Otwarte Strefy Aktywności OSA
Opublikowano: 27  Listopada  2017

Miasto będzie aplikować o środki z Ministerstwa Sportu i Turystki na utworzenie Otwartych Stref Aktywności (OSA).

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) o charakterze wielopokoleniowym będą powstawały w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo- rekreacyjnej. Zarówno miasta jak i powiaty będą mogły otrzymać dofinansowanie na ich budowę.

Nowy program rozwoju infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystki przewiduje 2 warianty utworzenia OS. Pierwszy z nich, podstawowy zakłada powstanie siłowni plenerowej, gdzie znajdzie się minimum 6 urządzeń do ćwiczeń oraz tzw. strefy relaksu z minimum 4 ławkami, plenerowym urządzeniem do gier (np. gier planszowych typu szachy/warcaby lub stół do ping ponga, trampolina, itp.) Wariant rozszerzony obejmie siłownię składającą się z minimum 6 urządzeń oraz strefę relaksu z takim samym zapleczem jak wyżej. W strefie tej znajdzie się również plac zabaw o charakterze sprawnościowym składający się z 3 lub więcej urządzeń dla dzieci.

Stalowa Wola przygotowuje się do tego, aby ubiegać się o dofinansowanie na utworzenie aż 5 Otwartych Stref Aktywności.

- W budżecie na przyszły rok mamy 140 tys. zł wkładu własnego na ten cel. Przygotowujemy projekty pod względem technicznym tak, aby otrzymały one najwyższe oceny w Ministerstwie Sportu i Turystki- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Otwarte Strefy Aktywności będą odpowiadały potrzebom osób w różnym wieku. W Stalowej Woli wciąż brakuje tego typu miejsc.

- Widząc co tu, w Stalowej Woli się dzieje, obiecałem, że będę robić wszystko, żeby dofinansować w pełnej wysokości, czyli w 50%, tą inwestycję. Namawiamy wszystkich samorządowców z Podkarpacia, całej Polski, żeby szukali terenów. Obliczamy Otwartą Strefę Aktywności na około 100 tys. zł- mówi Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

ooo, reklama umiech
Dodano: 13  Lutego  2018  10:55:38
Takie inicjatywy jak Otwarte Strefy Aktywności są bardzo potrzebne. Każdy taki obiekt to nowe możliwości do aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców. Ważne też, że skorzystać będą mogły uboższe gminy.
Firma FitPark jako wiodący producent urządzeń do aktywnej rekreacji w terenie chętnie przygotuje dla Państwa projekt wraz z wizualizacją, pomoże wybrać urządzenia i sporządzić dokumentację.
www.otwartestrefyaktywnosci.pl
Dodano: 13  Lutego  2018  10:00:33
@fakty tvn
Matematyka kuleje? W mieście mamy aż jednego radnego opozycji - Hausnera. Nie sądzę, żeby miał w zwyczaju klepać komentarze na forum. Zna skuteczniejsze sposoby.

Dobry prezydent to nie ten pomysłowy, tylko ten zaradny. Nadbereżny może produkować kolejne kolorowe obrazki i prezentacje, ale bez środków na ich realizację niczego nie zrobi.
Dodano: 4  Stycznia  2018  17:56:32
~FAKTY TVN
Kolejny dobry pomysł prezydenta, niestety jak zwykle porcja opozycyjnego ujadania.
Oni tylko to potrafią: narzekać i obrażać!
Dodano: 4  Stycznia  2018  09:07:56
~PIOTR
Fajna sprawa mam nadzieje ze radni tym razem wybiorą bardziej profesjonalne siłownie niż te które są teraz.np. siłownie hydrauliczne fajnie tez by było zrobić siłownie dla ludzi niepełnosprawnych bo takich u nas brak.
Dodano: 4  Stycznia  2018  08:44:31
~Mirek
Za 5 lat nasz wpływ budżetowy pozwoli tylko i wyłącznie na spłacanie rat kredytów i odsetek. Nie będzie ani 1 zł na rozwój miasta. Ja stąd spadam. Nie będę tego utrzymywał.
Dodano: 29  Listopada  2017  09:37:44
~bob
przy ul. Brandwickiej miała być i co? błoto
Dodano: 28  Listopada  2017  16:54:46
@www
Zgoda. Tylko istnieje jeden szkopuł - na co pieniądze z kredytu będą wydane. Jeśli zostaną zainwestowane - czyli po krótkim czasie inwestycja zacznie zarabiać - miasto będzie w dobrej kondycji finansowej pomimo dużego zadłużenia, bo zyski przewyższą koszty odsetek. Tak jest np. w Krośnie czy Rzeszowie, gdzie pieniądze zostały zainwestowane, a miasta zwiększają dochody pomimo spłaty kredytów.

Pieniądze pożyczone mogą też zostać wydane na remonty tudzież inne niedochodowe działania. Wtedy sytuacja staje się dramatyczna, bo miasto bez dodatkowych dochodów jedynie spłaca długi i zamiast się rozwijać, drepcze w miejscu. Taka sytuacja jest w Tarnobrzegu czy Przemyślu, gdzie pożyczone pieniądze na siebie nie zarabiają, a większość wydatków majątkowych stanowi rata kredytu i odsetki.

Oceńcie sami, jak będzie u nas.
Dodano: 28  Listopada  2017  14:56:28
~www
Dla tych co tak biadolą o zadłużaniu miasta wyjaśniam, że jest coś takiego jak dyscyplina budżetowa w gminie, są przepisy które muszą być spełnione przy uchwalaniu budżetu i Prezydent nie może sobie wydawać środków, ot tak, jak mu się podoba. Przepisy są po to, żeby nie można było zadłużać miasta ponad miarę. Zwykły Kowalski tak sobie może, ale nie Prezydent.
Dodano: 28  Listopada  2017  14:31:22
~mid
~Goff - wszędzie wklejasz ten sam komentarz ? Wysil się i coś pozmieniaj bo Ci nie zapłacą.
Dodano: 28  Listopada  2017  14:31:06
~Goff
Oj bolą tyłki TOTALNĄ TARGOWICĘ to trudno. Zostało im tylko sadzenie drzewka w 3 osoby, nabożeństwo pod sądem czy gąsienice. Czyli lans i ujadanie z żalu.
Dodano: 28  Listopada  2017  14:13:41
~edek
Nasze miasto w ostatnich 3 latach tak wypiękniało że hejterów szl..ag tr.. afia bo wiedzą że PAN PREZYDENT L.N. już ma w kieszeni wygraną w przyszłych wyborach a także jeszcze w następnych. Gwarantuję każdemu już dziś że prezydentem naszego miasta do 1926 będzie PAN PREZYDENT L.N.i z tego wszyscy mądrzy mieszkańcy się bardzo cieszą. Bo nic lepszego naszemu miastu się nie mogło trafić jak nasz obecny PREZYDENT.
Dodano: 28  Listopada  2017  12:59:07
~mis
A inni niż opozycja nie potrafią myśleć. Nie mają też żadnych prawidłowych reakcji samozachowawczych. Jak bydło w drodze do rzeźni.
Dodano: 28  Listopada  2017  11:43:16
~zadd
Czy opozycja w stalowej woli jedynie hejtować potrafi? Przecież to nudne się robi, rozpacz dosłownie...
Dodano: 28  Listopada  2017  10:03:16
~ŻAL
Opozycyjny płatny hejter produkuje te narzekania bo partia kazała. Weź człowieku rozglądnij się jak się miasto zmienia ludzi nie okłamiesz swoimi kłamliwymi wpisami.
Dodano: 28  Listopada  2017  09:59:52
~mic
~Do hejtera: Weź sobie kredyt, kup sobie AUDI Q7, wybuduj sobie dom najlepiej z basenem za 10 baniek też na kredyt i jeszcze jedź na wakacje na np. do Afryki też na kredyt. Fajnie się pobawisz ? Tylko później trzeba to wszystko spłacić !!! Rozumiesz pajacu. Z pensji 3k na rękę to się nie uda. Tak samo jest z budżetem naszego miasta. Kiedyś trzeba to będzie spłacić i tak jak "inwestycje" Gierka zatrzymały Polskę w rozwoju w taki sam sposób "inwestycje" Lucka zatrzymają Stalową w rozwoju. Ale taki gościu jak Ty pojęcia przecież o tym nie ma.... Zapłaczecie WSZYSCY za kilka lat jak nawet na utrzymanie tego wszystkiego nie będzie a Stalowa zacznie wyglądać jak Czarnobyl na Ukrainie.
Dodano: 28  Listopada  2017  09:31:20
~Igrzyska
A kiedy miasto będzie aplikować o większe wpływy do budżetu ? Oczywiście nie w sposób najprostszy jak do tej pory robi pan Nadberezny czyli poprzez podniesienie podatków !
Dodano: 28  Listopada  2017  08:58:39
~csa
@ do hejtera. ty tak serio od siebie czy na odprawie partyjnej kazali ci pisać?umiech
Dodano: 28  Listopada  2017  08:10:15
~Do hejtera
Naprawdę ból tyłka ma stalowowolska opozycja. Oni to by tego przez 20 lat jeszcze nie zrobili. Bo po co... Ludzie są po to żeby na nich głosować, a potem 4 lata olewki, byle koryto było
A tu cały hejt wstawiła jedna osoba. To jest ich sposób na "odbicie" miasta i powrót do koryta.
Dodano: 28  Listopada  2017  08:00:44
~kk2
Jeszcze chwilę i będzie więcej huśtawek i sprzętów do ćwiczeń w tym mieście niż dzieci. Już teraz na nowych świetnych boiskach ciężko zobaczyć dziecko, szybciej można zobaczyć osoby pomiędzy 30-40 rokiem życia. Nie mówiąc o tym, że to co ma 2-3 lata jest poniszczone, popisane, farby obłażą i nie ma kto tego naprawić czy pomalować.
Dodano: 28  Listopada  2017  07:42:56
~Dyzma
Na chu.... to komu potrzebne. Zadłużenie miasta na siłę tylko żeby pokazać że coś się robi. Zenujace
Dodano: 27  Listopada  2017  23:02:24
~Jak
LUCJUSZ OPAMIĘTAJ SIE !!!!!!!!! Włącz mózg !!!! Zadłużysz nas na takie pierdoły, że z długów nie wygrzebiemy się przez 50 lat. Jak przyjdzie po Tobie ktoś, kto ma jakiekolwiek pojęcie o zarządzaniu to nic nie będzie mógł zrobić bo miasto będzie tak zadłużone, ze tylko długi trzeba będzie spłacać. Po jakie g***o nam kolejna siłownia terenowa. Uzbrój jakiś teren pod inwestycje, chociaż by pod kiosk. To już w Twoim przypadku będzie coś. OPAMIETAJ SIĘ !!!!!!!!!!!! Albo zapłać za te zabawki z własnego portfela duży dzieciaku !!!
Dodano: 27  Listopada  2017  22:11:08
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe