Pikieta przed Sądem Rejonowym

Image

W całej Polsce odbyły się pikiety przed sądami. Również w Stalowej Woli zorganizowano spotkanie protestacyjne. Mimo śnieżnej aury wyrazić niezadowolenie z rządów PiS przyszło około 50 osób…

Śnieżny wieczór w Stalowej Woli nie sprzyjał zapewne organizacji zgromadzeń. 3 grudnia 2017 roku, o godz. 19:00 przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli stawiła się jednak grupa około 50 osób. Przyszli by okazać niezadowolenie z działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. W tym przypadku chodzi o zmiany w ustawach o Sądzie Najwyższym, a także w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa.

- Spotkaliśmy się przede wszystkim po to, aby zaprotestować przeciw niszczeniu demokracji, przeciw łamaniu Konstytucji RP. Wydarzenia ostatnich dni, widoczne podczas prac komisji sejmowych, nie pozwalają nam spokojnie przejść obok tak jawnego niszczenia demokracji. Prace Komisji Sprawiedliwości pod przewodnictwem Stanisław Piotrowicza, prokuratora z dawno minionych czasów, unaoczniły nam w jaki sposób wprowadza się nowe ustawy, jak nie dopuszcza się do głosu opozycji parlamentarnej, jak pozwala się obrażać opozycję przez członków PiS, zwłaszcza przez jedną z posłanek prof. Krystynę Pawłowicz, jak wreszcie traktuje się nas, zwykłych, szarych obywateli. Jesteśmy tutaj również po to, żeby pokazać swój sprzeciw w temacie manipulacji przy Ordynacji Wyborczej. Nowa ustawa w tej sprawie z góry skazuje głosujących nie po myśli władzy na porażkę. Zastosowanie gerrymanderingu, czyli nowych okręgów wyborczych pod wyborców PiS doskonale pokazują zamiary władzy. Podobnie rzecz się ma z zaznaczeniem swojego głosu na karcie do głosowania. Zamiast tradycyjnego krzyżyka nie do podrobienia, skoro już został postawiony, pozwala się na stosowanie jakichkolwiek znaczków tak, aby można je odpowiednio interpretować podczas zliczania głosów. Pozwala również na uznawanie za nieważne te, które nie będą przychylne- mówił podczas pikiety Jerzy Bednarowicz z Podkarpackich Rebeliantów.

Uczestnicy spotkanie przynieśli ze sobą białe róże i świece. Odśpiewano hymn państwowy. Odczytano również list sędzi w stanie spoczynku Anny Łachańskiej- Mróz, która podkreśliła, że popiera protest i cieszy ją fakt, że są ludzie, którzy rozumieją, że obniżenie autorytetu sądów szkodzi wymiarowi sprawiedliwości i obywatelom. Z sędzią zgodziła się radca prawny Małgorzata Czwarno- Sieroń. Głos zabrała również Renata Butryn, która powiedziała, że dziś czuje się jak za czasów stanu wojennego, kiedy jako młoda dziewczyna wraz z koleżankami brała udział w manifestacjach, mszach patriotycznych na Wzgórzu Wawelskim i kiedy protestujący rozpędzani byli przez ZOMO. Autorytetem byłej posłanki jest prof. Adam Strzembosz.

- Profesor w swoich wypowiedziach wyraźnie wskazał na to, że Konstytucja nie jest przestrzegana, że nie będzie, jeżeli te ustawy zostaną uchwalone w takim kształcie, w jakim proponuje partia rządząca, trójpodziału władzy, że jest to łamanie podstaw demokracji, fundamentów demokracji. Jako studenta marzyłam o tym, żeby żyć w wolnej Polsce. Wydawało mi się, że to jest już oczywiste, a teraz okazuje się, że niekoniecznie, dlatego jestem tutaj dzisiaj, bo „Wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem”- powiedziała Renata Butryn.

Głos zabrał również Mirosław Pawełko, były komendant Policji w Stalowej Woli i Sanoku. Przekonywał, że obecnie wojsko i policja stają się narzędziem władzy, co wielu funkcjonariuszom się nie podoba. Polacy mają prawo do życia w kraju, gdzie przestrzegane są prawa i konstytucja. Wyraził nadzieję, że w Polsce już nie powtórzą się czasy stanu wojennego…Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~wiki

z wikipedii;Beata Szydło w 2005 zgłosiła akces do Platformy Obywatelskiej, jednak ostatecznie nie znalazła się w jej szeregach i wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości.
Nie ważne do jakiej partii byle się zapisać i być przy korycie.Taką mamy premier

~LoginG

Wyjecie, bluzgacie, obrażacie.

--// JEST WYCIE? ZNAKOMICIE! //-

To dobrze- znaczy, że trafiło.

Koniec KODu, Koniec PO, Koniec UBecji, Koniec przekupnych sądów.

Koniec dyskusji.

~z drabinki:

PiS walczy o Polskę jak kiedyś Związek Radziecki walczył o pokój na świecie. Będzie walczyć aż kamień na kamieniu pozostanie!

~@Longin G

Młodzieżówka to w pierwszych ławach sejmu siedzi. "Młodzi" i zasłużeni działacze PZPR! No i oczywiście prawi katolicy, którzy przyjmowali chrzest mając 41 lat. Bu ha ha ha...

~@LonginGówno

Lewatywę już zrobiłeś? I nic, to laxigen na noc połknij działa idealnie nie przerywając snu.

~Longin G

Dajcie już spokój.
Pokazali się bo żyją w demokratycznym państwie i im wolno.

To było tylko "Młodzieżówka PeŁowska" co widać po styranych twarzach. Dołączyły eSeLDziuchy i inne ..... oderwane od koryta.
Czy nie widać po ryjach byłego starosty i nieudanego prezeska MZB, wójta Zaleszan, UBeka i byłej posłanki PeŁo ? Wszyscy odpadli od KORYTA. To boli....
Na kilkudziesięciotysięczną Stalową Wolę nie stanowią nawet dziesiątej promila. A marzy się im powrót do władzy. Myslą, że porwą społeczeństwo za sobą i zrobią PUCZ.
No i zrobili ... porwali ... ludzi nawaliło ,że coś...

O czym to świadczy ? PO znika, SLD znikło, KOD śmierdzi nadal.

A jak mówi komunistyczna aktywistka Gersdorf : a sędziowie Sądu Najwyższego nigdy nie chodzili ze świeczkami...

a ci niech sobie chodzą aż ich nogi rozbolą.

~60latPRL

jedno słowo jakie opisuje to co tam było
agonia
tego to juz nawet komentowac sie nie da

~FURIA

Roman Giertych:

"Dzisiaj równocześnie w polityce, Sieci i Dorzeczy postanowiło zaatakować spotkanie promocyjne "Kroniki Dobrej Zmiany". Ich zarzutem jest to, że w spotkaniu uczestniczyli "sami swoi", czyli Sikorski, Schnepf, Celiński i Nałęcz. A ja przecież publicznie zapraszałem Macierewicza, Kaczyńskiego i Kurskiego. Kaczyński nie przyszedł chyba dlatego, że zapowiedziałem, że będzie siedział koło Sikorskiego, ale że nie wolno mu go po rękach całować. Kurski nie przyszedł gdy się dowiedział, że zamiast siedzieć u podnóżka prezesa, to w związku z jego brakiem będzie siedział u podnóżka Nałęcza. A Macierewicz nie przyszedł, gdy się dowiedział, że spotkania nie rozpocznie apel smoleński. I tak idea pluralizmu na spotkaniu upadła. Zostali tylko przeciwnicy PiS, ale za to poziom debaty nie podupadł.
Szanownym dziennikarzom pisoidalnym, którzy zaczęli dostawać piany na "Kronikę Dobrej Zmiany" życzę miłej lektury i radzę przed przeczytaniem wziąć relanium. Rzeczywistości to nie zmieni, ale pomoże ją przetrwać.
Roman Giertych

~warte uwagi!

Nieoficjalnie mówi się w mediach, że PiS trzyma prezydenta w szachu. Politycy tej partii mają przygotowany gotowy scenariusz na wypadek, gdyby Andrzej Duda stawiał jakiś opór. Wówczas postawi się go przed Trybunałem Stanu, bo przecież niejednokrotnie złamał konstytucję. W tej sytuacji nie będzie mógł pełnić swojej funkcji, więc jego miejsce zajmie marszałek sejmu i wszystko ułoży się tak jak powinno.

~dojna zmiana

PiS-iewicze ciągle w akcji. Były polityk Prawa i Sprawiedliwości, Maciej Łopiński, który kilka miesięcy temu zaczął szefować radzie nadzorczej TVP, został doradcą zarządu Orlenu.
DOJĄ POLSKĘ AŻ TRZESZCZY...

~Jak w komunie

Ciągną ten kraj w otchłań żerując na naiwności ludzkiej, na takich niedouczonych na sobotnio-niedzielnych szkółkach jak wielu tu wPiSujących.

~Wyniki WP

UWAGA, UWAGA !!!!
PODAWAJCIE DALEJ !!!!
W NAJWIĘKSZYM TEŚCIE W POLSCE, 136 TYSIĘCY LUDZI WSKAZAŁO, ŻE MA JUŻ DOŚĆ PiS-U.

~PILNE

Nie będzie już wolnych wyborów.
PiS nie chce oddać władzy, będzie kontrolować i liczyć głosy samodzielnie.
Bez Państwowej Komisji Wyborczej...
PKW odsunięta od wyborow.
"Bo my towarzysze wiemy co dla was jest dobre!

~PiSiOR

NIE MĘCZCIE JUŻ STARCA.
POTRZEBUJE ODPOCZYNKU.
BEZ ZDRADZIECKICH MORD I KANALII.
I NA DODATEK ZDROWIE JUŻ NIE TO...
CZY NIE POWINIEN SOBIE JUŻ POSIEDZIEĆ W SPOKOJU?

~z internetu

CHCESZ POZNAĆ STRATEGIĘ PiS NA JESIEŃ?
Jest prosta.
Złamać prawo przed świętami tak wiele razy, żeby Polacy się w tym po prostu pogubili.
Poza tym, nie wierzą, że Polacy wyjdą na ulicę bronić wolnych wyborów, wolnych sądów i własnej wolności.
PiS kupił naiwnych za 500+
Zanim się zorientują, będzie już za późno...

~@Ola

Era komuny dopiera zaczyna kwitnąć. Trzeba mieć oczy kaczym łajnem zapaprane by tego nie widzieć...

~z internetu

PiS chce zlikwidować wybory bezpośrednie na prezydentów, burmistrzów i wójtów w wyborach samorządowych. Będą ich wybierać rady miast i gmin”.

~kumkwat

Plugawa marksistowsko-czekistowska PO podzieli los nieboszczki PZPR! ta sama prowieniencja te same czerwone rumiane nosy,ten sam kominternowski rewolucyjny zacier ! tylko co na to wszystko powie Beria Dierżyński,Marks,Bierut !! na zdjęciach widoczni pierd.... harcerze rewolucji chunwejbini kominternu !

~Ola

komuchy do domu, wasza era minęła

~Ola

komuchy do domu, wasza era minęła

~olo

Same stare komuchy, wstyd!

~bravo

ukłony dla demonstrujących,że im sie chciało w taką niepogodę demonstrować w słusznej sprawie,bo o niezawislość Sądów
jeszcze WAM stalowowlskie pisiaki podziekują kiedyś,bo sami nie wiedzą co im Prezio z Zerem szykuje

~Tytus

Najciekawsze jest to że wszystkich którzy myślą inaczej niż PO, Nowoczesna, KOD, PSL czy SLD nazywa się PiSowcami. Weźcie się ogarnijcie.

~Szechter

Wolaki tyle wiedza o sadach ile im ichniejsza trybuna ludu czyli Gazeta polska czy tam wolska napisze. Propaganda jak za komuny tylko niebezpieczniejsza bo nie będzie kto miał juz po nich posprzątać. Nie rozumiem czemu Wolacy sobie swojego państwa nie założą i tam nie wprowadzają swoich porządków.

~kulson

PiSdupki już poszły po pracy do domu tylko jeszcze jakiś jeden tu jest i smrodzi kaczym łajnem.

~@manukun

Całą kasę odprowadzoną przez Biereckiego ze SKOKÓW bo to co nachapał Berczyński zwiewając do USA już przepadło.

~manukun

Ile miasto będzie kosztowała cała impreza pod sądem?. I na takie coś pozwolił prezydent. Zabawa za moje podatki.

~Zzz

CO z tym PiS-em,taki chamski hejt i ubliżanie starszym osobom, czyli również swojemu żelaznemu elektoratowi. Starsi maja tylko zagłosowac i siedzieć cicho, to po co PiS plecie o aktywnych seniorach i sie do nich mizdrzy? Totalne zakłamanie i cyniczna obłuda.

~Pamietam

Jak tam. Bronimy sonduf pelo co to odbieraly dzieci rodzicom z powodu muszki owocowki???

~Po/no

Sondy za peo to bezkarne bandyctwo w togach i bezsilne lzy "sprawiedliwie# osadzonych zwyklych ludzi