XXII Memoriał im. Józefa Gromka

18 listopada został przeprowadzony XXII Memoriał im. Józefa Gromka w szachach. Turniej szachowy został zorganizowany i poprowadzony przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

Partie szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut. W memoriale szachowym wystartowała bardzo duża ilość osób - 60. Szachiści rozgrywali swoje pojedynki szachowe w dwóch grupach wiekowych, A: juniorzy urodzeni w 2003 i starsi oraz grupa B: juniorzy ur. w 2004 i młodsi. W grupie B była odrębna klasyfikacja dzieci urodzone w 2009 i młodsze. Do Stalowej Woli przyjechali szachiści z Niska, Tarnobrzega, Gorzyc, Dzierdziówki, Pysznicy, Bielin, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kielc, Nowego Sącza, Rzeszowa, Rudnika nad Sanem, Kopek, Leżajska, Czarnej Sędziszowskiej oraz Sędziszowa Małopolskiego.

Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:10 a zakończone zostały o godz. 14:50. W grupie A nagrodzonych zostało 6 zawodników. Pojedynki rozgrywane na pierwszych szachownicach były bardzo zacięte. Po 7 rundach zwycięzcą XXII Memoriału im. Józefa Gromka został zawodnik Sandecji Nowy Sącz – Maciej Marszałek uzyskując 6,0 pkt, drugi był Wojciech Czarnecki z TKszach Tarnobrzeg również 6,0 pkt.(przegrał w dodatkowej klasyfikacji, tzw. Mały Bucholtz), trzecie miejsce zajął Rafał Polok (5,5 pkt.) z TSz Skoczek Sędziszów Małopolski. Kolejne miejsca zajęli: 4 – Barbara Trybowska z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 5- Anna Trybowska również UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 6- Andrzej Mazurkiewicz z UKS SP 1 Leżajsk.

W grupie B: Juniorzy ur. 2004 - 2008. zwycięzcą został Adrian Słoniec z UKS Orlik Rudnik, 2 miejsce zajął Piotr Szpila z UKS SP 1 Leżajsk, trzeci był Wojciech Okręt – klub Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, 4-ty był Adam Biesiadecki z TKSzach Tarnobrzeg, zaś 5 miejsce zajął Karol Żak z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli. W/w zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Z kolei w grupie najmłodszych: Juniorzy urodzeni w 2009 i młodsi zwycięzcą został Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (5,0 pkt.) 2 miejsce zajął Miłosz Mazurkiewicz z UKS SP 1 Leżajsk (4,0 pkt.), trzeci był Mieczysław Kruk – Kida z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (4,0 pkt.), 4-te miejsce zajął Bernard Sychta z Pysznicy, 5-miejsce Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, a 6-ty był Mateusz Kardasz ( również KKS Victoria w Stalowej Woli). W/w zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w memoriale szachowym.