Gąsienica Tour 2017

Image

Instalacja zaprojektowana przez Jacquesa Tilly’ego, przedstawiająca wielki liść pożerany przez szkodniki przyjechała do naszego miasta.

Instalacja przedstawia ogromny liść symbolizujący demokrację, którą niszczą odradzające się w całej Europie ruchy populistyczne. Szkodnikami są w tym przypadku przedstawiciele obecnie rządzącej władzy, z „naszego podwórka” Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro. Wyjątkowo potraktowany został Putin dostając postać żółto- czarnego szkodnika. Gąsienica „mlaska” i chrząka…

Organizatorzy najpierw przejechali przez miasto, później „zaparkowali” na parkingu naprzeciwko dworca PKS. Ze sobą przywieźli flagę unijną, flagę Polski i transparent z hasłem „Twój Głos się liczy. Demokracja”. Zainteresowanie imprezą było nikłe. Zaledwie kilka osób z zaciekawieniem przyglądało się dziwnemu pojazdowi. Happening zabezpieczało aż 7 funkcjonariuszy policji.

W akcji chodzi o edukację Polaków, zwrócenie uwagi na prawa obywateli, głównie na prawo do głosowania w wyborach i większy w nich udział, pobudzenie do myślenia i rozbudzenie obywatelskiej świadomości. Jak mówiła Renata Butryn (przewodnicząca PO w powiecie), dotrzeć zwłaszcza do tych, którzy usilnie twierdzą, że ich pojedynczy głos nic nie znaczy. Akcję poparła także szefowa struktur miejskich PO Małgorzata Czwarno.

- Traktujemy to jako początek akcji wyborczej, namawiamy ludzi do brania udziału w wyborach, żeby nie było tak, jak ostatnio, że trzydzieści parę procent raptem świadomie poszło do wyborów, kilka procent przypadkowo namówionych, reszta odpoczywała w domu i patrzyła w telewizję- mówi Jerzy Bednarowicz, stalowowolski emeryt zaangażowany w akcję Gąsienica Tour 2017.

Osobiście Jerzy Bednarowicz z grupą przyjaciół tworzy grupę Rebelianty Podkarpackie. Działają w grupach prodemokratycznych, nie są partią polityczną. Byli już w Sanoku, Rzeszowie, Jarosławiu. Jutro instalacja zostanie przekazana do województwa lubelskiego.

Gąsienica Tour pojawia się w wielu miastach Polski. Akcja finansowana jest społecznie.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~look

Trzeba było wczoraj widzieć ławy sejmowe, na sali 10 posłów z pis-u bez naszego p. Webera, tak większość parlamentarna upokorzyła prezydencki projekt ustawy o KRS czyli samego prezydenta RP. Wstyd! To chyba dlatego, że ten projekt także był niezgodny z Konstytucją co jest bardzo złą wiadomością, ze prezydent nie liczy się z ustawą ustaw na którą w 2015 roku składał przecież ślubowanie. Za co my płacimy posłom? Proste pytanie!

~Biały Rasista

Zamiast liścia pasowała by Europa, a gąsienice podpisać nazwami państw, czy nazwiskami osób za to odpowiedzialnych, które ściągają kolorowe zwierzęta z Afryki i bliskiego wschodu w ramach całkowicie niepotrzebnej, ale bardzo szkodliwej tolerancji :-)

~watacha

yyy,aaa,eee obatel widzi yyy,aaa,eee,że będą piękne motyle,yyy,aaa,eee,

rsta

Nie mylić wolności z bezprawiem,
równości z socjalizmem,
a demokracji z tolerowaniem zła ...

~Zzz

BRAWO OPOZYCJA!!!!ALLELUJA I DO PRZODU!
WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ,DEMOKRACJA!!!

~bałwanek

zmienić napis na tej jednej na Angela i odesłać niemcom

rsta

Jacques Tilly - Niemiec - naśmiewa się z Polskiego Rządu, a Totalna Opozycja staje po jego stronie !!!

To skandal !!!

~Zdzisiu

Pies ich w doopy yebal

art2deco

Obecność zaoczna?

~wega

do balwanki !
nie kilometrowy ale lej to ty masz w głowie moze czas oleju dolac !

~kika

a JEDNAK ZAINTERESOWANIE AKCJA OGROMNE. WIDAĆ PO ILOŚCI WPISÓW. SUKCES ORGANIZATORÓW NAOCZNY.

~bałwanki

-Lada Dzień z tej waszej gąsiennicy może zostać k i l o m e t r o w y Lej w ziemi

~jaga

o takie własnie MUNDROLE sa w PIS wypowiedz Beaty Kempy ha ha ha
"Wstydem jest to, że "poprzednia ekipa" pozwoliła na to, że kornik drukarz poczynił takie spustoszenie w Puszczy Białowieskiej !!!
No kurde wina Tuska umiech

art2deco

Organizacje mają zorganizować w najbliższy piątek wieczorem wielką manife anty-polską. Kto podpisał się pod tym oświadczeniem?

M.in. Akcja Demokracja, która tylko w pierwszej połowie 2017 r. otrzymała z podmiotów powiązanych z Niemcami niemal 100 tys. euro.

Jest też Amnesty International, która dostaje bardzo duże kwoty od Open Society Foundation znanego międzynarodowego spekulanta finansowego George'a Sorosa, jak również założona i finansowana przez tego miliardera Fundacja im. Batorego oraz znana z dziwnych wschodnich powiązań, nawołująca do "majdanu" w Warszawie fundacja Otwarty Dialog.

Reformą sądownictwa zaniepokojona jest też fundacja Panoptykon, której największym grantodawcą w 2015 r. była Open Society Institute Budapest Foundation, węgierska filia OSF Sorosa.

Protestować przeciwko rządowi PiS chce też Helsińska Fundacja Praw Człowieka, którą tylko w 2015 r. OSF wsparł kwotą niemal miliona dolarów, z czego pół miliona to dotacja instytucjonalna.

Apel sygnuje również Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, które w gronie swoich "sponsorów i partnerów" wymienia Open Society Foundations Sorosa, Królestwo Holandii i niemiecką Fundację im. Róży Luksemburg.

Na liście organizacji, zamierzających w piątek bronić sędziowskiej skamieliny, są też m.in. Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP i Iustitia Polska.

rsta

To Wy trollujecie ile wlezie ...

rsta

Lewicowe trolle, dajcie już spokój, bo nic Wam to nie da ... umiech

~szwagier

Do "geniusz" Pwinniśmy najpierw odciąć łeb (Jarosława kaczyńskiego) od reszty , a wówczas cały pis upadnie

W związku w przekroczeniem pewnych zasad twój komentarz został oddany do dyspozycji prokuratora CDN.

~wertyk

art2deco vel rsta lizusostwo to lizusostwo czyli włazenie w du...bez mydła czyli domena totalnego rezimu PIS

~suri

grozisz mi antylewusie ? nawet mnie to nie dziwi bo to komunistyczne metody PIS,a ty nie antylewak tylko rasowy komunista lewak !

art2deco

CYTAT
....PiS wykorzystuje kompleksy, frustrację jednostek, kompleksy narodowe wobec Zachodu.


Nie znam bardziej zakompleksionych kosmopolitów od Targowiczan, totalne zagubienie i alienacja społeczna.

Podjecie aktywnej walki o podmiotowość własnego narodu nigdy nie jest dowodem na lizusostwo, wprost przeciwnie.

~AntyLewus

Suri..... Jak nazywa się prezydent Kongo? Zastanów się i oświeć nas tu w tych gównianych komentarzach...... A może tak w czas okresie przedstaw tu w tych komentarzach co myślisz o obrotach swer niebieskich........ Lewactwo kwiczy a wraz z nim WIEKI KOMENTATOR SCENY NIEJAKI 'suri"…..... A kwicz sobie kwicz....... Jedynie tu masz miejsce do kwiku!!!!! To jest jedyne miejsce gdzie kwiczeć możesz... Ale to do czasu.

~dera

Na miescie mówia ze Poczta Polska przygotowuje do druku znaczki z du..ą prezesa zeby kazdy wyborca PIS liżąc go mógł poczuć sie jak Jacek Saryusz Wolski.
Wiec wyborcy PIS na pocztę..........

~suri

Antylewusie !!!! Patriota sie nazywasz? żałosny jestes trolu PISowski wazelina ci z du...y wypływa !

~san

Popieram. Powinni tam naszych lokalnych trutni dopisać z LN na czele.

~wit

https://www.youtube.com/watch?v=pinehxJxaYk oglądnijcie sobie ten filmik i zobaczcie jak nam zazdroszczą rodowici anglicy i przestańcie narzekać

rsta

Ludziom się nudzi to wymyślają głupoty.
Nie mają argumentów na obecne rządy PiSu, to chcą ich wyśmiać.
Ale na nic to ...

~AntyLewus

Tratatatata....... Tratatatata... Debile w akcji czyli ofensywa k... stwa lewackiego wraz z gimbazą stalowowolską zdominowały komentarze.............. Heeeeehheee eee Myślicie debile że takie gówno warte komentarze coś wam pomogą????? Jedno jest już pewne!!!!!!!! Obojętnie jak głośno będziecie ujadać to nic z tego PIS miażdży!!!!!!!!!! A po wyborach dno i wodorosty czekają i żadne śmieszne akcje nic nie dadzą bo żyć to trzeba umieć. A jak by tak pozbawił możliwości komentowania to byłby spokój po wsze czasy.... No STALOWE MIASTO pomyślcie czyż nie warto wprowadzić dobrą zmianę. Pozdro wszystkim PATRIOTÓW!!!! CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!

~wujek

Czy Ty, hejterze PISowski, zdajesz sobie sprawę, że nienawiść do uchodźców zaszczepili Ci politycy? Że to oni wmówili Ci, że masz się obcych bać i ich nienawidzić? I jeszcze zaszczuwać wszystkich, którzy są gotowi im pomagać?

~liwia

Stachu -PISowskie oszołomy nic nie kumaja,zrobili im gowno z mozgu,dali pińcet i nie interesuje ich co sie dzieje w Polsce ile złego robi sekta PIS.Chciałabym aby kazdy wyznawca tej sekty miał na czole wybite PIS aby mozna było pluc im w twarz za to ze głosuja i popieraja niszczycieli Polski.

~Gang

Trollowi dziękujemy, ludzie dawno to obśmiali... Co za głupota