby....
Dodano: 8  Grudnia  2017  00:53:11
Co powstało?Drzewa znikły na skarpie,na błoniach ,ulica Lipowa,sosny obok MC Donald.Teraz jest pustka i nic nie powstanie.
Dodano: 7  Grudnia  2017  23:56:24
~Kandahar
Odnoszę wrażenie, że to pokwikiwanie, jest jedynie opinią. Po sposobie wypowiedzi widać, że wypowiadają się zupełnie różne osoby, natomiast nick: ~----, Marcin.E są bardziej schematyczne i zawsze pod burzą w komentarzach widzę odbijanie piłeczki. zejdzcie na ziemię, bo ciągle nonsensowne inwestycje to karma dla głupich, a proba modernizacji/rozwoju miasta. Faktycznie, takie koryto, że zmieniły sie jedynie swinie na bardziej pazerne.
Dodano: 7  Grudnia  2017  23:54:09
~Marcin E.
Oderwanym od koryta to się w głowie nie mieści ile już w mieście powstało oraz powstanie.
To stąd ten kwik...
Dodano: 7  Grudnia  2017  23:32:36
~------
Plują, kwiczą i szczekają... No i nicki zmieniają. A na ostatnie nabożeństwo pod sądem przyszło 33 osoby.
Dodano: 7  Grudnia  2017  23:29:06
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe