Pikieta przed Sądem Rejonowym

Image

W całej Polsce odbyły się pikiety przed sądami. Również w Stalowej Woli zorganizowano spotkanie protestacyjne. Mimo śnieżnej aury wyrazić niezadowolenie z rządów PiS przyszło około 50 osób…

Śnieżny wieczór w Stalowej Woli nie sprzyjał zapewne organizacji zgromadzeń. 3 grudnia 2017 roku, o godz. 19:00 przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli stawiła się jednak grupa około 50 osób. Przyszli by okazać niezadowolenie z działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. W tym przypadku chodzi o zmiany w ustawach o Sądzie Najwyższym, a także w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa.

- Spotkaliśmy się przede wszystkim po to, aby zaprotestować przeciw niszczeniu demokracji, przeciw łamaniu Konstytucji RP. Wydarzenia ostatnich dni, widoczne podczas prac komisji sejmowych, nie pozwalają nam spokojnie przejść obok tak jawnego niszczenia demokracji. Prace Komisji Sprawiedliwości pod przewodnictwem Stanisław Piotrowicza, prokuratora z dawno minionych czasów, unaoczniły nam w jaki sposób wprowadza się nowe ustawy, jak nie dopuszcza się do głosu opozycji parlamentarnej, jak pozwala się obrażać opozycję przez członków PiS, zwłaszcza przez jedną z posłanek prof. Krystynę Pawłowicz, jak wreszcie traktuje się nas, zwykłych, szarych obywateli. Jesteśmy tutaj również po to, żeby pokazać swój sprzeciw w temacie manipulacji przy Ordynacji Wyborczej. Nowa ustawa w tej sprawie z góry skazuje głosujących nie po myśli władzy na porażkę. Zastosowanie gerrymanderingu, czyli nowych okręgów wyborczych pod wyborców PiS doskonale pokazują zamiary władzy. Podobnie rzecz się ma z zaznaczeniem swojego głosu na karcie do głosowania. Zamiast tradycyjnego krzyżyka nie do podrobienia, skoro już został postawiony, pozwala się na stosowanie jakichkolwiek znaczków tak, aby można je odpowiednio interpretować podczas zliczania głosów. Pozwala również na uznawanie za nieważne te, które nie będą przychylne- mówił podczas pikiety Jerzy Bednarowicz z Podkarpackich Rebeliantów.

Uczestnicy spotkanie przynieśli ze sobą białe róże i świece. Odśpiewano hymn państwowy. Odczytano również list sędzi w stanie spoczynku Anny Łachańskiej- Mróz, która podkreśliła, że popiera protest i cieszy ją fakt, że są ludzie, którzy rozumieją, że obniżenie autorytetu sądów szkodzi wymiarowi sprawiedliwości i obywatelom. Z sędzią zgodziła się radca prawny Małgorzata Czwarno- Sieroń. Głos zabrała również Renata Butryn, która powiedziała, że dziś czuje się jak za czasów stanu wojennego, kiedy jako młoda dziewczyna wraz z koleżankami brała udział w manifestacjach, mszach patriotycznych na Wzgórzu Wawelskim i kiedy protestujący rozpędzani byli przez ZOMO. Autorytetem byłej posłanki jest prof. Adam Strzembosz.

- Profesor w swoich wypowiedziach wyraźnie wskazał na to, że Konstytucja nie jest przestrzegana, że nie będzie, jeżeli te ustawy zostaną uchwalone w takim kształcie, w jakim proponuje partia rządząca, trójpodziału władzy, że jest to łamanie podstaw demokracji, fundamentów demokracji. Jako studenta marzyłam o tym, żeby żyć w wolnej Polsce. Wydawało mi się, że to jest już oczywiste, a teraz okazuje się, że niekoniecznie, dlatego jestem tutaj dzisiaj, bo „Wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem”- powiedziała Renata Butryn.

Głos zabrał również Mirosław Pawełko, były komendant Policji w Stalowej Woli i Sanoku. Przekonywał, że obecnie wojsko i policja stają się narzędziem władzy, co wielu funkcjonariuszom się nie podoba. Polacy mają prawo do życia w kraju, gdzie przestrzegane są prawa i konstytucja. Wyraził nadzieję, że w Polsce już nie powtórzą się czasy stanu wojennego…Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~z internetu

CAŁA WARSZAWA BĘDZIE WE WTOREK PROTESTOWAĆ POD SEJMEM.
Jeśli PiS złamie Konstytucję przejmując Sąd Najwyższy, KRS i ustawiając wybory pod siebie, to będzie koniec wolnej Polski.

~wPiSdu

DZIŚ, Z OKAZJI BARBÓRKI, CAŁY ŚLĄSK POTĘPIĄ PISOWSKĄ NIENAWIŚĆ, DZIELENIE POLAKÓW I WIESZANIE ZDJĘĆ NA SZUBIENICACH. Ślązacy nie są ukrytą opcją niemiecką!!!! Chcą normalnej Polski, bez PiS-u.

~fajne

Jak chcecie sexi program zobaczyć to popatrzcie na TVPiS. Nigdzie nie zobaczycie takiego pierdolenia!

~HAKATUMBA

Zmiana na stanowisku premiera gdy PiS ma podobno rekordowe poparcie jest ryzykowna. Ludzie nie za bardzo będą wiedzieli dlaczego zmienia się podobno dobrego szefa rządu. Za to wywalenie Waszczykowskiego jest ze wszech miar słuszne bo na stanowisko szefa w MSZ to on się nie nadawał. ?I na koniec - skoro Kaczyński nie zostanie premierem to znak, że z jego zdrowiem nie jest najlepiej albo raczej tchórzy.

~Aro

A sie pytam co podrzędny poseł kaczyński ma do rekonstrukcji rządu od tego jest ta szydło

~Marek

A czy powiedzieli, czy zmieni się rządzący? Czy tylko zmienia premierka?

~Balbina

Skoro jest tak dobrze to czego jest tak źle? Beatka zmęczona?

~prezio

~Karolina,prezio niczego nie owija w bawełnę i za prawdę nie musi nikogo przepraszać.Jego komentarze i ocena sytuacji jest jak najbardziej trafna.
Nie musisz go tak wychwalać,bo to wcale mu nie potrzebne.

~ambasador

A zdymisjonowany Waszczykowski ma objąć placówkę w San Escobar?

rsta

Zmiany w sądach są potrzebne!

~prezio

~z internetu Wałęsa mógłby być symbolem odzyskania niepodległości,ale pod warunkiem,że stanąłby w prawdzie,a nie kluczył po manowcach i osądzał od czci i wiary dawnych kolegów z Solidarności.
A po prawdzie,to wychodzi na to,że taki scenariusz napisała mu SB,a Wachowski prowadził za rączkę.
Chciałbym wierzyć w jego legendę,bo i ja wierzyłem w niego,ale wobec faktów nie da się tego obronić.

~Mira

Chyba Morawiecki jadąc do Brukseli nie wystroi się w żółty żakiecik?

~abi

Morawiecki też każdego dnia będzie miał obowiązek opublikować orzeczenia TK z 9 marca i 11 sierpnia 2016 roku. To sie nie przedawnia az do skutku.

~Karolina

A kiedy prezes, samozwańczy autorytet, rzekomo najmoralniejszy człowiek na świecie , wielki katolik patriota, krynica prawdy , dobra, wiedzy wszelakiej przeprosi za karygodne przezwiska, pomówienia, insynuacje, oskarżania bez żadnych dowodów, kiedy przeprosi za cyniczne dzielenie narodu, napuszczanie jednych na drugich? Kiedy przeprosi za bezczelną demolkę demokracji, deptanie konstytucji i zamiary zaprowadzenia w kraju dyktatury na wzór białoruski?? Kiedy?

~prezio

Żadne kwilenia ni kwiczenia nie pomogą,bo garstka nie będzie decydować.
Reformę sadownictwa trzeba przeprowadzić jak najszybciej,aby była normalność w cywilizowanym i demokratycznym kraju.
Tak jak było,to już było i se nie wrati
Totalniaków,jak się okazuje,została garstka.
Na apel Bolka,zamiast 2 milionów,przychodzi 20 albo dwiescie osób.
Wydaje mi się,że to i tak jego sukces.

~z internetu

Lechu_walęsa_ pozostanie symbolem wolnej Polski i odzyskania przez nią niepodległości w 1989 tak samo jak Piłsudski - stał się tego symbolem w 1918.
To nie są postacie bez skaz, na jednym ciąży wciąż odium bolka a na drugim berezy kartuskiej ale to w niczym nie ujmuje ich zasług dla odbudowy naszej państwowości.
Na tle zasług tych panów Kaczyński jawi się jako jakiś uzurpator.
Prawda jest bezwzględna dla prezesa, ten człowiek niczym się nie zasłużył dla Polski. Nic nie czynił gdy odwaga była w cenie.
Tu już nie chodzi nawet o to, że nigdy nie stał naprzeciw ZOM0 i nie był internowany. On nawet nie zapisał się do solidarn0ści chociaż organizacja ta liczyła w szczytowym dla niej okresie ok 10 mln ludzi, Kaczyński nie pojawił się też na pogrzebie Popiełuszki chociaż mieszkał niedaleko.
Pomyśleć, że ten człowiek, bez zasług dla kraju, jest teraz uznawany przez środowisko pisowskie za jakieś guru i za bohatera narodowego_.

~niechŻyjeBal

Jeżeli to prawda, to proponuję obejrzeć "Ucho Prezesa" 25 odcinek, pt. Gniazdo bocianie. Jak widać rzeczywistość przerosła kabaret. Tylko nie wiadomo, czy śmiać się , czy płakać ?

~zaczyna się

Powinna Becię zastąpić - też "zaistniała" na salonach Kempa.
W wakacje jakoś - lansowała się w Rzymie, chciała objąć stanowisko Ambasadora...Nic to, że języków nie zna - ma układ z Rydzykiem. Tyle, że chyba Rydzyk raczej z Rzymem układów nie ma. Tam są mądrzejsi!

~baba z wozu

A pamiętacie słowa B. Szydło: "Jesteśmy umówieni z prezesem na 4 lata". Czyżby kłamczuszka? O dialogu z Polakami nie wspomnę. Skoro tak cudownie to po co zmieniać? Ale kombinują.

~beatabeatabea

RMF FM: Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku premiera

~jajaJakBerety

Jak on może zostać premierem skoro teraz wszystkim rządzi bez odpowiedzialności. Jako premier też musiałby jeździć do Brukseli i rozmawiać z wielkim światem. A po jakiemu? Owszem zna swa obce języki przy butach ale z innymi się nie dogada.

~@openni

To prezesowi i dupa i kolano wysiadło? Dupa to wiadomo z czego ale KOLANO?

~openni

rydz ból kolana prezesa jest niczym w porównaniu do przerażliwego bólu dupy widocznych na powyższych zdjęciach aparatczyków..

~rydz

Dlaczego ojciec dyrektor nie wyleczy kaczce kolano?

e2rds

Do (do e2rds). Co można wytłumaczyć kołkowi w płocie, nawet jeśli uważa innych za tępe dzidy, jest tylko kołkiem i ma tam stać jak go postawili i tyle w temacie do kołka.

e2rds

LoginG jesteś na dobrej drodze do wprowadzenia dyktatury, a na koniec będzie koniec z LoginG-iem.

~omrogd

jak widać rewolucja marksistowska zatoczyła koło - ci widoczni na zdjęciach komsomolcy 30-40 lat temu stanowili nawóz rewolucji - byli swoistym podkładem użyżniali podglebie komunizmu - ich całe życie cała młodość to pełne oddanie ideom komsomołu braterstwa mas robotniczych idei trockizmu internacjonalizmu pod przywództwem KPZR oraz PZPR - nietrudno zrozumieć ich zagubienie obłęd,przerażenie gdy widzą że na ich oczach stary porządek legnie w gruzu a kocioł rewolucji właśnie się dopala i tli się już gasnącym i agonalnym płomyczkiem i lada chwila odda ostatnie tchnienie...

~KOLANO

uwaga!
ZACZĘŁA SIĘ WIELKA NARADA NA NOWOGRODZKIEJ!
Niech się naradzają, jak tak dalej pójdzie i przejdzie przepis o tym, że głosy wyborcze mogą być poprawiane a do tego będą przewożone z jednej komisji do drugiej i tam liczone (czego nigdy dotąd nie było bo daje to pole do wielu nadużyć) to w końcu ulica stanie oko w oko z Jarkiem i pan prezes przestanie się tak dziwnie uśmiechać. Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że brat Prezydenta Lecha Kaczyńskiego może szerzyć bezprawie. Zgroza.

No i ogłoszą że prezes nie zostanie premierem bo KOLANO GO BOLI!

~POPIERAM PiS

POPIERAM PIS PEŁNĄ GĘBĄ BO SZUKAM PRACY W SPÓŁCE SKARBU Z PENSJĄ 50 TYSIĘCY ZŁ.

~@LonginG

Próżno riposty się spodziewasz
Nie dam ci pstryczka anim klapsa
Nie powiem nawet pies cię jebał
Bo to mezalians byłby dla psa.../J.Tuwim - to był taki poeta/