Zaloguj się !

Basen dopiero w styczniu 2018 roku

Opublikowano: 4  Grudnia  2017

Zarówno pływalnia kryta, jak i hala sportowa, gdzie trenują siatkarze, w związku z realizacją zadania pod nazwą: „Kompleksowa termomodernizacja obiektów MOSiR w Stalowej Woli”, jest nieczynna…

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwają prace modernizacyjne. W związku z tym mieszkańcy miasta nie mogą ani trenować, ani zażywać kąpieli w basenie. O siatkarzy Vegi troszczy się radna miejska Urszula Serafin- Bąk dopytując o to, kiedy i gdzie młodzież będzie mogła rozpocząć treningi.

- Ten problem, który poruszyła pani radna nie dotyczy tylko naszego świetnego klubu Vega, bo ktoś mógłby pomyśleć, że nasi siatkarze nie mogą trenować na MOSiR-ze. Nie mogą z powodu termomodernizacji tak jak koszykarze i wszystkie inne kluby, które korzystają z infrastruktury na co dzień, ze względu na prowadzone prace budowlane. Kiedy jest wymieniana cała stolarka okienna i tak naprawdę cała szklana fasada budynku jest zdjęta trudno aby w tym okresie były prowadzone tam zajęcia sportowe, ze względu na bezpieczeństwo, jak i przepisy, które to regulują- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Ze względu na remont zamknięty jest też basen kryty.

- Wykonawca ze względu na tak dużą i trudną inwestycje, ze względu na charakter budynku, technologie tam zawarte, napotyka cały czas na pewne problemy. Mamy nadzieję, że w styczniu już w pełni wszyscy użytkownicy zarówno hali, jak i basenu będą mogli korzystać z tej infrastruktury po modernizacji- mówi prezydent.

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~mis
tak w temacie to pomijając termin i organizacje to po co na basenie wymienia się nową stolarkę okienną ? To przecież jest bez sensu. Te okna spełniały wszystkie parametry. I właśnie prze takie głupie pomysły trwa to już ponad pół roku i ciekawe ile jeszcze potrwa. Bo w to co mówi Prezydent to wierzę jak w inne jego obietnice.
Dodano: 7  Grudnia  2017  11:04:00
~mis
~lekarz, dziwne, że lekarz tak mówi. Każdy ciut mądrzejszy od pisomatołków wie, że uprawianie sportu, ruch generalnie podnosi odporność fizyczną.
Dodano: 7  Grudnia  2017  10:59:20
~lekarz
dla mnie ten remont niech trwa do kwietnia-przynajmniej dzieci z podstawówek nie będą chorować po przeziębieniu na basenie
Dodano: 6  Grudnia  2017  18:21:05
~zonk
Jakim trzeba byc idiota zeby basen odkryty remontowac w lecie a kryty jesienia i zima. Gratuluje wam rodacy wladzy w miescie. Jeszcze niech lodowisko latem zrobia przez domem kultury. Wybierajcie dalej nieudacznikow.
Dodano: 6  Grudnia  2017  14:53:15
~zonk
Jakim trzeba byc idiota zeby basen odkryty remontowac w lecie a kryty jesienia i zima. Gratuluje wam rodacy wladzy w miescie. Jeszcze niech lodowisko latem zrobia przez domem kultury. Wybierajcie dalej nieudacznikow.
Dodano: 6  Grudnia  2017  14:53:13
~luiz
To czy tam są siatkarze czy siatkarki to raczej nie jest kluczowe dla tematu umiech
Dodano: 6  Grudnia  2017  11:47:35
Vega Mosir nie ma siatkarzy, są tylko siatkarki.
Dodano: 6  Grudnia  2017  08:43:36
~aleeee
pustaki!to już gimnastyki ćwiczyć sie nie chce tylko czeka na basen?! jak boli kregosłup,to rusz moozgiem jesli masz i ćwicz poranną gimnastykę
Dodano: 5  Grudnia  2017  12:54:04
~max
nonono, pięknie. Uderz w stół a nożyce się odezwą. My tu gadu gadu o bezpieczeństwie a mnie kręgosłup napiedziela, że ruszać się nie mogę. Prochy przeciwbólowe brać muszę, żeby funkcjonować. Jak tak dalej pójdzie to żołądek sobie zharacze. A jak był basen 2 razy w tygodniu to było ok.
Dodano: 5  Grudnia  2017  12:24:17
~Ja123
Czego można się spodziewać po takim dyrektorze ? Jaki on ma doświadczenie ? Prowadził jakiś klubik piłkarski typu Wólka Turebska, był spikerem na meczach i animatorem sportu. Na naszym MOSIRze uczy się naszym kosztem za przyzwoleniem Prezydenta miasta. Można się czepić nie tylko obecnej termomodernizacji ale całego zarządzania MOSIRem. Zobaczcie sobie w jakiej kondycji są sekcje sportowe na mosir. To jest po prostu porażka. Również porażka Prezydenta bo jako przełożony mosiru on ponosi odpowiedzialność zarządczą. Jeśli widzi, że dzieje się źle to powinien interweniować. No chyba, że taka termomodernizacja i inne rzeczy na mosirze tak mają wyglądać. Jeśli tak to przepraszam.
Dodano: 5  Grudnia  2017  09:06:04
~Marta
Czy tak trudno zrozumieć, że można to było inaczej zorganizować? Przecież nikt nie chce wchodzić do budynku w którym obecnie trwa remont. Chodzi o to, kiedy i jak długo ten remont trwa.
Dodano: 5  Grudnia  2017  08:59:56
~spokojny
Prezydent z Dyrektorem dbaja o Wasze bezpieczeństwo, czy to tak trudno pojąć że to nie jest remont pokoju we własnym domu tylko masa ludzi sie tam kręci i w razie czego kto weźmie odpowiedzialność?
Dodano: 5  Grudnia  2017  08:37:21
~Woj
Ty mondryjale, a jak ci blok remontuja to wyprowadza się z niego? Tu nie chodzi o to, że basen jest zamknięty tylko w jakim terminie i jak długo jest zamknięty. Jak by to było zrobione na wakacjach to nikt nic złego by nie napisał. Co jesteście takimi obrońcami obecnego dyrektora? Macie w tym jakiś biznes? Chyba nikomu normalnemu obecną sytuacja nie odpowiada, chyba że nie korzystał z basenu. Cała ta termomodernizacja to wielka farsa jest. Wymiana nowej stolarki okiennej na basenie np. To jest mądre?
Dodano: 5  Grudnia  2017  08:29:26
~Ale głąby! - nie filozofie z koziej wólki, "chcemy" korzystać z basenu jak jest na to sezon, a remont ma być prowadzony gdy ten sezon się kończy (i tak powinny być zawierane umowy z wykonawcą, pod groźbą kar umownych), takie proste i logiczne, ale widać dla ciebie i dla tych co tym zarządzają nie do pojęcia. Poza tym jak pisałem nie raz, najpierw, to trzeba zrobić coś by ten obiekt sam mógł się utrzymać i na siebie zarabiać, czyli rozbudować i zwiększyć atrakcyjność, dopiero potem brać się za wygląd i teoretyczne oszczędności z ogrzewaniem. Wyszło tak, że owijamy g...o w złotko by ładnie wyglądało. Myślisz, że elewacja ściągnie klientów?
Dodano: 5  Grudnia  2017  08:22:38
~Ale głąby!
Ale bydło na niczym nie znajace się tu się wypowiada.

Oni chcą mieć JEDNOCZEŚNIE wyremontowany basen i podczas remontu korzystać z niego! No wiekszych debili jak na stalowymmieście trudno spotkać!!
Dodano: 5  Grudnia  2017  07:52:31
~spokojny
Ludzie czy wy nie macie gdzie sie umyć tylko swoje brudy chcecie prac w basenie. Zrozumcie jak zrobia to będzie a wy wylewacie swoje flustracje na stronce żeby komus ublizyć. Prezydent jest ok, Nowak też tylko jakaś hucpa nakreca sie i chce nie wiadomo co udowodnić. Za chwile Świeta i pójdziecie inowiercy sie modlić a wczesniej musicie sobie "ulżyć" prawda? No przeciez powód się znalazł.
Dodano: 5  Grudnia  2017  05:37:57
~olo
Nowak, miej odrobinę honoru ( honor to jest taki specyficzny rodzaj osobistej godności nie wszystkim przynależny / godność - odsyłam do słownika / ) i podaj się do dymisji.
Dodano: 4  Grudnia  2017  21:14:33
~tosemja
Ludzie ale o co wam chodzi... latem zamyka się basen odkryty, bo remont, a zimą zamyka się basen kryty, ale odkryty jest otwarty.... chyba??!
Dodano: 4  Grudnia  2017  21:09:59
~tosemja
Ludzie ale o co wam chodzi... latem zamyka się basen odkryty, bo remont, a zimą zamyka się basen kryty, ale odkryty jest otwarty.... chyba??!
Dodano: 4  Grudnia  2017  21:09:56
~kk2
Faktycznie mania styropianownia trwa w najlepsze w mieście. Nawet bloki o grubości 50-60 cm które wytrzymywały 40 stopniowe mrozy i po półtora metra śniegu musza to cudo mieć. Nie mówiąc już o tym, że po 2-3 latach są brudne, oblepione nalotem, grzybem a oprócz ogrzewania spłaca się 10 letnie kredyty jak jeszcze w bloku wszyscy regularnie płacą czynsz oczywiście. Za takie pieniądze lepiej było cokolwiek w środku zrobić, dobudować kolejny basen, powiększyć średni na zewnątrz.
Dodano: 4  Grudnia  2017  19:10:07
~real
basen wystarczy,że w lecie i jesienią funkcjonuje
teraz zimą i wiosną się zaoszczędzi
Dodano: 4  Grudnia  2017  18:28:57
~zak17a
Super !!! latem basen kryty otwarty, pięciu ratowników i jeden pływający klient(wiem co piszę bo spotkałem się z taką sytuacją)a przyszła jesień,zima basen kryty zamknięty?Gratulacje dla włodarzy miasta fajna organizacja planowania remontów !!!Czy ktoś poniesie konsekwencje takiego planowania remontów... A suweren niech zostanie morsem,bo temperatury na zewnątrz sprzyjają tej dyscyplinie.Pozdrowienia dla pana PREZYDENTA
Dodano: 4  Grudnia  2017  18:17:03
~Nauczyciel
Nowak to największa porażka prezydenta. Skądinąd wogóle wytrzasnął tego pajaca. Porażka panie Nadbereżny i to nie tylko przez ten remont.
Dodano: 4  Grudnia  2017  18:14:17
~jollo
Tak będzie basen w styczniu otwarty jak był zamknięty w trakcie wakacji. High class management.
Dodano: 4  Grudnia  2017  17:16:51
~karol
Bezwzględnie Nowak POWINIEN SIĘ PODAC DO DYMISJI, ALBO ODDAC SIĘ ( cokolwiek to znaczy ) do dyspozycji prezydenta Stw. Za ten burdel, brak nadzoru, błędne planowanie, za "cały ten zgiełk", na zielona trawkę. Myjnią zarządzać niegodnyś . Za co Nowak bierzesz kasę ?. Jak nie wiesz to ci podpowiem. Za organizację. Wszystkiego co dotyczy MOSiR-u. Jak ci prezio nie powiedział to dowiedziałeś się z netu. Gdzie jest Rada Miasta??? Gdzie jest ?? No ?Dlaczego siedzi cicho? Dlaczego Nowak jeszcze jest na MOSiR-rze ?? Dlaczego nie jest zdymisjonowany. Tak prawdę powiedziawszy to i nasz szkiełkowy prezio powinien się uderzyć w klatę, i walnąć skruchę za ten burdel i brak nadzoru nad posadzonym na stołku . Zamknąć obiekty w miesiącach, w których mieszkańcy STW najbardziej ich potrzebują ??? Skandal niebywały. No ale "dobra zmiana" działa.
Dodano: 4  Grudnia  2017  17:15:03
~Kibic
Siatkarze Vegi? A jest ktoś taki?
Dodano: 4  Grudnia  2017  16:04:44
~Kibic
Siatkarze Vegi? A jest ktoś taki?
Dodano: 4  Grudnia  2017  16:04:42
~Karolina
Brawo Pani radna Serafin-Bąk. Ktoś wreszcie ruszył ten temat. Bo to do tej pory była taka milcząca zgoda na głupie zarządzanie. Proszę poruszyć jeszcze temat znacznie mniejszej ilości dzieci i młodzieży uprawniających sport na MOSIR. Dlaczego tak się dzieje od czasu zmiany dyrektora, że młodych zawodników jest coraz mniej? Powinno być ich coraz więcej a sekcje powinny być coraz mocniejsze - a jest na odwrót.
Dodano: 4  Grudnia  2017  15:58:12
~RST
Za 12.5 mln. można było już coś nowego wybudować, a nie robić termomodernizację, która nigdy się nie zwróci. Okres zwrotu z oszczędności na energii na poziomie 370 tys. rocznie zwróciłby się po ponad 30 latach. Kolektory nie wytrzymają tak długo, a koszty ich utylizacji dodatkowo powiększą naszą stratę.
Podjęcie decyzji o realizacji jest błędem z punktu widzenia ekonomii przedsięwzięcia. Jedynym atutem mogłaby być ochrona środowiska.
Ten atut jednak można również podważyć znając technologię produkcji energii w naszej elektrowni. Najprościej mówiąc energia pójdzie w komin.
Termomodernizacja pomniejszy ilość energii sprzedanej przez naszą komunalną spółkę - to jest nasz PEC Sp. z o.o. .Koszty sobie nasz PEC podzieli na mniejszą ilość Gigadżuli a my zapłacimy jeszcze wyższe rachunki za ogrzewanie.
Dodano: 4  Grudnia  2017  15:50:00
~Mariusz2
To jest termomodernizacja ala tzw. "dobra zmiana". Na koniec przetną wstęgę i ogłoszą sukces.
Dodano: 4  Grudnia  2017  15:17:01
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe