Basen dopiero w styczniu 2018 roku
Opublikowano: 4  Grudnia  2017

Zarówno pływalnia kryta, jak i hala sportowa, gdzie trenują siatkarze, w związku z realizacją zadania pod nazwą: „Kompleksowa termomodernizacja obiektów MOSiR w Stalowej Woli”, jest nieczynna…

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwają prace modernizacyjne. W związku z tym mieszkańcy miasta nie mogą ani trenować, ani zażywać kąpieli w basenie. O siatkarzy Vegi troszczy się radna miejska Urszula Serafin- Bąk dopytując o to, kiedy i gdzie młodzież będzie mogła rozpocząć treningi.

- Ten problem, który poruszyła pani radna nie dotyczy tylko naszego świetnego klubu Vega, bo ktoś mógłby pomyśleć, że nasi siatkarze nie mogą trenować na MOSiR-ze. Nie mogą z powodu termomodernizacji tak jak koszykarze i wszystkie inne kluby, które korzystają z infrastruktury na co dzień, ze względu na prowadzone prace budowlane. Kiedy jest wymieniana cała stolarka okienna i tak naprawdę cała szklana fasada budynku jest zdjęta trudno aby w tym okresie były prowadzone tam zajęcia sportowe, ze względu na bezpieczeństwo, jak i przepisy, które to regulują- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Ze względu na remont zamknięty jest też basen kryty.

- Wykonawca ze względu na tak dużą i trudną inwestycje, ze względu na charakter budynku, technologie tam zawarte, napotyka cały czas na pewne problemy. Mamy nadzieję, że w styczniu już w pełni wszyscy użytkownicy zarówno hali, jak i basenu będą mogli korzystać z tej infrastruktury po modernizacji- mówi prezydent.

 


Komentarze
« 1 2

Strona: 2/2 Wyświetlaj po:

~Ale głąby!
Ale bydło na niczym nie znajace się tu się wypowiada.

Oni chcą mieć JEDNOCZEŚNIE wyremontowany basen i podczas remontu korzystać z niego! No wiekszych debili jak na stalowymmieście trudno spotkać!!
Dodano: 5  Grudnia  2017  07:52:31
~spokojny
Ludzie czy wy nie macie gdzie sie umyć tylko swoje brudy chcecie prac w basenie. Zrozumcie jak zrobia to będzie a wy wylewacie swoje flustracje na stronce żeby komus ublizyć. Prezydent jest ok, Nowak też tylko jakaś hucpa nakreca sie i chce nie wiadomo co udowodnić. Za chwile Świeta i pójdziecie inowiercy sie modlić a wczesniej musicie sobie "ulżyć" prawda? No przeciez powód się znalazł.
Dodano: 5  Grudnia  2017  05:37:57
~olo
Nowak, miej odrobinę honoru ( honor to jest taki specyficzny rodzaj osobistej godności nie wszystkim przynależny / godność - odsyłam do słownika / ) i podaj się do dymisji.
Dodano: 4  Grudnia  2017  21:14:33
~tosemja
Ludzie ale o co wam chodzi... latem zamyka się basen odkryty, bo remont, a zimą zamyka się basen kryty, ale odkryty jest otwarty.... chyba??!
Dodano: 4  Grudnia  2017  21:09:59
~tosemja
Ludzie ale o co wam chodzi... latem zamyka się basen odkryty, bo remont, a zimą zamyka się basen kryty, ale odkryty jest otwarty.... chyba??!
Dodano: 4  Grudnia  2017  21:09:56
~kk2
Faktycznie mania styropianownia trwa w najlepsze w mieście. Nawet bloki o grubości 50-60 cm które wytrzymywały 40 stopniowe mrozy i po półtora metra śniegu musza to cudo mieć. Nie mówiąc już o tym, że po 2-3 latach są brudne, oblepione nalotem, grzybem a oprócz ogrzewania spłaca się 10 letnie kredyty jak jeszcze w bloku wszyscy regularnie płacą czynsz oczywiście. Za takie pieniądze lepiej było cokolwiek w środku zrobić, dobudować kolejny basen, powiększyć średni na zewnątrz.
Dodano: 4  Grudnia  2017  19:10:07
~real
basen wystarczy,że w lecie i jesienią funkcjonuje
teraz zimą i wiosną się zaoszczędzi
Dodano: 4  Grudnia  2017  18:28:57
~zak17a
Super !!! latem basen kryty otwarty, pięciu ratowników i jeden pływający klient(wiem co piszę bo spotkałem się z taką sytuacją)a przyszła jesień,zima basen kryty zamknięty?Gratulacje dla włodarzy miasta fajna organizacja planowania remontów !!!Czy ktoś poniesie konsekwencje takiego planowania remontów... A suweren niech zostanie morsem,bo temperatury na zewnątrz sprzyjają tej dyscyplinie.Pozdrowienia dla pana PREZYDENTA
Dodano: 4  Grudnia  2017  18:17:03
~Nauczyciel
Nowak to największa porażka prezydenta. Skądinąd wogóle wytrzasnął tego pajaca. Porażka panie Nadbereżny i to nie tylko przez ten remont.
Dodano: 4  Grudnia  2017  18:14:17
~jollo
Tak będzie basen w styczniu otwarty jak był zamknięty w trakcie wakacji. High class management.
Dodano: 4  Grudnia  2017  17:16:51
~karol
Bezwzględnie Nowak POWINIEN SIĘ PODAC DO DYMISJI, ALBO ODDAC SIĘ ( cokolwiek to znaczy ) do dyspozycji prezydenta Stw. Za ten burdel, brak nadzoru, błędne planowanie, za "cały ten zgiełk", na zielona trawkę. Myjnią zarządzać niegodnyś . Za co Nowak bierzesz kasę ?. Jak nie wiesz to ci podpowiem. Za organizację. Wszystkiego co dotyczy MOSiR-u. Jak ci prezio nie powiedział to dowiedziałeś się z netu. Gdzie jest Rada Miasta??? Gdzie jest ?? No ?Dlaczego siedzi cicho? Dlaczego Nowak jeszcze jest na MOSiR-rze ?? Dlaczego nie jest zdymisjonowany. Tak prawdę powiedziawszy to i nasz szkiełkowy prezio powinien się uderzyć w klatę, i walnąć skruchę za ten burdel i brak nadzoru nad posadzonym na stołku . Zamknąć obiekty w miesiącach, w których mieszkańcy STW najbardziej ich potrzebują ??? Skandal niebywały. No ale "dobra zmiana" działa.
Dodano: 4  Grudnia  2017  17:15:03
~Kibic
Siatkarze Vegi? A jest ktoś taki?
Dodano: 4  Grudnia  2017  16:04:44
~Kibic
Siatkarze Vegi? A jest ktoś taki?
Dodano: 4  Grudnia  2017  16:04:42
~Karolina
Brawo Pani radna Serafin-Bąk. Ktoś wreszcie ruszył ten temat. Bo to do tej pory była taka milcząca zgoda na głupie zarządzanie. Proszę poruszyć jeszcze temat znacznie mniejszej ilości dzieci i młodzieży uprawniających sport na MOSIR. Dlaczego tak się dzieje od czasu zmiany dyrektora, że młodych zawodników jest coraz mniej? Powinno być ich coraz więcej a sekcje powinny być coraz mocniejsze - a jest na odwrót.
Dodano: 4  Grudnia  2017  15:58:12
~RST
Za 12.5 mln. można było już coś nowego wybudować, a nie robić termomodernizację, która nigdy się nie zwróci. Okres zwrotu z oszczędności na energii na poziomie 370 tys. rocznie zwróciłby się po ponad 30 latach. Kolektory nie wytrzymają tak długo, a koszty ich utylizacji dodatkowo powiększą naszą stratę.
Podjęcie decyzji o realizacji jest błędem z punktu widzenia ekonomii przedsięwzięcia. Jedynym atutem mogłaby być ochrona środowiska.
Ten atut jednak można również podważyć znając technologię produkcji energii w naszej elektrowni. Najprościej mówiąc energia pójdzie w komin.
Termomodernizacja pomniejszy ilość energii sprzedanej przez naszą komunalną spółkę - to jest nasz PEC Sp. z o.o. .Koszty sobie nasz PEC podzieli na mniejszą ilość Gigadżuli a my zapłacimy jeszcze wyższe rachunki za ogrzewanie.
Dodano: 4  Grudnia  2017  15:50:00
~Mariusz2
To jest termomodernizacja ala tzw. "dobra zmiana". Na koniec przetną wstęgę i ogłoszą sukces.
Dodano: 4  Grudnia  2017  15:17:01
~Mariusz
vielitz Nie ma harmonogramu, jest BURDEL i brak organizacji! Tzw. partyzantka. Remont trwa od kwietnia. Terminów zamknięcia basenu było chyba z 10 (o czym to świadczy?). Dyro MOSIR w maju mówił, że baseny zamknął na wakacjach. Wreszcie udało się je zamknąć po 20 września i wtedy powiesili kartki, że basen nieczynny do 04.11.2017. Jest już miesiąc później a tu dowiadujemy się, że może w styczniu otworzą ... a może nie? Na takich samych zasadach proponuje zrobić termomodernizację urzędu miasta. Zamknąć budynek na 3 miesiące albo dłużej. No bo to przecież normalne przy termomodernizacji, że się zamyka budynki. TO JEST PO PROSTU BRAK UMIEJĘTNOŚCI W ZARZĄDZANIU TAKĄ INSTYTUCJA JAKĄ JEST MOSIR i brak zrozumienia jak to instytucja powinna działać. To zresztą widać w wielu działaniach dyrektora MOSIR.
Dodano: 4  Grudnia  2017  15:12:38
~Marcelina - nie, nie ma takiej niecki w STW więc sama przestań pier...., jest tylko płytki basen z epoki PRL z czasami ciepłą wodą, gdzie z małym dzieckiem trzeba wejść i je trzymać, brak brodzika itp. Brak atrakcji dla dzieci to po prostu brak chęci prawdziwego zarobku - wszystkie normalne baseny zarabiają właśnie na dzieciach, bo to jest biznes. Po drugie ~Lilo pisze by taki remont trzeba robić wtedy, gdy z tego mało kto korzysta, a nie w sezonie gdzie tylko z tego można korzystać (czyli zima) - harmonogram został po prostu źle przygotowany i tyle.
Dodano: 4  Grudnia  2017  14:42:53
~jasio
aco robic jak dziecko bedziechcialow naturalnem wyborze sprzedać tako lilo togzie jes najbliżej taki targ chyba ze krakowskim targiem wrzucitakie lilo do sonu inich natural nie plyniese tolilo nawet do gdyni abomorza
Dodano: 4  Grudnia  2017  14:21:48
~fakty
Parking,no wlasnie,parking.Mam nadzieje ze te wstretne sosny wytna i ucywilizuja ten teren.
Dodano: 4  Grudnia  2017  12:51:28
~gość
Jeszcze dobry parking pod Mosirem
Dodano: 4  Grudnia  2017  12:48:32
~uspot
Fajnie ze to robia i mysle ze mozna poczekac na koniec prac ale....no wlasnie...dowiedzialem sie ze w zakresie tych prac nie ma malowania we wnatrz chocby zapyzialego,szrego,brudnego sufitu hali sportowej .To tak jakbym robil remont w domu bez malowania scian a tylko zaprawkami maskowal wymiane okien.To nie tak powinno wygladac panie prezydencie.Cala fajna praca w zamysle...zostanie zle odebrana przez mieszkańców tylko dlatego ze zabrakło farby na sufit.I nie chce tu na sile krytykowac ale tak to wyglada.
Dodano: 4  Grudnia  2017  12:42:21
~Marcelina
Lili, jest taka niecka przestań pie***ć, ty byś chciał i remont i korzystać, a nie da się. Głupi jednak nie zrozumie!
Dodano: 4  Grudnia  2017  12:19:46
~Lilo
To wstyd żeby w takim mieście nie było nawet małej niecki do której dziecko może normalnie wejść.
U nas dziecko od momentu nauczenia się chodzić musi wskoczyć lub zostać wniesione i płynąć.
Nie ma możliwości spokojnego wejścia i zabawy tylko albo płyniesz albo jedź gdzie indziej.
I tak mając dwoje małych dzieci od 5 lat jeżdżę do Janowa Lubelskiego,Sandomierza czy Krakowa aby dziecko miało naturalny wybór czy chcę się pobawić czy chce pływać.
A termomodernizacja w tym terminie to już istny kabaret to tak jakby od 14.50 do 15.30 zamknąć przejazd kolejowy koło biesiady w celu naprawy czegokolwiek mogąc wykonać to o innej porze.
Dodano: 4  Grudnia  2017  12:17:44
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe