Uchronili ich przed wychłodzeniem

Image

Wczoraj stalowowolscy policjanci uchronili przed wychłodzeniem dwóch mężczyzn. Obaj byli kompletnie pijani. Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Zadzwońmy na policję. Podjęta interwencja i udzielona pomoc może uratować czyjeś życie.

Wczoraj po godz. 15, stalowowolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na trawie w pobliżu przejazdu kolejowego. Policjanci znaleźli tego człowieka. Okazało się, że był to 38-letni bezdomny. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł się poruszać o własnych siłach, nie można z nim było nawiązać kontaktu. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 2,62 promila alkoholu. Mężczyzna został umieszczony do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Druga interwencja miała miejsce w Stalowej Woli na placu Piłsudskiego. Tuż przed godz. 18, policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącym na ławce człowieku. Policjanci znaleźli mężczyznę. Okazało się, że był to 56-letni bezdomny, który również był kompletnie pijany, nie mógł utrzymać równowagi, miał problemy z mówieniem, był zmarznięty. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 56-latka. Badanie wykazało 3,1 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

KPP

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~robbie

Ile płacimy za wyjazd letni np. do Zakopanego? Sporo. Spotykam wczoraj nie widzianego dawno znajomego. Gdzie się ostatnio podziewałeś? Byłem na wczasach. Dziwna odpowiedź pijaczka nigdy nie pracującego,od razu skojarzyłem,że było to Załęże. dopytałem się o szczegóły. Nie zapłacone 7 mandatów za drobne kradzieże w sklepach i 44 dni "wczasów" bez żadnego załatwiania i płacenia. Gość uśmiechnięty, muszę przyznać, że poprawił się na twarzy. Nawet paliwo go nic nie kosztowało.

~DayWeed

Ta jeszcze na psy dzwonić gościa na dołek i 200zł w plecy . A opiekuńcza policja nad oczkiem będzie spać czy piep... kobiety lekkich obyczajów

~ 1938 - 2017

Owszem, dobrze się czyta siedząc przy kompie w bamboszach w cieplutkim mieszkanku.Jest to jednak wielki dramat nie tylko tych ludzi ale całego naszego społeczeństwa i jego przywódców z mozołem wdrażających tak zwaną Dobrą Zmianę.Zanim taki bezdomny stał się nim, coś nie zagrało w ich życiu prywatnym ale i naszym społecznym też. Życzę wszystkim czytającym, by nie stali się bohaterami takich informacji z życia naszego miasta - perły COP-u, gdzie zapłonął niedawno ogień patriotyzmu, wzniecony przez pana Prezydenta RP.

~andy

nick stalowka to kolejna ofiara propagandy gebelsoskiej a zarazem jego naśladowca,oraz ofiara złego programu nauczania w szkołach.nie do wszystkich można mówić w tymi samymi słowami, bo jeżeli ktoś nie zna pewnych słów, pojęć to jak ma zrozumieć głębsze problemy i to tym bardziej czyjeś problemy.przecież faszyści tego nie rozumieją, faszysta widzi tylko czyjąś wine ,widzi błędy tylko u innych osób ,niektóre sobie wymyślając, dodając do swojej ideologii,przecież tak działali faszyści podczas II wojny światowej.

~fix

żadna strata by nie była!!!!!!!!

~PIETER

Zgadzam sie z Toba Ola...Myslaby kto ze ludzie sa zyczliwi i sobie pomagaja a prawda jest ze wsadza sie ludzi do wiezienia za kradziez zywnosci ze sklepow.Nikt nie dba o to ze ktos byl bezrobotnym i to go popchnelo do kradziezy...Bezdomni sa pijani tylko dlatego zby stlumic mysli o ich trudnej sytuacji.Wiedza ze cos jest nie tak ale nic nie moga z tym zrobic...Bezdomnym moze byc kazdy kto nie ma pracy,zabiera sie takim ludziom mieszkania zamiast im pomoc .Potem komornik zabiera zadluzone mieszkanie i jest potem sprzedawane za 50procent wartosc...WIECEJ WSPOLCZUCIA I POMOCY ZE STRONY INNYCH A SZCZEGOLNIE ZE STRONY URZEDNIKOW I RZADU A LEPIEJ BEDZIE NAM SIE ZYLO W TEJ POLSCE.!!!

~STALÓWKA

Kolejna ofiara programu 500+ i słabych wyników naszej kochanej STALÓWKI

Jak będzie zbudowane PCPK i płezydęt zakupi kolejne ozdoby choinkowe na kłedyt, to takie sytuacje nie będo miały miejsca.

~ola

Dzielni policjanci przejechali obojętnie obok domu w którym mieszka babka której nie stać z renty kupić opał i marznie a zaraz po tym uratowali 2 kompletnie pijanych mężczyzn zawożąc ich do cieplutkiego schroniska. Ci dwaj od dziesięcioleci nie pracowali i żyli jak niebieskie ptaszki a babcia pracowała całe życie i na końcu nabawiła się garba na który ma rentę. Komu tu kurna lepiej w tej pier...Polsce?

Damian1989r

Dwóch śmieci byłoby mniej.

Klemens_Maria

Najlepiej mają pijacy.
Wszsytsko za darmo.
Opieke pomoc zupy z opieki a ten co pracuje i kupuje SAME PODATKI

~hero

zmiencie tytul na "dzielni policjanci uratowali zycie dwóm pojakom".
bedzie bardziej adekwatne.