Pikieta przed Sądem Rejonowym

Image

W całej Polsce odbyły się pikiety przed sądami. Również w Stalowej Woli zorganizowano spotkanie protestacyjne. Mimo śnieżnej aury wyrazić niezadowolenie z rządów PiS przyszło około 50 osób…

Śnieżny wieczór w Stalowej Woli nie sprzyjał zapewne organizacji zgromadzeń. 3 grudnia 2017 roku, o godz. 19:00 przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli stawiła się jednak grupa około 50 osób. Przyszli by okazać niezadowolenie z działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. W tym przypadku chodzi o zmiany w ustawach o Sądzie Najwyższym, a także w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa.

- Spotkaliśmy się przede wszystkim po to, aby zaprotestować przeciw niszczeniu demokracji, przeciw łamaniu Konstytucji RP. Wydarzenia ostatnich dni, widoczne podczas prac komisji sejmowych, nie pozwalają nam spokojnie przejść obok tak jawnego niszczenia demokracji. Prace Komisji Sprawiedliwości pod przewodnictwem Stanisław Piotrowicza, prokuratora z dawno minionych czasów, unaoczniły nam w jaki sposób wprowadza się nowe ustawy, jak nie dopuszcza się do głosu opozycji parlamentarnej, jak pozwala się obrażać opozycję przez członków PiS, zwłaszcza przez jedną z posłanek prof. Krystynę Pawłowicz, jak wreszcie traktuje się nas, zwykłych, szarych obywateli. Jesteśmy tutaj również po to, żeby pokazać swój sprzeciw w temacie manipulacji przy Ordynacji Wyborczej. Nowa ustawa w tej sprawie z góry skazuje głosujących nie po myśli władzy na porażkę. Zastosowanie gerrymanderingu, czyli nowych okręgów wyborczych pod wyborców PiS doskonale pokazują zamiary władzy. Podobnie rzecz się ma z zaznaczeniem swojego głosu na karcie do głosowania. Zamiast tradycyjnego krzyżyka nie do podrobienia, skoro już został postawiony, pozwala się na stosowanie jakichkolwiek znaczków tak, aby można je odpowiednio interpretować podczas zliczania głosów. Pozwala również na uznawanie za nieważne te, które nie będą przychylne- mówił podczas pikiety Jerzy Bednarowicz z Podkarpackich Rebeliantów.

Uczestnicy spotkanie przynieśli ze sobą białe róże i świece. Odśpiewano hymn państwowy. Odczytano również list sędzi w stanie spoczynku Anny Łachańskiej- Mróz, która podkreśliła, że popiera protest i cieszy ją fakt, że są ludzie, którzy rozumieją, że obniżenie autorytetu sądów szkodzi wymiarowi sprawiedliwości i obywatelom. Z sędzią zgodziła się radca prawny Małgorzata Czwarno- Sieroń. Głos zabrała również Renata Butryn, która powiedziała, że dziś czuje się jak za czasów stanu wojennego, kiedy jako młoda dziewczyna wraz z koleżankami brała udział w manifestacjach, mszach patriotycznych na Wzgórzu Wawelskim i kiedy protestujący rozpędzani byli przez ZOMO. Autorytetem byłej posłanki jest prof. Adam Strzembosz.

- Profesor w swoich wypowiedziach wyraźnie wskazał na to, że Konstytucja nie jest przestrzegana, że nie będzie, jeżeli te ustawy zostaną uchwalone w takim kształcie, w jakim proponuje partia rządząca, trójpodziału władzy, że jest to łamanie podstaw demokracji, fundamentów demokracji. Jako studenta marzyłam o tym, żeby żyć w wolnej Polsce. Wydawało mi się, że to jest już oczywiste, a teraz okazuje się, że niekoniecznie, dlatego jestem tutaj dzisiaj, bo „Wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem”- powiedziała Renata Butryn.

Głos zabrał również Mirosław Pawełko, były komendant Policji w Stalowej Woli i Sanoku. Przekonywał, że obecnie wojsko i policja stają się narzędziem władzy, co wielu funkcjonariuszom się nie podoba. Polacy mają prawo do życia w kraju, gdzie przestrzegane są prawa i konstytucja. Wyraził nadzieję, że w Polsce już nie powtórzą się czasy stanu wojennego…Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Do dobra zmiana- no jeden był internowany, ale ponoć uciekł ze szpitala, a szkoda, może by było mniej złego. Zresztą, ucieczki to ma chyba we krwi, uciekł ze Smoleńska, z wypadku limuzyn, może przyjdzie czas salwowania się ucieczką i z RP jak przyjdzie czas rozliczeń.

Agniecha26

Pan Pawełko już robi sobie kampanię przed wyborami....niech sobie przypomni jak sam traktował policjantów jak był pseudo komendantem !!

e2rds

Do:Koliber,Komedyja, Footix, cccp,Hehe,, palotyn, kida, Licht, 123, Waldi, Pawlik M,Ktośdddd,rsta. Jak przychodzi wam łatwo wieszać przysłowiowe psy na ludziach dzięki którym możecie się wypowiadać publicznie, obrażać ludzi i do tego nie ponosić żadnych konsekwencji. Jak łatwo uznać, że tak jest , było i będzie, nie macie pojęcia co to demokracja, żyjecie w czasach gdzie uważacie, że wszystko można i wszystko się należy, bo tak musi być, a to nic bardziej mylnego. Zachwycacie się PiS-em, że tak daje ludziom, tylko z czego. Ci Starzy ludzie, ten "Kwiat Cmentarny" zdaje sobie sprawę, że źle się dzieje i zwraca uwagę waszą, a wy z tego naigrywacie się, tylko nie zdajecie sobie sprawy, że ten Kwiat niedługo umrze, a wy zostaniecie z ręką w nocniku i z długami do spłacenia i socjalnymi emeryturami, bo na inne kraju nie będzie stać. Matematyk i ekonomia mają to do siebie, że jak dodajesz 2 do 2wóch, to nie możesz wydawać ciągle 5 zapożyczając się. Gierek zadłużył kraj, ale dał temu krajowi ogromną ilość zakładów które do dziś dostarczają pieniądze do budżetu, dzisiejszy wzrost zadłużenia idzie na konsumpcję. Zastanówcie się nad swoją przyszłością, bo mnie ani tego Kwiatu już ona nie dotyczy, ale naszym obowiązkiem wobec was młodych jest was ostrzegać i zmuszać do myślenia. Pozdrawiam, również ja "Kwiat Cmentarny"

~karolina

W życiorysie pani senatorJ. Sagatowskiej nie ma żadnej wzmianki o walce z komuną.
Za to w życiorysie opozycjonistki pani Małgorzaty Czwarno - Sieroń,która protestowała pod sadem, znajduję odznaczenie:"W 2014 r. została odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności za działalność w latach 1981 – 1989."
"Krzyż Wolności i Solidarności – polskie państwowe odznaczenie cywilne, nadawane działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej w PRL. Zostało ustanowione ustawą z dnia 5 sierpnia 2010. Po raz pierwszy Krzyż został nadany w czerwcu 2011 przy okazji obchodów 35. rocznicy wydarzeń radomskich.'

~Lusi

PrawdoPOdobnie najmłodszy z nich to był fotograf.

~TW POlek

Wg obliczeń POlsatu i TVN mogło ich być około 50/60 tyś. protestujących. Śmiech zebrało się kilku starych komuchów i SB-ków. Na szczęście że coraz więcej ludzi zaczyna normalnie i mądrze myśleć.

~do rst

A co mielisie radować że rzsądzący rozwalają demokrację?

rsta

Wygląda jakby na cmentarzu byli ...

~kulson

wolę tych spod sądu niż młodzież ze świecznika miasta z infografiką, chybionymi pomysłami, z których wynika tylko wszechogarniajacy ludzkie umysły lans.

~Oldtimer

Sama młodzież umiech
Ja bym na ich miejscu wstydził się iść na drugi dzień po bułki do sklepu...

~dobra zmiana

"młodzież" z PiS-u "ze świecznika":
Stanisław Piotrowicz-65lat( Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie, a także kierownikiem szkolenia partyjnego i społecznym inspektorem pracy.)

Janina Sagatowska-67 lat
Jarosław Kaczyński-68 lat
Antoni Macierewicz-69 lat
Jan Szyszko-73 lata

Wszyscy żyli w czasach komuny, a ilu z nich walczyło w opozycji, było internowanych?

~no tak

TO IDZIE MŁODOŚĆ,,,ŚWIEŻY POWIEW MŁODEJ ORGANIZACJI OTWARTEJ NA ZMIANY,,

~benek

Chociaz PIS mi sie nie do konca podoba bo w zasadzie maja swoje plusy i minusy to nadal jest szansa i widoki na bardziej normalne zycie choc wiadomo ze nie bedzie latwo, natomiast to towarzystwo zmarnowalo ostatnie 30 lat calkowicie doprowadzajac do upadku i wyprzedazy nasz kraj ,oczywiscie dla waskiej swojej grupy i poprzednikow bylo coraz lepiej a cala reszta czekala na obiecane lepsze czasy niby demokracji , niby wolnego rynku ... czekala PRACUJAC ciezko by utrzymac sie przy zyciu swoim i swoich bliskich ... wiecej czasu juz nie mamy a ludzie wybierajac PIS wybrali poprostu mniejsze zlo ! ot i cala filozofia a wam wypada zyczyc tylko jednego DOBRANOC umiech

~Haisenberg

Zebrał się kwiat młodzieży Polskiej

rsta

To nie od Rydzyka, a może bardziej od Michnika?

rsta

Szkoda mi tych ludzi :(

~Ktośdddd

Młodych ludzi zero haha stare ramole od Rydzyka

PawlikM

Naprawde fajnie sie to ogląda i czyta jak stare komuchy protestują i lamentują o braku demokracji , wywołują w wspomnieniach stan wojenny a nawet krzyczą precz z komuną!!To jest jakaś magia?! - nie mogę w to uwierzyć.
W jeden dzień bronią UBeckich emerytur a na drugi już im przeszkadza prokurator Piotrowski.
Nie tak dawno przeszkadzały im w stalowej czuwania modlitewne w obronie krzyża a teraz sami mają swoje miesięcznice , znicze a nawet składki dla ichniejszego rydzyka kijowskiego
Socjolodzy , politolodzy a i psycholodzy mają wspaniały materiał badawczy

~Waldi

Czerwona hołota, zimną wodą trzeba było ich polać, tak ostatnio policja niemiecka robiła ze swoimi demonstrantami.

~123

Z tego co widać to same babki i dziadki, wieko od trumny goni, a im się protestować zachciewa. Tacy starzy a tacy głupi, jednak rozumu to im z wiekiem ubywa.

Licht

Wygląda na jakieś niedobitki z PRL-u.

~Acha

Przepis PiS na Polskę - wszyscy mówią ,że jest świetnie ,a wódz wielki,Lucjusz wspaniały.Opozycji w ogóle nie ma.Jeżeli są jakieś nadużycia władzy,to nieprawda,fatamorgana,zaraz się to w telewizji Trwam wyjaśni, a przede wszystkim jest to spisek "zdradzieckich mord".
Opozycję się "załatwia" modelowo- wyśmiewaniem,lekceważeniem,przykrywaniem jakimiś wydarzeniami. Cały czas to jest "ćwiczone" w Stalowej.
Pytanie jest tyko jedno, czy naród to kupi? A wniosek oczywisty- wszystko jedno kto rządzi, ale BEZ OPOZYCJI NIE MA DEMOKRACJI.

~kida

Ludzie mają już dosyć tej totalnej opozycji, na pikietę przyszli tylko ludzie tęskniący na czasami PZPR.

~Jurcyś

Durne pały !!!!! Gdyby nie ten kwiat narodu ci jak piszecie staruchy to nie wiedzialbys jeden z drugim co to internet.Nie wyjechalbys durniu za granice bo zylbys w zapadlej komunie.Ale wasze tępe PISowskie łby nie ogarniaja tego ze PIS szykuje wam pabstwo kościelne.,policyjne z baczelnikiem,milionem pomnikow nieudacznika Lecha i lysymi pałami na ulicach .Z rodzicow tez tak nasmiewacie się?
Ci co pisza te obrazliwe komentarze zapewne wychowani w domu gdzie same komuchy nie maja pojecia bo niby skad jak ludzie walczyli o wolny kraj,prase i tv.
Jak nie mial kto przekazac dobrych wartosci to co tu spodziewac sie madrego komentarza.Szkoda mi was szkodniki

~I co?

Pod zapowiedzią "imprezy" opozycyjny troll dwoił się i troił. Sam dodał ze 60 wpisów, że niby opozycja taka liczna. I co? Kiedy rzekło się "sprawdzam", pod sąd przyszło ze 30 osób. Nikt młody, średnia wieku 60+

~siwy

troche to dziwne że nie ma tam młodych ludzi. nie obchodzi ich to czy też spotkała się opozycja?

~palotyn

Może już pora
na jednych taczkach wywieźć,
i komuchów, i solidaruchów?

~Wyborca PIS

Znamienne że ci walczący o "wolność" komuniści nie mają żadnego poparcia organizacji młodzieżowych ani w ogóle młodzieży ... brak tam osób poniżej 35-tego roku życia...

~Hehe

Po mordach to raczej widać że o koryto walczą ,błazny i nadworna blaznowa renata.

~kalokalo

nie wszyscy starzy nie chcą reform, ci co przyszli są zacofani