Pikieta przed Sądem Rejonowym
Opublikowano: 3  Grudnia  2017

W całej Polsce odbyły się pikiety przed sądami. Również w Stalowej Woli zorganizowano spotkanie protestacyjne. Mimo śnieżnej aury wyrazić niezadowolenie z rządów PiS przyszło około 50 osób…

Śnieżny wieczór w Stalowej Woli nie sprzyjał zapewne organizacji zgromadzeń. 3 grudnia 2017 roku, o godz. 19:00 przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli stawiła się jednak grupa około 50 osób. Przyszli by okazać niezadowolenie z działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. W tym przypadku chodzi o zmiany w ustawach o Sądzie Najwyższym, a także w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa.

- Spotkaliśmy się przede wszystkim po to, aby zaprotestować przeciw niszczeniu demokracji, przeciw łamaniu Konstytucji RP. Wydarzenia ostatnich dni, widoczne podczas prac komisji sejmowych, nie pozwalają nam spokojnie przejść obok tak jawnego niszczenia demokracji. Prace Komisji Sprawiedliwości pod przewodnictwem Stanisław Piotrowicza, prokuratora z dawno minionych czasów, unaoczniły nam w jaki sposób wprowadza się nowe ustawy, jak nie dopuszcza się do głosu opozycji parlamentarnej, jak pozwala się obrażać opozycję przez członków PiS, zwłaszcza przez jedną z posłanek prof. Krystynę Pawłowicz, jak wreszcie traktuje się nas, zwykłych, szarych obywateli. Jesteśmy tutaj również po to, żeby pokazać swój sprzeciw w temacie manipulacji przy Ordynacji Wyborczej. Nowa ustawa w tej sprawie z góry skazuje głosujących nie po myśli władzy na porażkę. Zastosowanie gerrymanderingu, czyli nowych okręgów wyborczych pod wyborców PiS doskonale pokazują zamiary władzy. Podobnie rzecz się ma z zaznaczeniem swojego głosu na karcie do głosowania. Zamiast tradycyjnego krzyżyka nie do podrobienia, skoro już został postawiony, pozwala się na stosowanie jakichkolwiek znaczków tak, aby można je odpowiednio interpretować podczas zliczania głosów. Pozwala również na uznawanie za nieważne te, które nie będą przychylne- mówił podczas pikiety Jerzy Bednarowicz z Podkarpackich Rebeliantów.

Uczestnicy spotkanie przynieśli ze sobą białe róże i świece. Odśpiewano hymn państwowy. Odczytano również list sędzi w stanie spoczynku Anny Łachańskiej- Mróz, która podkreśliła, że popiera protest i cieszy ją fakt, że są ludzie, którzy rozumieją, że obniżenie autorytetu sądów szkodzi wymiarowi sprawiedliwości i obywatelom. Z sędzią zgodziła się radca prawny Małgorzata Czwarno- Sieroń. Głos zabrała również Renata Butryn, która powiedziała, że dziś czuje się jak za czasów stanu wojennego, kiedy jako młoda dziewczyna wraz z koleżankami brała udział w manifestacjach, mszach patriotycznych na Wzgórzu Wawelskim i kiedy protestujący rozpędzani byli przez ZOMO. Autorytetem byłej posłanki jest prof. Adam Strzembosz.

- Profesor w swoich wypowiedziach wyraźnie wskazał na to, że Konstytucja nie jest przestrzegana, że nie będzie, jeżeli te ustawy zostaną uchwalone w takim kształcie, w jakim proponuje partia rządząca, trójpodziału władzy, że jest to łamanie podstaw demokracji, fundamentów demokracji. Jako studenta marzyłam o tym, żeby żyć w wolnej Polsce. Wydawało mi się, że to jest już oczywiste, a teraz okazuje się, że niekoniecznie, dlatego jestem tutaj dzisiaj, bo „Wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem”- powiedziała Renata Butryn.

Głos zabrał również Mirosław Pawełko, były komendant Policji w Stalowej Woli i Sanoku. Przekonywał, że obecnie wojsko i policja stają się narzędziem władzy, co wielu funkcjonariuszom się nie podoba. Polacy mają prawo do życia w kraju, gdzie przestrzegane są prawa i konstytucja. Wyraził nadzieję, że w Polsce już nie powtórzą się czasy stanu wojennego… 


Komentarze
1 2 3 4 ... » »»

Strona: 1/9 Wyświetlaj po:

~staś
Mam pytanie ile dostali pieniędzy za to smrodzenie pod sądem ci którzy się tam kompromitowali.
Dodano: 7  Grudnia  2017  12:46:41
~Nocny Marek
@e2rds.
Spytaj się Pana Pawełki czy KPP w Stalowej Woli nie zabezpieczała, cyt. "Na każde zawołanie świąt kościelnych" ?
Spytaj się, czy nie biegał na spotkania opłatkowe z bp Frankowskim ?
Spytaj się kto przychodził dzielić się opłatkiem w budynku KPP ?
Dodano: 6  Grudnia  2017  23:17:14
~POL
Kiedy te staruchy w końcu zrozumieją, że ich zadaniem jest zbierać grzyby, łowić ryby, uprawiać w sezonie działki i ogródki, bawić wnusie; a nie robić szopek w stylu rewolucji 50-osobowej!
Dodano: 6  Grudnia  2017  22:40:03
Mirosław Pawełko, były komendant Policji w Stalowej Woli i Sanoku. Przekonywał, że obecnie wojsko i policja stają się narzędziem władzy, co wielu funkcjonariuszom się nie podoba. i ma rację, obecnie wojsko jest od noszenia parasoli, a policja od zabezpieczania na każde zawołanie świąt kościelnych, a niedługo i baldachim będą nosić, albo kontrolować tych co jeszcze nie byli w niedzielę w kościele.
Dodano: 6  Grudnia  2017  12:02:47
Hucu, ten Kwiat Cmentarny ze świeczkami może jeszcze żyć i żyć. Niezbadane są losy i tych świeczek możesz się doczekać wcześniej niż myślisz, wspomnij ten wpis zanim coś głupiego napiszesz, bo los bywa przewrotny i czasem okrutny.
Dodano: 6  Grudnia  2017  11:57:00
Dyskutując nie wyobrażajmy się wzajemnie ...
Dodano: 6  Grudnia  2017  05:44:23
~Nocny Marek
Cyt. - "Głos zabrał również Mirosław Pawełko, były komendant Policji w Stalowej Woli i Sanoku. Przekonywał, że obecnie wojsko i policja stają się narzędziem władzy, co wielu funkcjonariuszom się nie podoba."

Panie Pawełko, moją intencją, oraz zamiarem nie jest znieważanie ani zniesławianie Pańskiej osoby (art., art. 214 i 212 k.k.) Proszę jednak odpowiedzieć:
- Czy prawdą jest, że zaczynał Pan Pracę w MO jako Zomol ?
- Czy prawdą jest, że był Pan członkiem PZPR ?
- Czy prawdą jest, że w wyniku wejścia w życie ustawy dezubekizacyjnej stracił Pan policyjną emeryturę i żeby dorobić zatrudnił się w SKAREMie ?
- Czy prawdą jest, że w wyborach samorządowych ma Pan zamiar startować na stanowisko wójta w Krzeszowie ?

Chcielibyśmy się tylko dowiedzieć z kim mamy do czynienia.
Dodano: 6  Grudnia  2017  01:08:23
~tępa kempa
zzz masz rację-piotrowicz suszy zęby do kamer,śmieję się wszystkim prosto w oczy.
z wikipedii;Beata Agnieszka Kempa i z domu Płonka...córka Walentego Płonki, członka PZPR, w okresie PRL dyrektora Sycowskich Zakładów Przemysłu Terenowego
Dodano: 5  Grudnia  2017  21:55:13
~Zzz
Czerwonej zarazy i kłamców lustracyjnych -to szukać w szeregach miłościwie nam panującego PiS-u,a nie wsród protestujących.
Pod sadem była pani Czwarno,walczyła w podziemiu w czasie stanu wojennego,i na nia donoszono. A na listach PiS-u ci , którzy donosili. Himalaje hipokryzji.
Dodano: 5  Grudnia  2017  21:36:19
~olo
czerwona zaraza
Dodano: 5  Grudnia  2017  20:27:46
~H2O
Tym starcom to coś jest w głowę,że się włóczą po nocy ? Rekolekcje są- na Roraty z rana do kościoła. A nie urządzać Igrzyska przed Sądem.!
Dodano: 5  Grudnia  2017  20:18:50
~Wow
Młodzież w natarciu! Buhaha
Dodano: 5  Grudnia  2017  20:07:42
~frog
Ciekawe kiedy rozpoczną dochodzenie w sprawie przejęcia domu przez Rajmunda Kaczyńskiego to byłby hit
Dodano: 5  Grudnia  2017  19:50:26
~LoginG
WY! NAWET NIE PROMILE SPOŁECZEŃSTWA!
Niedobite PeOwskie Juchy .
Majdan wam się marzy ?? sponsorowany przez Sorosa !
Oderwani od koryta zdrajcy POLSKI.
TFU wam w zdradzieckie mordy !

To było tylko "Młodzieżówka PeŁowska" co widać po styranych twarzach. Dołączyły eSeLDziuchy i inne ..... oderwane od koryta.
Czy nie widać po ryjach byłego starosty i nieudanego prezeska MZB, wójta Zaleszan, UBeka i byłej posłanki PeŁo ? Wszyscy odpadli od KORYTA. To boli....
Na kilkudziesięciotysięczną Stalową Wolę nie stanowią nawet dziesiątej promila. A marzy się im powrót do władzy. Myslą, że porwą społeczeństwo za sobą i zrobią PUCZ.
No i zrobili ... porwali ... ludzi nawaliło ,że coś...

O czym to świadczy ? PO znika, SLD znikło, KOD śmierdzi nadal.

A jak mówi komunistyczna aktywistka Gersdorf : a sędziowie Sądu Najwyższego nigdy nie chodzili ze świeczkami...

a ci niech sobie chodzą aż ich nogi rozbolą.
Dodano: 5  Grudnia  2017  19:23:57
~kosa
zapomnijcie komuchy o przywilejach i władzy czas "grubej kreski" juz minął. Czas najwyższy ponieśc konsekwencje za te lata po 89 roku...czasy rabunku i zdrady OJCZYZNY. Czas władzy "dogadania sie z komuną" minął bespowrotnie powinien nastać czas rozliczeń zdrajców i złodziei i broniących ich czyli władzy sadowej.
Dodano: 5  Grudnia  2017  18:53:33
~katoliban
Tak się bawi sekta smoleńsko toruńska na urodzinach radia Maryja...i to za nasze ciężko zapracowane pieniądze.Jak dzieci
www.youtube.com/watch?v=dVuz10wpkx0
Dodano: 5  Grudnia  2017  18:01:13
~@Polon
Nawiedzeni i zaczadzeni smoleńską mgłą już 10-ego z pampersami wysłuchają rabina na drabince. Może wreszcie ,,dojdzie,,!
Dodano: 5  Grudnia  2017  16:25:42
~@Hucu
Takim tłumokom jak ty to nawet góralska watra na łbie zapalona nic nie pomoże.
Dodano: 5  Grudnia  2017  16:18:59
~taka prawda
"Suty kontrakt dla ludzi PiS. Ujawniamy faktury za kampanię "Sprawiedliwe sądy" Suty kontrakt dla ludzi PiS. Ujawniamy faktury za kampanię "Sprawiedliwe sądy" Co najmniej milion złotych wydanych na realizację kampanii billboardowej i telewizyjnej "Sprawiedliwe sądy", w ramach której informowano o łamaniu prawa przez sędziów, trafiło w ręce firmy Solvere, kierowanej przez byłych specjalistów od wizerunku PiS Według ustaleń Onetu, Polska Fundacja Narodowa, która dostała zlecenie na kampanię PiS za pieniądze pochodzące od państwowych spółek pierwotnie planowała wydać na jej realizację 19 817 760 zł. Taka dokładnie kwota widnieje w dokumentacji PFN, Oficjalnie władze fundacji zapewniały, że koszt kampanii przekroczy nieco ponad 8 mln zł. Lecz dokumenty, które widział Onet, przeczą tym słowom. Zaledwie do 20 września Solvere wystawiła fundacji za realizację kampanii o sądach cztery faktury: REKLAMA - FV/2/08/2017 za badania socjologiczne na kwotę 44 987,69 zł; - FV/2/09/2017 za promowanie treści internetowych na kwotę 246 000 zł; - FV/3/09/2017 za produkcję TV, VoD i viral na kwotę 615 000 zł; - FV/4/09/2017 za druk broszury na kwotę 285 360 zł. Wszystkie te faktury znalazły się w zestawieniu wydatków PFN na projekt "Sądy, w ramach realizowanego programu "Sprawiedliwość". Co więcej, z dokumentów wynika, że po rezygnacji z kosztów prowadzenia kampanii poza granicami Polski (prasa zagraniczna - 2 460 000 zł) i emisji części samych reklam (kampania radiowa - 861 000 zł), co także władze fundacji zapowiadały publicznie, koszty kampanii wynosiły łącznie 16 494 760 zł. Z czego do 20 września wydano już kwotę 5 375 727, 50 zł."
Dodano: 5  Grudnia  2017  14:50:22
~Hucu
Przypominam tej garstce oszołomów, iż miejscem najbardziej odpowiednim do palenia świeczek, jest cmentarz komunalny przy ul. Ofiar Katynia.
Dodano: 5  Grudnia  2017  13:49:46
~jks
Ze zdjęć widać kto broni sadów. Z tych zdjęć tez widać ,ze zmiana jest potrzeba. Jak coś jest dobre dla Po i SLD to znaczy ,ze to trzeba zmienić.
Dodano: 5  Grudnia  2017  13:27:07
~Polon
Garstka czerwonych nawiedzeńców!
Dodano: 5  Grudnia  2017  13:01:51
Wielu marzy o tym, aby sądy były przyjazne dla obywateli ...
Dodano: 5  Grudnia  2017  11:39:58
~@jbl
Bardzo trafnie. Lepiej ująć tego nie można. Cóż skoro ta niedouczona gawiedź nie kuma tego.
Dodano: 5  Grudnia  2017  11:09:48
~@jbl
Bardzo trafnie. Lepiej ująć tego nie można. Cóż skoro ta niedouczona gawiedź nie kuma tego.
Dodano: 5  Grudnia  2017  11:09:46
~widz
Do dwudziestu nie POtrafia POliczyć?
Dodano: 5  Grudnia  2017  09:33:23
~niezrzeszony
prezio- obyś popadł w konflikt z obecną władzą i wylądował w sądzie ciekawe czyja będzie racja? widzisz tak się składa że reforma TK miała przyśpieszyć i usprawnić pracę tego organu jak jest każdy widzi.
Dodano: 5  Grudnia  2017  08:43:59
Należy uwolnić sądy od przeszłości!
Dodano: 5  Grudnia  2017  07:37:03
~wyborca
KOMUCHÓW NAJWIĘCEJ tylko w PiS. Zaczynając od komucha Piotrowicza - posła PiS z Krosna, prezesa ORLENU, PiS to największa kolebka komuchów ukrytych. Udających katolików, bo wiedzą, że pokazując swoją pobożność uzyskają głosy. To co robi teraz PiS pokazuje zapędy antydemokratyczne. Nie będziemy już wybierać prezydenta, burmistrza to zrobi PARTIA tak jak za komuny. KC PZPR też tak wybierał swoich przedstawicieli w miastach. Ale ludzie sprzedali się za 500 + w zamian za DEMOKRACJĘ. WSTYD POLACY !! o taką PiS Polskę walczyliście ?
Dodano: 5  Grudnia  2017  00:47:57
~jbl
Niestety ...Polski "majdan" zbliża się wielkimi krokami....prędzej czy później dojdzie do rozlewu krwi i to dzięki jednemu choremu z nienawiści małemu czlowieczkowi,który nie może sobie poradzić że wysłał brata na śmierć
Dodano: 5  Grudnia  2017  00:14:44
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe