Get Adobe Flash player

Rewitalizacja podwórka na Dmowskiego
Opublikowano: 5  Grudnia  2017

Kilku tygodni temu rozpoczęła się rewitalizacja podwórka międzyblokowego na ul. Dmowskiego. Pierwszy etap tego zadania będzie kosztował około 800 tys. zł...

Duże podwórko na ul. Dmowskiego skupia 8 bloków. Jest to duży teren, który wymaga interwencji. Brakuje tam miejsc parkingowych. Zmotoryzowani mieszkańcy radzą sobie z tym problemem w różny sposób. W centralnej części podwórka mieści się teren trawiasty, przez który wiodą stare, dziurawe ścieżki asfaltowe. Problemem była też stojąca na dróżkach woda zbierająca się po deszczach.

Projekt rewitalizacji tego terenu został w taki sposób zaprojektowany, aby odpowiadał potrzebom mieszających tam osób. Był on konsultowany z mieszkańcami ul. Dmowskiego.

- W ramach pierwszego etapu, który jest realizowany w tym roku jest wykonywana droga i miejsca parkingowe, natomiast w przyszłości zostanie zagospodarowanie tej zieleni. Mieszkańcy wnioskują także o plac zabaw i siłownię terenową- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W sumie powstanie 36 miejsc parkingowych, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. W pierwszej kolejności jednak prowadzone są prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

@dmowski
Kolejny ignorant. Powiedz mi, jak to jest. Przeciętny mieszkaniec Stalowej Woli znał dramatyczną sytuację miasta sprzed kilkunastu lat. Zakład zatrudniający ponad 20 tys. pracowników praktycznie przestał istnieć. Jęczenie o nieremontowaniu jakiegoś podwórka w momencie braku zatrudnienia dla kilkunastu tysięcy bezrobotnych jest śmieszne. Od razu widać, że nic wspólnego z tym podwórkiem nie masz.
Dodano: 26  Stycznia  2018  17:27:30
~krys
Mam nadzieję że w ramach tej rewitalizacji nikt nie wymyśli i zrealizuje śmietniki podziemne. Postawienie kosztownych śmietników podziemnych na terenie rekreacyjnym to jakieś nieporozumienie. W momencie ich przepełnienia śmieci będą składowane obok i roznoszone przez ptaki, wiatr a nawet dzieci. Tak się dzieje przy istniejących pergolach.
Dodano: 26  Stycznia  2018  14:43:42
~grazyna
Od dłuższego czasu piszę, że parkingi powinny być z kratki położonej na ziemi i przepuszczającej wodę a nie z pełnej kostki.
Dodano: 6  Grudnia  2017  19:38:54
~realissss
realista-głąbie......
Dodano: 6  Grudnia  2017  13:46:41
~realista
"maszynista" to jest jeden z nicków płatnego trolla opozycji, dla niego wszystko będzie źle co prezydent zrobi. Nawet jakby po sztabie złota rozdawał, to "maszynista" będzie krytykował pod tym czy innym nickiem. Za to mu płacą, jak tu piszą "6 złotych za wpis". Tygodniówkę wyrabia niezła pewnie.
Dodano: 6  Grudnia  2017  12:12:29
~rewitala
Rewitalizacja, czyli beton dla szrotów, których coraz więcej. Rodzice kupują, bo dzieciaczki muszą sobie pojeździć wieczorami; takie biedne, zmęczone "pracą".
Dodano: 6  Grudnia  2017  09:32:19
~do@Dmowskiego
Cyt:
- W ramach pierwszego etapu, który jest realizowany w tym roku jest wykonywana droga i miejsca parkingowe, natomiast w przyszłości zostanie zagospodarowanie tej zieleni. Mieszkańcy wnioskują także o plac zabaw i siłownię terenową- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.
Dodano: 5  Grudnia  2017  21:38:53
~Dmowskiego sporo,owszem ale tu nie tylko parkingi są robione. Zauważ że wymieniają kanalizację,i kto wie co tam jeszcze sie znajdzie. Takie są ceny w PL obecnie.
Dodano: 5  Grudnia  2017  21:33:24
~Dmowskiego
Ponad 800 tysiaków na 36 miejsc to ponad 20 tysięcy jedno miejsce. Dajcie mi tą kasę a ja wybuduję garaż.
Dodano: 5  Grudnia  2017  21:22:06
maszynista serio?! Co ty bredzisz chłopie? To lepiej nic nie robić? Aut przybywa,mieszkańców też-gdzieś muszą parkować,chcesz więcej zieleni to kup soie dom poza miastem. Docieplenie=ekologia,to akurat jest praktyczne. Termomodernizacja to nie tylko styropian i tynk,ale co ty możesz o tym wiedzieć?! Bredzisz jak potłuczony!
Dodano: 5  Grudnia  2017  21:19:23
~ptaku
Glupi Kazio...
Dodano: 5  Grudnia  2017  20:16:54
~Kazimierz
Stare pruchna wycinają i lamenty... Przejdzcie się na już odnowione podwórka, jak jest pięknie i przestańcie głupoty pisać
Dodano: 5  Grudnia  2017  20:06:28
Czyli betonujemy jeszcze większy obszar miasta i jeszcze więcej wody będziemy tłoczyć do niewydolnego systemu kanalizacji deszczowej. Zamiast tworzenia naturalnych zagłębień terenu na trawnikach, tak jak robi się do w Danii - woda po intensywnych opadach wsiąka SAMA w podłoże i nie wymaga kosztownej sieci odwadniającej.

Czy ktokolwiek ma świadomość, do czego prowadzi obecna bezmyślna polityka wycinki setek drzew i krzewów oraz likwidacji kolejnych terenów zielonych między blokami? Do podtopień. A mówimy o mieście wybudowanym na wzniesieniu...

Czujecie poziom absurdu?
Dodano: 5  Grudnia  2017  18:49:10
Boże, dożyłam tego czasu, a już myślałam, że to się nie zdarzy
Dodano: 5  Grudnia  2017  18:14:55
~ptaku
Mieli wyciac cztery do pieciu drzew,a wycieli ponad polowe.Zreszta jakas tandetna firma to robi Zostawiajac np.mala ladowake na gorce ktora w kazdej chwili moze na kogos zjechac,albo zylki do wytyczania kostki zostawiaja na noc w pelnych ciemnosciach tak ze mozna barana wyj..ac itp.
Dodano: 5  Grudnia  2017  18:00:11
~Emil
Jako mieszkaniec tego terenu dziękuję że WRESZCIE po 30 latach ktoś pomyślał o tym terenie.

Ten kto narzeka to widocznie jak piszą jakiś płatny hejter.
Dodano: 5  Grudnia  2017  16:15:24
~piotr
36 miejsc parkingowych na 8 bloków. Czy aby wystarczy?
Czy dla wybranych?
Czy będą zapisy na miejsca parkingowe?
Dodano: 5  Grudnia  2017  15:59:26
iOS
Na Jana Pawła II bloki koło stokrotki tu by się przydała taka rewitalizacja. Brak miejsc parkingowych, parkowanie na trawie i chodnikach.
Dodano: 5  Grudnia  2017  15:38:24
Rewitalizacja czyli głupi urzednicy w działaniu.To wycinka drzew,a te co sa to robia kikuty,teren pokryty kostka,trawniki jak najmniejsze.Budynki pokryte styropianem i pastela.Grubosc muru 47 centymetrow plus tynk nie wymagaja styropianu,ale firma zarabia i hurtownia .Montoring czyli zboczuch za kamera obserwuje ludzi.Nikomu ta rewitalizacja nie jest potrzebna oprocz tych co na tym zarobia.
Dodano: 5  Grudnia  2017  15:30:47
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe