Jak przesłać plik do drukarni?
Opublikowano: 15  Listopada  2017

Sposób dostarczenie projektu do drukarni wydaje się tak banalną kwestią, że nawet o tym pewnie nie myślisz. Dopiero gdy będziesz chciał wysłać plik zaczniesz zastanawiać się, jak to zrobić. E-mail czy transfer danych – co się sprawdzi?

Dla profesjonalnego grafika kwestia dostarczenia pliku do drukarni nie będzie problematyczna. Jeśli jednak musisz projekt przesłać sam, z pewnością będziesz się zastanawiał, jakie są możliwości i które z nich będą najlepsze albo, po prostu, najłatwiejsze. Jeśli korzystasz z tradycyjnej, stacjonarnej drukarni, a plik nie jest zbyt duży, prawdopodobnie będziesz mógł zrobić to również za pomocą poczty elektronicznej. Jeśli jednak zdecydujesz się na złożenie zamówienia w drukarni internetowej, która jest zdecydowanie tańsza, będziesz musiał dokonać wyboru spośród kilku możliwości. Trzy najpopularniejsze z nich przedstawiamy poniżej. Pełen poradnik na temat przesyłania plików do druku znajduje się tu.

Strona internetowa

Wgrywanie bezpośrednio przez stronę internetową wydaje się najłatwiejszym sposobem przesyłania plików do drukarni internetowej. Tym bardziej, że większość z nich daje taką możliwość. Jednocześnie też jest to zazwyczaj bardzo proste, a czynności, które musisz wykonać, by prawidłowo wgrać plik, są opisane krok po kroku. Takie przesyłanie projektu bezpośrednio przez stronę ma jednak pewne ograniczenia. O ile bowiem z łatwością dokonasz tego w przypadku dość lekkich plików, o tyle z większymi może już być problem. Dlatego zanim zaczniesz wgrywać materiał, koniecznie sprawdź, jaką wagę pliku drukarnia określiła jako maksymalną dla tego sposobu przesyłania plików do druku.

FTP

FTP to skrót od angielskiego File Transfer Protocol. Najprościej mówiąc, jest to połączenie, które pozwala na transfer plików. Przesyłanie plików za pomocą FTP jest możliwe w większości drukarni. By móc z niego korzystać, musisz posiadać własne konto FTP. Warto je jednak założyć dla swojej firmy, tym bardziej, że istnieje wiele serwerów, na których konto FTP jest całkowicie darmowe. Dostęp do serwera FTP drukarni, gdzie musimy zamieścić pliki najprawdopodobniej będzie zabezpieczony loginem i hasłem. Większość internetowych drukarni podaje je jednak na swojej stronie, obok informacji na temat specyfikacji plików.

Inne sposoby

Jednym z częściej proponowanych sposobów dostarczenie pliku do drukarni jest też na przykład wykorzystanie w tym celu Dropbox. Jest to bardzo popularny program, który pozwala między innymi na przechowywanie danych online oraz na ich udostępnianie. Wiele osób korzysta z tego programu prywatnie, więc jeśli do nich należysz, dobrze wiesz, że to nic trudnego, a zainstalowana na komputerze aplikacja przyda się nie tylko do kontaktu z drukarnią. Za darmo możesz na Dropbox wrzucić pliki, których waga w sumie nie będzie przekraczała 2 GB, a to z pewnością bez problemu wystarczy na twoje materiały przygotowane do druku.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe