Get Adobe Flash player

Artyści utrwalili na płótnie powiat
Opublikowano: 4  Grudnia  2017

Na początku października odbył się plener "Artystyczne Impresje Powiatu Stalowowolskiego". Efektem pleneru jest wystawa, której wernisaż odbył się 3 grudnia w Spółdzielczym Domu Kultury...

Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc w SDK. Prezentowane są na niej 34 prace, które powstały podczas pleneru malarskiego. Są także i inne prace lokalnych artystów.

- Zadaniem każdego z zaproszonych artystów było przekazanie na rzecz powiatu stalowowolskiego dwóch obrazów. Plener nie trwał długo, bo od 17 do 24 października, czyli przez 7 dni. Prace powstają na pewno znacznie dłużej. Większość artystów podołała temu zadaniu i wykonała prace w tym terminie. Ci, którzy nie kończyli, robili to po prostu w swoich domach, pracowniach- mówi Lila Wojciak, główny specjalista ds. kultury zdrowia i współpracy z organizacjami pozarządowymi w Starostwie Powiatowym.

Tematyka prac była w zasadzie dowolna, artyści na płótno przelali różne miejsca, zabytki z terenu powiatu stalowowolskiego. Większość obrazów zostały wykonane metoda olejną, część w akwareli.

- Jest to pierwszy plener malarski, pierwsza wystawa poplenerowa z inicjatywy L. Wojciak za moim poparciem. Ten plener był bardzo owocny. Każdy z artystów wykonał dwie prace. Jestem bardzo zadowolony, że ten pomysł powstał i będziemy ten pomysł kontynuować. Myślę, że mniej więcej za rok, w tym przedziale czasowym, spotkamy się znowu- mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Jak podkreślił włodarz powiatu prace, które powstały w ramach pleneru po części będą zdobić jednostki podległe powiatowi, bądź będą prezentami dla ważnych gości.

W plenerze malarskim zorganizowanym przez stalowowolskie starostwo powiatowe udział wzięło 17 artystów: Ryszard Kochan, Maria Wiktoria Mostek, Jakub Podlodowski, Elżbieta Brzezińska, Krzysztof Czerwiak, Józef Sroka, Jacek Kośmiński, Bożena Wójtowicz- Ślęzak, Anna Burlikowska-Rochnowska, Magdalena Antonowicz, Elżbieta Sawicka, Jadwiga Kukuła, Romana Medyńska, Stanisław Świeca, Anna Lewińska, Danuta Gaweł oraz Ewa Podlodowska.

Podczas wernisażu "Artystyczne Impresje Powiatu Stalowowolskiego" odbył się recital Wiesława Gałczyńskiego.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Miś
Piękne.
Dodano: 4  Grudnia  2017  16:31:51
~bob
jeju... co za baz////grołki
Dodano: 4  Grudnia  2017  14:19:55
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe