Na budowie Centrum Piłki Nożnej
Opublikowano: 27  Listopada  2017

Końcem września 2018 roku do użytku oddane zostanie Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej. Na placu budowy spotkali się minister sportu, budowlańcy, samorządowcy. Czy na piłce da się zarobić?

Do końca budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej jeszcze sporo czasu. Na placu budowy robota wre. Na raz pracują 2 dźwigi żurawiowe, uwija się mnóstwo robotników. Wszystko idzie zgodnie z planem. Przy okazji pobytu ministra sportu i turystyki Jarosława Stawiarskiego chwalono się postępami w robotach. Póki co pogoda mocno pomaga w realizacji zadania. Nie ma śniegu, mrozu, ani opadów deszczu, a to na pewno klimat sprzyjający pracom budowlanym. Zadanie kosztować ma ponad 43 mln zł (15 mln zł dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki).

- Zaczęliśmy 26 września 2017 roku od robót rozbiórkowych, później szybko przystąpiliśmy do wykopów pod trybunę główną, zachodnią. Do tej pory udało nam się wykonać w 100% fundamenty. Wyszliśmy z ziemi, wykonujemy zasypki. To, co widzimy z tyłu to są szyby I piętra ustrojów ramowych. Będziemy chcieli jak najszybciej wykonać ten stan surowy trybuny zachodniej, ponieważ jest dosyć skomplikowana wewnątrz ta trybuna, jeśli chodzi o wyposażenie. Są tam dwie pełne kondygnacje plus całość zadaszenia konstrukcji stalowej. Mamy zamiar zakończyć tę trybunę w stanie surowym około marca przyszłego roku. Później wiadomo, instalacje i roboty wykończeniowe, przebudowa wszystkich boisk: płyty głównej boiska, boisk treningowych, budowa boiska treningowego z nawierzchnią sztuczną, z namiotem, tj. taką halą pneumatyczna. Na koniec zostanie nam zagospodarowanie terenu, czyli utwardzenie placu, ogrodzenie. Wkrótce też rozpoczniemy instalacje podziemne, sanitarne, elektryczne itp.- mówi kierownik budowy Roman Dul.

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej to obiekt, który ma wychowywać przyszłych reprezentantów Polski. Na bocznych boiskach będą trenować młodzi zawodnicy ze szkółek piłkarskich. Prezydent Lucjusz Nadbereżny zapewnił, że już dziś, kiedy jeszcze obiekt nie jest ukończony, kierowane są zapytania dotyczące możliwości przyszłych treningów zawodników z ościennych powiatów. Także boisko umieszczone poza terenem obecnej budowy jest mocno eksploatowane. Odbyło się na nim kilkaset treningów, meczy sparingowych.

Piłka nożna na całym świecie to dobry biznes. Duże kluby piłkarskie zarabiają ogromne pieniądze, również na działalności „około klubowej”. Zysk płynie chociażby z przedmiotów ologowanych klubowymi barwami i znakami. Minister sportu i turystyki powiedział, że w Polsce piłka nożna powinna stać się jednym z działów naszej gospodarki, dlatego też trzeba stawiać na ten sport, stąd programy pomocowe ministerstwa. Stalowa Wola poprzez PCPN ma szansę stać na wysokim miejscu w Polsce tworząc duży ośrodek treningowy. Korzystać z niego będą mogli sportowcy z całego kraju, będą mogli przyjeżdżać na zgrupowania i kilkudniowe obozy szkoleniowe.

- Tutaj, na tej płycie będą grać młodzicy, juniorzy, a nawet czasem i seniorzy reprezentacji Polski, bo po to ten ośrodek jest i to ma przynosić określone dochody tak, by nie dokładać do tego. Ja wierzę panie prezydencie, że będziecie na tym ośrodku zarabiać, może nie dużo, ale jednak. Jeśli macie tych kilkanaście szkółek piłkarskich w Stalowej Woli, to mam nadzieję, że doczekacie się zespołu I- ligowego, a wydaje mi się, że razem z Mielcem możecie pokusić się o ekstraklasę, bo są tradycje, jest wola mieszkańców, społeczeństwa i zapotrzebowanie na to, żeby była piłka na najwyższym poziomie. Ta inwestycja, którą realizuje Budimex, mam nadzieję, przyniesie wam szybszą realizację tych celów, a Stalowa Wola wróci na mapę piłkarską Polski, czego wam życzę- mówił minister Jarosław Stawiarski.

Minister wyraził chęć bywania na meczach w naszym mieście, zapewne o ile poprawi się nieco sytuacja naszej drużyny. Wspomniał nawet w żartach, że przydałoby się dla niego specjalne krzesełko na trybunach. Starosta stalowowolski ponownie przypomniał, że chętnie odda pod cele hotelowe dla przyszłych sportowców bywających w naszym mieście na sparingach czy obozach szkoleniowych działkę należąca do powiatu. Do budowy jednak hotelu, droga daleka i wyboista…


 


Komentarze
« 1 2

Strona: 2/2 Wyświetlaj po:

~fruko
Ale z niego sehdel sie złobił 😂
Dodano: 27  Listopada  2017  23:27:21
~Kinoman
Rządzą jak Kevin w Nowym Yorku. Rachunek hotelowy coraz dłuższy...
Z jakiego filmu pochodzi cytat "mają rozmach s.......ny?
Dodano: 27  Listopada  2017  23:13:36
~fakty
Wszystkich tych co tak narzekaja do pala bym przywiazal na rozwadowskim rynku .Jestescie jebnieci w te puste lby.
Dodano: 27  Listopada  2017  22:51:48
~ABCplanowania
Idzie idealnie, prawie jak termomodernizacja MOSIRU. Miało być otwarcie basenów 04.11.2017 i jakoś końca nie widać .... Cisza w temacie, nikt nic nie mówi. Kompromitacja na całej linii !!! Taką firmę wybrali. A dyrektor MOSIR mówił, że postarają się żeby to nie było uciążliwe dla mieszkańców, że zrobią to na wakacjach. I co ? Panie Nowak, TO JEST UZIĄŻLIWE DLA MIESZKAŃNCÓW !!! To chyba najdłuższa termomodernizacja w Polsce.
Dodano: 27  Listopada  2017  22:24:58
~ABCplanowania
Idzie idealnie, prawie jak termomodernizacja MOSIRU. Miało być otwarcie basenów 04.11.2017 i jakoś końca nie widać .... Cisza w temacie, nikt nic nie mówi. Kompromitacja na całej linii !!! Taką firmę wybrali. A dyrektor MOSIR mówił, że postarają się żeby to nie było uciążliwe dla mieszkańców, że zrobią to na wakacjach. I co ? Panie Nowak, TO JEST UZIĄŻLIWE DLA MIESZKAŃNCÓW !!! To chyba najdłuższa termomodernizacja w Polsce.
Dodano: 27  Listopada  2017  22:24:00
~PROROK
Jesu co tak mało hejtu dzisiaj? Peło ma nasiadówkę w Tarnobrzegu!
Za 2 godziny się zacznie!!!!


START!!!!
Dodano: 27  Listopada  2017  21:04:12
~jasio
kto nie wierzy niech popatrzty na zdjęcia -to zbaczyjak robota ich pali w rece
Dodano: 27  Listopada  2017  20:57:30
~jasio
a już wiem to jest nowa złota rasa tych co w zyci nigdy nic nie zrobili bo
Dodano: 27  Listopada  2017  20:54:10
~jasio
ja to lubiem krytykować nierobia c nic aLE co to za gra ze wszystkie na lbach maja kaski I KAMIZELKI PRZECIWPANCERNE TOJAKIES RUGBY DYGBY AMERYKNSKIE CZY CÓS ABo jako takio
Dodano: 27  Listopada  2017  20:48:41
~Farmaceuta
Ostatnio w aptekach podrożały czopki na ból.
A dlaczego?
Hejtem bólu nie zabiją... a koryto dalej i coraz daleeeeej...
Dodano: 27  Listopada  2017  20:44:41
~Dwaplusdwa
To oświetlenia jednak nie będzie?
Dodano: 27  Listopada  2017  20:34:01
~Kopisto jemu bloki są nie potrzebne w stalowej i żadne inwestycje. A wiesz czemu bloki jest na nie. Woli spać na ulicy jak w Ameryce bezdomni przy przejściach dla pieszych.
Dodano: 27  Listopada  2017  20:14:26
~Mradecki
@ mankoń

Jakie?
Szczegóły
wyliczenia
konkrety
Dodano: 27  Listopada  2017  20:07:00
@kopisto
Inwestycje
Dodano: 27  Listopada  2017  20:04:32
~csa
@kopisto ty tak serio. naprawdę twoje ambicje ograniczają się tylko do życia na kredyt. w domu rozumiem zarabiasz 2000 zł a wydajesz 4000 bo 2 na kredyt. i tak co miesiąc? chłopie nikt nie ma nic przeciwko rozrywce ale niech idą razem z zarabianiem. brać kredyty to żul potrafi brać i wydawać( bez obrazy dla żuli)
Dodano: 27  Listopada  2017  19:01:37
~Kopisto
MANKOŃ weź mi lepiej napisz co byś w stalowej zrobił i za co. Bo póki co to hejt programowy...

Centrum sportu - NIE
Błonia - NIE
Zielona fala - NIE
Bloki - NIE
Rewitalizacja - NIE
I wszystko GENERALNIE NIE

Ku%^*a weź powiedz co TAK?
Dodano: 27  Listopada  2017  17:47:31
@ludziska!
Nie uświadczysz argumentów za budową pcpn. Klakierzy dostali prikaz dyskredytować każdego, kto nie popiera jedynej słusznej władzy. Zamiast argumentów widzisz tylko bluzgi. Na nic więcej ich nie stać, chociaż ten projekt mógłby się udać.
Dodano: 27  Listopada  2017  16:52:21
~Popek L.
Zastanawiam się ile prezydent Nadbereżny musiałby ściągnąć kasy dla miasta, żeby hejt od dówch opozycyjnych trolli ustał? Chyba miliard i to w złocie, na łepka dla tych dwóch kundli...
Dodano: 27  Listopada  2017  16:31:35
~e, krytykant
Już nie mam słów do tego "krytykanta" pod różnymi nickami. Napisz uczciwie, że startujesz na prezydenta, a nie jedziesz z ludźmi w głupa!
Dodano: 27  Listopada  2017  16:18:37
~O co chodzi
Najlepiej jest krytykować, nie robiąc nic...

Ale wiecie dlaczego?

Bo jak wrócą do koryta, to dalej nie będą nic robić, ale portfel grUUUUby będzie!
Dodano: 27  Listopada  2017  15:58:08
~antystal
jestem za tym żeby te meczybuly co zwa się kibolami tego smiesznego klubiku płacili bilety po 100 zl chcieli stadion to bulic cwoki ze swojej kieszeni a nie nas podatnikow!!!!!!!
Dodano: 27  Listopada  2017  15:47:06
~Fabrykant
Darek.....
............. Hejtuj!
Dodano: 27  Listopada  2017  15:12:17
@jazda
Nie sram we własne gniazdo. Szkoda tylko, że decydenci są ekonomicznymi analfabetami. W dobie tak powszechnych kalkulatorów nie potrafić policzyć budżetu. Wstyd! A jeszcze większy przypał, to chwalenie takich działań na szkodę miasta.
Dodano: 27  Listopada  2017  15:11:31
~do jazda
Hejterzy pewnie jeszcze nie doczytali tego artykułu albo jadą do domu po pracy. Wy tez już kończycie za 30 minut umiech

Prawdą jest natomiast niezaprzeczalną, że z kim na ten temat nie rozmawiam, w zdecydowanej większości uważają, że to pomysł zbędny, bardzo kosztowny. Za zabawy dla wybrańców, dziadków przyhucianych i miejsc pracy da pociotków będziemy płacić wszyscy przez latami. I to przyznaję prywatnie bardzo mnie boli.
Dodano: 27  Listopada  2017  15:03:42
~Zizu
Panie Jazda , a nie lepiej miec takie boisko jakie bylo, a goscic najlepsze kluby w kraju, zadna satysfakcja miec ladne boisko i druzyne w 4 lidze, bo do tego to zmierza
Dodano: 27  Listopada  2017  15:02:40
~csa
@jazda. poza tym wszyscy normalni w domu.
Dodano: 27  Listopada  2017  14:58:34
@jazda
Komisarz będzie miał co sprzedawać, jak miasto zbankrutuje. Szkoda tylko klubu o tak interesującej historii.
Dodano: 27  Listopada  2017  14:56:57
hejterzy i trolle internetowi jak wam sie podoba budowa nowego boiska. Co dupa z bólu ściska, że powstanie nowe boisko, które powinno być dawno.
Dodano: 27  Listopada  2017  14:48:42
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe